Okamžik vzkříšení

• Německo Adam Resurrected (více)

Okamžik vzříšení vychází z jedné z nejuznávanějších knih v dějinách Izraele. Popisuje dojemný příběh znovuobjevení života po traumatických událostech 2. světové války. Film je provokativním příběhem o přátelství a vykoupení, neuctivosti a zármutku, lidech a psech... a boji o příčetnost ve světě, který se zdá být už zcela šílený. Adam Stein (JEFF GOLDBLUM) býval populární hvězdou německého kabaretu. Nyní, na počátku 60. let, žije v experimentálním ústavu pro duševně choré v Negevské poušti v Izraeli. Inteligentní, manipulativní, talentovaný a nespoutaně svobodomyslný Adam vítězí nad svým lékařem (DEREK JACOBI, nominovaný na Zlatý glóbus), odbojně vede své spolupacienty, koketuje s okouzlující sestřičkou (ceněná izraelská herečka AYELET ZURER) a odolává všem pokusům o léčbu. Pak se ale Adam v ústavu setká s malým chlapcem, který věří, že je pes. Díky tomu se mu vrátí otřesné vzpomínky na události, které jím otřásly před více než patnácti lety. Jeho vlastní identitu tehdy zpochybnil nacistický velitel (WILLEM DAFOE, dvojnásobný nositel nominace na Oscara). Dokáže tento chlapec pomoci Adamovi získat zpět jeho lidskost? [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

sethi

Příběh je velice silný a má náboj. Bohužel je odvyprávěn bez velkých emocí a nemohla jsem se do něj hluboko ponořit.( Kdoví jestli to ale není dobře, protože pak by mohl působit prvoplánově.) Přesto má spoustu úžasných momentů: scény s vyvoláním nemocí, scény z koncentráku, závěrečný monolog či vztah Adam-David. Jen je to nějak ledabyle poskládané. Jeff Goldblum je úžasný a i když ho znám většinou z malých rolí, tady si mě naprosto získal! ()

jafuska odpad!

tak tento film mě nezaujal, bláboly, nuda, je to film o ničem, je to fakt divný. Nedoporučuji, ztráta času ()

DJ Kritik

Film ma zaujal, o tom niet pochýb, ale chýbalo mi v ňom niečo ako "iskra - náboj". Jednoducho nič ma neupútalo natoľko, aby som si z filmu niečo odniesol. Všetko je tu len povrchne načrtnuté a je len na divákovi, čo všetko si dokáže domyslieť, ale pre mňa dosť sklamanie. A pritom je tu tak vynikajúci nápad, ktorý sa nedokázal pretaviť v hlbšiu myšlienku. Škoda....... .......... ....... ... Akcia: ** Vtiahnutie do deja: ** Realita: ** Dramatickosť: ** ()

mosem

Silný film, ve kterém najdu jen málo scén, které by nemusely být. Mezi ně patří milostný poměr mezi Adamem a ošetřovatelkou....Naopak, za nejsilnější považuju scénu obvinění Adama jeho zetěm. Ten pocit bezmoci a sebeobviňování, které vyvrcholí do toho, že se neobhajuje. Film, který nepotřebuje dramatickou hudbu, dramatické scény a kruté záběry z koncentráku....a přesto každý divák musí chápat. Film, který vlastně nekončí závěrečnými titulky, ale určitě bude pokračovat v mysli diváka. Kde je hranice pudu sebezáchovy sebe a blízkých, kde je hranice důstojnosti, ..... ale, může vlastně pochopit, kdo neprožil? ()

Miloško

Na jednej strane je to možno až také by som povedal smiešne čo sa stalo zo zabávača Adama Steina počas šialenosti 2.sv.vojny,ale hlavne je to smutný obraz o skupine ľudí,ktorích prekliata 2.sv.vojna poznačila natoľko že zbytok života museli prežiť v blázinci v Izraeli. Herca Jeffa Goldbluma síce moc nepoznám,ale týmto výkonom ma príjemne presvedčil. 7/10 ()

CrazymanM

Velice "silný",výborně natočený film,se skvělým Jeffem Goldblumem v hlavní roli,chvílemi mi připadal jako Mastroiani,s tím podivným rozcuchem .Ostatní herci mu ovšem neméně skvěle sekundovali,snímek mohu určitě doporučit všem,co mají rádi dramata a silné příběhy!!! ()

Honzad007

Od filmu, který si půjčím v DVD půjčovně vždycky očekávám, že se mi bude líbit, protože jsem si ho vybral. Očekávám, že se budu bavit a že tady dám aspon 4*. Tentokrát ne! Nesmyslný film s hlubokou tématikou. Ano, příběh o muži, který reší stále své trauma z války by mne zaujal, ale přimíchání chlapce - psa místy až trapně vtipného blázince mi přišlo katastrofální. 2* za výkon Jeffa Goldbluma. ()

jopal

Tento film si zasluzi viacej ako mu davam, ale ja som skor konzumny divak a filmy pozeram skor pre zabavu. Film si ziskaval u mna priazen postupne, kedy som balancoval medzi odpadom a 5 mi *. Toto bola sonda do dusi. Do dusi ludi, co zazili (a prezili) nacistov. Je tragediou, ze uz to ide akosi mimo nas, ale pritom staci tak malo, aby sa aj z nasich "priatelov" stali tyrani a katovia. Zamrzi, ze u mna najzaujimavesia postava po Goldblumovi - Tudor Rapiteanu v roli psa - sa nedostal tu na csfd ani medzi ucinkujucich. A len vdaka frenkie-mu viem, o koho vobec islo... ()

panic25

zajímavý film o muži, který trpí traumatem z války, kdy musel dělat psa jednomu SS oficírovi, však využil tento šok k dobré věci k uzdravení podobně nemocného chlapce, vynikající herecké výkony Jeffa Goldbluma a Willema Dafoea ostatně jako obvykle, akorát je to trochu natažený a má pár hluchých míst ale jinak slušný film, kterému sedí čtyři hvězdy ()

frenkie

Tento psychologicky laděný snímek o vyrovnávání se se ztrátou nejbližších, s pocity viny, o hledání ztracené sebedůstojnosti, je absolutním hereckým koncertem Jeffa Goldbluma, který nás přesvědčil, že mu psychologicky náročná role jde stejně dobře jako potrhlý vědec v Mouše nebo Jurském parku. Snímek je, i přes svojí určitou komornost - lokalizace do jednoho místa s občasnými výlety do hrdinovy minulosti, dostatečně poutavý a dobře vygradovaný a tudíž nenudí. Za zmínku stojí též výkon Tudora Rapiteanu v roli chlapce-psa, Williema Defoa a mojí oblíbenkyně Ayelet Zurer coby vrchní sestry. Určitě se nejedná o žádný mainstreamový kousek, ale diváka, náročnějšího diváka si určitě najde. 4*. ()

Svadbos

Dajte tam poriadnu dávku Kirka Douglasa z filmu "The Juggler", pokropte to tým, čo ste počuli o "The Day The Clown Cried" Jerry Lewisa a potom si predstavte, čo by s tým dokázal Schrader urobiť na poli príbehu o Holocauste. Film pôsobí okázalo, ale je príliš ostrý na to, aby zaujal masy. ()

matik_one

toto je uplne iny film ako ostatne.. Tento film nema hranice odkial pokial, pre vybratu temu filmu je dovolene vsetko.. miestami zabudnete, ze toto je len film.. ()

cyglos

Film plný emocí, hlavně skrytých. Zvenku hraných, uvnitř boj. Niterný svět ducha na filmovém plátně. Kdo má právo soudit? Okolí? Jakým právem? Terapie duše je hodně klikatá cesta pustým lesem se spoustou rozcestí. Vždy a pro každého pouze jedna jediná. Zeť na hřbitově je stejný, jako šéf lágru. Jeho podnět má jiný základ, ale vyžaduje totéž. Rozesměj mě. Herecky tolik poloh, že naložit na jednu roli větší břemeno snad ani není možné. To i proto, jakého tématu se dotýká. Ostatní výkony jsou, na tak malém prostoru sanatoria v poušti, také bravůrní. ()