Ambiciózní Renata točí reportáž o mystice v současné době, navštěvuje rituály satanistů a náhoda ji nakonec zavede k legendě o dávných chodbách v podzemí staré Prahy. V domě, jehož sklepení by mohlo být bránou do tajemného labyrintu, se začnou ztrácet lidé. Jakoby se v podzemí pod domem cosi probudilo k životu. Pověst o středověkých katakombách a další stopy o ní vtáhnou do děje i mladého historika a Renatina bývalého přítele (Jan Zadražil), experta na statiku sklepů (Martin Zbrožek) a Renatinu exotickou spolubydlící Kiaru (Mary Coronado). Pod sklepem domu opravdu objeví další skryté chodby a v honbě za senzačním objevem se je na vlastní pěst rozhodnou prozkoumat. Romantické dobrodružství trvá ale jen chvíli. Nekonečný a nepřehledný Labyrint chodeb bez konce budí hrůzu a skupině brzy nezbývá než zoufale volat o pomoc a začít bojovat o holý život. Teprve v podzemí se navíc ukáže, že každý ze „ztracených“má své důvody, proč se tam vydal. Je nebezpečnější nepřesná mapa nebo jedno dávné tajemství? Co se v Labyrintu skrývá? Je jisté, že odpovědí se nedožijí všichni. (oficiální text distributora)

Veronica27 odpad!

Říkám si, tohle vypadá dobře, rituály nějaké to podzemí a tak zapnu film a koukám. Koukám, koukám, pořád čekám co teda z toho vyleze a kdy teda vlezou do toho podzemí.Po hodině, kdy Vondráčková spolu s ostatními lítá po podzemních sklepech, si říkám...proboha co jsem to zase zapla.Nehorázná kravina, blbost, nuda, amatérské, nehorázné !Už nikdy víc prosím ! ()

Megynka

Tak úplný odpad to nebyl, to zase ne :) Nápad se cení, protože skutečnost, že je to vlastně česká tvorba tomu dává hned první hvězdičku ... a druhou bych dala za obsazení :) Nenudila jsem se, jak by se dalo čekat, tak alespoň za snahu :) ()

ANTYCHRYST

Do filmu jsem vkládal velké naděje, mám rád mystiku staré Prahy a podzemí, i když se nakousne zajímavé téma, tak bohužel je neskutečně promarněno. Z tohoto šlo vyždímat mnohem , ale mnohem více. Tohle je opravdu málo, trocha bloudění ve sklepeních a podzemí, pár znaků. Film postrádá šťávu, spád a napětí. Velká škoda. 2 * za odvahu natočit Českej biják s touto tématikou. Snad se dočkáme povedenějších pokusů. ()

Mitsu

Moc dobrý film na to, že Češi horory netočí. Nebo aspoň ne tohoto typu. Chválím moc pěknou kameru a námět, herecké výkony taky nebyly vůbec špatné. ()

Margerie

Na české poměry překvapivě koukatelné, v celosvětovém měřítku to ovšem neobstojí. Dvě hvězdičky jsou za super využití možností Prahy a místy skvělou mysteriózní atmosféru. Snaha očividně byla, my ale na takovéhle věci nemáme ani herce (co si budeme nalhávat, Luciin výkon je prostě jalovej), ani režiséry, ani scénáristy. Bohužel. ()

Jarduk03

Občas mi podle kamery přišlo, že jsem na nějaké přehlídce studentských filmů. Nápad dobrý, scénář horší, zpracování ještě horší... První a druhá třetina filmu jsou si hodně podobné. Ta druhá je přesto horší. Proč? Protože nejspíše někdo tušil, že se tam nic neděje, tak v první třetině filmu zaměřil kameru na prsa všech zúčastněných hereček /tam byl výběr zdařilý/. Kde nejsou vidět polovyndaná prsa, jistí to alespoň Vondráčková, jejíž bradavky občas připomínají špunty od kopaček. Bohužel ve druhé třetině tenhle prvek vypadl. Ta třetí byla víceméně trochu akční. ()

wirtr odpad!

Čekal jsem že to nebude nic extra, ale až takovou hrůzu jsem nečekal. Film byl nudný , celou dobu jsem čekal až se začne něco dít, že se to rozjede a ve finále to nemá ani konec. Dost mě také zarazil výběr podzemních prostor k natáčení, především to, že v podzemí, kde nikdo X let nebyl, byly na zdech grafity, směrovky, číla od mapování chodeb a hlavně ty zdi byly betonové, jasně tam byly vidět známky po šalunku. Ve Znojemském podzemí jsou mnohem kvalitnější prostory - cihlové nebo v tesané ve skále, ale filmaři si musely vybrat ty popsané betonové zdi. Co se týče ,,temného stínu" jak byl nazýván nazačátku přízrak v podzemí, čekal jsem něco lepšího a ne kamarádku s přetvářkou. ()

regentor

Labyrint amatérismu. Žádný zázrak jsem vskutku nečekal, ovšem už prvních několik minut jak z reklamního spotu na Alzu odválo mé nepatrné naděje , že nebude tak zle.Opak byl pravdou.Zápletka podstatně slabší než ve filmu pro mládež Tajemství Maharalu.Infantilní chovaní dospělých jedinců, fetácko -satanistický spolek jako prvek tajemna a pak" mysteriozní" vnučka z Kostariky , dědečka který už před mnoha lety v Praze pobyl...Když k tomu přidáme pár mindráků hlavních "hrdinů" jakož i autorů tohoto dílka , dostaneme nepoživatelný koktejl kde i Záhada hlavolamu je drasták !Střih nelogický, kamera slaboučka ,muzika nezáživná , režie ,pokud ji tenhle snímek vůbec viděl tak amatérská.1 hvězda za pražské památky. ()

Pitryx

Kecy, kecy, kecy. A nikam nevedou. K ničemu nesměřují. Nemají ani cíl, ani myšlenku. Lucka bloncá od ničeho k ničemu a furt se nic neděje. A když konečně začne, tedy dole v podzemí, už mi byly osudy hlavních hrdinů naprosto lhostejné. Oceňuji tedy jen překvapení v závěru, ale jinak jde to podprůměrný snímek. Ani Lucka to nezachránila. ()

ostravak30

Další důkaz, že Česko horory prostě neumí. Zatím jsem neviděl jediný dobrý český horor. L. Vondráčková a J. Zadražil jsou jediní, jejichž herecké výkony bych tak nějak ocenil. Jinak ale byly spíše průměrné až podprůměrné. Od začátku je problém se zvukem, kameraman měl asi Parkinsona a scénář včetně hudby taky nic moc. Hlavní melodii od L. Vondráčkové jsme ve filmu ani neslyšeli. A ty prostřihy? Jak na začátku, tak v průběhu filmu byly naprosto nesmyslné. Celý děj je spíše unylý. Nedá se říct, že by neměl relativní spád a že by se nic nedělo. Ono se dělo, ale přišlo mi to více méně nelogické. Nelogicky se jeví hlavně úplná závěr, který působí až amatérsky. Dívčina nechá zabetonovat podlahu ač tuší, že dole někdo je a nijak zvlášť se tomu nebrání. Zadražil pro změnu vyslechne od exotické krásky, že teď se má bát jedině on, přesto po téhle zvratové informaci spolu ruku v ruce normálně pokračují dál, aby ho černoška vzápětí zabila a on se ani nebránil. Pak si prohlédla nově získaný matroš, v klidu si následně kráčela za svobodou ze sklepa, aby tam zůstala. Všechny postavy se v jednu chvíli chovají nelogicky. Bohužel je to jedna z dalších amatérských prací. A upřímně nechápu, jakým způsobem byl pan Zadražil a paní Vondráčková donuceni, aby v tomhle hráli. No...alza se asi prohnula. ()

kobras5

Na tento film jsem se hodně dlouho těšil, protože jsem jej od září minulého roku poměrně dosti podporoval. Nakonec jsem neodolal a musel se jít na něj podívat (24.3.2012). Neočekával jsem zde žádný zázrak, protože jak je vidět z hodnocení, nic světaborného z něj není, ale byl jsem mile překvapen. Z počátku jsem měl neutrální pocity a uvažoval jsem o 1 hvězdičce, ale vše se změnilo, když se konečně něco začalo dít. Po hodně dlouhé době jsem se dočkal napětí, které jsem naposledy zažil u Saw a dokonce došlo i k leknutí na mé straně. Tento fakt přidal filmu hvězdičku navíc, kterou si podle mě zaslouží. Kladně hodnotím soundtrack (mám i originální CDčko s ním), napětí a poutavost příběhu (nutno vidět celé, jinak je film o ničem). Záporně hodnotím chybějící titulky k anglické komunikaci, která se ve filmu nachází a pokud člověk neumí anglicky (není můj případ), přijde o kus děje, a z dost velké části postrádající logiku - dost často se tam stalo něco, co postrádalo nějaké vysvětlení, kterého nepřišlo ani do konce filmu. 50% (viděno v kině, plánuji koupi DVD). ()

maniacxl

Další česká ptákovina,která si ještě navíc hraje na mysteriozní cosi.Scénáristicky mimo,scény do sebe vůbec nezapadají,navíc jsou prokládány nějakýma úplně zbytečnýna flashbakama,nebo čím,vůbec to tam nepasovalo,ale asi jsem to nepochopil já,tenhle českej holywood."Tupý dialogy" a absurdní neherectví jsou jen dalším důkazem,že tohle neumíme.Nic proti Lucce,ale herečka z ní asi nikdy nebude.Slušnej Labyrint hlouposti a trapnosti.To je zas vizitka pro českej film.Jedna hvězda pro tu Kostaričanku s drsným tetováním,který taky zůstalo záhadně nerozkryto.Ach jo.... ()

PamelaJJK

Nééééé!!! Další pokus o thriller s mysteriózní atmosférou a hororovým nádechem. A zase průšvih. Jan Zadražil patří mezi mé tuzemské oblíbence a tak jsem se na film těšil. A opět se dostavilo rozčarování. Ne z jeho výkonu, ale z celkového pojetí filmu. Potenciál to má, ale... Ale chtělo by to úplně jinak zpracovat. Od A až do Ž!!! Neuchvátil mě hudební doprovod. Vadila mi fůra nelogických a nenavazujících scén, čímž vzniká totální chaos. Chtělo to mnohem větší využítí různých tajemných scenérií pražského podzemí, ale i "nadzemí". Paní Lucie mi v hlavní roli taky neseděla. A hlavně by to asi potřebovalo mnohem vyšší rozpočet a delší stopáž. Výchozí myšlenka je asi kvalitní, ale všechno následující až po závěrečnou klapku by chtělo předělat. Bohužel... Jedna hvězda je za pana Zadražila a tak nějak ze soucitu... ()

tsatsiki

Toto hodnotit vzhledem k obsazeni je tezke,Lucka a Jan delali,co mohli,ale nudny scenar a jeste nudnejsi film nezachranili. Nuda po vsech strankach plna zbytecnych dialogu. Film za 12milionu a v cateringu byl chleba s maslem.To mluvi za vse. ()

Alden_Larson

Ze všech výtvorů Tomáše Houšky mohl být tenhle nejlepší, kdyby neměl tak monumentálně stupidní konec. Zbytek děje taky nebyl moc dobrý, bylo v něm spousta klišé a postavy byly jen o trošku zajímavější než sledování schnutí barvy, nehledě na to, že film nám v jedné scéně představí několik postav najednou, jen aby na ně hned zapomněl. Prezentace je v první polovině otřesná, kamera se pořád hýbe a je v celku velmi chaotická, což se pro většinu scén vůbec nehodí. Zato druhá polovina filmu, která se odehrává hlavně v temných chodbách, vypadala docela dobře, byla natočena úplně stejně, jako první polovina, ale narozdíl od ní se to v té druhé velmi hodilo. Herecké výkony byly všelijaké, Lucie Vondráčková se podle mě do vážných rolí vůbec nehodí a už vůbec ne do hororů. Ostatní herci ale byli fajn, hlavně Jan Zadražil byl ke konci filmu velmi dobrý. Hudba byla otřesná, vlastně ani nezněla jako hudba, spíš to byla jakási slátanina různých vágně strašidelných zvuků. 2/10 ()