Kletba Měsíčního údolí

• Maďarsko Holdhercegnő (více)
Fantasy / Dobrodružný / Rodinný
Maďarsko / Velká Británie / Francie / Austrálie / USA / Nový Zéland, 2008, 103 min

Fantasy rozprávka, nakrútená podľa knižnej predlohy Malý biely koník, anglickej spisovateľky Elizabeth Goudge. Rozpráva o obyvateľoch tajuplného Mesačného údolia a dávnom spore dvoch znepriatelených rodov. Keď malej Márii zomrie otec zanechá ju celkom samú a opustenú. Spolu so svojou vychovávateľkou tak musí opustiť blahobyt centra Londýna a začať svoj nový život na vidieku u čudáckeho strýka Benjamina, ktorý navyše ani sám nevie, že malá Mária existuje. Po príchode na jeho nádherný statok objaví magický svet údolia, kde je Mesiac väčší ako kdekoľvek na svete. Spozná strýkových nepriateľov, ktorí ju unesú a uväznia vo svojom temnom zámku. Postupne sa začnú diať naozaj čudné veci a Mária veľmi skoro zistí, že je poslednou princeznou, ktorá tam prišla, aby zachránila Mesačné údolie pred prastarou kliatbou. Do najbližšieho splnu bude musieť nájsť čarovné perly, ktoré nikto už stáročia nevidel, a skôr než Mesiac zapadne za horizont, ich vrátiť moru. Pri svojom pátraní nebude sama, ochráni ju čierny lev a cestou ju povedie biely jednorožec. (STV)

michael.film

Richards je dobrá herečka, spomedzi mladých dievčat asi jedna z najlepších, ak nie najlepšia. Film dokáže utiahnuť, dej je zaujímavý, trocha rozťahaný. Našťastie nič nie je papundeklové, všetko vyzerá reálne, takže je film milou oddychovou večernicou :) Prijemne prekvapilo :) ()

Sao Saoi

ÁNo, nie som divák, pre ktorého je určený predovšetkým tento film, takže ho nemôžem ani zaradiť do kategórie rodinných filmov pre deti. Stále mám pocit, akoby ten príbeh napísal alebo natočil niekto, kto s detským svetom "nežije". Proste objednávka na zakázku ale u nejakého dospeláka, ktorý to nezvládol... Možno to má iný účinok u detí, ale ak si chcete doma sadnúť s deťmi k niečomu, na čom sa budú baviť ako Vaše deti tak aj Vy, rodičia, tak toto si v žiadnom prípade nepúšťajte... Jedno z najslabších filmových predstavení, aké som z aposledný čas videl. Vinu by som ani tak nekládol hercom. U mňa jednoznačné zlyhanie scenára a následne aj réžie...Celkové skóre 28% ()

KT_2011

Dnes již fádní příběh. Podivný casting. Hodně, ale hodně špatná režie. Slabší výprava, takže se není moc ani na co koukat. Mj režisér Gabor Csupo má za sebou fantastickou kariéru v animaci. ()

realdream

Velmi dobře zpracovaná pohádka. Občas mi to připadalo, že je to spojení letopisů narnie + Romea a Julie se šťastným koncem. ()

agamazx

podpriemerna fantasy, vsetko je odkopirovane, aj celkom par decentych scen toto nezachranil, aj vizual na 2008 fakt slaby. Nema zmysel toto pozerat ()