Svědkem zločinu

• USA While She Was Out (více)

Žena v domácnosti (Basinger) je nucena se o sebe postarat, když se ocitne v opuštěném lese se čtyřmi kriminálníky. Co začalo jako rychlý výlet do obchoďáku končí v lese bojem o holý život. Vše co má, je krabice s nástroji a touha po přežití. (oficiální text distributora)

aslavey

Co na to říct? Stupidně a nesmyslně jednající lovci i kořist, absolutně nepochopitelné situace po celou dobu filmu, herecké výkony na facku. Hvězdičku dávám jen za to, že jsem opravdu ze srdce fandil tomu, že tam všichni umřou. A kdyby se odpráskla i Kim, byly by hvězdičky 2. ()

MickeyStuma

Temný thriller o ženě, která jedné předvánoční noci hodně zkusí. Doma jí ponižuje a týrá manžel a když jede do hypermarketu nakupovat, na parkovišti se do ní pustí nějací drsní mladíci. Po vraždě -sucuriťáka- se ocitnou za městem, kde si to s nimi doslova rambovským stylem vyřídí. Ne, není to akční film. Hrdinka tohoto snímku rozehraje válku za použití své ženskosti a typické rafinovanosti, což jí dokonce i velmi zocelí. Vyprávění příběhu je poklidné, všemu dává přijatelný čas, čímž buduje napínavou atmosféru, která sice po chvíli začne být předvídatelná, ale to mi tu nějak nevadí. Hlavním posláním příběhu je především takové, že se osamocená žena v podobné situaci nemá bát a naopak se má začít bránit. I tento příběh se klidně může stát reálným. ()

darkreider

Tak v prvom rade pochvala Kim Basinger, ktorá nie je žiadna tuctová herečka a rola ženy v ohrození s nervami v kýbli jej rozhodne sedí(to je na margo anti-Kim komentárov). A teraz k veci. Ku koncu to malo skvelý nábeh na kruté psycho vo vyšinutej hlave hlavnej postavy. Bohužiaľ(osobný postoj) to nakoniec zahrali do reality a tým mi vzali možnosť pochopiť záverečnú scénu s Chuckym. Škoda(osobný postoj again). Suma sumárum: žena v lese, vyzbrojená náradím, proti bande kriminálnych živlov mi nevadí(Taký oldschool thriller je fajn a napätie nechýbalo). Záver, kedy posledný žijúci grázel, vie presne kam ísť a nakoniec sa stane... no.. ako to.. oni spolu.. proste nejak... blah... wtf... prečo... no nemám slov. To mi vadí. PS: odkaz pre miestnych znalcov: "toto nemal byť Rambo 5". Každopádne, ako nedokážete vidieť rozdiel, ako ste sa dopracovali až k možnosti komentovať? ()

deepspace101 odpad!

Multikulturní gang dementů, obdařených instinkty indiánských stopařů, běhá po lese, nahání nějakou ženskou a v přestávkách poslouchá Joy Division? Tohle opravdu někdo myslí vážně? ()

cerbygerby

Nechápu tak nízké hodnocení, vždyť ten film měl napětí... to jste všichni zaujatí jen že tam hrála Kim... naopak to zahrála dobře a mě se ten film líbil... ()

PavelZava

Thriller nejsou moc můj obor, bál jsem se to jo , ale asi spíše nebrat. Čekal jsem spíše víc, nějaké rozuzlení civilní ... Dal jsem ** za Basinger, jinak * ()

Zevon

To by člověk neřekl, do jaké zhovadilosti očas sklouzne i jinak renomovaná herečka. Buď ji producent přeplatil, nebo neměla do čeho píchnout a chyběly jí chechátky na splátku hypotéky, nebo momentálně pracuje na něčem velmi náročném, o čem nevím a potřebovala si oddechnout, ale určitě to nebylo jenom tak. Nejde mi na rozum, proč hvězda takového formátu přijme roli ve filmu, jehož předlohou byl s nejvyšší pravděpodobností anonymním tvůrcem podepsaný, vyrabovaný paperback místo scénáře. Její přítomnost zachránila film před potupným koncem na smetišti (ostatní účinkující jsou totiž spíše loutky než herci, jejichž projev posunuje thriller směrem ke komedii systémem o co méně výrazů, o to více vulgarity), což je také asi špatně. Celý film stojí na výkonu jediné postavy, která, ač třímá pochodeň světla, působí neuvěřitelně a uměle. Výsledkem je pocit, že koukáte na profláknuté skeče, jimž dominuje křečovitá snaha hlavní představitelky zachránit, co se dá. K ději jako takovému není co říct, postavy se motají nelogicky po staveništi a jakémsi lesíku u něj pořád dokola bez hlavy a paty jak panáci, vyřvávají po sobě sprosťárny, prostě se chovají jak roboti, naprogramovaní na sekání trávníku. Ženská, od samého počátku cíl jejich velmi prapodivně vykonstruovaného zájmu, je uzlíček nervů, co neumí uklidit doma nic od špinavého prádla po rozházené plyšové hračky, nedej bože vzít do ruky pomývač, (až z toho po několika letech chytá její partner psotník, co to má doma za prase - se nedivím, mít doma babu, co nechodí do práce a celý den nejspíš čumí nudou do zdi, nasral bych se taky). Za to ale ví, jak se ochránit před tlupou výrostků, postávajících před penny marketem - přece kufříkem s autonářadím, který jí padne jako ulitý (buďto byl chlap dement, a nevěděl, že má doma v kuchyni automechanika, nebo tohle někdo už v tom paperbacku posral :-)). McGyver v sukních, to tu ještě nebylo, tak za tento nápad jednu hvězdu. Zbytek guláš, někým už předtím jednou sežraný. Hodnotit tento škvár, který roztrhala profesionální kritika jak toaletní papír pěti hvězdama je nejspíš recese. Pokud ne, tož to potom ju :-) ()

R!ngoSt!x

Film, který by se ve skutečnosti nikdy nemohl stát, alespoň tak jak to podal režisér! Začátek vypadal slibně ale bohužel to negradovalo spíš upadalo. Navíc film je natočen pomalu celý ve tmě. ()

prochy10

tak tohle je teda fakt kravina.........nejdřív se klepe nervozitou, jak silikonový prsa při zemětřesení a nakonec se z ní vyklube "masovej" vrah, kterej běhá po lese s obří krabicí plnou nářadí......NECHÁPU!! ()

Solverino

Stupidní vychtrlá (alkohol?) obstarožní blondýna (blbá jak troky) postupně vyvražďuje bandu ještě retardovanějších výrostků :( Otřesně stupidní film, se spoustou hloupostí - obvzlášť posledních 20 minut jsem měl pocit, že se režisérka úplně zbláznila a popustila uzdu svým gerontím erotických snům o mladším partnerovi... bohužel ubohost :( To musela fakt natočit úplná blbka... i na ameriku super blbé! Jedna hvězdička ze sentimentu nad Kim. ()

Prubner odpad!

Tak takhle ne, soudruzi ! Když už chci natočit thriller, nejdřív najmu dobrého scenáristu, který umí psát dialogy a který má trochu soudnosti. Taky najmu dobrého režiséra, který umí navodit aspoň nějaké napětí. A aspoň trochu dobré herce, ne tu bandu mizerných ochotníků (jedna Kim nestačí). Hlavně scenárista si svoje peníze vůbec nezaslouží. Nejdřív nechá hrdinku dvacet minut zbůhdarma jezdit autem a potulovat se po obchoďáku, aniž by to mělo nějaký smysl. Pak hrdinka pobíhá po lese a pořád s sebou tahá bednu s nářadím, jako by už dopředu plánovala, že všechny povraždí šroubovákama a heverama. Zločinci jsou banda idiotů, kteří by nechytli ani želvu, natož obyčejnou ženskou s bedničkou nářadí. A když z nich zbude poslední, pět minut se s ním hrdinka muchluje a nakonec ho zastřelí. A jako třešinku na dortu odbouchne nakonec i manžela, když už je v ráži. Před použitím tohoto filmu nelze než varovat ! ()

wef odpad!

To byla hrůůůůůůůza! Sice to bylo napínavé, ale absolutně hloupé a nelogické. Dokonce jsem několikrát chytl záchvat smíchu. Horší film jsem neviděl ani nepamatuju. ()

Mire

Videl som to na Markíze v decembri, síce je to občas často pekná stupidita, ale z nejakého neznámeho dôvodu ma to veľmi bavilo :D a dám štyri! ()

Tominni

Kutil Tim by se asi divil, jak se dá použít autonářadí v lese, jak se s ním dá likvidovat jeden grázl za druhým. Nepříliš povedený film, kde nevím, kdy se smát a kdy se bát. Už vůbec pak nerozumím, kde se v takovém filmu vzala Kim Basinger...... ()

Pitryx

Tak jsem v závěru čekal nějaké vyústění, třeba jako že Kim je na palici, nebo drogách a zdálo se jí to, nebo prostě NĚCO. Nekonalo se to. Pouze se na mně valil nesmysl za nesmyslem, hlavně tedy v tom lese. Kim mohla být asi stokráte daleko a daleko, ale ona ne, ona se toulá kolem lidí, kteří jí chtějí zabít. Evidentně se v tom lese vyzná, protože mimo jiné se po vleklé honičce naprosto bez zaváhání vrací zpět ke svému autu. A to už nemluvím o tom, že v temném lese, kde je navíc potok, kde je možnost utéci všemi směry by ji nenašel ani velmi zkušený stopař. Takže dávám Kim plusko za poměrně slušný výkon i když věděla, že točí naprostou stupiditu. 201204067702/8217 ()

Mamlas odpad!

Tohle nebyla TV produkce? Divné. Obrovská, otravná, laciná nuda o tom jak baba a nějací idioti chodí potmě po lese. (3%) ()

heavy66

Slušný námět, z kterého mohl být dobrý film. Tedy kdyby se povedl. Čtyřbarevný gang (!) pitomů, kteří se nechají zabít od ženské v domácnosti, zřejmě ta dáma co to natočila, bude taky řádně frustrovaná ! Takže jedna hvězda za stále krásnou Kim. ()

bobin

Probudil se ve mě kruťas a po celou dobu jsem si úpěnlivě přál , aby hrdinka zabila ty čtyři pobudy , kteří ji pronásledují . A k mé spokojenosti se tak i stalo . Je to vynikající napínavá podívaná s přesvědčivou Kim Basingerovou . Jen autoři filmu jaksi nedotáhli do konce závěr , proto jsem jednu hvězdičku ubral . ()