Pozemšťan

• USA The Man from Earth (více)

P3RS3CUToR

Naprostý HOVNOFILM. Pardón, ale jinak to nazvat nejde. Film se mě snaží nasměrovat k tomu, ať se zamyslím nad tím, zda-li ta guma mluví pravdu. Hmmm, ale já tomu uvěřím už ze začátku (je to sci-fi ne) a zbytek filmu tam jen tlachaj a tlachaj....NUDA. Ani žádný visuální okénko do jeho minulosti.... nic. A PREJ "ORIGINÁLNÍ NÁPAD" hahahahhahah. O podobném člověku, který nestárne sem čet super román (cca 600 stran). Od minulosti po cestování do vesmíru a uplně mega příběh a pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat. Film byla fraška s ani špetkou nápadu.Ani fnň. Ani ň. Ani ´. CHce se mi křičet, vykřičet tendle film zpátky do řitě těm lidem, co ho ukuchtili. Tak ubohý. Nevěřil jsem vlastním očím. A NECHÁPU VAŠE HODNOCENÍ ...................................................................................................................................................PO LETECH : Musel jsem být evidentě pořádně naštvanej :D ale pamatuju si, že se mi to docela líbilo jako komorní filmík, ale když jsem si četl přehnaně positivní reakce, nejspíš jsem vybouchl :) ()

Jiesaj

I když je tento snímek založený na rozhovoru několika osob v jednom pokoji, má své kouzlo, které vás nenechá ani na chvilku bez přemýšlení. Velmi dobře zpracované filozofické úvahy. Na konci ještě vše vyústí tak, že vám to alespoň na chvíli nasadí brouka do hlavy :) ()

Zofan

Tento film mě neuvěřitelně nadchl, protože pro současnou kinematografii je typické, že forma vítězí nad obsahem. Zde najdete přesný opak! Komorní konverzační atmosféra zřejmě nenadchne příznivce filmů typu 300: bitva u Thermopyl apod., ale i tak - detailně promyšlené vyprávění vás naplní několika (často i protichůdými) emocemi. Vyvracení dogmatických témat působí děsně vzrušivě a každý divák se základní znalostí dějepisu nemá chvíli klid a při sledování je jako na jehlách. Z mého hlediska geniální film, který by mohl současný trend chrlit nehorázné sr*** do kin značně ovlivnit. Vřele doporučuji... ()

Jejdak

Tak kdyby mě někdo popisoval tento film o čem že to je a kde se to odehrává, tak bych asi hodně váhal jestli ho zhltnu. Ačkoli je pozemšťan z 90% mezi čtyřmi zdmi, ani na moment jsem nepřestal hltat to, o čem si to tam ten archeolog, fyzik, chemik, nábožensky založená žena a učitel povídají, až to člověka nutí se zamyslet nad životem a smrtí. Jaký by to bylo žít (věčně). Je to možné ? ***** ()

nakedsoul

Výbornej nápad, ale přišlo mi to takový nedotažený. Nějak jsem mu to nevěřil a herci někteří to zazdili úplně. No ale za ten nápad musím dát alespoň *** . ()

maken

Veľmi dobre vymyslený filmík so skvele padnúcou hudbou. Vôbec neľutujem že som sa ho rozhodol pozrieť si. ()

Danoid

Geniální!!! Navíc herci reagují naprosto přesně, něco takového se jen tak nevidí. Byl jsem neuvěřitelně přitahován každou vteřinou tohoto mistrovského kousku. Proboha, já žánr sci-fi miluju a to ať ve formě Matrixu nebo Stalkera, ale tohle ukazuje zase úplně jinou stránku možností, jak se vypořádat s tímto žánrem. Film čistě založený na vzrušivé konverzaci, umocněný realistickými výkony herců a skvěle vymyšlenou strukturou osobností a oborů jednotlivých aktérů. Škoda jen toho konce. Tady bych si opravdu přál trochu jiný, aby člověk mohl odejít s vnitřním klidem a ne jako tady. Je to sice poměrně smysluplný a vpravdě nekomerční ukončení, ale zároveň tak přicházejí smíšené emoce a nedostatečný pocit uspokojení. Jsem nadšený, že se furt najdou filmy, které mě dokážou naprosto šokovat svým přístupem. Tedy na tohle opravdu nezapomenu. ()

Molerat

Perfektní, za poslední dobuj jsem neviděl film s lepším námětem.Fakt perfektní dílko na které se možná ještě několikrát podívám.Perfektní myšlenka, že člověk i kdyby žil pořád, nebude nikdy nadčasový .90% ()

square

Nečtěte komentáře níže, pokud si nechcete kazit film. Ne že bych s nimi nesouhlasil, ale vážně je k tomuto snímku lepší přistupovat bez očekávání. Asi bych vynechal i čtení "Obsahu:". ()

kubina28

Úžasný príklad toho, že za malo peňazí sa dá ešte vždy natočiť veľa muziky (cely film sa v podstate odohráva v jednej miestnosti).Stačí originálny nápad rozvinúť skvelými a inteligentnými rozhovory, ktoré postupne stupňujú atmosféru dokreslené aj výbornými hereckými výkonmi. A skvelý nápaditý koniec len dokresľuje príjemný pocit celého filmu ()

Inner

Vlastně taková filozoficka úvaha na téma "co kdyby" ale pro všechny přemýšlivce, filozofy, rádoby-filozofy hostina o minimálně padesáti chodech po které si nadšenec řekne - To je geniální. Slabší výkony a nulový děj jsou jediné neduhy tohoto "filmu." Ale přesto jsem si dlouho takhle nezapřemýšlel a nepošmakoval na něčem tak inteligentním. 97% ()

disstanda

Celý film stojí a padá na tom, zda přistoupíte na hru kterou s vámi režisér Schenkman rozehraje. Pokud ano, budete se královsky bavit a čekat co dalšího na vás připraví za osudy hlavního hrdiny. V opačném případě se budete celých 87 minut trápit. Hvězdička dolů za "klišé" konec. ()

kocurstvo odpad!

Po Fontáně další film, který tady hodnotí naprostá většina s nadšením. Absolutně nechápu, co se komu na této stupiditě líbílo. Naprosto nesmyslný a dementní námět, banda nehereckých mamlasů polemizujících nad nesmysly. Sečteno podtrženo, hovadina první třídy zavánějící sektářstvím :) Lituju minut, které jsem u filmu promrhal... Pokud sci-fi, tak nějaké, kde jsou kosmické lodi, vetřelci adt. a ne banda debilů, kteří dělají jakoby inteligentní debatu.... BRAK BRAK BRAK!!!!! Doufám, že se mi o této demenci nebude zdát a taky doufám, že mi to nějak neovlivnilo mozek, protože to na mě působilo těžce psychoticky... Jdu se oběsit!!!!!!!! ()

Romanko99

Sci - fi bez specialnych efektov ? Odohravajuce sa prakticky v jednej miestnosti, s rozpoctom na kulisy podobnym Dogvillu ? Napriek tomu som velmi chcel, aby nam John Oldman povedal par jeho dalsi pribehov. Ved za tie roky uz nieco zazil. ()