Malá Nim (Abigail Breslin) žije sama se svým otcem Jackem (Gerard Butler) na ostrově kdesi uprostřed Pacifiku. On zkoumá pobřežní plankton, ona se baví vymýšlením dobrodružných výprav po ostrově v doprovodu svých zvířecích kamarádů lachtana, ještěrky a papouška. Mezi její další záliby patří čtení knížek o Alexi Roverovi, největším dobrodruhovi všech dob, které jen podporují jejího dobrodružného ducha. Jednoho dne se Jack rozhodne odjet na pozorování na druhý ostrov a Nim si vyvzdoruje, že může doma zůstat sama. Jenže vzápětí udeří bouře a po Jackovi jakoby se slehla zem. Nim se tedy rozhodne napsat Alexovi, aby jí přijel zachránit. Jenže Alex je ve skutečnosti osamělá čtyřicátnice (Jodie Foster), která sice prodala milióny svých dobrodružných knížek, ale nikdy neopustila svůj dům. Odmítnout pomoc malé dívce a svojí oddané čtenářce se Alex ale nechce. Vypraví se tedy přes půl světa na osamělý ostrov, kde jí čeká největší dobrodružství jejího života. (oficiální text distributora)

Looser

Po hodně dlouhé době dětský film, který mně opravdu bavil. Pozitivní dobře obsazený i zahraný příběh. ()

made1

Film se silnými okamžiky, zábavnými okamžiky a okamžiky, kdy byste plácly režiséry přes tlapy, do jaké unilosti byli schopni zajít. ()

LadyVader

Pro mně docela překvapení, film se vyvíjel jiným směrem než jsem čekala, akorád bych vypustila pasáž s turistama. Hlavně střílení ještěrek. Naopak scéna se sopkou byla fajn :-). Jodie Foster byla skvělá, ta mně snad nikdy nezklame, takže je jasný že se mi film líbil hodně kvůli ní :-). 80% ()

Danula13

Slušně natočený oddychový film pro celou rodinu. Bez zbytečných hluchých míst, kdy dobrodružná podívaná pěkně odsýpá až do očekávaného optimistického finále. ()

DavidS.

Film je sice podívanou pro celou rodinu a hlavně pro její nejmenší členy, ale přesto je zoufale neoriginální, plný klišé , situací a postav, které jsme viděli už stokrát jinde…Příběh nudný, nezajímavý, rozdrobený, vykonstruovaný a zoufale nereálný i pro daný žánr. Je na něm poznat, že ho psalo několik lidí dohromady. Nechápu proč v tomto snímku přijali role zrovna Butler a Jodie Foster. Bez nich bych tento titul viděl rovnou jako televizní záležitost na deštivé nedělní odpoledne pro drobotinu.P.S. Místy jsem měl pocit, že se dívám na parodii na Muže z Acapulca,Lásku přes internet,Lepší už to nebude a bůhví čeho ještě... ()

rozbris

Rodinná komedie s B-čkovým scénářem, Jodie Foster absolutně tahle role nesedla její výkony (tančení afrického tance, či zběsilé pobíhání po letišti, trapná scéna pře domem či na lodi....atd:-)) v tomto filmu velmi poklesly, už by sis měla najít něco jiného než komedie:-) Co se týče Gerarda Butlera umět složit tolik věci na polorozbité lodi je fakt umění!!!:-DDDD Robinson Crusoe by se mohl učit:-) Pro děti je tento film jako stvořený. ()

Han22

Pohodovka pro děti i dospělé... holčička žijící na ostrově se zvířecími kamarády tuleněm, ještěrem a pelikánem mi připoměla bůhví proč dětství a Pipi punčochatou, při její snaze vystrnadit výpravu odporných turistů si zas nelze nevzpomenou na Sám doma. Bohužel druhá rovina s praštěnou Jodie Foster mi to dost kazila. ()

Wally

Tak tohle byl zase omyl...proč má herečka formátu J. Foster zapotřebí hrát v takové slátanině a ještě takovou šílenou roli, která ji v mých očích zcela degradovala...ach jo....pro malé děti možná... ()

Michelle75

Nenáročná podívaná pro celou rodinu.Ne, že bych z ní byla úplně odvázaná, ale naopak mi tam ani nic nepřekáželo. Líbil se mi dům i místo, kde Nim se svým tátou žila. Líbila se mi role Jodie Foster, která mě docela mile překvapila, protože předtím bych si ji v ní určitě neuměla představit a potěšil i samotný Gerard Butler. Abigail Breslin má takový zajímavý kukuč, rozhodně ji zase ráda někdy uvidím. ()

Hanys_

Lehce zapomenutelný otravný rodinný film, ve kterém nefunguje skoro vůbec nic. A nejvíc bolí to promrhané herecké obsazení...S odřenýma ušima 2 hvězdy za Abigail a ještěrku Freda ;-) ()

dopita

Otravná, nudou napěchovaná, dobrodružná komedie určená primárně pro děti, ale ani těm se to moc líbit nemůže, řekl bych. Jodie Fosterová je herečka pro dramatické role, křepčení v takovýmhle filmu ji vůbec nesvědčí. Jedinej důvod proč na to koukat je solidní Abigail Breslinová a krásná příroda. ()

Paity

Tak trochu americká rodinná záležitost na objednávku. Zejména zaujme ta chajda uprostřed opuštěného ostrova se sopkou uprostřed kam není normální spojení. Holka v ní má ale pomalu i masážní vanu. ()

ThomasCrown

Film, kde sa spojili dva moje sny - žiť na zabudnutom ostrove a písať dobrodružné romány. Do môjho fiktívneho žánru oddychoviek tento filmík zapadne jedna radosť. Pravda, rolu Jodie Foster by mohol hrať ktokoľvek iný, ale to mi nijako neprekáža. Neprestávam hľadať svoj zabudnutý ostrov:) ()

Prochy38

Jak už tu kdosi psal, celkem těžce promrhané obsazení. G. Butler je dobrej ve všech rolích, i tu z něj čiší charisma, ale pro takovou nánu je J. Foster opravdu škoda! A. Breslin svoji roli zvládla na 1ku. Proč teda jen 2*? Proto! Protože mě tyto filmy lehce iritují! Proč se tvůrci prostřednictvím těchto filmů snaží ze světa dospělích a rodičů udělat frašku??!! Proč všichni dospělí, krom Jacka jsou úplní idioti? Je to tak ve skutečnosti? Udělat z malé holky, která toho jistě mnoho zažila, hvězdu, která dává celému svému okolí těžce na prdel, mi přijde poněkud trapné! A Ti zvířecí hrdinové? Je to hezké, milé, roztomilé, ale milé děti, takto to tady na tom světě nechodí! Spíše mi to vadilo, a je mi jasné, že děti od 8mi let nahoru se mnou budou souhlasit! Škoda! Pěkný námět, hezké prostředí, ale taková pohádková hloupost, že to zamrzí! ()

peetriss

Nenápaditý dobrodružný komerční projekt, zcela rezignující na jakoukoli dávku invence, a který je více prapodivným způsobem hloupý, nežli zábavný. V daném žánru si lze vybrat hromady kvalitnějších titulů. Malá Abigail Breslin je pro svou sympatickou roztomilost jedním z nemnoha pozitiv, s Jodie Foster je vždy potěšením se setkat, snaží se, ale nemá zde co hrát. ()