Bereavement

Příběh začíná únosem malého chlapce Martina, který trpí vzácnou nemocí, díky které jeho tělo necítí bolest. Celých pět let zůstává jeho zmizení tajemstvím, až do doby, než se Allison, mladá dívka z Chicaga přistěhuje na venkov k rodině svého strýce. Ten přislíbil jejímu otci, že v případě smrti jednoho z nich se ten druhý postará o jeho děti. Na venkově se Allison shodou okolností dostává do víru hrůzných událostí, které zůstávaly dlouho utajeny v jedné staré jateční budově. Minulost staré jateční balírny otvírá své krvavé dveře a malý Martin dostává šanci na záchranu. Pach krve a hlas nářků však zanechává svůj morbidní odkaz. (Beastmaster4)

elanius

(11/2014) / Pýtam sa prečo sme si museli odtrpeť "úvodnú" hodinu kým sa niečo začalo diať? Kopa nudy a kecov, ktoré nemali nič spoločné s tým čo film chce byť. Keby pán režisér nechal Sašku pobehovať v tielku kludne celú hodinu, urobil by lepšie ako skúšať budovať atmosféru alebo čo. Ako celok je Bereavement hrozne rozháraný, chcelo by to poriadne učesať. Škoda hlavne tých pár excelentných motívov a momentov, ktoré sa z tej nudy občas vynorili. Remeslne natočené na úrovni, len to ale nestačí. (4/10) ()

Yoshimitsu

Sportovkyně Saša mohla běhat i bez podprsenky, aby mě film více upoutal. Malej Marťas mile překvapil a zůstal loajální. Dávám 55% ()

zdenny

Vynikající John Savage ve velice brutálním filmu, který ale rozhodně není jen o jatečním zabíjení. Protože jestliže má divák zájem a hledá ve filmu i něco víc, než jen bezduchá jatka, při sledování tohoto filmu má možnost tak učinit. V jedné pasáži se mluví o dvou teoriích, které vysvětlují sociální chování člověka. Jedna říká, že sociální charaktery jsou důsledkem genové dědičnosti, ta druhá, že důsledkem je výchova a sociální prostředí, ve kterém člověk vyrůstá a žije. Je na divákovi, aby se přiklonil k jedné z nich. Film nám dá sice jasnou odpověď. Také můj názor je ten, že sociální charakter osobnosti je tvořen především výchovou. Proto se i ve filmu dočkáme zajímavého, avšak vcelku logického vyústění. Mrtvol je celkem dost a beznaděj, která třímá nejen v obětech je umně přenášena i na diváka. Ač nám vrah své motivy nesdělí, není to na škodu. Je prostě nemocný a takový člověk mít důvod nemusí. Alespoň ne ten, který bychom jakž takž chápali. Atmosféra a kamera člověka dokážou velmi dobře vtáhnout a pohltit. Třebaže film je, dá se říct, jednoduchý. Ale jak říkám, pokud někdo chce uvažovat, zde prostor je. Výhodou horrorů je většinou jejich na první pohled jednoduchost, a proto jsou chápány většinou divácké obce. Skrývají se v nich však časté otázky různých charakterů. Každý není akademik, a proto věřím, že horror je žánr, který umí i nevysoce vzdělaného člověka vtáhnout do akademických otázek - a to jednoduchou formou. A v tom je jeho velká přednost a výhoda. ()

Wade

Zklamaní čekal jsem minimálně lehký nadprůměr a dostal jsem podprůměr. Myslel jsem ,že dostanu víc než krvavé vraždy a pěknou Alexandru bohužel Bereavement nemá mimo to nic jiného a proto jen 2*. 35% ()

zolo23

Konečne "zlo" vyhráva nad dobrom a zároveň to menšie zlo poráža väčšie.hm tak nejako mi to prišlo:) Ale nie Bereavement je klasický horor akých už tu bolo, lenže je fakt dobre natočený. Už od začiatku sa niečo deje a tých nudných pasáži tu prakticky niet a to pri neštandartnej (na podobné horory) stopáže určite poteší. Potešila aj Alexandra Daddario, skôr jej neobyčajné chutné kozy (skoro ma vystrelo, keď bola iba v tielku) a teším sa čo predvedie v novom Texasskom masakry. Vidieť také kozy v 3D.... Leatherface ide na 100% bokom :) ()

666Carnage

Našel jsem zakopaný poklad aspoň co se hororu týče. Film co patří do trilogie filmů o psychopatovi, který unášel holky a do toho zaučoval unesené dítě co necítí bolest. Jo zní to blbě ale film byl zajímavý a na hlavní hrdinku se dobře koukalo. Kdyby na to někdo chtěl koukat chronologicky tohle je první díl i když vyšel později. Druhý díl vyšel už v roce 2004. 65% ()

Haymar

Ač tenhle typ slashero-exploitejšnů už moc nemusím (takhle, na starý koulena), todle mi docela sedlo! Nijak nezajímavej námět a prostoduchej scénář zachraňuje všudypřítomná temná atmosféra, výborný herci (Biehn rulez!), docela drsný podání a především drsně explicitní, tvrdej a beznadějnej závěr. ()

Illy

Ze začátku vypadal snímek docela nadějně, pak se dostavila lhostejnost a ta se zmněnila v nudu. Bez napětí nejsou koláče..... ()

Ronaldo79

No fíha, pan Mena obdržel znatelně větší budget a upoutal mojí pozornost perfektně natočeným návodem, jak vychovat budoucího sériového vraha, který trpí ojedinělou nemocí, při které jeho tělo nerozeznává bolest, do budoucna se určitě jedná o důležitá věc pro malého chlapce. Podobně jako v Malevolence je temná atmosféra cítit z každého záběru, když je navíc celý snímek doprovázen perfektně sedící hudbou a slušným gore, nemám si na co stěžovat. Závěr je sice předvídatelný už z dálky, jenže já se na něj nesmírně těšil, na chvíli až malý Martin pozvedne nůž a naplní tím svůj osud. Od Bereavement jsem moc neočekával po předchozí zkušesnosti, kdy jsem byl nejspíš nespokojen s podfinancovaností, tentokrát jsem viděl atmosférickou řemeslně perfektně odvedenou podívanou, jen tak dále a příště snad s ještě větším rozpočtem, Stevane. 75% ()

nessbeal

Celkom fajn, len stale mi vrta hlavou ako mohla ta 17 rocna baba behavat tolko s tym co mala ''pred sebou''. Ale budiz. Film zaujimavy, nedovolil mi ani len na malu odbehnut, takze u mna 75% a len tak dalej, bodaj by bolo viac originalnych napadov. ()

Venous666

Po dlouhé době dobře zpracovaný horor, který se nedrží dnešních hororových šaškáren jak jsem zvyklí (to sami poznáte na konci filmu) Stevan Mena přes to, že měl malej rozpočet, tak to sesumíroval na výbornou, těším se na další jeho tvorbu. Psychopat mě tak neohromil, jako jeho malej kamarád Martin, který měl vždycky za úkol po masakru tak trochu poklidit, pec, háky ...Co se týče herců, tak ty se sešli v dobré formaci, jak jsem se už zmiňoval tak Martin (Chase Pechacek) malej, tichej, ale neskutečně živej .Tak strýc Michael Biehn a hlavní hrdinka Alexandra Daddario (která podle mě má původ odněkud z Irska, protože jí podprsenka vůbec nic neříká). Určitě na 59% tohle není, osobně 75 Vřele doporučuji ()

KOZEL84

Dementní vidle:Epizoda-kdo to má kurva počítat,prostě zas.Nesporně vyspělý talent Mena natočil remake tisíců každoročních remaků remaků z remaků....ale sám si to napsal,takže bacha!Do vidlí přijede nové maso a jako v každých správných amerických vidlích i v těchto na ni čeká místní retard s ostrým sklepením.A to bych se vsadil,že ta jeho kraksna tutově neměla technickou,čili bezpečnost provozu mu taky moc neříká.Očividně to má na háku.Bodejt' by neměl,když fízly od koblih vytáhne akorát vyhořený barák,což je přesně včas na záchranu aspon' štěněte (dobrá práce klucí).Nuda jak kráva,originální jak kráva,atmosféra jak (mrtvá) kráva a kozy jak kráva.Takhle pěknou práci s tílkem naposled předvedla Jessica Biel v Maskru (ehm.remake.ehm).Jednu z nostalgie nad walkmanem (jo,až takové vidle) uroním,ale stejně si říkám---proč? ()

Martyr

Tomuto na druhy pohlad studentskemu dielu by som vycital tolko veci, kolko ich mozem pochvalit. Absolutne, a asi najvacsie pozitivum je obsadenie Alexandry Daddario a jej prsnikov. Na druhu stranu najvacsie a skandalozne giganticke negativum je, ze tieto prsniky neuvidime inak ako v tielku. Mozem byt psychopat neviem aky, a Satan ku mne moze hovorit himalajstinou...ale ak mam taketo dva prsniky k dispozicii , urcite bude ich rozbodanie nozom az moja druha myslienka. Cmooon...Mena... Chvalim rodicov maleho Martina...musia to byt v pohode ludia, ked dokazu obsadit svojho syna do takejto ulohy..Skolske predstavenia sa asi v tom obdobi nekonali. ()

mala_kea

Mena svým debutem o pobavení publika jednorázovou akcí velmi uspěl. Atmosféra, napětí, skvělá muzika. Vše, co dnešní horory obsahují. Nikdy však netvořily tak sjednocený celek a ve finální fázi se utápěly ve vlastní absurditě. Tady krvavá lázen jen pomohla tak skvělému příběhu, kde rodinné problémy nebyly jen na oko, ale měly nějakou tu svoji větev. ALE otázka (PROČ TO VŠECHNO), která provází diváka celým dějem je prostě nezodpovězena. Ani rádoby sebekritické a rituální řeči problém nevyjasnily. Škoda, tohle mohla být konečně pořádná racionálně-emočně-psychicko-dramatická hororová přesnídavka. Za pokus, 3*.. ()

Rockerman

Nekompromisní, neuvěřitelná a málokdy vídaná řezničina, která nepřináší nic nového, ale má velmi hustou atmosféru! Ve chvílích, kdy si divák myslí, že to už konečně půjde k lepšímu a sadistický pomatenec a vrah bude poražen, přichází další a další masakr a aby toho nebylo málo, tak nám tvůrci připravili ne příliš překvapivý, ale o to drastičtější závěr! Děs a hrůza! Ještě, že tu byl ten skvost v podobě "Saši" Daddario, za kterou už asi budu dávat jednu hvězdu automaticky navíc. Chvíli jsem váhal kolik hvězd dát, protože "Bolestná ztráta" je tím filmem, kdy můžete dát pět * nebo to hodit do odpadu. Za tu odvahu jít tak bezlítostnou cestou dávám 4*. ()

Kingjiri

Překvapivě slušný horor, kterých v poslední době moc není. Příběh není nijak extrémně originální, přece jenom vraždících psychopatů najdeme v tomto žánru nepřeberné množství, ale potěšil mě zejména jeho konec. Navíc má nějakou myšlenku, takže zde vraždy nepůsobí tolik prvoplánovitě, jak je v obdobných snímcích zvykem. Ze všeho nejvíc se mi zde však líbila atmosféra, která byla místy opravdu perfektní. Když se k tomu přidá ještě obstojné technické zpracování a slušná hudba, dostanu koukatelný horor za poctivě vydřené tři silnější hvězdy. ()

PEZ

Tak tento kusok nebol vobec zly. Hixploitation kuskov vela nie je, takze kazdy zarez potesi. Vytknut by sa dala obcasna zdhlavost a repetitivnost, ale na druhu stranu potesila nekompromisnost. Akurat zaver ostal v bode, kde by si to vyslovene pytalo pokracovanie. A veru nieco take aj existuje (co som zistil az po dopozerani) - ono totiz Bereavement je prequel k starsiemu kusku od toho isteho rezistera - k Malevolence. ;) ()

Kadas97

Film so zaujímavým príbehom o unesenom chlapcovi čo má nejakú nervovú poruchu a necíti bolesť. Sympatická hlavná hrdinka je presťahovaná na dedinu, kde sa to ako obvykle celé zvrtne. Nie každému tento film sadne a podľa hodnotení vidím, že je to kolísavé. Pre mňa bol tento film príjemným prekvapením, na ktoré som natrafil na jednej našej komerčnej TV. 8 z 10 ()