Něco divokého

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Drama / Krimi / Road movie

USA, 1986, 113 min

Do půlky to vypadá jako taková pohodová komedie. Sice nic geniálního, ale celkem dobře se na to kouká, navíc u toho hraje pořád reggae a salsa, prostě takovej odpočinkovej film. Ale potom se na scéně objeví Ray Liotta a začne tam Jeffa Danielse a Melanii Griffith strašně terorizovat. Všechna ta pohodová atmosféra je pryč a stává se z toho vážný drama. A potom zase následuje veselej konec. Jak kdybych sledoval dva různý filmy. Nějak mi to k sobě nepasovalo. Podle mě by bylo lepší, kdyby se film nebral tak vážně a zůstal celou dobu v tý komediální rovině. Přesto nikoho od filmu ani neodrazuju. Za vidění to stojí.(24.12.2014)

• helloween93

Do života uťápnutého úředníka Jeffa Danielse vstoupí nezkrotná Melanie Griffith. To je přesně ten typ dívky, co vyhledává problémové muže. Film se někde v půlce změní z romantické road movie na thriller, kde exceluje Ray Liotta, jak jinak než v roli psychopata. Vzhledem k pozdější Demmeově tvorbě jsem čekal větší psychologický nátlak na diváka nebo nemainstreamový konec. Bohužel jel v závěru Demme podle hollywoodské šablony. Druhý film shlédnutý na AMC HD. 3*(20.9.2017)

• rikitiki

Dva filmy v jednom sleduje divák, který si pustí tuhle vcelku průměrnou podívanou. V první je to lehce nadsazená crazy komedie o setkání upnutého chlápka s živelným děvčetem, které mu obrátí život naruby (tipněte si, čím ho asi tak lehkomyslná děva přesvědčí, aby se s ní vydal na divoký výlet). Když pominu, že v reálném životě by takovou holku každý chlap asi hned odpálkoval, tak se na to dá dívat a chvílema je to i zábava. ____ Pak se ale zčista jasna vynoří dívčin ex a komedie se rázem překlopí do dramatu týrané ženy a později i jejího týraného nápadníka. Namísto škádlení nastoupí brutalita a strach, atmosféra filmu se zcela otočí. ___ A konec? Tak to už bylo zcela mimo. KOUSEK DĚJE Zatímco, když byla dívka ve vleku svého ex, oblíkala se tak, že o její profesi nebyly pochybnosti, po boku nové usedlé známosti najednou volí decentní oblečení a autoveterána? Takže film byl snad o dívce, která se vždy beze zbytku přizpůsobila svému partnerovi a sama neměla žádnou osobnost? Tohle za podívání nestojí. /27. 11. 14./(27.11.2014)

Film kterej odstartoval kariéru Rayi Liottovi a neni se co divit, je tady opravdu skvělej a tý druhý polovině filmu, která je thrillerová dodal neskutečně agresivní, temnou a až skoro nepříjemnou atmosféru, naopak naproti tomu první polovina je taková hodně zábavná road movie ve který zase vyniká střeštěná Melanie Griffith a uťápnutej Jeff Deniels.(19.9.2009)

Road movie o tom, jak slušný chlapec potkal zlobivou a lehkomyslnou holku a ta holka si ho svou bezprostředností obmotala okolo prstu. Proč tedy dávám za čtyři, protože jsem se bavila a chvílemi byla i překvapená z nejrůznějších zvratů, kterými se to tady opravdu hemží, no, a samozřejmě také kvůli Rayi Liottovi. Ten se moc pěkně předvedl.(14.6.2010)