poster

Něco divokého

 • USA

  Something Wild

 • Slovensko

  Divoký víkend

 • Velká Británie

  Something Wild

 • Austrálie

  Something Wild

 • Kanada

  Something Wild

Komedie / Drama / Krimi / Road movie

USA, 1986, 113 min

 • rikitiki
  **

  Dva filmy v jednom sleduje divák, který si pustí tuhle vcelku průměrnou podívanou. V první je to lehce nadsazená crazy komedie o setkání upnutého chlápka s živelným děvčetem, které mu obrátí život naruby (tipněte si, čím ho asi tak lehkomyslná děva přesvědčí, aby se s ní vydal na divoký výlet). Když pominu, že v reálném životě by takovou holku každý chlap asi hned odpálkoval, tak se na to dá dívat a chvílema je to i zábava. ____ Pak se ale zčista jasna vynoří dívčin ex a komedie se rázem překlopí do dramatu týrané ženy a později i jejího týraného nápadníka. Namísto škádlení nastoupí brutalita a strach, atmosféra filmu se zcela otočí. ___ A konec? Tak to už bylo zcela mimo. KOUSEK DĚJE Zatímco, když byla dívka ve vleku svého ex, oblíkala se tak, že o její profesi nebyly pochybnosti, po boku nové usedlé známosti najednou volí decentní oblečení a autoveterána? Takže film byl snad o dívce, která se vždy beze zbytku přizpůsobila svému partnerovi a sama neměla žádnou osobnost? Tohle za podívání nestojí. /27. 11. 14./(27.11.2014)

 • jhrasko
  ****

  By far najlepššší film (a výkon) Melanie Griffith. Ako tak sa mu priblížila výkonom v Nicholsovej Working girl, kde jej ale viac pomáhal hviezdny status všetkých zúčastnených. Tu ako Lulu je bláznivá, sexi, zhýralá, bezradná, zúfalá, no a v každej chvíli na plátne zaujímavá. K tomu funkčné duo Ray Liotta, ktorému odvtedy neverím, že by mohol byť "good fella" a Jeff Daniels čoby vlastné alter ego - suchársky a nepoužiteľný na čokoľvek. Malý, neprávom zabudnutý film pána Demmeho.(14.10.2009)

 • Shit
  ****

  Film kterej odstartoval kariéru Rayi Liottovi a neni se co divit, je tady opravdu skvělej a tý druhý polovině filmu, která je thrillerová dodal neskutečně agresivní, temnou a až skoro nepříjemnou atmosféru, naopak naproti tomu první polovina je taková hodně zábavná road movie ve který zase vyniká střeštěná Melanie Griffith a uťápnutej Jeff Deniels.(19.9.2009)

 • slunicko2
  ***

  Docela zábavný zpočátku nevypočitatelný příběh ve druhé polovině získá na přehlednosti a ztratí na atraktivitě. 1) 31letý Jeff Daniels (Charlie) vypadal zajímavě a 32letý Ray Liotta (gangster Ray) byl přitažlivý. 2) A můžete se i poučit o životě: Remember, no matter what, it's better to be a live dog than a dead lion.(17.7.2016)

 • Master19
  ***

  Docela originální komedie, která začíná jako sen snad každého chlapa - potkat holku, co nemá žádné zábrany a nezávazně si s ní užívat nekonečná bláznivá dobrodružství. Sen ale přeroste v docela solidní černou můru a od návštěvy maminky Audrey už necháte Charlese, aby se v tom vykoupal sám... Příběh dobrý, zpracování bez výhrad, ale bohužel mi vadil výběr herců.(26.2.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace