Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Expistolník Steve Sinclair (Robert Taylor) si srovnal v hlavě svůj život a rozhodl se žít v klidu a míru jako rančer. Vše se ale mění ve chvíli, kdy se na farmu vrací jeho mladší bratr Tony (John Cassavetes) a přivádí s sebou svoji snoubenku Joan Blake (Julie London). Duševně nevyrovnaný a impulzivní Tony není schopen se srovnat se svým životem ve stínu "velkého" bratra pistolníka, kterému se chce za každou cenu vyrovnat, proto obrátí život na ruby nejenom bratrovi, ale celému údolí. (KarKulA)

(více)

Recenze (22)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Zdařilý western odehrávající se v jednom malebném údolí, jehož majitel je zásadně proti násilí a jeho vůli se podřizují všichni lidé v něm žijící, včetně bývalého pistolníka Stevea Sinclaira. Problémy však dělá jeho mladší bratr, který rád střílí a brzy se jeho terčem stanou i lidé, což vede ke sporům nejen s vlastníkem údolí, ale také mezi sourozenci. Saddle the Wind má kromě dobré Bernsteinovy hudby také zajímavý, leč snadno předvídatelný děj, sympatické postavy (Steve, Joan, Deneen) a dobré herecké výkony hlavních hrdinů. Svoji atmosférou je tento western spíše pochmurný a tím má u mě plusové body. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

O5 tvrdim, ze najlepsie westerny sa tocili v neporekonatelnych 40. a 50. rokoch, tuna sa mladsi surodenec rozhodol starsiemu poriadne strpcit zivot, co povazujem za vyborny namet na film, lebo taky je zivot aj v reale. No, reziser John Sturges Backlash 1956, Walking Hills 1949/ natocil vyborne odsypajuci, ani chvilu nenudiaci film, s vybornym tempom, slusnymi dialogmi a nadhernymi sceneriami, ktore sa vkusne kombinuju s kulisami. John Cassavetes /Odpocitavani smrti 1976, Dirty Dozen/ bol hlavnym tahunom filmu, za vydatnej podpory slusnej Julie London /Muz ze Zapadu/ a Donalda Crispa /Muj pritel Pes/. na western su tu aj slusne herecke koncerty. Minusom moze byt len trochu predvidatelny dej. 70 % ()

Reklama

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Sice už malinko stárnoucí Robert Taylor, ale pořád velmi koukatelný fešák :-)), nás provází westernem plným lásky a zejména politky. Zastávám názor, že svému malému bratrovi ji měl fláknout daleko dřív (a to říkám jako příznivec Chelčického a Tolstého), možná by to pak dopadlo mnohem lépe. Druhým problémem je, že se do příběhu zapojil konflikt Jihu a Severu, byť pouze jeho doznívání, a ten neprobíhal nikdy dobře a vždy přivodil spoustu problémů... Solidní příběh, jehož hlavním kladem jsou kromě charismatickýho Roberta, ústřední píseň o tom, jak si osedlat vítr, a také krásná Juliet London a nechápu proč ji někdo posílá do kuchyně, či zapojit do práce snad znamená, MartinezZ, něco jiného? A vůbec už nechápu, proč by ji měli vyhnat, nebo ona snad podle Vás způsobila pitomost a problémy mladšího bratříčka? Pokud ano, blbě jste se koukal. :-(( ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Průměrný neznámý western o obyvatelích městečka, co už vědí, že stojí za to mít mír a klid bez střelby a zabíjení, až na jedno mladé trdlo, co hloupě tasí při sebemenší příležitosti. Tím nadělá spoustu nepříjemností sobě, svým blízkým, obyvatelům města i nově příchozím. ~~~ Skoro-budoucí bratrovu ženušku měl velký bratr vyhnat nebo alespoň ztvrda zapojit do dění kolem sebe, klučinu zfackovat jak psa a sebrat zbraň a taky zapojit, ať maká a nemá čas na blbosti. Velký bratr mu byl "otcem i matkou", ale ani jedno mu nevyšlo. Dost předvídatelné už od prvního nadšení nad svatbou a prvních střeleckých kreací. ()

Makky 

všechny recenze uživatele

Toto nie je len western, v prvom rade ide o drámu so skvelými postavami. Hoci sú všetky charaktery čiernobiele, herecký ansábl dokázal aj počas krátkej stopáže predostrieť a rozvinúť svoje charaktery na výbornú. Nepredvídateľný priebeh napriek absencie akcie drží v napätí prakticky do konca. Bolo mi potešením. ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama