Akademický učitel (Edward Norton) je přilákán zpět do svého bydliště v Oklahomě kde je jeho bratr a dvojče, malý bezvýznamný pěstitel marihuany zapletl do plánu svrhnout místního drogového krále (Richard Dreyfuss). (Cliff Booth)

Mr.FreeZer

Podobné komedie mne vždy příjemně naladí. Norton tu šprýmuje v dvojroli a docela se mu to daří. Jednoduchý příběh určitě pobaví. ()

Blaogranas

Dva stoprocentní výkony Eda Nortona v jediném filmu. Aby se mi to líbilo ještě víc, muselo by to malinko jinak skončit, ale pro příznivce Nortona to rozhodně není ztráta času. Z jeho výkonu jsem opravdu nadšen a celé tohle komediální drama mě chvilkami bavilo a chvilkami mi šlo jakýmsi milým způsobem na nervy (právě tím, jak jsem byl na straně slušňáka a opovrhoval "zlým" dvojčetem). Před Edem zde musí smeknout každý divák i kolega z branže! ()

darkreider

Som spokojný a asi k tomu pridáva aj fakt, že pán Norton mi je ako herec blízky a vie ako zahrať. Ale nenadchlo ma to tak, aby som si nadšením pohmkával. Až moc vyhrotený záver na to aký je zbytok filmu rozvláčny. ()

Slunkoo

Teraz som dopozeral tento film a poviem, že to je ďalšie majstrovské dielo, v hlavnej roli s Edwardom Nortonom. Vzrušujúca pointa filmu, krásny koniec filmu, skvelé zahrane role hercov, dostal som veľa zábavy po zhliadnutí filmu. 5 z 5 ()

High.Hopes

Na jednu stranu je úctyhodné , že si Edward Norton vybírá jen samé challenging role. Chápu, že pro herce jeho formátu je dvojrole povahově i vzhledově rozdílných dvojčat zajímavější než nějaké vedlejšky v hollywoodských trhácích. Nikdo mi ale nevymluví, že Norton vybírá, až přebírá, a dobré role mu unikají na úkor rolí pro něj sice po herecké stránce zajímavých, ale v naprosto zbytečných filmech. Od 25. hodiny žádný opravdu dobrý film nenatočil a Leaves of Grass není výjimkou. Nortonův výkon film tvoří a drží ho pohromadě, i tak ho jen horko těžko dostává z podprůměru alespoň na hranici průměru. ()

Lichty

Nelson má evidentně moc rád Coeny, akorát neví, kdy (nebo možná jak) má dostatečně zvážnět, aby se jeho komedií naředěné drama stalo pořádným thrillerem. Pochopil jsem jeho záměry a dobře rozjetý příběh přímo sliboval nějakou pěkně zašmodrchanou pointu, avšak jeho nezkušenost bohužel zabila to vtipné, co v sobě Leaves of Grass určitě měli. Nudu umí prostě napínavě natočit pouze Joel s Ethanem a to z nich dělá nejlepší režiséry dramat současnosti. PS: Edward Norton tento film neskutečně táhne a sám o sobě si zaslouží hvězdičku. ()

petka114

Nebýt mého oblíbence Edwarda, tak se snad ani nedokoukám. Děj mě absolutně nezaujal, postavy mimo ty, které představuje Norton, jakbysmet, snad jen s výjimkou žida, kterého Bill potká na letišti; zajímalo mě, jakou bude hrát jeho postava roli v celém příběhu. Edward Norton skvěle zvládl obě polohy ve filmu (nemluvě o jeho senzačním přízvuku), je vidět, že si roli hodně užil, ale bohužel on sám nedokáže vyzvednout po všech stránkách průměrný film, který se hodí tak na sobotní odpoledne. ()

MarsVl

Celkem zklamání, určitě jsem čekal od Nortona víc. Nemám k tomu moc co napsat. Nezasmál jsme se a akčně-romantický konec mě moc nevzal. 2* ()

Jerris008

Příběh tak nudný, zdlouhavý a ke všemu nevěrohodný všemu, co divákovi předhazuje, to už jsem tedy dlouho neviděla.. Edward je můj oblíbený herec, ale bohužel jeho posledních několik filmů mě vůbec nenadchlo. ()

Blazis34

Tento film Leaves of Grass byl pro mě docela nuda. Nezajímavý, málo strhující děj s myšlenkami mě prostě nedostal. Za pochvalu ale stojí skvěle zahraná dvojrole Edwarda Nortona a ke konci myšlenka pomoc bratrvství. Jinak vše takové poklidné až nudné. Dávám lepší dvě hvězdičky. ()

Zodiak

Hodne velka buranska ujetina, ktere vladne dvouroli Mr Norton. Co symbolizuje tento film? Redneck s kusi na kazdym rohu. WTF minimalne kazdych 10 minut. Par mrtvol a par ftipu. Zadne velke nadseni se nekonalo........ ()

Plague.

Upozorňuji, že tohle hodnocení pratí pro příznivce Edwarda Nortona, který si dvojroli zahrál opravdu skvěle. Dalším plusem bylo vidlácké prostředí, opět spíše trochu má úchylka. Bojím se, že jako samostatný film bych měl hodnotit tak 2.5* ()

soltak

Lehce nadprůměrný snímek, který výrazněji vyniká jen v jednom(dvou) směru(ech). Ano, je to Famozní Edward Norton, na kteréhé bych se dokázal dívat opravdu pořád. Jen díky němu musím dát 4*. ()

Obenny

Jedná se o celkem zajímavé dílo, ale podstata hlavní dějové linky nebyla nějak významná a spočívala pouze v jasném cíli, ale to jak se k tomu postupně dostávali bylo trochu klišé. Myšlenka záměny dvojčat je možná dobrá u zkoušky na VŠ, ale myslím si že v Leave od Grass se to nepovedlo. Jediné co bych kladně ohodnotil je herecké umění Edwarda Nortona, zahrál to opravdu dobře, díky tomu 3*. ()

Ed Norton a spousta trávy

Ed Norton a spousta trávy

04.12.2007

Oblíbená barva Edwarda Nortona je očividně zelená. Sotva dotočil akční komiksovku The Incredible Hulk, začal chystat projekt Leaves of Grass. Půjde o kriminální komedii, v níž si Ed zahraje ústřední… (více)