Pryč od pece

• Česko Oko za oko (více)

Film se odehrává v Pensylvánii a sleduje životy dvou bratrů. Starší z bratrů, Russell Baze (Christian Bale) pracuje jako dělník v ocelárně. Jeho bratr Rodney (Casey Affleck) je válečný veterán z Iráku a marně se snaží zapomenout na svou minulost a vést normální život. Rodney si přivydělává děláním špinavých práciček pro místního zlodějíčka Johna Pettyho (Willem Dafoe). Jednou je vyslán do boje se zločineckým gangem a následně se po něm slehne zem. Starší bratr zjišťuje, co se přihodilo a vydává se na cestu odplaty. (Bontonfilm)

bergeron

Ja neviem či je trendom posledných filmov Balea, veľa veľa kecať. Ale tu toho bolo príliš. Z fajne zosekaného traileru kde sa divák tešil na nejaký akčno dramatický príbeh sa stala pridlhá dráma o bitkárovi závislákovi, bratovi čo ho neustále zachranuje, a o Woodym ďatlovi ktorý toho moc nenaklope do Balea. Záver už ani nehovorím. Jediné čo to zachraňuje je hudba. Aspon niečo vás ukľudní pri tom filme, ktorý bohviečo scenáristicky ani len nepriniesol. Ono to je ťažké už dať niečo originálne do sveta asi. ()

gatuso

Dobrý film. Hudba Pearl Jam sedí jak prdel na hrnec, tíživá atmosféra industriálního venkova se táhne filmem jako smradlavý Mogul ze slévárenských mašin a takový neodbytný pocit životního zmaru jakbysmet. Braddock mě těžce připomíná vybydlený Detroit, akorát místo fetujících negrů zastávají tuto činnost místní "white trash". Otázka je nakolik je to pravá skutečnost...Až na Afflecka a jeho písklavý hlásek nemám proti ostatním hercům námitek. Bale se začíná pomalu škrábat do Top 5 mých oblíbenců... ()

ceftax

film asi o 116 minut delší než měl být. Možná výborně zahrané, především Bale a Harrelson, ale od začátku do konce neskutečná nuda. ()

hanzi_111

Hmm, tak současných 66% si film vůbec nezaslouží. Chybělo tomu trošku tempo, které přišlo asi až v poslední čtvrtině, nicméně hodně kvalitní snímek jako celek. Výborné herecké výkony. Zdálo se mi, že paradoxně ač tempo nebylo vysoké, tak si všechny postavy zasloužily více času na plátně. Je to pohled do duše člověka, který ztratil všechno, vrátil se a rozhodl se potopit sám sebe. 80% ()

oskiii

Velmi dobrý film. Jako vždy skvělý Bale. Dafoe, Harrleson výborní. Zarazil mě trošku závěr. Čekal jsem souboj na život a na smrt. Místo toho tři výstřely a hotovo. ()

Primus tesla

Tak tohle mě bavilo velice. Skvěle natočený civilní film o jedné pomstě. Hercům role padnou jako na míru přitesaná rakev, atmosféra je hustá jako tér, soundtrack vše skvěle podkresluje a nebýt slabší linky vtahu Russella a jeho dívky, napálil bych téhle žánrovce pět hvězdiček. A civilnost celého snímku oceňuji snad nejvíc. ()

naytsirk

Drama jako řemen.... tedy nic pro mě... holt to nedokážu tak úplně docenit... Nicméně, Bale je výbornej, Harrelson ještě lepší (zajímavý, jak si to ty herci vždycky užívaj, když můžou hrát takovýhle děsný svině...)Affleck taky vlastně celkem ujde... Za vidění to určitě stojí.... ()

Allein4 odpad!

Při výčtu hereckého obsazení jsem se na to těšil. Jenže už úvod mě trochu zarazil a ono to v podobném duchu pokračovalo dál, až jsem to dokonce ani neměl odvahu dokoukat. Co na plat, že režie, střih, kamera - to všechno bylo takřka dokonalé, ale film samotný, ten byl naprosto o ničem, ve špatném prostředí a nudilo to víc, než zprávy na Nově. ()

terordemon

Drsný, špinavý, realistický thriller o tom ako nám jedna chyba môže úplne posrať život. S prostredia amerického industriálneho zapadákova plného starých fabrík, dymiacich komínov a hrdzavých lokomotív, kde Vám každý redneck ochotne rozbije hubu len zato že ste sa na neho škaredo pozreli. Hlavnou postavou Russell Baze, ktorý maká ako šrób v oceliarni aby uživil seba a svoju rodinu. Mladší brat sa topí v dlhoch a trpí traumou z Iraku, otec je na smrteľnej posteli a všetci bývajú v malom byte kde sa ledva môžu otočiť. On to však berie skromne a zo zaťatými zubami prežíva. Potom sa stane udalosť ktorá jeho život pošle to totálnych sračiek. Postavy sú zaujímavé, sympatické a všetko je to poctivo zahrané. Veď bodaj by nie s takým hereckým ansáblom. Najlepší je Woody Harrelson, ktorý hrá tak strašne sadistického, škaredého, zlého hajzla že keby sa pred Vás postavý a povie tým chrapľavým hlasom jednu vetu tak sa poserete od strachu. Pri niektorých scénach emócie skoro striekajú z obrazovky. Problémom je však príbeh na ktorom sa určite dalo ešte popracovať. V prvej polovici síce pekne predstavuje postavy a vzťahy medzi nimi ale potom to skĺzne do klasickej kostre príbehu o pomste. Záver je však veľmi slušný a ten Russellov výdych na konci bol krásne symbolický. Je to škoda pretože takto to je síce parádne zahraný film s perfektnou atmosférou, ale nenechá vo Vás nič hlbšie. 78% ()

Mr.Spaghetti

Každej platí za svoje chyby. V podstatě se celej film tak nějak vleče v tomhle zapadákově, ale vůbec neunavuje. Bale nezklamal jako vždy a Harrelsona začínám mít film od filmu radši. A co byste udělali vy, kdyby vám zabili bráchu ? ()

raru

Celkom obyčajný príbeh o vražde a pomste,ale poctivo natočený,s dobrým hereckým obsadením a surovým nádychom.Priamočiary dej bez zvratov a predvídateľný koniec,takže nezanechal vo mne žiadne emócie.Celkovo priemer. ()

Jake.Hoyt

Veľmi sympatický príbeh, ozaj ma to chytilo, ako sa človeku ktorý má prácu rodinu priateľku a nič mu nechýba môže zmeniť celý svet v rozmedzí niekoľkých sekúnd...Christian je perfektný herec premňa v trojke najlepších...Škoda, pre náročného diváka sa to vyvíjalo veľmi pomaly a bolo to zbytočne dosť dlhé... ()

Mark1983

Tak tohle mě zaujalo hned od začátku až mě to docela překvapilo.Film má děj,a to se u filmu očekává,takže jsem nebyl vůbec zklamán. Ale Woody H. tady je pěkná svině,to se fakt musí nechat. ()

jerdnok

Tak tomu říkám bullshit, nuda nuda nuda... Herecké obsazení super, ale to provedení je opravdu tragické. Navíc jsem BOHUŽEL viděl film s českým "dabingem", který je naprosto příšerný, takže i kvůli tomu tohle hodnocení. ()

Milole

Priemerný film, ktorý síce vyniká nadpriemernými hereckými výkonmi (Bale,Harrelson...) ale príbeh sa ťahá ako žuvačka z gauča - navyše nijako nevytŕča ani nevyniká. Inak by to boli dve hviezdy, ale pridáva tretiu za skvelú hudbu. ()

zekon

Celkem dost nudná a utahaná záležitost bez nějakého výrazu a hlavně návaznosti. Herci slušné a závěr bylo fajn že udělal Bale co měl. Nicméně mi chyběl opravdu smysl větší části příběhu. ()

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

12.04.2012

Tak tohle jsou bombastické plány. Woody Harrelson a Matthew McConaughey plánují natočit osmidílnou televizní minisérii True Detective, kterou bude celou (!!!) režírovat Cary Fukunaga (o kterém víme,… (více)