Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

ynot

Vypravěčsky geniální, dojemné, milé. To vše v kombinaci s nádhernou hudbou. Nejlepší ze všeho je životní příběh starého pana Fredricksena v zkratce. Pro děti snad až příliš smutné. Pixar se opět vytáhl, i když možná trochu moc tlačí na city. ()

marrrrian

Och jaký bol ten krpec otravný! Všetko pekné z tej rozprávky sa mi scvrklo len na otravnú otravnosť otravného malého skautíka. ()

bluefoxi

Vzhůru Do Oblak - Tento animovaní film mě velice zaujal. Na začátku je chlapec, který je od svého útlého mládí zůstane se svou milovanou. Vezmou se, zjistí, že nemůžou mít děti a čas je mezitím promění v dědečka a babičku. Bohužel po chvíli nastane tragédie v podobě smrti babičky. Děda se vschopí a chce babičce Ellie vyplnit její vysněné přání a to odstěhovat se k Vodopádu Snů. Bohužel mu jeho plány zhatí malý chlapec, průzkumník divočiny, Rassel, který s ním neplánovaně odletí do nebes v jeho baráčku s balonky. V pralese pak zažívají různá dobrodružství a setkají se s novými přáteli, jako například s mluvícím psem Dogem a velkým barevným ptákem Kevinou. Drama však do filmu vnese dědečkův idol z mládí, zlý zatvrzelý kapitán vzducholodi, který na ostrově už předlouhý čas hledá zrovna Kevinu... ()

Sathana

Určitě to nebyl špatný snímek, ale trochu moc temný na animovanou komedii... Jednak smutný příběh Ellie a jednak trochu moc agresivity a zla, docela mě to překvapilo, stejně jako podivný konec. Mám prostě pocit, že ten smutek filmu spíš uškodil, než aby rozšířil cílovou skupinu potenciálních diváků... Ale zase se filmu musí nechat, že se nikdo nezabíjel, necákala krev a i záporáci vyvázli zdraví a živí (no, asi kromě jednoho). Asi bych tohle fakt nepustila žádným dětem :D ()

Anaheim

Další velmi povedený snímek od Pixaru, při kterém si hlavní hrdina Carl Fredericksen plní na stará kolena svůj dětský sen a zažívá dobrodružství s malým skautem Russelem, ptákem Kevinou a Psem Dugem. Také dobře vybraný český dabing psa Duga, kterého namluvil Pavel Liška. ()

Brenda.Ch

Nebudu lhát, překvapilo mě to - a hodně. Čekala jsem další animovanou oddechovku s humorem a dobrodružstvím, ale kdepak...toto mě oslovilo přímo u srdíčka, dojemný příběh o jednom lidském životě, o touze, lásce, splněných i nesplněných snech, velmi citlivě podaný příběh jednoho starého pána bez dětí a jednoho malého kluka pro změnu bez rodiče, k tomu plný ranec fantastických dobrodružství a akčních scén. Nápad odletět z šedé a nudné vizi domova důchodců na stovkách balónků i s barákem je velmi poetický a krásný. Fádní leták domova důchodců v kontrastu se všemi barvami balónků, symbolika vyjímečného snu, který si musí starý pán splnit, protože to byl vzácný společný sen jeho i jeho manželky, se kterou prožil tak úžasný život plný čisté lásky a dobrodružství. Jednoznačně pět hvězd, a doporučila bych to i všem dospělým, i když je to animák. ()

Vala

Moc pěkná pohádka :) Opravdu mě velmi mile překvapila :) A ten obojek co měli pejsci,by se pro toho mého taky občas hodil :D ()

Delfador

Scény ve filmech, které mají působit na emoce.. ve většině filmech jsou pro mě jen mírným pousmátím nad pokusem o dojemnou scénu. U příběhu Carla Fredericksona na začátku tohoto filmu jsem se málem rozbrečel. Trošku mi to připomnělo Gran Torino. Ani jsem netušil, že by se mi ještě mohla tak líbit nějaká pohádka a Up mě vážně překvapilo. Je v tom mnohem víc, než v některých vážně se tvářících filmech, které ani neumí vyjádřit co chtějí. ()

Nerdvana

Animák vyzrálý k naprosté dokonalosti. Propracovaný ve všech věkových a druhových kategoriích, pln krásné hudby. A kdo někdy měl psa, tak si ho prostě zamiluje. ()

kishi_SO

vesely pribeh o plneni slubu a sna. Uzasne postavicky a neuveritelne psy. Prijemna oddychovka, po ktorej siahnem nejaky ten uprsany vecer. ()

Nikiko

ale hlavně díky té úvodní pasáži. Dokonalá zkratka jednoho obyčejného života plného lásky. To ostatní už bylo jen jako zábavný bonus. ()

Desmi

Létající barák, protivnej dědek a vlezlej skautík. Asi jsem náročnej, ale mě to jednoduše nestačilo. Animák postavenej na tisíckrát omýlaným vztahem mezi dítětem a seniorem.. Takže nic objevnýho nečekejte. Jediné co film zachraňuje je animace, ale to už tak bývá, když je slabší příběh.. ()

Shimmy

Naprosto úžasná animovaná pohádka ! Ihned po prvním shlédnutí se zařadila mezi mé nejoblíbenější pohádky, ale i filmy vůbec. Mohla bych to vidět tisíckrát a i přesto se pokaždé nasměju stejně !:) ()

LencaN

Kdesi na netu jsem našla zařazení tohohle filmu mezi nej filmy, které vás zaručeně rozbrečí. A byla jsem trochu zklamaná... ne filmem, ale tím, že jsem nebrečela, což nepovažuju za chybu filmu, ale těch, kteří sestavovali ten stupidní žebříček. Film je to povedený. Trošku mě mrzel ten ukvapený začátek, mohlo by být hezké větší rozvedení společného života těch dvou človíčků a ne jen strohé zkrácení do jakého skoro samostatného krátkometrážního snímečku. Ale tak honba dědečka za splněním dětského snu, poznání malého skauta i dvou zvířecích kamarádů je příjemnou oddechovkou. Sice trochu smutné to je, protože se snaží dostat svůj dům tam, kde snil se svou manželkou jako malý kluk, že jednou budou žít, ale na druhou stranu to bylo nabité i pozitivismem. Příběh je jednodušší, ale úsměvný, miloučký, nápad stěhování domu pomocí balonků byl hravý a nahrával tak mnohým trampotám. ()

Jayk19

Pro mě nejlepší animovaná podívaná,několik tříd nad Madagaskarem a dokonce dobou ledovou.Děda Fredricksen je jednoduše famozní a Rusell nebyl daleko pozadu.Trošku smutná scéna s paní Fredricksenovou tam trošku vadila,o to ale víc jsem držel dědouškovi palce.Pro mne nejlepší snímek svého žánru.. ()

Tambry1231

Toto... je úžasný film. :) Nielen že je originálny, ale podla mňa je to jeden z najemocionálnejších príbehov. Pixar, vy ste super! Tak, tá emocionálna stránka, samozrejme pochádza zo vzťahu medzi Carlom a Ellie. Bolo mi smutno, keď na začiatku zomrela a nikdy sa jej nesplnil jej sen. :'( Takže Carlovú otrávenú osobnosť som chápala. Keď napichol svoj dom na balóny, tak to začalo byť veselšie. Tá Kevina... XD Ale stále tam zostal vzťah medzi Carlom a Ellie. Podla mňa najlepšia časť filmu, mám rada emocionálne scény. :) Velmi ma dojal na pol šťastný, na pol smutný koniec. Proste skvelý film. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana