Martin Scorsese nalezl poznámky popisující asi tři minuty nikdy nerealizovaného Hitchcockova scénáře k filmu s názvem The Key to Reserva. Jako Alfredův fanoušek se rozhodl tento fragment zfilmovat v mistrově stylu 50. let, jedná se však o mystifikaci. Neznámý muž v obleku pátrá v divadelní lóži po ukrytém klíči... (J.Connor)

orkadimenza

I když se jedná o pouhý (a velmi povedený) žert, volám po celovečeráku Key to Reserva! Scorsese bravůrně vystihl Hitchcockův styl a dělá dobré jméno jak sobě, tak poctu svému vzoru. Brilantní! ()

Santino7

Martyho poklona režisérskej ikony minulosti - Alfredovi Hitchcockovi v niekoľkých minútach. Nech už to s tým scenárom bolo akokoľvek, páči sa mi to, Scorseseho jednoducho musíte mať radi minimálne pre ten jeho obrovský zápal pre vec a lásku k filmu :-) ()

PhillM.

Jeden gigant se klaní přes šev tisíciletí druhému gigantovi, se šibalským úsměvem a porcí smyslu pro humor. ()

JohnFarst

Dokonalé. Scorsese natočil Key to Reserva presne akoby to bol spravil Hitch. Je to akoby sme pozerali zafarbenú remastrovanú verziu Hitchcockovho trilleru z 50 tych rokov. Je vidieť, že Scorsese si ho váži a že dokonale pozná jeho štýl. Kamera, kostýmy, strih všetko je robené z láskou a úctou k dielu Alfreda Hitchcocka. Klobúk dolu pred takýmto skvelým nápadom. Strašne by ma len zaujímalo čo je na chýbajúcej stránke skriptu. Koniec je symbolicky nápadito ukončený, ako to už Scorsese vie, práve Hitchovými Vtákmi. ()

Johny M.

Od Scorseseho jsem ještě nikdy nic úchvatnýho neviděl a jestli s timhle má něco společnýho Hitchcock? No co... '50 look je dobrej, ale jinak je to o ničem.... ()

Stíba

Některé Scorseseho filmy mají stylizací k těm Hitchcockovým hodně blízko a tak je takováto pocta mistrovi thrilleru právě od tohoto skvělého režiséra na místě. ()

danny_21

Krátká pocta mistru napětí Alfredu Hitchcockovi od možná nejtalentovanějšího reřiséra posledních dekád. Ve stylu reklamního šotu, přesto se spoustou typických Alfredových technik a postupů - 70% ()

altaica

PRO MUŽE:Scorsese se z dokonalého fabulátora stal geniálním mystifikátorem. Natočit reklamu na španělský sekt v Hitchocovském stylu, smíchat to dohromady s filmem o filmu a ještě se tvářit seriózně a tvrdit, že nejde o chlast, ale o torzo mistrova nerealizovaného scénáře..... to chce notnou dávku drzosti a odvahy. A samozřejmě největší prdel je, kolik lidí mu to tady baští. Klobouk dolů Martine a jen tak dál. Vřele doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Krátký film o klíči k tajemství ve flašce šampusu. Madame, to by se mohlo líbit i vám . Doporučuji. ()

kubilov

Zajímavá rekonstrukce Hitchcockova nerealizovaného díla zřejmě od toho nejpovolanějšího, Martina Scorseseho, která nakonec odhalí i trochu komerční závěr. ()

baclajean

Pútavé, a myslím, že tá jedna strana tam ani príliš nechýba, vieme začiatok, vieme priebeh, vieme koniec. To, čo sa stalo na chýbajúcom mieste, by síce príbeh ešte viac ozrejmilo, no takto je aspoň zahalené rúškom tajomstva. ()