Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Martin Scorsese nalezl poznámky popisující asi tři minuty nikdy nerealizovaného Hitchcockova scénáře k filmu s názvem The Key to Reserva. Jako Alfredův fanoušek se rozhodl tento fragment zfilmovat v mistrově stylu 50. let, jedná se však o mystifikaci. Neznámý muž v obleku pátrá v divadelní lóži po ukrytém klíči... (J.Connor)

Recenze (83)

Kryšpín 

všechny recenze uživatele

Tahle reklama na... nebudu prozrazovat co, je skvělou poctou Alfredu Hitchcockovi od režiséra Martina Scorseseho. Je až neuvěřitelné, že se dokáže vybudovat napětí během krátkých deseti minut. Což některém jde velmi těžko a je k tomu obvykle potřeba delší minutáž, aby se divák mohl ztotožnit s postavou. Proto tomu dávám pět hvězdiček. Vyloženě učebnicový příklad budování napětí, práce s hudbou a kamerou. Právoplatně si to zasloužilo tři stříbrné lvy v Cannes. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Martin Scorsese našel několik stránek Hitchcockova nerealizovaného scénáře k filmu "The Key to Reserva" a rozhodl se, že je natočí a ještě nám k tomu něco řekne. Je na něm vidět, jak moc nadšený z toho bal a jak si to užíval, což je patrné i na samotném kraťasu, který podle scénáře skutečně natočil. Výborná atmosféra Hitchcockových filmů na vás dýchne s dokonalou atmosférou a narážkami na mistra, navíc ta kamera je naprosto úchvatná. Scorsese přesně věděl, jak má tenhle filmeček natočit, aby tak vzdal hold Mistrovi. ()

Reklama

IronDragon 

všechny recenze uživatele

Absolutně nechápu ta přehnaně vysoká hodnocení!!! Uznávám, že je to dobře natočená a fajn podívaná, ale zas tak světoborný to taky rozhodně není! A to jsem velkej obdivovatel Hitchcocka i Scorseseho a mám na kontě spoustu jejich filmů. Ke všemu tenhle "desetiminutovej" kraťas vlastně vůbec není desetiminutovej. Ten vámi tak nastřeleně opěvovaný film ve stylu Alfreda trvá jen čtyři a půl minuty. Ve zbytku času tam jen Scorsese něco kecá, nebo jsou pak závěrečné titulky. (proti titulkům samozřejmě nic nemám, ale ten film jako takový netrvá ani pět minut!) A teď se dostávám k tak šíleně vysokému hodnocení tady na ČSFD, ze kterého mě málem trefil šlak. Uvědomte si laskavě, že tenhle snímek tu má teď 82%, čímž drtí spoustu slavných Scorseseho celovečeráků! Například takové klasiky, jako Letec (74%), Gangy New Yorku (74%), nebo Mys hrůzy (80%)! No takže podle tohohle hodnocení by byl tenhle snímek pasován na jeden z nejlepších Martinových filmů?! Jako really? Nechápu... HODNOCENÍ: 60% ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Dva kraťasy od Scorseseho za sebou. V prvom bol ešte len filmátorské ucho, v druhom si už dovolí vzdávať hold a poctu jednému z najväčších filmových mágov. Samozrejme štyridsať-ročný rozdiel medzi týmito filmíkmi mu na to dáva právo a skvelú príležitosť si aj trošku šplhnúť u divákov. Škoda, že tie chýbajúce stránky sa zatiaľ nenašli a ak sa niekedy nájdu, určite budem chcieť, aby film s hitchcockovským scenárom natočil práve Martin. Vždy si rád pozriem šikmé, farebné úvodné titulky. 80%. ()

maseer2 

všechny recenze uživatele

Hitchcockovu tvorbu nemám zatím nakoukanou natolik, abych byl schopen rozpoznat všechny odkazy a posoudit, jak moc se Scorsesemu podařilo jeho styl napodobit.. každopádně je to ale moc povedené vzdání pocty jednomu z největších filmařů historie, které je navíc zakončené skvělou závěrečnou scénou.. silné 4* ()

Zajímavosti (2)

  • Film je reklama na víno Freixenet. Ke shlédnutí zde. (BoredSeal)

Reklama

Reklama