Martin Scorsese nalezl poznámky popisující asi tři minuty nikdy nerealizovaného Hitchcockova scénáře k filmu s názvem The Key to Reserva. Jako Alfredův fanoušek se rozhodl tento fragment zfilmovat v mistrově stylu 50. let, jedná se však o mystifikaci. Neznámý muž v obleku pátrá v divadelní lóži po ukrytém klíči... (J.Connor)

jojinecko

4,5*/5... Netušil som že Martin Scorsese je taký vtipkár:) Natočiť "film" podľa Hitchovho tri a pol stranového scenára za hudby Bernarda Herrmanna z filmu North by Northwest...Aj na ploche 10 minút je jasné, že Scorsese ako režisér skrátka "umí"! Takmer geniálne:) ()

ScarPoul

Pocta Hitchcockovi cez oči Martina Scorseseho. Metafilm a zároveň samotná pocta. Mystifikácia funguje, rovnako ako aj scény alá Hitchcock. Potešilo všestrannosťou a pripomienkou na veľkého majstra. Scorsese ako usmievavý režisér hraje sám seba perfektne. Jeho úsmev, mávanie rukami a postrehy nútia k úsmevu. Rovnako ako je tomu v jeho neskoršom kraťase Audition. Na poli 10 minút je toto lepšia pocta Hitchcockovi ako je jeho Departed pocta geniálnemu Internal Affairs. ()

maseer2

Hitchcockovu tvorbu nemám zatím nakoukanou natolik, abych byl schopen rozpoznat všechny odkazy a posoudit, jak moc se Scorsesemu podařilo jeho styl napodobit.. každopádně je to ale moc povedené vzdání pocty jednomu z největších filmařů historie, které je navíc zakončené skvělou závěrečnou scénou.. silné 4* ()

Hwaelos

Rok ďábla ála Scorsese. Režisér velmi chytře cituje, a tím nemám na mysli to okázalé gesto s ptáky na konci filmu, jako spíš Muže, který věděl příliš mnoho a 39 stupňů. Jak už tu poznamenal Lavran, ve zcela puristické podobě se tu objevuje legendární Hitchcockův "macguffin", kterého může Scorsese ponechat bez vysvětlení díky tomu, že "další část filmu se ztratila a my nevíme, co se stalo". To byl vždycky Hitchcockův sen - nechat ústřední předmět zápletky bez vysvětlení. Vynikající pocta. ()

kaylin

Martin Scorsese našel několik stránek Hitchcockova nerealizovaného scénáře k filmu "The Key to Reserva" a rozhodl se, že je natočí a ještě nám k tomu něco řekne. Je na něm vidět, jak moc nadšený z toho bal a jak si to užíval, což je patrné i na samotném kraťasu, který podle scénáře skutečně natočil. Výborná atmosféra Hitchcockových filmů na vás dýchne s dokonalou atmosférou a narážkami na mistra, navíc ta kamera je naprosto úchvatná. Scorsese přesně věděl, jak má tenhle filmeček natočit, aby tak vzdal hold Mistrovi. ()

Duotone28

Velmi pekná pocta takému velikánovi ako Hitchcock a zvlášť od Maritna Scorseseho. Škoda že to v najlepšom skončí...Výhoda v nevýhode, aspon máme nad čím rozmýšlať :) ()

easaque

skvělá mystifikace od Scorseseho, jež je zároveň solidní poctou režisérovi Hitchcockovi a jeho filmům. Klidně bych dal i 4 hvězdičky, kdyby tam bylo něco víc než poctivá thrillerová atmosféra, která vyústí v reklamu ... dobrý režijní úlet. Odkazů je tady hafl, tak si nějaký vyberte. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

(mOnkey)

Freddie Hitchcock vstal z mrtvých! Důstojná pocta jednomu z největších filmových velikánů od... dalšího velikána. Martin Scorsese je právem považován za jednoho z největších talentů dneška (a několika předchozích dekád). A ani smysl pro humor mu očividně nechybí. Což takhle přijít s myšlenkou natočit krátký snímek podle záhadně „nalezeného“ scénáře mistra napětí a zcela v souladu s jeho pravidly? V Scorseseho podání naprostá bomba; kraťas má styl, nepostrádá typickou atmosféru, napětí, kameru, hudbu a dokonce i režii samotného mistra. Z mého pohledu téměř dokonalá pocta a myslím, že ani samotný Hitchcock by se nezlobil. ()

SallyZen

Scorsese je skvělý režisér a Simon Baker má obrovské charisma. Tady se to spojilo v kratší celek a vyšla z toho celkem vydařená záležitost. 80% ()

tom88

Fíha, keby to bol celovečerný film a nie iba krátka scéna, bola by to zaujímavá podívaná. Scénka bola majstrovská, super hudba a super Simon + super atmosféra naprataná do pár minút. Scorsese by to niekedy mal skúsiť. 90% ()

kopfa

Koncentrát Hitchových filmařských atributů á la Scorsese jehož pointou je něco zvící reklamy na nějáký sekt nebo co. ()

SoolenJV

Scorsese je mistr, ktery se Hitchovi smele vyrovnal. To dokazal v cele teto mystifikaci nebo reklamne na sampus (nebo co to je) a potvrdil zaverecnou citaci. ()

E=mc2

po česky kachna..či ako sa tomu hovorí..o nejakom stratenom scénari..pekna mystifikácia..ale neviem či to bol seriózny hold :)..každopádne Scorsese má k nemu kladný vzťah.. ()