Árijský pár

Aryan Couple, The

Couple, The

Drama / Válečný

Velká Británie / USA, 2004, 114 min

Landau v hlavnej roli vyzerá ako náš nebohý Jozef Kroner. Himmler je tu upravený dosť nedôveryhodne. Príbeh je fikciou, ktorá sa nikdy nemohla stať. Pochybujem, že by druhý muž tretej ríše vyjednával s nejakými Židmi, tam sa to konfiškovalo jedna radosť bez problémov. Debata pri večeri takisto nepravdepodobná a tento človek by si nenechal páčiť reči, ktoré tam viedla stará Židovka. So skutočnosťou to nemá nič spoločné, je to len vymyslený príbeh na pozadí historických udalostí. Vyzdvihol by som ale hudbu, ktorá tu vyčnieva nad samotným filmom.(7.12.2016)

Co napsat k takovému filmu? Díváte se, po zádech vám běhá mráz, hrdlo se vám svírá úzkostí a nejraději byste na celý svět křičeli: "PROČ?!" V mysli se vám střídá záplava naděje s šílenou beznadějí a pak film skončí a vy nevíte, který z těch pocitů převládl a napadá vás, jestli vůbec ještě může existovat dobro, když se lidé mohli dopustit něčeho tak odporného. I za 1000 let se budou lidé dívat zpátky a pokládat si ty samé otázky. Ale ani za 1000 let na ně nebudou znát odpověď. Nejvýstižnějším komentářem jsou slova Rachel: "Nezapomeneme. Nikdy."(23.1.2008)

Svým vyzněním spíše ,,televizní" film o holocaustu, který ovšem nenaplňuje vysoká očekávání vážící se k závažnému námětu a vše chvályhodné pohřbí svým (k charakteru filmu se zcela nehodícím) happyendem. Ten zjevný rozpor - skutečně silný námět x průměrné ,,televizní" zpracování posunuje snímek do kategorie konverzačních dramat a bohužel (zvláště ke konci filmu) se pohříchu už jen plácá suchá a prázdná sláma. Navíc povinný happyend zvýraznil linii klišé jak z červené knihovny. Podobné filmy: Pianista, Schindlerův seznam, Poslední vlak, Všichni moji blízcí, Musíme si pomáhat(21.9.2008)

• grizly007

Tyhle filmy mám rád a nevadí mi ani televizní zpracování ale tohle je naprostá sračka. A spíše pohádka než film. Dvěma posluhujícím žiďákům kteří se do onoho osudného dne vydávají za árijce hrozí smrt ale mají štěstí pomáhá jim totiž bohatá židovská rodina a pak taky kdejaký němec jednající na příkaz Himmlera. A tak se hlavní dvojka celkem v pohodě protluče nejen k bohatství ale i k vytouženému útěku. Několik němců to sice stojí život ale co se dá dělat židi musí přežít. No jako nezlobte se na mě ale tohle je patvar jako prase. Himmler je vyobrazen jako hodný strýček u kterého si koupíte svobodu a život, k tomu si jako bonus nechává srát na hlavu celou večeři od tý starý židovky. Poníží Eichmanna při podání ruky atd. Prostě je to spíš taková parodie. Že prej dle skutečný události? ha ha. Když tak čtu ostatní komentáře mám pocit že jsme každej koukal na jinej film.(17.10.2012)

Árijský pár (Aryan Couple, The) - tak toto je velice solidní film, který pojednává o krutostech nacistického řádění v době druhé světové války. Je to film o lidské beznaději, ale zároveň taky o lásce a toleranci, která dokáže zachránit život dvou mladých lidí. Film určitě poručuji shlédnout, neboť je plný otázek a námětů k zamyšlení....(25.4.2014)