The Batman vs. Dracula

Animovaný / Akční / Horor / Thriller

USA, 2005, 83 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Duane Capizzi

Thomas Chase

Hlavní devizou tohohle animáče je rozhodně skvěle temná atmosféra, která perfektně sedí jak k Batmanovi, tak samozřejmě k Drákulovi a obecně k upírské tématice. Jediné co mě zpočátku trochu vadilo byla zvláštní animace, ale to mě v průběhu filmu úplně přešlo a už jsem si jenom chrochtal ! Víc takových filmů !(11.9.2011)

Netopier vs. Vampír ? To je teda sakra dobra kombinácia, kde nechýba skvela !hororová! atmosféra. Taktiež protivníci (Penguin, Joker, Dracula a kopec upírov), moment prekvapenia a hlavne na toto všetko je Batman sám, čo je o to lepšie. Skvelý dej robí tento animák ešte lepší a čo sa týka Bat-animákov, tak tento je jeden z najlepších. Dokonca sa mi páči o trošku viac ako Under the Red Hood aj keď ten bol tiež dosť dobrý. No tento ma navrch práve v tej atmosfére a v protivníkovi, ktorý sa neskutočne ťažko prekonáva. Pre mňa najlepší Bat-animák. 89% - 4*(15.10.2011)

Tak nevím, kolik komixů oni ještě nezkříží... Dva netopýří muži v jednom filmu, každý z jiného koutu historie, každý z jiného koutu světa a oba se potkávájí zase v Americe... No, ale nevraživost stranou... Ty souboje jsou vpravdě téměř epické... Namluvení jak se sluší a patří... A Batman (ten hodný) vyvázne zase bez úhony a s láskou své milované...(20.4.2010)

Nejsem žádným velkým obdivovatelem komiksových superhrdinů a filmy s Batmanem jsem nikdy neviděl (tedy ne celé). Tento „hororový“ animovaný snímek se mi však docela líbil a to hlavně díky pěkně zpracovanému Drákulovi a hlasu Stormareho. Konečně se našel někdo, kdo miláčkovi v netopýřím kostýmu dal pořádně přes hubu. Pěkná potemnělá atmosféra byla skutečně příjemným překvapením, akorát to mohlo být trošku kratší. Jinak jsem nevěděl, že jeden upíří sluha nejde vidět v zrcadle, ale druhý se klidně odráží ve zkumavkách…To trošku tvůrci nevychytali, ale tak je to dělané hlavně pro děcka a ne pro hnidopicha, co ve všem hledá nějakou tu chybu.(22.6.2013)

Kresba a celé vyznenie je dosť detské. Joker je jedným slovom katastrofa (nielenže vyzerá čudne, ale má aj čudný dabing a vôbec nie je vtipný), Penguin môže byť, Batman vyzerá smiešne a ostatné postavy ako z nejakého seriálu pre 8 ročné dievčatká. Každopádne atmosféra je pekne temná, príbeh je fajn, nápad spojiť dvoch najslávnejších netopierov v jednom filme geniálny a výsledok viac než uspokojivý. 7/10(8.1.2012)