Honeydripper (festivalový název)

Honeydripper

Honeydripper

Drama / Hudební

USA, 2007, 123 min

Rozpočet $5miliónovTržby USA $267,880Tržby Celosvetovo $536,026(12.7.2009)

• bassator

43rd KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2008 - HORIZONS - Horizonty - 30%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.54/261(5.1.2009)

Jakkoliv je Honeydripper herecky skvělý a vrchovatě obdařený hudbou, která je mému srdci (o jiných orgánech nemluvě) blízká, nelze si nevšimnout, že scénář vrší jedno klišé na druhé: od postav (jako zneuznaný fenomenální talent, který dostane svou životní šanci; majitel hospody s temnou minulostí, kterou musí napravit; vševědoucí slepý hudebník...) po dějové zvraty, které nezadržitelně míří k totálnímu happy endu. Přesto nelze scénáři upřít několikero pěkných dialogů. (Jeden zněl myslím přibližně takto: "Aha, takže tohle město se jmenuje Harmony. To zní nadějně." - "Na jména nehleď, chlapče. Za celej život jsem byl jen jednou ve vězení. A to v městě, jménem Liberty.")(13.7.2008)

Tak jsem konečně viděl nějakou tu celebritu jak přebírá sošku - D. Glover. A poznámka na okraj: z novinářů, fotografů atd. se mi zvedá kufr... ( 43. KVIFF )(14.7.2008)

Krásná atmosféra, spousta černé muziky a v neposlední řadě také překrásné výkony řadí tento film po bok Hairspraye. Stejné zjevení odnikud a stejné nadšení a radost na jeho konci. A kdo by se staral o klišé, když slepý černoch s druhou nejstarší kytarou (tu nejstarší má ďábel) je prostě k pos... sežrání(10.7.2008)

• - Possum (Keb' Mo) hraje ve filmu na resofonickou kytaru, vyrobenou českou firmou Amistar. (Smrtokvitek)

• - Postavy Possuma a Sonnyho Blaka Jr. ztvárnili profesionální bluesoví hudebníci Keb' Mo a Gary Clark Jr. (Smrtokvitek)