Vyfič!

Rebelka

Whip It

Komedie / Drama / Sportovní

USA, 2009, 111 min

Love it or whip it! Kaslat na tu tonu klise, dievcata ich namiesali a rozohrali tak skvele, ze som zaverecnu tretinu pomaly vytahoval stare in-line korcule zo skrine. Feeling 80´s ma odzbrojil, skvelo nacasovane vtipky rozosmiali a zanietenie dievcat pre hru spravne vyhecovalo. Jeden z krasnych prikladov "malych velkych filmov" ktore si hocikedy rad znova pustim.(7.1.2010)

Myslel jsem, že to bude další trochu komediální drama s Ellen Page, ale ona to byla opravdu prdel a hlavně velká zábava, až teda na jednu malou typickou dramatickou pasáž ke konci, ale jinak je debut Drew Barrymore na režisérský židli spíš komedie a ten sport, bruslařská předjížděcí rubačka, je super originální oživení, i když to je fakt děsná blbost, navíc, přesto, že holky na bruslích evidentně nikdy moc nestály před timhle filmem a působí mírně neohrabaně a nejistě, tak to ani v nejmenším nevadí a díky svižnýmu natočení, super muzice, srandovnímu snaživýmu trenérovi a mega hláškujícímu komentátorovi to je skvělá zábava. A mimochodem, Juliette Lewis by fakt neměla nosit obří výstřihy s tim vybavením, co jí zbylo, kosti a kůži ukazovat nemusí.(6.1.2010)

Po přečtení komentářů mých oblíbených uživatelů zjišťuju, že nejsem jediný, koho nikdy Drew Barrymore neoslovila jako herečka, ale jako režisérka ? Musim uznat, že tohle je jeden z těch případů, kdy ten debut není vůbec znát a jestli se Drew začne více pobyhovat za kamerou, než před ní, nebudu se zlobit :-) '' Whip It '' brutální jízda za 80%.(19.1.2010)

Ellen Page je kouzelná, je to krásná milá holka, přitom působí tak obyčejně a reálně, že s ní člověk její pády prožívá mnohem intenzivněji.Navíc dokonale zapadá do mírně retro atmosféry filmu. Upřímně Drew Barrymore jako herečku nemusím. Nesnáším její rozjuchané přehrávání a koulení očima, fyzicky se mi nelíbí, čili veškeré romantické filmy s ní jsou pro mě utrpením, navíc jsou to ve většině případů hovadiny samy o sobě (Nepolíbená). A ač a právě protože je Vyfič vlastně jen taková hodně jednoduchá zábavná jednohubka, jako režisérce bych Drew mohl přijít na chuť.(10.8.2010)

Strašnej nářez! Uvěřitelné a CIVILNĚ napsané a zahrané postavy, všudestříkající styl, dobrá nálada a parádní hudba a mezi tím vším proplouvá drobounká a slaďounká Ellen Page, která si s každým novým filmem říká o nějakou hereckou cenu tak hlasitě, že se divím, že ještě nedostala Oscara.. Drew Barrymore každopádně nemálo překvapila...(25.5.2010)

• - V úvodu ve scéně, kdy Bliss Cavendar (Ellen Page) zalže o svém věku a uvede 22, ve skutečnosti uvádí svůj reálný věk. Později ve scéně, kde Iron Maven (Juliette Lewis) nechává Bliss hádat svůj věk, i ona poté uvede svůj pravý věk 36. (8Dandee)

• - Během závěrečných titulků probíhají nepovedené scény z natáčení. (Cheeker)

• - V Kolumbii začalo Roller Derby poté, co grafický designér z Bogoty viděl tento film. (Cheeker)