Vyfič!

Rebelka

Whip It

Komedie / Drama / Sportovní

USA, 2009, 111 min

Parádní oddychová zábava, která sviští doslova jako na rychlých bruslích. Vyfič je film plný sympatických herců (Ellen Page, Kristen Wiig, rodina...), má pohodovou atmosféru, soundtrack a je navíc velice slušně zrežírovaný. Před Drew Barrymore klobouk dolů - obzvlášť se scénami z trati si poradila na výbornou. Dávám čtyři a kousek hvězdy.__P.S. Taky jste si říkali, kde jste viděli "toho chlápka, co hraje Blissina tátu"? Já ho poznal až na konci - ale poznal, což je hlavní!(17.7.2010)

Go Smashley Go! Drew Barrymore je báječná dezertérka s kamerou, nechávající všechny bezvěrce na kolečkách svých bruslí a předvádějící pravou dívčí sílu v akci spolu s vynikající Ellen Page. Vyfič rozhodně není dalším Junem, ale má k němu solidně našlápnuto. Kdo by to byl do Drew řekl, že se z jednoho nejtrhlejšího Charlieho Andílka stane takováhle Režisérská Dračice. Spousta nečekaně působivých scén, z nichž nejvíc vyčnivá bazénová romantika, drží tuhle komedii od průměrných filmů na míle daleko. Díky nim z hlavy jen tak nevyfičí...(10.1.2010)

DVD/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Příběh 10/10/// PLUS: zábavná Drew Barrymore, talentovaná Ellen Page, skvělá nálada snímku, zábavné, dojemné, zajímavý příběh a celkový dojem MÍNUS: závody na kolečkových bruslích, říkal jsem si jak tohle může fungovat a jak mě něco takového může oslovit a trochu mám dojem, že by se mohlo jednat o jakýkoliv jiný sport a film by vyzněl stejně dobře, což je asi spíš plus./// Shrnutí: Po shlédnutí trailerů to byl pro mě hodně očekávaný snímek, na který jsem se dlouho těšil, ač jsem něvěděl, jestli u mě uspěje. A představte si, uspěl u mě na celé čáře. Bavil jsem se u něj královsky, Ellen Page dokazuje, jak je skvělá herečka a když na scénu příjde Drew Barrymore, celí film rozzáří. Děj se sice nevyhne několka provařeným klíšé, ale tentokrát nejsou násilně nikomu vnucována a veškeré události vám přijdou přirozené. Jinými slovy mohu rozhodně doporučit. No nic jdu si nazout kolečkáče./// Celkem 92%///(11.9.2013)

• Webb

Bohužel mě to nechytlo. Zpracování mohlo být zajímavější a chytlavější. Debutantka Drew Barrymore díky svým malým zkušenostem mi však tentokrát nejde pod mušku, místo ní se tam postaví scénáristi, u kterých žasnu nad výtvorem něčeho tak naroubovaně nezáživného. Ellen Page je pěkná herečka, hrát také umí a celý tento projekt táhne kupředu, její role stejně jako ostatních ve funkci kotvy jí tu práci velmi ztěžují.(21.7.2010)

Drew Barrymore, vzdávam ti holt. Takhle svěží, adrenalinovou akční jízdu leckdy nedokáže natočit ani zkušený áčkový režisér. A tobě stačilo vzít zajimavé prostředí, namíchat trochu té lovestory v indie stylu, vybrat správné herce - tedy famozní Ellen Page, která je snad lepší než jako Juno, dát si tam po vzoru Jacksona i sebe, řádně protřepat a film byl na světě. Bruslařské derby mi zůstanou ještě dlouho před očima, tak brutální a perfektní sport jsem ještě neviděl. A o tomhle jsem do teď neslyšel. Nebýt pár protáhnutých scén, trochu skřípající romantické linky a pitomého klišé, dávam 5. Takhle velmi dobré 4 a doufám, holky, že nás o pár let znovu překvapíte, třeba i tím druhým dílem ;-)(9.1.2010)

• - Klopená dráha byla pro natáčení zapůjčena od týmu Red Dirt Rebellion Rollergirls z Oklahoma City. (Cheeker)

• - V Kolumbii začalo Roller Derby poté, co grafický designér z Bogoty viděl tento film. (Cheeker)

• - Tým Hurl Scouts je založen na skutečném týmu Tough Cookies z Los Angeles. Oba týmy jsou tématicky založeny na amerických skautkách a mají zelené dresy. (Cheeker)