Vyfič!

Rebelka

Whip It

Komedie / Drama / Sportovní

USA, 2009, 111 min

zbožňujem americké malomesto. drew barrymore tento jej režijný debut vyšiel, ani neviem ako, lebo pravidlám toho derby som skoro až do konca nerozumel (začal som si ich skladať a chápať ich až niekde pred koncom), nie je to ničím inovatívne (v rámci comming of age filmu, ani v rámci indie amerických rodinných dramedy), ale všetci tu boli takí nejakí... dobrí, no nie v zlom zmysle, že by vám to liezlo na nervy, ale skrátka takí ľudskí, neprehnane príjemní, nikdy to nešlo cez nejakú hranicu trápnosti a patetickosti, čo sa hollywoodšťanom stáva veľmi ľahko a často... ale tuto to bolo celé držané ako-tak v medziach normálu... navyše je tam na kopec veľa krásnych žien, ktoré sa bijú, ohadzujú jedlom, chlastajú, jazdia na korčuliach a vyzliekajú sa pod vodou (čo je po vyzliekaní sa vo vzduchoprázdne - barbarella, gravity - druhá najsexy vec pod slnkom!) a podobne... dobrý soundtrack (drew si na hudbu potrpí), režisérka sama si užíva nielen réžiu, ale aj vďačnú vedľajšiu rolu a z celého filmu ide veľmi pozitívny pocit a energia... a harden&stern sú pre mňa ultimátny filmový rodičovský pár roka!(12.11.2013)

DVD/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Příběh 10/10/// PLUS: zábavná Drew Barrymore, talentovaná Ellen Page, skvělá nálada snímku, zábavné, dojemné, zajímavý příběh a celkový dojem MÍNUS: závody na kolečkových bruslích, říkal jsem si jak tohle může fungovat a jak mě něco takového může oslovit a trochu mám dojem, že by se mohlo jednat o jakýkoliv jiný sport a film by vyzněl stejně dobře, což je asi spíš plus./// Shrnutí: Po shlédnutí trailerů to byl pro mě hodně očekávaný snímek, na který jsem se dlouho těšil, ač jsem něvěděl, jestli u mě uspěje. A představte si, uspěl u mě na celé čáře. Bavil jsem se u něj královsky, Ellen Page dokazuje, jak je skvělá herečka a když na scénu příjde Drew Barrymore, celí film rozzáří. Děj se sice nevyhne několka provařeným klíšé, ale tentokrát nejsou násilně nikomu vnucována a veškeré události vám přijdou přirozené. Jinými slovy mohu rozhodně doporučit. No nic jdu si nazout kolečkáče./// Celkem 92%///(11.9.2013)

Existuje mnoho filmů, které se zabývají podobnou tématikou. Vstoupíte do nějakého týmu, který se potácí na konci tabulky a postupně se probojujete do finále, kde buď zvítězíte nebo budete druzí. Jinak tomu není ani v tomto případě. Ellen Page je nadaná herečka, která má velkou budoucnost. Drew tam tak trochu vyčnívala z davu, ale nevadilo mi to. Přináší do filmu takové nepopsatelné kouzlo. Nejsem zklamán, ale ani ohromen. Příjemný oddechový film.(28.6.2011)

Veľmi vydarený debut od D. Barrymore, kto by to čakal. Humor aj vtípky fungujú a E.Page opäť potvrdzuje, že sa jej darí právom. Viac ako E.Page však na mňa zapôsobila Marcia Gay Harde v úlohe matky, pretože jej úloha bola najvýraznejšia a navyše skvelo zahraná. Veľká škoda, že nedostala väčší priestor. Ďalším prekvapením bolo pre mňa obsadenie J. Lewis, po ktorej sa donedávna akokeby zľahla zem. Príbeh nie je dôležitý, nič čo by sme už nevideli, ale pozeralo sa to príjemne. Kedy mi naskočil úsmev na ksichte neviem, ale ostal mi na tvári až do skončenia titulkov, pretože tu sú aj titulky zábavné. 80%.(26.7.2010)

Režijní debut Drew Barrymore? Nečekaně výborné! Film Vybíjená se může jít zahrabat. Jednoduchý příběh ze zapadlého městečka, kde každý hledá nějakou zábavu, jak zabít čas. Typicky americké a pro mě to bylo skvělé osvěžení dne, které mě mile překvapilo a v dobrém slova smyslu pobavilo. Ellen Page jde do řebříčku mých top oblíbených hereček. Vybírá si skvělé role a na její filmy budu čekat s očekáváním a zároveň se zvědavostí.(5.1.2010)

• - Natáčelo se v Detroitu, v Michiganu a mnoho bruslařek z filmu působí v Detroitském Derby team. (sir-dave)

• - Klopená dráha byla pro natáčení zapůjčena od týmu Red Dirt Rebellion Rollergirls z Oklahoma City. (Cheeker)

• - V úvodu ve scéně, kdy Bliss Cavendar (Ellen Page) zalže o svém věku a uvede 22, ve skutečnosti uvádí svůj reálný věk. Později ve scéně, kde Iron Maven (Juliette Lewis) nechává Bliss hádat svůj věk, i ona poté uvede svůj pravý věk 36. (8Dandee)