Columbo - Série 10 (1990) (série)

Vražda s příliš mnoha notami (S10E13)

(epizoda)
  • USA Murder with Too Many Notes (více)

Úspěšný hollywoodský skladatel Findlay Crawford získal za hudbu ke svému poslednímu filmu Oscara. Jenže věc má háček, skutečným autorem celé partitury je totiž Crawfordův talentovaný asistent Gabriel McEnery. Crawford už dávno ztratil inspiraci. Gabriel se teď chce osamostatnit a dokonce vyhrožuje Crawfordovi zveřejněním pravdy o jejich spolupráci. Findlay jej tedy omámí s pomocí prášků a zařídí, aby mladík spadl ze střechy studia právě ve chvíli, kdy Crawford diriguje koncert pro několik stovek diváků. O tom, že Gabrielova smrt byla nešťastnou náhodou, jsou přesvědčeni očití svědkové i přivolaní policisté. Až na poručíka Columba… (Česká televize)

Grogan

Záporák slabý, jeho provedení vraždy nebylo nijak geniální, a přestože měl Columbo v ruce jen prkotiny, které sotva něco dokazují (že si chtěl zabitý na svůj velký večer vzít boty, které normálně nenosil? jsem v šoku), tak se zcela nepochopitelně vzdal. Opravdu velmi špatný díl... ()

Likan7

Columbův předposlední případ je šeď a nuda, jak vyšetřování, tak zápletka tady nemá ty grády a rafinovanost, jako jsme u poručíka zvyklý. Opět se jede spíš na nostalgii a mě se Columbovo pišišvoření na silnici v noci vyloženě nelíbilo. Připadalo mi to jako parodie, což si tenhle seriál nezaslouží. ()

Tanmut

Columbo jako ďábelský řidič. Velkohubý vrah nezaimponoval. Svým pokorným proslovem k mladému dirigentovi by nezblbl ani morče, všechno dělal bez rukavic, oběť na střechu dopravil bez povšimnutí... "nějak". Aspoň zatknout se nechal s noblesou (i když zbytečně). A poručík zde jaksi postrádá obvyklé charisma. ()

Godhaj

,,O jakou vraždu se jedná?“ ,,Jako obvykle. Někdo někoho zabil.“ Opět zde máme díl motající se kolem filmu a natáčení, tentokrát z pohledu soundtracků. Excentrický dirigent však není poručíkovi důstojným soupeřem. Jeho vražda je děravá jako cedník a on nejeví velkou snahu mařit Columbovi jeho vyšetřování, jen se pořád směje jak šílený. Poručík tím má práci usnadněnou a jen mechanicky sestavuje, co se přihodilo. Ačkoliv je poručík jako obvykle vynikající, tento díl mě dvakrát nepobavil a ani závěr to nevylepšil. ()

majky19

Mně se tato epizoda velmi líbila, i když samozřejmě byla velmi dobře předvídatelná. Nicméně mi v této části nechybělo nic, co je pro poručíka Columba tak charakteristické. Jeho nadhled, přirozenost, vtip, mazanost a samozřejmě vysoká míra inteligence a důvtipu. Musím přiznat, že jsem se při této epizodě skvěle bavil, zejména potom v okamžicích. kdy Columbo přišel na nahrávacího studia za Finlaym a celý případ rozlouskl. A pasáž, kdy Finlayho Crowforda autem doprovázel domů, kde předstíral, že mu došel benzín, byla rovněž velmi povedená a vtipná. ()

Reiner

Není nic horšího, když si zdejší komentátoři myslí, že díl musí být podle šablony ve stejném čase. Život ale plyne dál a díly se musí uzpůsobit. A to se děje. Kdyby to tak natočeno nebylo, zase by se "řešilo", proč není natočeno jinak. (...) Díl se mi líbí, protože je to Columbo se vším všudy. Pohoda a nonšalantnost je samozřejmostí. Takže skromných 79% ()

PeteBuck

Žiak čo nakoniec preští svojho majstra. Ale to sa nerobí, lebo majstrovo ego to proste nezvládne a keď sa mladý vzoprie, tak musí zomrieť, aj keď tým vrah ničí aj nastávajúcu svojej obete. Neskutočne slizký protivník, ktorého si Columbo podá hlavne tou jazdou na maestrovom bouráku, keď idú vkuse na prvej rýchlosti. Táto časť sa mi páčila menej, než zvyčajné Columbovej časti, aj keď bola dobrá, ale tej mladej klaviristky mi bolo fakt ľúto. ()

Canniosh

Tento díl je zcela srovnatelný s výbornými Columby ze 70. a 80. let. Proč tudíž hodnotím průměrně? Na tento díl jsem se díval podruhé hlavně proto, že napoprvé jsem nechápal rozuzlení s notami a celkové zdůvodnění činu vůči Crawfordovi (asi jsem spal nebo co). Bohužel, i napodruhé jsem asi spal a v závěru jsem opět nepochopil, proč se Crawford tak rychle přiznal, když mu Columbo de facto nic konkrétního nezdůvodnil. Tak nevím, děj i zápletka zcela parádní, noční cesta Columba autem před Crawfordem na jedničku byla nervydrásající snad i pro mně a měl jsem chuť Columba zastřelit i skrze obrazovku, nicméně planý, zpackaný a zmatený závěrečný Columbův vraždu zdůvodňující "monolog" tento díl přesouvá do řad průměrnosti. Bohužel. 60%. ()

LukasCL

Tendle díl se může srovnávat se starými díly ze 70.let. Záporák, kterému přezdívám Bambini, je až moc dobrý. Nevadila mi ani delší stopáž. Závěrečná scéna na střeše mi přijde dosti odbytá, Columbo zde nepředloží žádný přímý důkaz (a tvrdit, že všichni víme, že jediný, kdo mohl vraždit byl "Bambini".....no k tomu se nebudu vyjadřovat), přesto ale dávám 5 hvězdiček (půl hvězdičky ubírám za mizerný závěr). ()