Vražda na videu (S04E05) (epizoda)

Playback

Vražda na videu

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1975, 1 h 13 min

Columbo si tentoraz zmeral sily s odborníkom na elektronické hračičky a treba dodať, že poručík to naozaj pri riešení vraždy nemal najľahšie. Choroba, starosti so psom a množstvo informácií ohľadom techniky a umenia a aj veľmi chytrý vrah však Columba nezastavia a on nakoniec nájde maličkosť tak presvedčivého charakteru, že pre páchateľa to znamená pozvánku do väzenia. Samozrejme nemožno zabudnúť na najkomickejšiu scénku poručíka, keď obdivuje umelecké diela a v jednom okamihu sa totálne strápni, keď na ventilačný otvor... .(24.10.2007)

Ukážkovo priemerný diel z detektívnej série kriminálnych prípadov, ktoré rieši inšpektor los angeleskej polície Columbo. V tejto epizóde musí objasniť úkladnú vraždu starej, bohatej podnikateľky. Má k dispozícii takmer dokonalé dôkazy o zločine vo forme video záznamu z miesta činu. Lenže práve to ešte viac celý prípad zamotá. Navyše Columba v tejto časti trápi silná nádcha. Vrah mu však ani tento raz neunikne. ***(8.2.2011)

Nie každý záverečný poručíkov dôkaz je neprestrieľný, i keď chytrý a divácky atraktívny. Záverečné odhalenie vo Vražde na videu je dokonalé, nemusí byť ani súd, Werner môže ísť rovno na kreslo. Keď už sme pri ňom, tak patrí k najlepšie stvárneným záporákom seriálu, ono k tomu ani nebolo treba extra herectvo, stačí ultraslizký zostrih. Táto časť si vystačila iba so zopár interiérmi a do exteriéru sa pozrieme iba pred van Wickov dom, kde si to užíva najmä Columbov pes, ktorého bohvie prečo nazve Harrym, keď máme všetci zafixované, že je to proste iba pes.(23.8.2017)

Slabší díl. Provedení vraždy nebylo špatné, ale ten záporák...ten mi opravdu nesedl. Nevím proč, ale ten herec mi nějak k srdci nepřirostl. Naštěstí měla tato epizoda dost komických míst (pes, galerie,...), která všechno vynahradila. Závěrečné odhalení bylo ovšem brilantní, ačkoliv jsem ho tak trochu čekal. Slabší čtyři hvězdičky. P.S. Myslím, že je současné hodnocení této epizody (80%) poněkud přehnané...takové hodnocení by si mnohem více zasloužily jiné díly, které zde mají třeba "jen" 75 a méně, a přitom jsou mnohem lepší...(29.12.2007)

Jo to spíše slabších 70%. Je to trošku slabší díl. Vražda není špatná, ale záporák je takový nemastný neslaný. Ani vyšetřování není takové důmyslné a dokonalé jako v jiných dílech. Vtipných momentů tady také moc není - snad jen to muzeum, to je fakt pecka. Ale usvědčení, to je opravdu skvělé, parádní. Celkově slabší díl, ale pořád je to Columbo a je to dobrý. Howgh!(6.6.2009)

• - Columbův (Peter Falk) pes nemá v ostatních dílech jméno, v tomto ho však nazve Harry při vypouštění z vozu, aby se mohl proběhnout po zahradě, zatímco sám se bude po místě činu rozhlížet. (Drom)

• - Spoiler: Jediná epizóda, v ktorej Columbo (Peter Falk) vystrelí zo zbrane. V predchádzajúcej epizóde Columbo tvrdil, že nevie strieľať, a že to nemá rád. (fugyx)