Příběh čtyř lidí, kteří se souhrou náhod poznají a začnou mít rádi. Camille, která v noci uklízí kanceláře, ve volném čase maluje krásné obrazy. Plachý, citlivý a samotářský Philibert je mladý aristokrat zblázněný do historie. Mužný a něžný Franck, který se živí jako kuchař, má hluboce rád svou křehkou a okouzlující babičku Paulette. Ti čtyři se společně naučí mírnit své pochybnosti a trápení, ale také dívat se dopředu a plnit si své sny. Objeví jeden druhého a pochopí, že nejsilnější jsou "prostě spolu". (gardenlady)

ddf76

Mily prejemny hrejivy francouzsky filmecek, akorat konec byl pro me nejak rychle splachnutej. Doporucuji koukat s lahvinkou vina :). ()

MickeyStuma

Naše životní zkušenost je něco, co nemůžeme popřít. Člověk dokáže filozofii života použít v různých situacích a to tak, aby se cítil dobře, provinile anebo lhostejně. Co je lepší? Prožít bolest nebo být osamělý? V tomto příběhu různé postavy proplouvají svým osudem a prožívají své strasti i radosti života. Osudem stejně tak nudným jako zábavným. Stejně jako plného úsměvů a zklamání. Každá postava čelí nějaké výzvě. Každý má svůj sen, snaží se ho naplnit a zároveň v tom pomoci i ostatním a to prostřednictvím povzbuzení a podpory. Snímek je pro určitý okruh diváků, neboť ostatní, kteří na takovéto věci nejsou, se u sledování budou až neskutečně nudit. Ti zasvěcení naopak dostanou osvěžující příběh, který zapůsobí jako vánek v myšlenkách. Takových filmů vskutku moc není. ()

Eilean Donan

Najskôr som nechápala, prečo sa na tento film pozerám. Napokon som sa dopracovala k tomu, že som si obrazy dokonale obyčajného života vychutnávala. Malo to šmrnc, pre mňa, neopozerané tváre a výraz. ()

chrispe

V prvních minutách jsem si myslela, že je to zase jeden film přímo stvořený pro mě. Ale on není. Ne, že by mě otrávil jako některé jiné zdejší uživatele, ale musím uznat, že kapku utahané to bylo. Vztah mezi Camille a Franckem byl sice místy vážně vtipný, milý a opravdový, ale přitom z něj čišel podivý chlad. Možná spoiler - a ty závěrečné peripetie byly, myslím, úplně zbytečné, když to dopadlo, jak to dopadlo. No... nejspíš jsem čekala něco jiného než příběh o tom, jak na závěr všichni ke štěstí přišli. Ale vím, že to už je čistě jen můj problém. ()

DarkoCohen

Tenhle film mi sednul. Krásně se mi dívalo na tenhle nesmírně pravdivý lidský příběh obalený spoustou francouzského šarmu. Že se někomu příběh zdá příliš obyčejný? Vždyť reálný svět je v podstatě obyčejný. To až jedinec se svými starostmi, radostmi, přátelstvím, láskou a jinými pro člověka tak charakterizujícími potřebami, si vytváří z všedního světa svůj neobyčejný svět. I pravda v něm se zdá kolikrát hodně obyčejná, ale taková už prostě je (kdo by taky chtěl neobyčejnou pravdu). Proto není vůbec na škodu, že jednou všechno končí tak, jak si to člověk vysní. Kdo by to v reálu nebral. Proto přece všichni zkoušíme nové věci a hledáme své místo na světě, abychom si na konci cesty mohli říct, že život pro nás vlastně byl neobyčejný. Sice je to začarovaný kruh, ale já nemám důvod v něj nevěřit. Přece jen happy end chci někdy zažít taky;p 80% ()

Missi84

Ano, byla to sladká pohádka o princi a princezně, kteří se nakonec našli, ale mě se to sakra líbilo. Příjemný film na oddechnutí. ()

Foo

Idilické, hezky plynoucí, lehce předvídatelné. Líbí se mi, jaký mají vztah ke starším lidem. Taky mám hrozně ráda svoji babičku a nechápu ty lidi, co dokážou být zlí a nevšímavý. Film je dobrý pro klidný večer, kdy žena zůstane sama doma, otevře si lahvinku červeného vína a chce nechat čas jen tak plynout. Červené víno pomůže přenést se přes romantický konec. Guillaume Canet je dobrý herec a bez košile mu to taky sluší. Tento žánr není moc můj styl, přesto, líbilo se mi to. ()

Lilien

európske filmy sú odlišné od tých amerických....jednoducho obyčajný príbeh , o existencii obyčajných ľudí s ktorých každý prežíva každodenné starosti a radosti ktoré život prináša. Veľkým negatívom je presladená záverečná scéna kedy si každý s hrdinov splnil svoj ciel. Audrey skvelý výkon ako vždy, samozrejme i ostatný herci sa jej vyrovnali. ()

wege

Líbilo se mi, jak to bylo francouzské, včetně toho neustálého kouření za každých okolností a kdekoliv. Jinak je to docela naivní a velmi čitelný příběh, ale má to herce, kteří to docela dobře zahráli. ()

Landier

příjemný film, vystavěný na jednoduché zápletce, kde postavy nemají onu "hollywoodskou" hloubku, a kde se audrey tautou opět marně snaží vymanit ze škatulky amelie ... pokud chcete strávit hodinu a půl s francouzským filmem a nic od něj nečekáte, je ensemble, c'est tout dobrou volbou, pokud však čekáte, že z kina nebo jen obýváku odejdete s blaženým pocitem zážitku, na který budete ještě dlouho vzpomínat - pak vás tento film nejspíš zklame ()

mauinka

Tenhle film je tak francouzký jak jen může být a tím pádem pro mě příjemný. Musím přiznat , že zápletka je velmi jednoduchá, ale o tom to asi není. ()

cinema_cz

Nijak výjimečný, ale velmi příjemný snímek Clauda Berriho má (jako u toho režiséra ostatně vždy) hvězdné obsazení a onu přesnou míru sentimentálně laskavé pseudocivilnosti, která sice nekoketuje s nemilosrdnou realitou, ale ani s kýčem. (Iva Hejlíčková, Ci 08/2008) ()

Deathproof

Taký priemer, tento film by si zaslúžil 2,5. Trojka je možno trošku veľa, ale dve hviezdičky som nemal srdce tej príjemnej babičke ktorá tam hrá dať. Celkom zaujímavý príbeh, konečne niečo nové a nie stále ten istý otrepaný slaďák ()

Via

Tenhle snímek si mě nezískal jenom díky Audrey Tautou, ale spíše od prvních chvilek i výbornou hudbou... vivat Frederic Botton... O prostém životě, o hledání, o vzájemné někdy skutečně i nezištné pomoci... o tom, jak spolu žít i přes veškeré počáteční rozdíly a neshody... ;) ()

Grim

Čakal som romantický film. Romantiky je tam pomenej, ale bolo tam všetkého tak akurát...skôr sa mi páčilo vyobrazenie vzniku a existencie medziľudských vzťahov. Hudobný doprovod je na profesionálnej úrovni...ale na to aby som si stiahol soundtrack to nieje. ()

Dášenka

Strašně dlouho jsem hledala film,který by se alespoň z poloviny vyrovnal Amelii z Montmartru. A já ho přece našla.A znovu s Audrey . Je pravda,že jsem trochu fanatik do francouzských filmů a Audrey Tautou.Takže kombinace obojího pro mě musela být tutovka.Ovšem po shlédnutí jsem měla stejně tak příjemný pocit na duši jako u Amelie.I když jde o celkem jednoduché a stokrát omílané téma ()

brasek

Ľahká komédia plná hluchých minút a vážne neviem kedy tí štyria boli proste spolu aby to dávalo nejaký význam. ()

JimJam

Pozitivní jednoduchý film - Berri natočil něco jiného, než na co jsem byl od něj zvyklý, ale vyšlo mu to. Výborné jsou herecké výkony, kromě Tatouové a Caneta doplňují ústřední čtveřici zde neuvedení - zkušená herečka Francoise Bertinová a mladý Laurent Stocker, který za film získal hereckého Césara. ()