poster

Mladí srdcem

 • USA

  Young at Heart

 • Slovensko

  Duchom mladí

 • Velká Británie

  Young @ Heart

Dokumentární / Drama / Hudební

USA, 2007, 107 min

Zvuk:

Mark Mandler
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (37)

 • Matty
  *****

  „Z tohohle světa se člověk živý nedostane, to je jistý.“ Skupina s nejzkušenějšími zpěváky na světě. Neztrácejí čas ohlížením a litováním. Vědí, že jim nezbývá mnoho času a tak se nezastavují a jedou dál a dál. Dá vám sílu, když vidíte tolik upřímné radosti ze života. Zároveň jsou zde okamžiky, z nichž příjemně mrazí. Třeba vězeňský koncert, během kterého drsní muklové s obtížemi potlačují slzy. Měli by vidět všichni, kdo si myslí, že život není fér. Není, ale protože s tím nic nenaděláme, proč si alespoň od srdce nezazpívat… 90%(8.2.2011)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,992,189Tržby Celosvetovo $7,097,002(25.5.2010)

 • igi B.
  *****

  "Je to jen taková třešínka na dortu, akorát že ten dort jsme už snědli..." - toť citace z filmu jako požehnání... Každopádně, dámy a pánové, babky a dědkové! Tahle šou vás nezanechá v klidu... %-))) . . . Sex už nemusí, drogy už nemůžou, rock'n'roll milují! A o tom to je - a žít se musí... ;o))) . . . Úžasný band úžasných lidí, kteří zkrátka nikdy nebudou za zenitem a úžasný, strhující, veselý, milý i dojemný dokument o nich... (Poprvé viděno 28.3.2010 na >srdečním prostoru< , hodnocení 7., komentář zde jako šestý - 28.3.2010)(28.3.2010)

 • Ded@M@tes
  *****

  Dechberoucí okamžiky z kterých jde mráz po zádech. Klobouk dolů před takovým odhodláním. Nemůžu než souhlasit s uživatelem Matty. ( Hodnocení: 9/10 )(1.9.2012)

 • ripo
  ****

  Úžasný film o ľuďoch ktorí nemyslia na svoj vysoký vek a rozdávajú radosť ostatným prostredníctvom piesní .... "I Feel Good" bola fantastická!(5.7.2013)

 • Shrew
  *****

  Klobouk dolů, dámy a pánové... toť vše, co jsem schopna ze sebe dostat, protože jednou rukou si držím padající čelist a druhou zamačkávám slzu v oku. A psát levou nohou komentáře? To není jen tak.(28.3.2010)

 • Aky
  ****

  Víc dokument než drama, nicméně opravdu milý film. Emoce při sledování pramení paradoxně z naprosté absence sentimentu.(27.11.2011)

 • nascendi
  ***

  Je obdivuhodné sledovať, s akým nasadením sa púšťajú títo seniori do niečoho, na čo už objektívne ani nemajú. Ako dokážu svoju energiu vyžarovať do hľadiska. Ako prekonávajú všetky problémy vedomí si krátkosti času, ktorý im zostáva. Ale rovnako je obdivuhodný ich zbormajster, ktorý kombináciou pochopenia s náročnosťou doviedol súbor na hranice jeho možností. Na rozdieloch medzi skúškami a vystúpeniami to bolo najzreteľnejšie. Dojímavý film.(10.6.2014)

 • aluna
  ****

  Úžasně roztomilý babči a dědové ve variaci na Folsom Prison dokáží dojmout i obrovskýho Johna "Jako kafe, ale napsaný jinak", natož pak mě, útlocitnou to osobu. Vědí, že času moc nezbývá, jsou s tím smířeni a jali se si poslední léta, měsíce, týdny, dny i hodiny náležitě užít. Jejich nadšení nezná mezí, dokáže dát životu smysl a navíc jim to fakt zní! I když důchodci zpívající rock jsou "hustý", s přihlédnutím k faktu, že nikdo z nich ho jako svůj oblíbenej žánr nemá, se nemůžu ubránit pocitu, že by je muselo víc bavit zpívat něco, co jim je blíž. Ztratilo by to sice valnou část vtipu pro publikum, ale samotný interprety, pro který to, doufám, je především, by to uspokojilo víc. Taky starouškům, kteří do nějakých smutků nezabředávali, jejich snahu kazili mladší, kteří trochu patosu vnesli, ale po závěrečným koncertu mi stejně zbyly jen vlhký oči, který šly ruku v ruce s úsměvem od ucha uchu. Což je něco, co se jen tak někomu nepovede. Nechť jsou tyhle plný bytosti svou živostí inspirací pro mladší generace. Pro babičky a dědečky za čistých 10*, pro film o nich "jen" za 4*.(18.11.2012)

 • anniehall
  *****

  Tak vážení a milí, už dlouho jsem neviděl dokument, který by se mnou zahýbal tak, jako třeba některé hořkosladké filmy Woodyho Allena. Málokterý mistr dokáže to, že se v jednu chvíli popadáte za břicho a brečíte smíchy a v zápětí si utíráte slzy kapesníkem a je vám úzko. Woody to dokázal na poli celovečerních filmů. Ale zprostředkovat mi tak širokou škálu pocitů i na ploše jednoho dokumentu o osmdesátiletých důchocích, kteří se baví tím, že zpívají punkové, funkové a rockové písně, je pro mě nečekané, maximálně překvapivé a téměř dechberoucí. Od úvodního výkřiku z Should I stay or should I go od the Clash až po nefalšovanou radost ze života při podání I feel good od Jamese Browna jsem seděl přikovaný v křesle a střídavě se nechával naplňovat všemožnými emocemi, které ve mně zanechali katarzní pocit oslavy života a stáří jako takového. Hlavní je neztrácet naději... a to prosím v kterémkoliv věku.(21.5.2010)

 • hunty
  *****

  Tento dokument dokáže vyvolat tolik různých emocí, až je to neuvěřitelné. Všichni zúčastnění si zaslouží velký obdiv.(20.2.2010)

 • DruidKarel
  *****

  1721. hodnocený film:(17.12.2018)

 • neoBlast
  ****

  Kočírovat tento sbor s věkovým průměrem okolo číslovky osmdesát si zaslouží obdiv a stojí jistě usilí jako hlídat celé The Rolling Stones na turné. Je neskutečné jak dokáže dokument oscilovat mezi absolutním nadšením ze života a naprostou lítostí nad nepřízní osudu a života. Posluchačské publikum je navíc ochuzeno o dojemný příběh zrození show. Kvůli němu musí při konečné pódiové verzi jednotlivých písní v závěru (Fix You od Colplay, I Feel Good od Jamese Browna a další) vyhrknout slzy snad každému. 80 %(1.6.2009)

 • baruss
  ***

  Až kým sa neprejde ku spevu je to docela nuda.. (myslím celý ten nácvik a tak)(2.2.2012)

 • majo25
  ****

  Ti starčekovia síce spievať nevedeli, ale boli zábavní a plní elánu. Veľmi pekné spracovanie. Hodnotenie: 75%(8.6.2014)

 • Autogram
  ****

  Sympatický projekt spievajúcich seniorov, alebo už skôr starčekov. Predpokladal som, že to sa im spieva, keď sú napriek veku zdraví, ale opak je pravdou. Choroby ich vôbec neobchádzajú a oni sa napriek tomu snažia zúčastniť všetkých nácvikov, aby vystúpenie bolo perfektné. Ich kouč Bob Cilman je človek na správnom mieste, nemá to ľahké a hoci oproti mladším ročníkom tu nechýba disciplína, vznikajú celkom iné problémy, s ktorými musí zápasiť. Staying Alive má v ich podaní celkom bezprostredný vyznam a I Feel Good je vrcholom výstupenia i celého filmu. Pochváliť musím strih filmu, keď sa prelínajú nácviky, súkromie a osobné výpovede a nakoniec sa celok zdá úplne pohodový.(1.7.2015)

 • Abiosis
  ***

  *KÝM SI PO NÁS PRÍDE* Milý a netradičný dokument, ktorý však v prvej polovici značne nudí (neustály nácvik nových piesní nemá príliš čím zaujať) - pokrivkáva tu a akoby sa opieral o pomyselnú barličku. Postupne sa však charakter dokumentu mení - vo viacerých profiloch sa zoznamujeme s niekoľkými členmi zboru, prežívame spolu s nimi ich fyzické obmedzenia, choroby, úspechy a zlyhania. Mnohé pasáže sú úsmevné, mnohé dojímavé; je to taký úsmev cez slzy, pretože tu blízkosť definitívneho konca vidieť v každom jednom zábere. Verdikt v 1 vete: Keď dôchodcovia nesedia meravo za oknom svojej izby. 13.08.13 Oficiálna YouTube stránka tu.(13.8.2013)

 • radektejkal
  ***

  Zpěv je nejlepší terapie na všechno, na stáří zvlášť. Na jejich koncert bych rozhodně nešel, ale jako vězni by mi bylo víc než na měkko - ostatně, kdo by ne při Springsteenově "Dancing in the Dark" a Dylanově "Forever Young". Vyjma kapelníka Boba Cilmana, který je neobyčejně rozhodný a přitom dostatečně tolerantní, leží věk prominentních zpěváků mezi 75 a 92 lety (chtěl jsem spočítat průměrný věk, ale jaksi se mi to nepodařilo). Nicméně si myslím, že by mě mezi sebe nevzali, jak kvůli věku, tak kvůli zpěvu.(15.10.2017)

 • krvavamera
  ****

  Akorát je mi trochu líto těch důchodců u nás, kteří mají úplně jiné myšlenky...(3.2.2011)

 • Petrus1
  *****

  Původně jsem si myslela, že se bude jednat o dokument o nějakých šedesátiletých smažkách, kterým se nechce ze scény, ale když na začátku „naběhla“ ta bábina a začala zpívat Should I Stay or Should I Go, zůstala jsem zírat a věděla, že tohle bude nářez. A byl. Oni sice většinou milujou klasiku, ale to by byla celkem nuda zpívat. Nešlo tu jen o hudbu, ale i o emoce a smutek a o to, že i důchodci umí být správně prdlí. Nejvíc mi imponovala paní, která v 70 začala dělat striptýz a slavila s tím úspěch dalších dvacet let! Tak to je úlet. Navíc byla podobně chlípná, jak já (někdo by mohl vyprávět ;-)). Doufám, že mi to taky vydrží až do důchodu! A nezpívají si jen pro sebe, ale cestují i za moře. „Jezdili jsme z kontinentu na kontinent, až jsem z toho inkontinentní.“ A ten 80-ti letej stařík je taky pěknej kanec. Prej je sex po sedmdesátce delší a užijete si víc legrace. Tak to asi nezjistím, protože takovýho věku se se svým nezřízeným životem nedožiju. :-) Taky jsem se dozvěděla recept na dlouhé manželství – je založeno na lásce a důvěře. „Já ji nemiloval a ona mi nevěřila.“ No, a když tato banda začala zpívat, měli i drsňáci z kriminálu co dělat, aby jim nevyhrkly slzy. Tito staříci mají můj neskutečný obdiv. „Dáš si trochu šnapsu, zlato?“(16.5.2010)

 • Poirotek
  ****

  Z tohoto dokumentu, ale hlavne z ľudí prúdi neskutočná energia a som rád, že som to videl :)(29.12.2014)

<< předchozí 1 2