Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Arranged vypráví o přátelství mezi ortodoxní židkou a muslimskou ženou, které se zúčastnily jednoročního kurzu pro začínající učitele na veřejné škole v Brooklynu. (urvy)

Recenze (40)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Pekné vykreslenie priateľstva dvoch sympatických žien z dvoch rôznych "svetov". Veľmi príjemné posolstvo dotváralo prirodzenú atmosféru celého filmu. Mám rád filmy o ľudskosti, obzvlášť keď pôsobia tak nenútene ako práve tento milý príbeh vzájomnej dôvery a opory týchto dvoch žien, z ktorých by si mnohí ľudia chorí z predsudkov mohli zobrať pozitívny príklad. Škoda, že film nebol ešte viac zasadený do školského prostredia, kde sa priam núkalo na tých deťoch s rodiacimi sa predsudkami, ukázať nejaké väčšie snahy o šírenie tolerancie. Tam by to ešte všetko mohla zaujímavo zamiešať aj "starostlivá" pani riaditeľka. Práve toto mi prišlo také nevyužité, hoci aj tá zápletka o dohadzovaní životných partnerov nebola vôbec márna. No nevidím dôvod, prečo by obe dejové línie nemohli rozkvitnúť naplno. Ale aj tak, pekný film so šťastným koncom (aj keď ten pôsobil už trochu dosť strojene). ()

Krt.Ek 

všechny recenze uživatele

Pro svět, kde o konflikty není nouze, děkujme a buďme vděční za přátelství, jež spojují někoho s přesvědčeními Rochel, s někým jako je Nasira. Čím že je Arranged v mých očích? Především sympatickou snahou o reklamu na světový mír, nad jejíž absenci si, během scény v parku, kde se malý Žid ostýchá hry s malým muslimem, posteskne jedna z protagonistek. 75% ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Vcelku pohodový pohled na multikulturní společnost, díky kterému jsem se utvrdil ve svém přesvědčení, že minority, jež jsou nejvíc slyšet, protože jsou údajně diskriminovány majoritní společností, samy neoplývají tolerancí vůči ostatním. Samotný příběh byl depresivně vtipný, nejzábavnější bylo zjištění, že kdyby Židé a muslimové neměli pro svého boha rozdílná jména, zas by se až tak moc nelišili, proto film jen upevnil mou jistotu v tom, že je nejlepší být ateistou. ()

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Možná pohádka, ale rozhodně hezká pohádka o možnostech soužití muslimské a židovské komunity. Naše společnost potřebuje víc takových filmů, které ukazují, že víra a tradice nemusí tolerantní lidi rozdělovat, protože hodnoty jako láska nebo přátelství jsou pro všechny lidi stejné. Škoda, že se podobné snímky nedostávají do běžné distribuce. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Americká nezávislá filmová scéna tvoří jeden kvalitní film za druhým. A toto je bezesporu jeden z nich. Dohodnuto, to je tak nádherný úžasný lidský příběh o rozdílnosti vyznání, a přece velmi totožných povahách. Film o dvou mladých ženách, které učí prvním rokem na škole ve Spojených státech, a které dělí jejich vyznání. Zatímco jedna je ortodoxní židovka, ta druhá je muslimka. Přesto se skamarádí a začnou se vídat i mimo školu. Obě mají od rodičů relativně volnou ruku a rodiče nejsou na ně nikterak přísní. Na čem jim však opravdu záleží, to je výběr partnera pro svou dceru. Ale naštěstí jsou rodiče ochotni svým dcerám naslouchat a nenutit je proti jejich vůli do sňatku s mužem, který je nezaujal, a nechají je, aby si rozhodly sami, kdo bude jejich nastávajícím. Můžu říci, že takhle lehký a svěží film a takový s lehkostí a pohodou vyprávěný příběh se hned tak nevidí. Z filmu o vážném tématu (rozdílnost vyznání) tvůrci udělali pohodový veselý optimistický příběh, který dokáže po celých 90 minut zaujmout a u něhož jsem měl téměř po celou dobu úsměv na tváři. Prostě excelentní příběh, kde je víra jen něco druhořadého a vše je to jen o toleranci a o pohodě. Můžu říci, že před začátkem filmu jsem nečekal, že by se mi to mohlo tak moc líbit. Téma je opravdu uchopeno perfektně a herecké výkony kvalitu snímku jen podtrhují. Jsem rád, že jsem mohl tenhle film vidět, protože mám díky němu zase na delší dobu na co vzpomínat, tento film mi opravdu nabídl vysoce kvalitní filmový zážitek. Není se o čem bavit, dávám maximální hodnocení. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama