Tvrdohlavá dcera konzervativních tureckých emigrantů, usazených v Kodani, se snaží vyhovět snům svých prostých rodičů o její velké budoucnosti a zároveň zůstat věrná své osobní vášni – kung-fu. Toto výborné drama určené adolescentnímu publiku sází na sympaticky svéhlavou hrdinku a na působivé scény bojového umění v choreografii Xiana Gao (Tygr a drak). (oficiální text distributora)

BuryGol

Mlátička trochu jinak. Tohle mělo příběh, drama, cit i boj. Vono asi neni snadný bejt holka z Turecka a dělat co chce zaostalá kultura a názory. V tomhle filmu šlo hlavně o Aishu, ale mně mnohem víc dostalo jak to u muslimů chodí. I po tomhle filmu zastávám názor, že když už do Evropy lezou, tak ať se chovaj laskavě jako Evropani. A ne podle těch jejich hovadin. Silnej film, kde mi tak nějak...od chlapa to bude znít blbě..chyběl ten romantickej happyend s Emilem. Já jí to prostě přál. Co vlastně...já bych si JÍ přál...domu...napořád...ach jo, asi jsem se zabouch. ()

Seti

Režisérka a scénáristka v jedné osobě vyjadřuje tímto filmem nejen svůj boj proti stereotypu muslimské ženy, ale také se snaží poukázat na možnosti, jež liberální Evropa k prolomení podobných kulturních tabu nabízí. Její film však může působit jako dvousečná zbraň a odpůrce vstřícné evropské imigrační politiky utvrdit v názoru, že dobrovolně zvolený život v určité kulturní oblasti s sebou nese také přijetí tamních kulturních konvencí. Určitě ale zajímavý příspěvek k věčnému tématu střet civilizací. ()

kolemjdouc

to černožlutozelené provedení filmu dost ubralo na grádech.Jinak záměr dobrý jen to chtělo si s tím víc pohrát.Kamera tam byla dosti neumělá,nebyly až tak nutné záběry hodně zblízka ()

Angelino

Film, ktorý nie je v prvom rade o kung-fu. Je o strete viacerých svetov a jednej mladej duši, ktorá si medzi nimi hľadá svoju cestu. Je o dôvodoch a rozhodnutiach, o činoch a následkoch, o veľmi špecifickom kontexte tureckej kultúry v dánskej realite, ktorý tak nenásilne a pútavo Natasha Arthy servíruje divákovi. Mnohé sa dá naučiť, mnohé pochopiť. To všetko podfarbené strhujúcou hudbou zanecháva stopu. A ja sa z nej teším. ()

mira007

Jednoduchý sportovní film křížený sociálním dramatem o turecké Dánce z konzervativní rodiny, která se chce realizovat přes kung-fu ve smíšené třídě kluků a dívek čínského mistra, což je pro její rodinu horší než kdyby moje ségra točila porno na náměstí. Solidní ikdyž předvídatelný vzhled do muslimského mikrosvěta v západním světě, ale největší hodnotou je způsob vyprávění, který je ohromně poutavý a příjemně se na to kouká. Semra Turan je nádherná holka, ale pět hvězd nedám za ty kung-fu matrixový věci, který skáčou žánrem někam jinam daleko a rušivě. ()

xxxleo

Brilantní skloubení něčeho tak rozdílného jako je kung-fu a muslimská kultura. Film ukazuje mladou muslimskou dívku žijicí v ne striktně muslimské rodině, ale přeci pro nás dost stryktní. Nejedná se pouze o učení kung-fu a jakémusi vzdoru rodině, ale jde i o vnitřní boj hlavní hrdinky, aby si sebe začala vážit. Film neni moc známý, ale určitě ho vřele doporučuji zhlédnout! ()

Torpid

Malá snědá bojovnice to má v matrixu "integrované" muslimské rodiny docela složité. Nesmí se prát s klukama a přitom by tak chtěla. Drama dospívání prokládají velmi dobře natočené kung-fu bojové scény. Hlavní postavě jsem dost fandil, což je u tohoto druhu filmu možná to nejdůležitější. ()

Tamten

Velmi dobře promíchané sociální drama s prvky bojového umění. Problémy muslimské rodiny v kultuře západního světa by sami o sobě nebyly na víc než průměrný film, ale okořeněny přiměřenou dávkou kung-fu se najendou dostávají do jiného pohledu. Samotné bojové prvky jsou zde brány také velmi rozumně, žádné extrémně přeháněné souboje (i když o reálný bojích mluvit nelze), ani zde není žádný superman, který by zkopal libovolnou přesilu. ()

Slavomír

"Bojovníčka" nie je akčný film. Je to dráma s kontaktnými súbojmi, ktoré až na jednu bitku v tmavej uličke, sa nesú v meditatívnom duchu. Samotný šport je prostriedkom pre vypustenie ventilu a odpútanie sa od problémov. Sú efektne nasnímané, podfabené hudbou s "hakšla-makšla" motívmi, ostatne ako celý film. Príbeh je klasika: tínedžer +nepochopenie zo strany rodiny +snaha nájsť svoju cestu + k tomu všetkému trafené moslimské zákony. Nič nové, avšak funkčné. Body navyše za sympatickú Semru Turan. 3,5 hviezdy ()

zberatel

Neviem ani sam cim to je ze davam 4hviezdu ale je tam... mozno za hlavnu hrdinku, mozno za ten koniec ked ziskala vnutorny klud, odpustenie otca a respekt supera... alebo len tak, pre radost z maleho filmu ktory je sice nalinajkovany a klisovy, ale vsetko je to tak ako ma byt, koniec dobry, vsetko dobre... ()

prasokote

Pro mne za pět, nemám chut v tom hledat nějaké chyby, prostě se mi to líbilo. Úžasná choreografie a pro mne velice milá a sympatická představitelka Aiši, která prostě umí. ()

Najt

Bezesporu dobrý film. Pořád ale jen průměr. Příběh hlavní protagonistky mě bavil, ale trošku me zklamala akce. I když byla finální akce dobrá, občas byla zpracována fakt obyčejně bez ambicí. Třeba scéna v uličce při záchraně bratra, to bylo ubohé. Průměrné 3* ()

Ernie_13

Neskutočná pecka! Dáni sa teda predviedli na jedničku. Dokázali niečo, čo by som nazval spojenie ázijskej a európskej kinematografie. Na jednej strane predostretie problematiky, ktorou Dáni hlavne v Kodani dlho bojujú a to začlenenie a prispôsobenie sa tureckých prisťahovalcov do úplne opačne zmýšlajúcej dánskej spoločnosti. Na strane druhej príbeh prepletený bojovými scénami, za ktoré by sa ani číňania nemuseli hanbiť (koniec koncov ich pripravoval sám filmový sifu Xian Gao). Športová dráma, psychologická dráma, pribeh lásky a problémy novej generácie, ktorá má SVOJE sny. Réžia, kamera a hudba perfektne zladené. Príbeh gradujúci a skvelá predstaviteľka hlavnej postavy Semra Turan. ()

Vykuk

Naprosto výjimečný film!!! Takhle zapracovat do jednoho celku problematiku muslimské rodiny, dívky, která chce být dobrá v kung-fu, skvělou choreografii bojových scén, vše naprosto procítěné, jedinečné, stále to nemůžu vstřebat. Sakra kolik takových kousků mi ještě uteklo! ()

ac1976 odpad!

Skvelá športová dráma a 75%? No Vám to riadne j.be ľudia. Muži a ženy v jednej kategórii vo full kontakte dokonca aj bez chráničov chrupu, k tomu čistý kop na hlavu a potom úsmev na stupňoch víťazov. No väčšiu multikulti vymývačku mozgov plnú hlúpych kecov a predpotopných názorov som už dávno nevidel. Začnite radšej trocha športovať. ()