Tsunami

해운대

Haeundae: The Deadly Tsunami

Tidal Wave

Drama / Katastrofický

Jižní Korea, 2009, 103 min (Director's cut: 129 min)

• neoBlast

Měl jsem v plánu napsat, že ve srovnání s televizní katastrofickou produkcí Německa, kterou nás pravidelně zásobuje nejmenovaná tuzemská televize, je Haeundae skvostem. Bohužel musím říci, že si jsou rovni. Po nekonečné padesátiminutové (!) expozici se konečně dočkám vytoužené přírodní zkázy, no ani zde se neexceluje, CG je vysloveně tragické a k postavám nemám vztah, ani po tak natáhnutém úvodu. Vytoužený slibovaný humor a nadsázka se nakonec také nedostavují, žánrové povinnosti splněny napůl (patos, proslovy, loučení). Emmerich může mít radost, protože v Asii mu konkurence skutečně nevyrostla. 35 %(19.2.2010)

Haeundae je celkom dobry film, akurat ze od Korejca Je-Gyun Joona. Katastroficky zanmer mu celkom ide, su tu dobre a zaujimave sceny /tanker/, ale prilis vela priestoru filmu je venovanych luceniu sa, rozluckam a ludskym emociam. Takze na konci uz vyslovene nuda. Dalsi dokaz pre mna, preco korejsku kinematografiu dost ignorujem. 50 %(9.12.2014)

Sledování tohoto katastrofického snímku z korejské produkce zamrazí o to víc, když vezmu v potaz, že necelé dva roky po natočení postihla Japonsko (které je od Korey co by kamenem dohodil) stejná katastrofa monstrózních rozměrů. Co se týká tsunami, tak u mě film obstál dost solidně, ale ta kaše kolem byla chvílemi opravdu pořádná kaše(!). Já si nemůžu pomoci, ale když sleduji nějaký hraný film z asijské produkce, tak se musím místy pousmívat, což bych skutečně nechtěl ani neměl, ale někteří asijští aktéři dokáží svými gesty člověka opravdu dostat. Zkrátka takový asijský odvar emmerichových katastrofických filmů, který stojí hlavně na skvělých efektech, působivé kameře a nádherné hudbě.(1.4.2011)

• FFilipCZ

Klasické korejské zbytečné natahování a vycpávání děje vedlejšími nedůležitými románky. Těšil jsem se hlavně na zpracování příchodu tsunami vlny, a z toho jsem teda opravdu hluboce zklamán. Na to, že tam na východě jim ty vlny lítaj na pobřeží skoro každej měsíc (když to přeženu), tak se radši plácají s nechutně vypadajícími CGI efekty, který jsou zralý na facku, místo aby použili třeba nějakého reálně natočeného materiálu (třeba i jen jako vzor).(21.2.2014)

• May

K memu velkemu prekvapeni je Haeundae lepsi, nez jsem cekala. Ale i presto, ze je lepsi nez byla veskera ma ocekavani, je to stale dost spatny film. Reziserova historie oplzlych teenage komedii se tu bohuzel podepsala vice nez by bylo snesitelne. Nekolik strhujicich okamziku, ktere je ovsem mozno videt v jakemkoliv USA katastrofickem filmu, naprosto nedokaze vynahradit znechuceni z veskereho predchoziho i nasledujiciho deje, ktere pripomina stupidni parodii na bezne lidske chovani.(14.8.2009)