Tsunami

Haeundae: The Deadly Tsunami

• angličtina

Tidal Wave

Drama / Katastrofický

Jižní Korea, 2009, 103 min (Director's cut: 129 min)

• neoBlast

Měl jsem v plánu napsat, že ve srovnání s televizní katastrofickou produkcí Německa, kterou nás pravidelně zásobuje nejmenovaná tuzemská televize, je Haeundae skvostem. Bohužel musím říci, že si jsou rovni. Po nekonečné padesátiminutové (!) expozici se konečně dočkám vytoužené přírodní zkázy, no ani zde se neexceluje, CG je vysloveně tragické a k postavám nemám vztah, ani po tak natáhnutém úvodu. Vytoužený slibovaný humor a nadsázka se nakonec také nedostavují, žánrové povinnosti splněny napůl (patos, proslovy, loučení). Emmerich může mít radost, protože v Asii mu konkurence skutečně nevyrostla. 35 %(19.2.2010)

• May

K memu velkemu prekvapeni je Haeundae lepsi, nez jsem cekala. Ale i presto, ze je lepsi nez byla veskera ma ocekavani, je to stale dost spatny film. Reziserova historie oplzlych teenage komedii se tu bohuzel podepsala vice nez by bylo snesitelne. Nekolik strhujicich okamziku, ktere je ovsem mozno videt v jakemkoliv USA katastrofickem filmu, naprosto nedokaze vynahradit znechuceni z veskereho predchoziho i nasledujiciho deje, ktere pripomina stupidni parodii na bezne lidske chovani.(14.8.2009)

• grizly007

Nekoukatelná píčovina plná tak neskutečně trapnýho ubohýho humoru, že jsem to po pár minutách vypnul. Přeskočil jsem to na závěr kvůli posouzení efektů, no šílený to je jak od Ed Wooda. Přesně proto nesnášim asijskou kinematografii, ten humor to je neuvěřitelný, holka spadne z lodi a projíždějící záchranář jí hodí plovák na palici a málem jí utopí, nebo vytržení zubu synkovi svou trapností překonává i vylízanou Poledňákovou. MEGAPÍČOVINA!!!!(4.4.2020)

• FFilipCZ

Klasické korejské zbytečné natahování a vycpávání děje vedlejšími nedůležitými románky. Těšil jsem se hlavně na zpracování příchodu tsunami vlny, a z toho jsem teda opravdu hluboce zklamán. Na to, že tam na východě jim ty vlny lítaj na pobřeží skoro každej měsíc (když to přeženu), tak se radši plácají s nechutně vypadajícími CGI efekty, který jsou zralý na facku, místo aby použili třeba nějakého reálně natočeného materiálu (třeba i jen jako vzor).(21.2.2014)

Koukám, že tomu ostatní dali maximálně 3/5 takže já budu první, kdo dá 4, nedávám to z trucu, mě se to líbilo- dostal jsem přesně to, co jsem od toho čekal. Dobré triky, krásnou Ji-won Ha a navrch docela dost vtipných situací (ano měli být vtipné, není to vtipné ze zoufalství). Nevím, proč si takovéto filmy (viz film 2012) pouští lidé, kteří na něm nenechají ani niť suchou i když museli vědět do čeho jdou... no ne?(10.2.2010)