Planeta 51

Zelení obyvatelé Planety 51 žijí spokojeným životem v útulných domcích na předměstí, vychovávají děti, venčí psíky… Poklidnou idylku ruší jen strach z mimozemské invaze. Jejich obavy se jednoho dne naplní... Astronaut NASA, kapitán Charles „Chuck“ Baker, přistane s vesmírnou lodí spousty světelných let od domova. Domnívá se, že nadešel velký okamžik a on objevil neosídlenou planetu. Ovšem krátce na to zjistí, že tu rozhodně není první, natož sám. Přistál uprostřed zahrady zrovna v době, kdy si rodina zelených starousedlíků užívá grilovací párty. Kapitán Chuck, zmatený z podivných postaviček místních obyvatel, se dává na útěk. Cestou naráží na další a další potvůrky, které jsou při setkání se zvláštní cizí bytostí vyděšené stejně jako on. Celá Planeta 51 je v pohotovosti, paranoidní generál se svou armádou vydává rozkaz chytit a zneškodnit nevítaného „mimozemšťana“. Chuck se ukryje v planetáriu, ve kterém pracuje jako brigádník šestnáctiletý domorodý „zelenáč“ Tléma. Přestože jejich první setkání není úplně nejšťastnější, vznikne mezi nimi opravdové přátelství. Chuck se s Tlémovou pomocí musí dostat k raketě dřív, než odletí zpět na Zemi bez něj... (oficiální text distributora)

see_sawandrew

Skládačka popkulturních odkazů s několika vtipnými momenty a roztomilým nápadem přenést lidské stereotypy na mimozemský druh. Takže tu máme padesátkového Mr. Sandmana, Zpívání v dešti, grilování s dětmi, přítulné alieníky a samozřejmě komiksy. 55% ()

DonQ

Evropští animátoři se zjevně pochlapili. Příběh klasický dle zaběhnutých šablon pro všechny animáky, tj. hlavní postava sympatický looser, něčím ulítlá vedlejší postava (humanoid), jednoznačně definovaný záporák a několik roztomilých postav pro připravené gagy. Musím konstatovat, že to na mne jako celek působilo daleko více jak mnohá díla od Pixara. Celkem dobrý nápad otočit světy domorodých a "vetřelců" a ještě zdařilejší mi přišlo zasazení příběhu do alternativních 50. let. Palec nahoru. ()

iXtr3m3

Skvelo obrátený príbeh o strete s "mimozemšťanom". Skvelá animácia, dobrý vtip a pomrkávanie nielen pre najmenších ale aj pre dospelých viď. alien dog... :) ()

lisi26

Animáků tohoto druhu už tu bylo. I když místama jsem se dobře bavil :) Líbí se mi ohodnocení "neškodná jednorázová zábava". ()

cab

I pres jednoduse vypadajici animaci se na Planetu 51 dobre diva. Je zabavna, nezabiha do trapnosti, dobre vystihuje 50.leta minuleho stoleti zasazena v jinem prostredi a potesi par odkazy. Je samozrejme moralizujici a plna klise, ale na prvni pohled podradny film, kdyz si ho clovek rozhodne pustit, mile prekvapi. 55% ()

Nons3nse

Animované filmy patria do mojich obľúbených filmovým žánrom.Keď zistím že bude nový "animák" tak sa vždy naň teším. A na Planet 51 som sa obzvlášť tešil.Viem že má rozporuplné hodnotenie jedny ho kritizujú , druhý naopak vychvalujú ,no mne sa tento animák páčil.Dobrá animovaná grafika plná pestrofarebných farieb. Páčili sa mi najmä rôzne narážky ( Alien,Star Wars,Terminátor ...) Má skvelý príbeh pri ktorom som sa slušne pobavil. Planet 51 síce nieje taká dobrá ako niektoré Disney animáky,a určite to nieje nič také z čoho by ste spadli na zadok,proste dobrá animovaná rozprávka na 1 a pól hodiny(ktoré ubehli rýchlo). Slušné 4 hviezdičky ()

dopita

Překvapivě zábavnej animák o mimozemšťanech. Ovšem vše je otočeno naruby. Tentokrát to nejsou lidé, kteří se děsí mimozemšťanů, ale mimozemšťané se děsí lidí. Film se odehrává na Planetě 51, která zamrzla v retro stylu padesátých let (ovšem auta nejezdí, ale vznáší se), která je plná zelených obyvatel. No a jednoho krásnýho dne na zahradě jednoho domku přistane vesmírný modul, z něj vyleze postava s cedulí NASA na rukávu a v rytmu hudby z Vesmírné odysey hodlá do země zapíchnout americkou vlajku. Člověka maj všichni za marťana a můžou se posrat strachy, že jim vysaje mozky, nebo bůh ví co jinýho. Charles (tak se onen marťan jmenuje) je taky pěkně vyděšenej, ale nemá se jak vrátit domů, protože modul mu zabrala armáda, které velí famózně blbej generál, za nímž neustále přcmrdává pošahanej prťavej vědec, kterej marťana hodlá zkoumat, čili rozřezat. Svižnej a zábavnej film s famózní retro atmosférou a několika pěknými narážkami na jiné filmy. Kromě výše zmíněné Vesmírné odysey je to třeba Vetřelec nebo Zpívání v dešti. Přesto že se jedná o španělskej film (nebo jinak, je to španělsko britská koprodukce, ale rejžové jsou španělé) je krásně animovanej a má hollywoodskej šmrnc a spád. Pro mě velmi příjemné překvapení. ()

Holina

Není to moc pro děti neboť ty neocení parodické vtipy na sci-fi filmy (které ovšem film vybouchá už v prvních 15ti minutách, přičemž za zmínku stojí zřejmě jen pes-vetřelec) a stejně tak nepochopí proč si mimozemšťané strkají špunty do zadku na obranu proti sondování pozemšťany. Pro dospělce je tu zas jen pár zábavných momentů. Tenhle film neví, čím chce být a podle toho také dopadl. A tak slibně to vypadalo. ()

pipapaja

Průměrný animám s velice originální a zajímavou zápletkou která je bohužel až trestuhodně nevyužita. Ano tento film kdyby ho měla pod palcem větší společnost jako Pixar či Dreamworks by se stal určitě hitem ale takhle ihned po shlédnutí ,upadne v zapomnění. ()

tokyno

Hodně se mi líbilo to otočení takový ty klasiky, a to že přiletěl člověk mezi mimozemšťany, místo mimozemšťana mezi lidi. Pohodovej animák. **** ()

seth82

Animák pobavil, ale žiaľ bol až nevkusne preplnený odkazmi na iné populárne filmové hity, narážky na ne boli skoro v každej druhej scéne. Na to, že ide o malé štúdio, tak animácia bola prekvapivo kvalitná. škoda len, že príbeh mierne pokuľhával. V každom prípade film splnil účel a ako "brainless" zábava vystačil. ()

Crackonosc

Naprosto průměrný animáč, který neurazí ani nenadchne a většinu času si budete řikat, že ze skvělého nápadu prohození rolí se dalo vytěžit mnohem víc. ()

Darik

Film, na který jsem seopravdu hodně těšil. Ale musim přiznat, že mě docela zklamal. Animace byla velmi pěkná, nápad příběhu byl taky dobrý, ale to je tak všechno.Ve spoustě scénách to dře a čekal jsem trochu více vtípků. No nic, snad příště. 50% ()

Prochy38

Je pravda, že tato animovaná komedie se hodně opírá o starší filmy. Tím myslím, že originalitou extra nehýří. Nápad výborný. Řekl bych, že pro malé diváky* jistě povedený snímek. Mě hodně pobavil malý alien* a robotek Rover*, který bohužel chováním připomínal až moc Wall-Eho. A nemohu nezmínit okamžik, kdy kosmonaut poprvé přichází na scénu*. Velmi povedené. Když to sečtu, 4* si to zaslouží. Film do pohody. ()

Abiosis

*PRVÝ MUŽ NA PLANÉTE 51* Absolútnym plusom bol pre mňa výskyt referencií na iné filmy, a to vo forme vizuálnej i akustickej (Alien, 2001: A Space Odyssey...) a tiež na nedávnu pozemskú históriu. Mimozemský svet pripomínajúci päťdesiate roky na planéte Zem umožňuje vtipným spôsobom zakomponovať typické ikony (nie len) tej doby, avšak pre potreby mimozemšťanov často v trošku pozmenenej forme, ako sú napríklad Wolksvagen Bus, hipisák hrajúci na gitaru, filmy o invázii mimozemšťanov či Area 51. A vďaka týmto kladom dokážem filmu bez problémov odpustiť nedostatky v podobe plastelínových postavičiek a mierne neoriginálneho príbehu. Verdikt v 1 vete: Mimozemšťania sú nakoniec predsa len zelení a ich historický vývoj sa od toho nášho až tak veľmi nelíši. 21.04.11 ()

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (více)

The Rock digitálně animovaný

The Rock digitálně animovaný

17.02.2008

Letní filmová sezóna 2009 se pozvolna zahušťuje. Třeba na 8. května přesunulo studio Paramount Abramsův Star Trek, který měl původně odstartovat už letos na Vánoce. A vynořil se další projekt, o… (více)