Planeta 51

Zelení obyvatelé Planety 51 žijí spokojeným životem v útulných domcích na předměstí, vychovávají děti, venčí psíky… Poklidnou idylku ruší jen strach z mimozemské invaze. Jejich obavy se jednoho dne naplní... Astronaut NASA, kapitán Charles „Chuck“ Baker, přistane s vesmírnou lodí spousty světelných let od domova. Domnívá se, že nadešel velký okamžik a on objevil neosídlenou planetu. Ovšem krátce na to zjistí, že tu rozhodně není první, natož sám. Přistál uprostřed zahrady zrovna v době, kdy si rodina zelených starousedlíků užívá grilovací párty. Kapitán Chuck, zmatený z podivných postaviček místních obyvatel, se dává na útěk. Cestou naráží na další a další potvůrky, které jsou při setkání se zvláštní cizí bytostí vyděšené stejně jako on. Celá Planeta 51 je v pohotovosti, paranoidní generál se svou armádou vydává rozkaz chytit a zneškodnit nevítaného „mimozemšťana“. Chuck se ukryje v planetáriu, ve kterém pracuje jako brigádník šestnáctiletý domorodý „zelenáč“ Tléma. Přestože jejich první setkání není úplně nejšťastnější, vznikne mezi nimi opravdové přátelství. Chuck se s Tlémovou pomocí musí dostat k raketě dřív, než odletí zpět na Zemi bez něj... (oficiální text distributora)

Abbadon.

Průměrnej animák kterej je brán spíše jako parodie několika známých filmečků. Ale za toho vetřelce si to o tu hvězdičku navíc zaslouží. ()

Jaxx84

Jsem pozitivně překvapen, čekal jsem nezáživný animák a dočkal se originálních vtipů, skvěle pojatého příběhu a i morální poučení nebylo takové ,,klišé". Navíc pes-vetřelec v závěrečné scéně nemá chybu =) jo, vždycky tam jeden zůstane, i když si myslíme, že ne =) 3,5 *** a doporučuji. ()

E lan

Příjemný, roztomilý a originální animák s postavičkama, které dokáží přesně těch 91 minut udržet pozornost, občas rozesmát, občas rozesmutnit, ale hlavně nenudit. Za mě ok, navíc evropský animák, jen tak dále... ()

Tamten

Animák určený výhradně pro děti. Je to sice roztomiloučké, ale dospělému to nemá prakticky co nabídnout. ()

dodona

Zábavný filmík pre celú rodinu s fajn animáciou, zaujímavým príbehom a narážkami na filmové klasiky. Každá generácia si tu nájde to svoje. Z niektorých komentov mám však pocit, akoby sa tu hodnotil film nominovaný na Oscara a nie rozprávka, ktorá má primárne pobaviť. No a čo, že to nie je od Pixaru alebo Disney, ja som sa bavila ako blázon a to nie len prvý krát, ale aj druhý krát a teraz po dlhšej dobe aj tretí krát. Roverove Dancing in the rain dáva tancovaniu v daždi úplne nový rozmer :) ()

Nocturno culto

Náramně jsem se bavil,zejména záběry odkazujícími na klasiky sci-fi žánru - E.T mimozemšťan,Alien atd ...pak taky třeba hippísácký protestant,dvojka vojáků s vydlabanými mozky,robotický "pes" Scout a jeho živý protějšek v podobě Aliena,který se nakonec dostane do odletivšího modulu :-))) dobrá oddychovka ... ()

Rudyamon

„Vítejte ve Slizojedech, městě klidu a pohody!“ Je to povedený příběh, který si zaslouží lepší hodnocení. Co oceňuji, je veliká spousta narážek na různé filmy (Terminátor, Vetřelec a pod.), různé souvislosti z historie a umění (Sputnik, Odyssey z Apolla 13, Marilyn Monroe v její klasické póze atd.) - prostě fakt pěkná přehršel detailů, se kterými se tvůrci doslova vymazlili (roztomilý pes, který je sice z klanu Vetřelců, ale je to spíš taková Vetřelčí bílá vrána...). Jistě, příběh je na jednu stranu docela jednoduchý (sakra lidi, vždyť je to přece pohádka, tak nechápu proč v komentářích řešíte bezmála filosofické otázky...!), na druhou stranu je ovšem hodně přepracovaný. Ona už jen taková invaze z pohledu mimozemšťanů, pro které se mimozemšťanem stane člověk, je fakt hodna kladného hodnocení. No a samozřejmě takové ty klasické narážky na oblast 51 (a příslušnou oblast 9 na ufounské planetě), to je prostě radost vidět. A hlášky, těmi pohádka přímo srší („Ufoni naše pravidla parkování neuznávají!“ - a vzápětí reklama na zubní pastu - „Leje jako z kamenolomu!“ - a najednou opravdu déšť kamene...)... Jo, opravdu jsem si pochutnal na tom zeleném světě s tykadýlkama a svéráznou architekturou. Za sebe dávám 4 hvězdičky - 75%, ovšem s varováním: „Pokud jste spatřili ufona, vytočte jedničku, pokud létající talíř vytočte dvojku!“ ()

balcazar

Spojenie dvoch svetov so síce vcelku podareným humorom, ale príbehom a postavami sa animák zaraďuje do radu tých, na ktoré budem po roku len matne spomínať a lapať v pamäti, o čom vlastne boli. ()

rundmg

Pohadka, zalozena na stupidite Americanu a na jejich strategii 'nejdriv strilej, pak se ptej.. nebo se pro jistotu neptej vubec'.. a jak to dopadne, kdyz se sejdou dve takove velmoci (USA ze Zeme a USA mimozemska)? 90timinutova nezazivna honicka, ktera neprinasi nic noveho, jen nekolik prihlouplych vtipu (ktere pro zmenu nejsou nijak inovativni). Zajimavym napadem prohodit roli lidi a mimozemstanu, to konci, a na to, jak nezabavne to bylo, jindy velmi priznivych 90 minut, bylo opravdu moc. ()

zElina

Neškodná komedie s velmi vkusně vybranou hudbou, která jen podtrhuje naivitu celého filmu. Pár dobých scén kde astronaut zapichuje americkou vlajku na chodníček před domem či maminčina výhružka "pij nebo si tě odnese obrovská příšera" a "moje máma je zombie...HELP"..:-D Jinak docela divoká míchanice pár ukradených myšlenek. Zombíci, psi neuvěřitelně podobní jak vzhledem tak charakterem postavám z Alien vs. pedator a dalších. Ale jako nenáročná zábava na večer tento film poslouží. Jinak by mě zajímalo jestli se všichni scénáristi dohodli na tom, že ústředním tématem filmů v roce 2009 bude číslo 9..(základna č.9)..? ()

coinneach

Ano, těch vtipných situací je tam příliš mnoho na to, aby se dal tento britsko-španělský animák odsoudit jako tuctový, ale i přesto musí fanouška animáků mrzet, že film, který nás zve do jiného světa a navíc skrze výtečný nápad, nepřináší nic nového a líný děj nás klidně nechá toulat se myšlenkami mimo plátno. A tak místo nových hrdinů animovaných snímků zde máme jen nové řadové členy, kteří na zlobry, myšáky z pizzérek nebo staříky létající v domě hledí zespoda. 60 % ()

Bezmenny

Najzábavnejší na celej rozprávke je Rover. A v zbytku sa mieša šedá masa s niečím vtipným (alebo aspoň pseudovtipným). Pre túto rozprávku platí : raz a dosť.... ()

snek49

Pro mě to bylo zklamání... Potenciál tam byl, ale absolutně nevyužit, což je s podivem. Možná jsem od filmu čekal příliš, ale tohle byla opravdu nuda... ()

viky13

Velmi originální. Proč se omezovat na planetu Zemi ? Proč nenatočit přistání mimozemšťanů z jejich pohledu ? Skvěle jsem se bavila. ()

Scraffy

Mimozemská planéta vyzerá ako Amerika v päťdesiatych rokoch? Áno, tak toto chcem vidieť! Naozaj pekný animák, ktorý je svojím vízorom a celkovo scenárom na tom veľmi dobre a pre deti je ako stvorený. A naviac je narvaný veľa odkazmi a humorom, takže čo viac si priať. No, bohužiaľ sa priemeru nevyhne. ()

MERKATtv

Nie je to tak dobré ako iné animované filmy, ale je to vtipné a je tu plno referencií na sci-fi filmy... Mňa to bavilo. (Aj vy ste si všimli že námestie vo filme sa podobá na to z filmu návrat do budúcnosti?) ()

L3G1ON4R

Hezká podívaná také z druhé strany, kdy konečně nenavštíví mimozemští vetřelci modrou planetu, ale naopak. Tahle pohádka je výjmečná právě tímto obratem, ale několik zkopírovaných hlášek a scének, dokonce i postaviček je trochu neoriginální tah. ()

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (více)

The Rock digitálně animovaný

The Rock digitálně animovaný

17.02.2008

Letní filmová sezóna 2009 se pozvolna zahušťuje. Třeba na 8. května přesunulo studio Paramount Abramsův Star Trek, který měl původně odstartovat už letos na Vánoce. A vynořil se další projekt, o… (více)