poster

Ssanghwajeom

 • Jižní Korea

  쌍화점

 • USA

  A Frozen Flower

Drama / Historický / Romantický

Jižní Korea, 2008, 133 min

 • ainny
  *****

  Tohle je přesně ten typ historického filmu, které u Korejců tak miluju. Krásná výprava, dokonalá kamera, úžasná hudba a neotřelý příběh vycházející z hodně netradičního milostného trojúhelníku. Jediné, čeho bylo přes okraj poháru, byla, jak už tu přede mnou psali jiní, erotika. Nemusela být tak detailní, ale střihači bylo asi líto to vyhodit, když už se herci tak snažili. Mám i režisérskou verzi, ale bojím se, že ty minuty navíc budou patřit právě jí. K příběhu jako takovému bych nepřidávala ani neubírala vůbec nic. Pro mě byl dokonalý. 4,5*(30.1.2016)

 • May
  ***

  Filmove zpracovani pribehu odvozeneho ze slavneho obrazu zobrazujiciho jizdu dvou muzu na koni. Cili v podstate naprosty blabol, po kterem ovsem sili davy nejen fanynek dvou hlavnich hrdinu ale zaroven i kritky. Ne ze by byl ten film spatny, to ne, ovsem dve a pul hodiny je na neustale se opakujici kolobeh udalosti, jak v kazdem prvnim serialu, trochu moc. Pribeh neni vubec slozity, ovsem vic nez stopaz, ktera se do jiste miry ztraci v zajimavych interierech, filmu velmi ublizuji naprosto ukrutne nevyrazne herecke vykony, ktere jelikoz by mely zobrazovat ponekud vaznejsi tema a hluboke emoce, jsou casto skutecne vylozene neprijemne unyle a lacine. Cele silenstvi kolem tohoto filmu a kolem na Koreu skutecne odvaznych gay scen uprimne nechapu. 5-6/10 ...(samotny nazev je "Zlost dvou bratru" nebo neco takoveho, zadne Zmrzle kytky...)(11.1.2009)

 • Lord.Jim
  *****

  Pro mě jeden z nejzajímavějších filmů poslední doby. Herecké výkony všech zúčastněných, především ústřední trojice, jsou vynikající. Heterosexuální erotické scény jsou neuvěřitelně krásné. Rozpolcenost hlavního hrdiny, který je k souloži se ženou víceméně dotlačen a z loajality k panovníkovi „vyhoví“ a pak - pro něj bohužel - objevuje spolu s královnou 13. komnatu, byla zahraná víc než přesvědčivě. A jen tak na okraj - co se týče homosexuálních scén - znám málo filmů, kde by sex mezi dvěma muži působil tak (pro heterosexuála) přirozeně. Příběh opravdu není složitý. A vadí to? Mně ne. Kvalitu příběhu ovlivňuje nakonec i něco jiného než samotný děj. Především způsob sdělení. A taky atmosféra. Nic z toho mě nezklamalo.(4.4.2010)

 • Tyckin
  ****

  Poměrně příjemné překvápko tenhle snímek - netradiční zápletka, kvalitní herecké výkony, povedená hudba, pěkné dekorace, kostýmy i exteriéry, slušné akční scény i působivý pohled do nitra zoufalosti hlavních aktérů. A na korejský snímek opravdu dosti velké množství erotiky včetně solidních detailů (viděl jsem directorku zřejmě), no snažili se herci docela fest :-) 75%(21.3.2016)

 • Vavča
  ****

  Souhlasím s Maedhros, že některé erotické scény mohly být zkráceny, vypuštěny, nebo jinak editovány, protože působí někdy až příliš samoúčelně a rozbijí pracně budouvanou atmosféru tragédie tařka shakespearovských rozměrů, která nelítostně a zarputile spěje ke svému vražednému finále. Nicméně jsou zde vynikající herecké výkony, Ji-hyo Song jako královna, Ju Jin-mo jako král, třetí hlavní postava, bodyguard Hong Lim, tak nějak nesedí svým projevem do party. In-seong Jo je zde totiž většinu filmu relativně slabý oproti svým vynikajícím kolegům, jeho často jednotvárný herecký reperoár je mi záhadou. Buď to měl ve scénáři, že ta postava má působit unyle, nevýrazně, mnohdy lítostivě, nebo neodvedl to nejlepší, protože v The Classic, A Dirty Carnival, What Happened In Bali předvedl, že hrát umí. Nicméně i přes tyto neduhy, film je luxusní opulentní výpravnou freskou, která věrně evokuje atmosféru doby, rozehráva dovedně napětí mezi postavami, příběh dramaticky odsýpá, jak má, bojové sekvence amatéry jako já neurazí. Hudební podkres fajn, kamera skvělá, různé detaily potěší, výprava famózní, a finále je skutečně written by blood, srazí vás emočně na kolena. Tohle si dám s chutí znova.(10.4.2013)

 • - Za svůj název vděčí filmový snímek tradiční korejské hudební skladbě "A Frozen Flower", pocházející z historického období, v němž se filmový děj odehrává. Skladba popisuje kontroverzní sexuální vztah mez mužem a ženou. (Conspi)

 • - Orchestrace zařídila dvě zahraniční tělesa, a to státní bulharská filharmonie Shumen, kterou dirigoval Stanislav Ushev, a Praga Sinfonietta, kde byla dirigentem Miriam Němcová. (Vavča)

 • - Jihokorejský herec In-seong Jo se filmového natáčení účastnil i napříč tomu, že až do samotného zahájení výrobních prací neznal přesné detaily, vztahující se nejenom k jeho vlastní filmové postavě, ale dokonce i k samotnému snímku. Jeho důvěru si získal samotný režisér Ha Yoo, s nímž herec spolupracoval na kriminálním snímku A Dirty Carnival (2006). Pro co nejdokonalejší ztvárnění přiřazené role, podstoupil herec náročný výcvik bojových umění, šermování, jízdu na koni a dokonce se naučil hrát i na tradiční korejský hudební nástroj geomungo, tzv. black zither. To je strunný nástroj, vzdáleně podobný harfě, se dvěma postranními můstky a pražci na nějž se povětšinou hraje v sedě. (Conspi)