Ssanghwajeom

A Frozen Flower

Drama / Historický / Romantický

Jižní Korea, 2008, 133 min

• Subjektiv

Do Ssanghwajeom jsem netušil, že jinak čistý anime žánr yaoi dorazil již i do korejských hraných filmů. Na kostru přibližně Šejkspírovské, historické tragédie navlékly se nehezké kusy masa. Kdo za to může? Obsazení? Psí pohledy a nefalšovaná nadrženost jsou vrcholem zdejšího herectví. Vsadím se, že toho bylo dosaženo držením herce v izolaci a pak jeho vpuštěním na jedinou přístupnou samičku. Ta ovšem byla předtím podobně "ošetřena". Kamera to točí, fajn. Ve scénách soubojů zase člověk ocení jednotnou střihovou skladbu a svižné tempo. Co švihnutí mečem, to střih. Vem to čert, že návaznost záběrů je mizivá a choreografie mizerná. Stejně byste ji v jednovteřinovém záběru nepostřehli. A ti manekýni beztak neumí ani hrát, ani bojovat - jen vypadat. Co zůstává? Kostýmy, interiéry, exteriéry a rekvizity. To je ale málo a navíc jejich potenciál pro nalezení uhrančivých záběrů nebyl využit. Ale buďme tolerantní, vždyť jde vlastně o soft porno s jednou gay scénou. Silná *.(2.6.2010)

Námet je pútavý, herecké výkony pôsobivé, takže jediný problém mám s tempom. Keby bol film o pol hodinu kratsi, tak by bol perfektny. Napriek tomu hodnotenie 7/10 preklopim na 4* pretoze by som nepredpokladal, ze ma zaujme pribeh o zmiesanom milostnom trojuholniku odohravajucom sa na kralovskom dvore. Bezne ma taketo filmy k smrti nudia.(24.8.2012)

Poměrně příjemné překvápko tenhle snímek - netradiční zápletka, kvalitní herecké výkony, povedená hudba, pěkné dekorace, kostýmy i exteriéry, slušné akční scény i působivý pohled do nitra zoufalosti hlavních aktérů. A na korejský snímek opravdu dosti velké množství erotiky včetně solidních detailů (viděl jsem directorku zřejmě), no snažili se herci docela fest :-) 75%(21.3.2016)

Filmove zpracovani pribehu odvozeneho ze slavneho obrazu zobrazujiciho jizdu dvou muzu na koni. Cili v podstate naprosty blabol, po kterem ovsem sili davy nejen fanynek dvou hlavnich hrdinu ale zaroven i kritky. Ne ze by byl ten film spatny, to ne, ovsem dve a pul hodiny je na neustale se opakujici kolobeh udalosti, jak v kazdem prvnim serialu, trochu moc. Pribeh neni vubec slozity, ovsem vic nez stopaz, ktera se do jiste miry ztraci v zajimavych interierech, filmu velmi ublizuji naprosto ukrutne nevyrazne herecke vykony, ktere jelikoz by mely zobrazovat ponekud vaznejsi tema a hluboke emoce, jsou casto skutecne vylozene neprijemne unyle a lacine. Cele silenstvi kolem tohoto filmu a kolem na Koreu skutecne odvaznych gay scen uprimne nechapu. 5-6/10 ...(samotny nazev je "Zlost dvou bratru" nebo neco takoveho, zadne Zmrzle kytky...)(11.1.2009)

Bacha, veľká možnosť výskytu spojlera, i keď mnoho miestnych negramotných meňaviek ho možno ani nezaregistruje! Vualá, film podla skutočnej udalosti! Mladý permanentne zneužívaný chalan už už začína považovať stockholmský syndróm za otcovskú lásku, keď tu zrazu zistí, že po svete behajú i osoby s jednou bonusovou dierou, o dosť jemnejšou a voňavejšou. Chalanisko nám začína sexuálne žiť a objavuje záchodový sex na dedinských diskotékach. Tatko s obľubou v akvareloch, pestrých županoch a hitoch od súdobých Village People zrazu precitá. To som fakt homo len ja? Frustrácia z uvedomenia sa prerastá na nekoordinované oháňanie sa palicou na psa a potreby vynucovať si lásku autoritou. Avšak keď raz okúsite sexi aziatku ku každonočnej kolonoskopii, i keď od ťamana (mrk-mrk), sa už normálny človek nevráti. Príbeh ako z tretej strany Nového času/ Blesku z minulej stredy...Prestrofarebné kostými, šermovačky, sex, homosex (ten predáva, na to rejža očividne vsadil) a kde tu vystreknutie krvy. Ku koncu sa to však už zbytočne naťahovalo mnohými bezvýznamnými a patetickými scénami, a práve to naťahovanie sopla podráža filmu nohy.(5.12.2012)

• - Orchestrace zařídila dvě zahraniční tělesa, a to státní bulharská filharmonie Shumen, kterou dirigoval Stanislav Ushev, a Praga Sinfonietta, kde byla dirigentem Miriam Němcová. (Vavča)

• - Za svůj název vděčí filmový snímek tradiční korejské hudební skladbě "A Frozen Flower", pocházející z historického období, v němž se filmový děj odehrává. Skladba popisuje kontroverzní sexuální vztah mez mužem a ženou. (Conspi)

• - Jihokorejský herec In-seong Jo se filmového natáčení účastnil i napříč tomu, že až do samotného zahájení výrobních prací neznal přesné detaily, vztahující se nejenom k jeho vlastní filmové postavě, ale dokonce i k samotnému snímku. Jeho důvěru si získal samotný režisér Ha Yoo, s nímž herec spolupracoval na kriminálním snímku A Dirty Carnival (2006). Pro co nejdokonalejší ztvárnění přiřazené role, podstoupil herec náročný výcvik bojových umění, šermování, jízdu na koni a dokonce se naučil hrát i na tradiční korejský hudební nástroj geomungo, tzv. black zither. To je strunný nástroj, vzdáleně podobný harfě, se dvěma postranními můstky a pražci na nějž se povětšinou hraje v sedě. (Conspi)