poster

Ssanghwajeom

 • Jižní Korea

  쌍화점

 • USA

  A Frozen Flower

Drama / Historický / Romantický

Jižní Korea, 2008, 133 min

 • Lacike
  ****

  Námet je pútavý, herecké výkony pôsobivé, takže jediný problém mám s tempom. Keby bol film o pol hodinu kratsi, tak by bol perfektny. Napriek tomu hodnotenie 7/10 preklopim na 4* pretoze by som nepredpokladal, ze ma zaujme pribeh o zmiesanom milostnom trojuholniku odohravajucom sa na kralovskom dvore. Bezne ma taketo filmy k smrti nudia.(24.8.2012)

 • Subjektiv
  *

  Do Ssanghwajeom jsem netušil, že jinak čistý anime žánr yaoi dorazil již i do korejských hraných filmů. Na kostru přibližně Šejkspírovské, historické tragédie navlékly se nehezké kusy masa. Kdo za to může? Obsazení? Psí pohledy a nefalšovaná nadrženost jsou vrcholem zdejšího herectví. Vsadím se, že toho bylo dosaženo držením herce v izolaci a pak jeho vpuštěním na jedinou přístupnou samičku. Ta ovšem byla předtím podobně "ošetřena". Kamera to točí, fajn. Ve scénách soubojů zase člověk ocení jednotnou střihovou skladbu a svižné tempo. Co švihnutí mečem, to střih. Vem to čert, že návaznost záběrů je mizivá a choreografie mizerná. Stejně byste ji v jednovteřinovém záběru nepostřehli. A ti manekýni beztak neumí ani hrát, ani bojovat - jen vypadat. Co zůstává? Kostýmy, interiéry, exteriéry a rekvizity. To je ale málo a navíc jejich potenciál pro nalezení uhrančivých záběrů nebyl využit. Ale buďme tolerantní, vždyť jde vlastně o soft porno s jednou gay scénou. Silná *.(2.6.2010)

 • lioncel
  *****

  Nádherný příběh a poutavý děj .. film kazí jen pár docela okatě prkenných herců ... Naproti tomu celku jako takovému stejně vévodí dva naprosto skvěle zahrané party - postavy krále a královny. Oba smutní, uvěřitelní, oba neskutečně trpící ... Odvaha herečky Ji-hyo Song při odvážných scénách, naprosto decentních a nepohoršujících, zasluhuje pochvalu a ocenění. Nechápu to zdejší odsuzování erotiky, vždyť zrovna tento příběh je celý na TOM postaven. Až z té zde ´tolik´ ukazované / kritizované, přitom vlastně vynucené, sdílené intimity, tělesné blízkosti a teprve později fyzické vášně, vznikla celá ta jejich láska a v takovém případě každá zdejší lechtivá scéna posunuje, ukazuje to nutné a hlavně vysvětluje (obhajuje) následující děj. Zobrazit skutečnost, to přece nemůže v tomto případě nic jiného nahradit .. žádné naznačování, ani x minut žvanění navíc ...(17.11.2017)

 • Vavča
  ****

  Souhlasím s Maedhros, že některé erotické scény mohly být zkráceny, vypuštěny, nebo jinak editovány, protože působí někdy až příliš samoúčelně a rozbijí pracně budouvanou atmosféru tragédie tařka shakespearovských rozměrů, která nelítostně a zarputile spěje ke svému vražednému finále. Nicméně jsou zde vynikající herecké výkony, Ji-hyo Song jako královna, Ju Jin-mo jako král, třetí hlavní postava, bodyguard Hong Lim, tak nějak nesedí svým projevem do party. In-seong Jo je zde totiž většinu filmu relativně slabý oproti svým vynikajícím kolegům, jeho často jednotvárný herecký reperoár je mi záhadou. Buď to měl ve scénáři, že ta postava má působit unyle, nevýrazně, mnohdy lítostivě, nebo neodvedl to nejlepší, protože v The Classic, A Dirty Carnival, What Happened In Bali předvedl, že hrát umí. Nicméně i přes tyto neduhy, film je luxusní opulentní výpravnou freskou, která věrně evokuje atmosféru doby, rozehráva dovedně napětí mezi postavami, příběh dramaticky odsýpá, jak má, bojové sekvence amatéry jako já neurazí. Hudební podkres fajn, kamera skvělá, různé detaily potěší, výprava famózní, a finále je skutečně written by blood, srazí vás emočně na kolena. Tohle si dám s chutí znova.(10.4.2013)

 • May
  ***

  Filmove zpracovani pribehu odvozeneho ze slavneho obrazu zobrazujiciho jizdu dvou muzu na koni. Cili v podstate naprosty blabol, po kterem ovsem sili davy nejen fanynek dvou hlavnich hrdinu ale zaroven i kritky. Ne ze by byl ten film spatny, to ne, ovsem dve a pul hodiny je na neustale se opakujici kolobeh udalosti, jak v kazdem prvnim serialu, trochu moc. Pribeh neni vubec slozity, ovsem vic nez stopaz, ktera se do jiste miry ztraci v zajimavych interierech, filmu velmi ublizuji naprosto ukrutne nevyrazne herecke vykony, ktere jelikoz by mely zobrazovat ponekud vaznejsi tema a hluboke emoce, jsou casto skutecne vylozene neprijemne unyle a lacine. Cele silenstvi kolem tohoto filmu a kolem na Koreu skutecne odvaznych gay scen uprimne nechapu. 5-6/10 ...(samotny nazev je "Zlost dvou bratru" nebo neco takoveho, zadne Zmrzle kytky...)(11.1.2009)

 • - Za svůj název vděčí filmový snímek tradiční korejské hudební skladbě "A Frozen Flower", pocházející z historického období, v němž se filmový děj odehrává. Skladba popisuje kontroverzní sexuální vztah mez mužem a ženou. (Conspi)

 • - Jihokorejský herec In-seong Jo se filmového natáčení účastnil i napříč tomu, že až do samotného zahájení výrobních prací neznal přesné detaily, vztahující se nejenom k jeho vlastní filmové postavě, ale dokonce i k samotnému snímku. Jeho důvěru si získal samotný režisér Ha Yoo, s nímž herec spolupracoval na kriminálním snímku A Dirty Carnival (2006). Pro co nejdokonalejší ztvárnění přiřazené role, podstoupil herec náročný výcvik bojových umění, šermování, jízdu na koni a dokonce se naučil hrát i na tradiční korejský hudební nástroj geomungo, tzv. black zither. To je strunný nástroj, vzdáleně podobný harfě, se dvěma postranními můstky a pražci na nějž se povětšinou hraje v sedě. (Conspi)

 • - Orchestrace zařídila dvě zahraniční tělesa, a to státní bulharská filharmonie Shumen, kterou dirigoval Stanislav Ushev, a Praga Sinfonietta, kde byla dirigentem Miriam Němcová. (Vavča)