Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Filmový příběh je inspirován skutečnou událostí ze sklonku vlády dynastie Koryjo. Tato dynastie vládla v Koreji v rozmezí let 918-1392 a dala této zemi její mezinárodní jméno. Ambiciózní král již nechce být bezmocným vazalem provincie Jü-an ovládané mongolskými nájezdníky. V době intrik je celkem prozíravé vycvičit oddanou královskou gardu, která slouží k jeho osobní ochraně nejen před vlastní nespokojenou šlechtou. Vztahy s Jü-anským vládcem se rychle zhoršují – všichni totiž očekávají zprávu o početí následníka trůnu královou manželkou, jü-anskou princeznou … . Král bez dědice je bezcenným artiklem a tak dvorské intriky podporované Jü-anem den ode dne sílí. (Ketri)

(více)

Recenze (21)

Lord.Jim 

všechny recenze uživatele

Pro mě jeden z nejzajímavějších filmů poslední doby. Herecké výkony všech zúčastněných, především ústřední trojice, jsou vynikající. Heterosexuální erotické scény jsou neuvěřitelně krásné. Rozpolcenost hlavního hrdiny, který je k souloži se ženou víceméně dotlačen a z loajality k panovníkovi „vyhoví“ a pak - pro něj bohužel - objevuje spolu s královnou 13. komnatu, byla zahraná víc než přesvědčivě. A jen tak na okraj - co se týče homosexuálních scén - znám málo filmů, kde by sex mezi dvěma muži působil tak (pro heterosexuála) přirozeně. Příběh opravdu není složitý. A vadí to? Mně ne. Kvalitu příběhu ovlivňuje nakonec i něco jiného než samotný děj. Především způsob sdělení. A taky atmosféra. Nic z toho mě nezklamalo. ()

Z0oMb3E 

všechny recenze uživatele

Bacha, veľká možnosť výskytu spojlera, i keď mnoho miestnych negramotných meňaviek ho možno ani nezaregistruje! Vualá, film podla skutočnej udalosti! Mladý permanentne zneužívaný chalan už už začína považovať stockholmský syndróm za otcovskú lásku, keď tu zrazu zistí, že po svete behajú i osoby s jednou bonusovou dierou, o dosť jemnejšou a voňavejšou. Chalanisko nám začína sexuálne žiť a objavuje záchodový sex na dedinských diskotékach. Tatko s obľubou v akvareloch, pestrých županoch a hitoch od súdobých Village People zrazu precitá. To som fakt homo len ja? Frustrácia z uvedomenia sa prerastá na nekoordinované oháňanie sa palicou na psa a potreby vynucovať si lásku autoritou. Avšak keď raz okúsite sexi aziatku ku každonočnej kolonoskopii, i keď od ťamana (mrk-mrk), sa už normálny človek nevráti. Príbeh ako z tretej strany Nového času/ Blesku z minulej stredy...Prestrofarebné kostými, šermovačky, sex, homosex (ten predáva, na to rejža očividne vsadil) a kde tu vystreknutie krvy. Ku koncu sa to však už zbytočne naťahovalo mnohými bezvýznamnými a patetickými scénami, a práve to naťahovanie sopla podráža filmu nohy. ()

Reklama

Tyckin 

všechny recenze uživatele

Poměrně příjemné překvápko tenhle snímek - netradiční zápletka, kvalitní herecké výkony, povedená hudba, pěkné dekorace, kostýmy i exteriéry, slušné akční scény i působivý pohled do nitra zoufalosti hlavních aktérů. A na korejský snímek opravdu dosti velké množství erotiky včetně solidních detailů (viděl jsem directorku zřejmě), no snažili se herci docela fest :-) 75% ()

MaedhRos 

všechny recenze uživatele

Strašně ráda bych dala plných pět. Tohle je jeden z těch filmů, kterým lidi jako já obvykle dávají plná hodnocení. A nesebralo mě to o nic méně, než nejeden počin, jemuž jsem těch pět dala. Žel, nejsem bůhvíjaký fanda explicitní erotiky ve filmech, které se bez ní dokonale obejdou - a tohle rozhodně je ten případ. Většina souloží (byť se na ně koukalo hezky, WTZ) by zasloužila pořádně prostříhat (a některé vystřihnout úplně). Nač všechny ty rafinované obrazové kompozice, subtilní detaily, výmluvná gesta a herecké úsilí hlavních představitelů, když to každou čtvrthodinu (plus mínus) rozbijete přímočarou mrdačkou... A pak je tu Jo In-seong, jehož zjednobrdělé psí pohledy působí v porovnání s koncertem, který předvádějí Ju Jin-mo a Song Ji-hyo, jako blbý vtip. Jinak je ale Ssanghwajeom příběh podle mého gusta - a ten závěr mi natolik připomněl defilé padlých z některých filmů Changa Cheh, že operovat ČSFD s půlhvězdičkami, přidám ji...:-) Podrobněji a s obrázky na Heroes of the East... EDIT: Všechny dosavadní výtky víceméně platí, ale na ČSFD bývám subjektivní, nadhodnocuji - a to cukání směrem k páté bylo příliš silné a příliš vytrvalé... Filmu, který vám při každé repríze ve finále zlomí srdce, se prostě nedává pod pět. ()

May 

všechny recenze uživatele

Filmove zpracovani pribehu odvozeneho ze slavneho obrazu zobrazujiciho jizdu dvou muzu na koni. Cili v podstate naprosty blabol, po kterem ovsem sili davy nejen fanynek dvou hlavnich hrdinu ale zaroven i kritky. Ne ze by byl ten film spatny, to ne, ovsem dve a pul hodiny je na neustale se opakujici kolobeh udalosti, jak v kazdem prvnim serialu, trochu moc. Pribeh neni vubec slozity, ovsem vic nez stopaz, ktera se do jiste miry ztraci v zajimavych interierech, filmu velmi ublizuji naprosto ukrutne nevyrazne herecke vykony, ktere jelikoz by mely zobrazovat ponekud vaznejsi tema a hluboke emoce, jsou casto skutecne vylozene neprijemne unyle a lacine. Cele silenstvi kolem tohoto filmu a kolem na Koreu skutecne odvaznych gay scen uprimne nechapu. 5-6/10 ...(samotny nazev je "Zlost dvou bratru" nebo neco takoveho, zadne Zmrzle kytky...) ()

Galerie (39)

Zajímavosti (3)

  • Za svůj název vděčí filmový snímek tradiční korejské hudební skladbě "A Frozen Flower", pocházející z historického období, v němž se filmový děj odehrává. Skladba popisuje kontroverzní sexuální vztah mez mužem a ženou. (Conspi)
  • Jihokorejský herec In-seong Jo se filmového natáčení účastnil i napříč tomu, že až do samotného zahájení výrobních prací neznal přesné detaily, vztahující se nejenom k jeho vlastní filmové postavě, ale dokonce i k samotnému snímku. Jeho důvěru si získal samotný režisér Ha Yoo, s nímž herec spolupracoval na kriminálním snímku A Dirty Carnival (2006). Pro co nejdokonalejší ztvárnění přiřazené role, podstoupil herec náročný výcvik bojových umění, šermování, jízdu na koni a dokonce se naučil hrát i na tradiční korejský hudební nástroj geomungo, tzv. black zither. To je strunný nástroj, vzdáleně podobný harfě, se dvěma postranními můstky a pražci na nějž se povětšinou hraje v sedě. (Conspi)
  • Orchestrace zařídila dvě zahraniční tělesa, a to státní bulharská filharmonie Shumen, kterou dirigoval Stanislav Ushev, a Praga Sinfonietta, kde byla dirigentem Miriam Němcová. (Vavča)

Reklama

Reklama