Národní reprezentace (festivalový název)

• Jižní Korea

Jump Broadly

(neoficiální název)

Drama / Sportovní / Komedie

Jižní Korea, 2009, 146 min

aneb kokosy na snehu po korejsku. Inteligentni, svezi a vtipna komedie zalozena na skutecnem uspechu v podstate netrenovanych korejcu ve skocich na lyzich.(6.8.2009)

Taká kórejská verzia divácky populárneho športového filmu Kokosy na snehu. Parta chudobných chalanov ktorá o skokoch na lyžiach nevie nič trénuje na olympiádu ? Ehm no tak nejak. Celé je to však natočené s obrovskou nadsádzkou a sviežim humorom, takže to až prekvapivo dobre funguje. Oddychová tutovka. (7.5/10)(30.3.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $52,109,102(10.8.2010)

Je to dosť dobrý športovo založený kórejský film. Má veľmi zaujímavý príbeh o skupine mužov, ktorí majú zoložiť prvý kórejský tím skokanov na lyžiach, ktorý sa má pokúsiť o kvalifikáciu na olympijské hry v Nagane, čo by mohlo Kórey pomôcť k usporiadaniu dalšej olympiády. Spracovanie je podobné ako aj v ostatných podobných filmoch, teda od tréningov od úplnej nuly až po samotné súťaže. Nechýbajú všetky možné sklamania a emócie, ale to je v podobných filmoch samozrejmosť. Kvalita filmu má stúpajúcu tendenciu, na začiatku ma ešte moc nezaujal, úvod mi pripadá až moc rýchly, ale tréningom sa to vylepší a samotné súťaže sú už veľmi dobré. Za poslednú polhodinu by som dal už aj plné hodnotenie, táto časť je po všetkých stránkach perfektne zvládnutá a aj emócie sú tu dosť silné. Herecké obsadenie je tu pre mńa neznáme, ale zaujímaví sú všetci a páči sa mi, že každú tu má úplne iné dôvody pre účasť v tíme. Určite musím pochváliť technickú stránku filmu, rozpočet viditeľne nebol najmenší, hlavne scény zo štadiónov vyzerajú perfektne. A hudobná stránka je na tom tiež veľmi dobre. Po prečítaní komentárov, v ktorých je spomínaný film Kokosy na snehu som očakával komédiu, ale tú som nedostal, čo ale nie je zápor. Síce príbeh majú oba filmy podobný, ale Kokosy na snehu je v prvom rade komédia a tento film zase taký pekný športový film s emóciami, kde sa humor nájde len občas. Objektívna kvalita filmu- 80%, film sa páči mne na 77%.(21.1.2010)

Korejci tímto filmem oslavili desáté výročí nečekaného úspěšného výsledku v týmových skocích na lyžích na OH v Naganu 1998, takže Take Off nepřekvapivě obsahuje většinu sportovních klišé, neodmyslitelné komediální vsuvky, soupeření s Američany (i když jejich skokani na lyžích v reálu nestáli za moc) a ve finále koňskou dávku patosu a tlaku na národní cítění. A přestože situace ve druhém kole naganského turnaje patří spíše do kategorie sci-fi a scénáristi by za ni zasloužili pár korejských facek, olympijské skokanské zápoléní ve filmu vypadá autenticky a je vyšperkované nadprůměrným vizuálem a působivou hudbou. Tréninková část trochu trpí humornými scénkami, ale tyje z neobvyklých tréninkových metod neobvyklého sportu v pro něj neobvyklém prostředí. 7-8/10(2.1.2010)

• - Spoiler: Ve filmu to není uvedeno, ale na zimních olympijských hrách v Salt Lake City 2002 se korejský skokanský tým umístnil na osmém místě. Jedná se o jeho dosavadní nejlepší umístnění na olympiádě. Mimo to získal korejský tým šest medailí na zimních universiádách a na Asijských hrách. Naposledy v roce 2011. (Jirka_Šč)

• - Ve snímku, pracujícím se skutečnými historickými reáliemi, vztahujícími se k původnímu korejskému národnímu týmu lyžařských skokanů, se vůbec poprvé střetl otec Yong-geon Kim (Codename: Jackal (2012), Born To Sing (2013)) se synem Jeong-woo Ha (The Unforgiven (2005), The Client (2011)). (Conspi)