Reklama

Reklama

Národní reprezentace

(festivalový název)
  • Jižní Korea Gukgadaepyo (více)

Obsahy(1)

Roku 1996 se začíná v malém městečku stavět rampa pro skoky na lyžích. Trenér, který do teď trénoval žáky, je pověřen najít sportovce pro národní tým, který bude skákat na Olympijských hrách v Naganu. Trenér najde pár kluků, kteří naposled sportovali na střední škole. Avšak mezi nimi je i Bob, který byl adoptován se svojí sestrou do Ameriky, ale vrací se ve svých dvaceti sedmi letech zpět do Koree najít svou matku. Tento jediný má nějaké zkušenosti, protože skákal jako junior za americký národní tým. Před těmito nezkušenými sportovci je ještě dlouhá cesta na vrchol s následným skokem z něj. (balone)

(více)

Recenze (22)

tombac 

všechny recenze uživatele

Korejci tímto filmem oslavili desáté výročí nečekaného úspěšného výsledku v týmových skocích na lyžích na OH v Naganu 1998, takže Take Off nepřekvapivě obsahuje většinu sportovních klišé, neodmyslitelné komediální vsuvky, soupeření s Američany (i když jejich skokani na lyžích v reálu nestáli za moc) a ve finále koňskou dávku patosu a tlaku na národní cítění. A přestože situace ve druhém kole naganského turnaje patří spíše do kategorie sci-fi a scénáristi by za ni zasloužili pár korejských facek, olympijské skokanské zápoléní ve filmu vypadá autenticky a je vyšperkované nadprůměrným vizuálem a působivou hudbou. Tréninková část trochu trpí humornými scénkami, ale tyje z neobvyklých tréninkových metod neobvyklého sportu v pro něj neobvyklém prostředí. 7-8/10 ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Filmy ze sportovního prostředí sice nejsou moje kafe, ale Korejci mě dokážou vtáhnout do děje tak, že se ze mě rázem stává sportovní fanynka číslo jedna. Take off se nejdřív tváří jen jako milá komedie, ale postupem času se dostává do hloubky rodinných problémů všech hrdinů. Takže kromě toho, že jsem se řehtala, jsem byla občas i lehce dojatá. Jak už jsem naznačila, nebylo vůbec těžké zažrat se do děje a začít klukům fandit. Hlavně ke konci to bylo dost napínavý. Hezký film, 4* ()

Reklama

Adrian 

všechny recenze uživatele

"Sportovec za narodny tim" ako znie doslovny preklad filmu nie je vo vysledku pre mna ani tak zaujimavy tym, ze ide o pribeh "podla skutocnych udalosti" ale tym, ako nim Korejcania doladuju a sperkuju svoje majstrovstvo v natacani "dokonalych" filmov pre svoje vlastne publikum - az to mam chut nazvat "film na zakazku potrieb publika". Dokonca ani Haeundae (spolu prave s Take off dva komercne najuspesnejsie filmy roka 2009 v Korey) tak silno netlacil na pilu narodneho citenia (iste aj vdaka vacsej lokalnosti zvolenej temy pribehu). Sledovat podobne "narodne" filmy je tak hlavne zazitkom ani nie kvoli filmu samotnemu, ako kvoli reakciam domaceho publika. Hromadne slzy dojatia v ociach, spolocne tlieskanie postojacky pri niektorych scenach - vsetko to pre Korejcanov len zvyraznuje synergickost spolocneho sledovania. Korejsky "Cool runnings" obsahuju Hollywoodom rokmi prevarene a odskusane povinne ingrediencie daneho zanru, takze prekvapivych momentov je vo filme minimum. Tie samotne by vsak u korejskeho publika az tak neobstali. Tym magickym dochucovadlom je prave nasrobovanie znamych klise na korejsku mentalitu. A preto tam mame typ humoru, ktory je nam vacsinou minimalne "zvlastny", preto ta emocialna prepjatost, preto tie niektore socialne narazky. To nie je vysmech, ale fakt. Korejske publikum je ako male dieta, ktore sa necha uniest skvelou hrackou. Nevadi ze nie je nova, hlavne ze funguje a da sa s nou dobre zabavit. A ak pri tom hovori po korejsky, o to lepsie. 7/10. ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Skvělý film, který má bohužel příliš přepálený (a tradičně patetický) konec. A to i pro mě, která má olympiádu puštěnou od rána do večera. Ale to je asi jediná výtka, kterou mám. Skvělé herecké obsazení, do závěrečné půl hodiny svižný a zábavný děj + skvělý soundtrack. Škoda, že v době, kdy tahle šestice objížděla závody, šla Korea ještě mimo mě, protože bych jí určitě fandila. :^) ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

V první půlce je to díky "asi měl být jakože vtipný" trenérovi místy až nevkusné. V druhé půlce je to zase uslzené a bující patosem jako nic široko daleko. Navíc ten násilně nacpaný rozkol s týmem USA... Škoda takovou trapnost vůbec zmiňovat. Proč tedy ve výsledku tak kladné hodnocení? Inu, mám zásadní slabost pro skoky na lyžích a chtě nechtě musím uznat, že ty tu jsou servírovány natolik lahůdkově a velkolepě, že si o imaxovské plátno říkají více než co jiného. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (2)

  • Ve snímku, pracujícím se skutečnými historickými reáliemi, vztahujícími se k původnímu korejskému národnímu týmu lyžařských skokanů, se vůbec poprvé střetl otec Yong-geon Kim se synem Jeong-woo Ha. (Conspi)

Reklama

Reklama