Přicházím s deštěm

• Francie Je viens avec la pluie (více)

Kdysi Kline (Josh Hartnett) sloužil u losangeleské policie, dnes se jako soukromé očko vydává do Hongkongu pátrat po zmizelém synovi čínského miliardáře. Se svým starým přítelem a bývalým kolegou Meng Zim - nyní hongkongským policistou - sleduje Shitaovu slábnoucí stopu až k místnímu zabijákovi Su Dongpovi a jeho krásné, na drogách závislé milence Lili. V Klineově mysli ale nečekaně ožívají děsivé vzpomínky na případ sériového vraha Hasforda, který jej přiměl opustit řady policie. Jeho soustředěnost je ta tam. Dokáže si Kline zachovat zdravý rozum a dotáhne pátrání do úspěšného konce? (oficiální text distributora)

Sabrewulf

Nejsem ten typ hyperaktivního děcka, které, když se v pohádce chviličku nic neděje, tak už se vrtí v křesle a přestává dávat pozor. Ale tohle je prostě uspávací a utahané. Moji pozornost tenhle táhlý sopel neudržel ani do poloviny. Kategorie opruz. ()

Cedr

Velmi povedená atmosféra, vynikající soundtrack a zpočátku slibně vypadající zápletka, která se časem bohužel přesune do ne tak kvalitní roviny. Příjemně nepříjemný snímek, který rozhodně stojí za vyzkoušení. Pozitivní překvapení. ()

Triple H

No vyzeralo to sľubne, mohla to byť sympatická, štýlová detektívka, ale to by nám tu nesmel scenárista s režisérom v karavane fajčiť nejaký hodne silný tabak. Formálne je film celkom ok, aj atmosféricky, ale ten dej. Už prvá scéna s debilnou hláškou o Ježišovi mi zdvihla obočie a film pokračoval v tomto duchu ďalej. Hartnett sa tam síce snaží predvádzať hĺbavý výkon, všetka česť, ale aby to nevyznelo idiotsky musel by pracovať s trošku iným scenárom. Prednášajú sa úplne tuctové, šablonovité dialógy, pri ktorých sa však herci tvária ako by sa jednalo o nejakú ťažko osudovú látku s výpovednou hodnotou. V podstate (pod)priemerná slátanina, ktorá sa silou mocou snaží presvedčiť, že je niečo viac. Ďakujem, neprosím. ()

Doudis19

Důmavá a až meditační kriminálka, obsahově podobná filmům Guye Ritchieho, ovšem formou mající nejblíže k umělecké tvorbě. Příběh je v podstatě velice jednoduchý, efekt komplikovanosti utvářejí časté retrospektivní scény a poněkud nesrozumitelné vyjadřování několika hlavních postav. Pokud se však dokážete dosoustředit až k závěru a umíte si dát jedna a jedna dohromady, pak vás čeká odměna v podobě zodpovězení zbylých otázek a dosáhnutí kouzelného pocitu, jaký utváří sledování této emocionálně vydatné (i díky senzační hudbě) kombinace drsných a citlivých vždy však překrásných obrázků. ()

ecceHOMMO

Dokonalé vyjadrenie mojich pocitov z filmu prezentoval slovami Malarkey: " Josh Hartnett přichází s deštěm. Víte jak je to s deštěm? Když se do toho nepřimotá bouřka nebo vítr, tak bez emocí dorazí mrak. Pak to na nás spadne, časem země uschne a po dešti nebudou ani památky. Víte jak je to s tímhle filmem? Úplně stejně." ()

st.verka

Steef nebyl sám, komu se dějová linie ztrácela. Byl to divný film ve kterém se ty čínské obličeje a zpátečky míchaly tak, až mi z toho oči přecházely. Nebylo to ani silné, ani působivé, ani netradiční. Mě to neoslovilo. ()

Javad

Všehochuť a netradičnosť. Neviem čo si mám z tohto počinu vziať, alebo čo si o ňom presne myslieť... vyskúšajte a uvidíte. ()

neoBlast

Očekával jsem (a i chtěl) temný thriller jako měsíc nemyté trenýrky a místo toho jsem dostal podivnou alegorickou fabulaci bible. Ale vše je v Přicházím s deštěm dost relativní. Chvílemi jsem se přistihl, jak obdivuji natočenou scénu, i když mě použitý digitál iritoval většinu stopáže. Extrémně pomalý příběh měl své světlé momenty kdy jsem dychtivě hltal každou novou informaci, i herecké výkony byly dost proměnlivé. Ale zase tolik režisér Tran a hudební dramaturg se zálibou v postrocku a Radiohead mé srdce neobměkčili. 60 % ()

zdenny odpad!

Tento film mi svou vnitřní dynamikou připomíná další totální hovadinu "Zónu smrti". Ta ale byla fakt o něco lepší. Zde byl dobrý jen začátek - zcela jasně dány podmínky filmu: Mladý dektektiv je najat, aby přivedl farmaceutickému magnátovi zpět jeho syna, který zmizel kdesi na Filipínách. Jo, do této doby to šlo a říkal jsem si, že to bude slušný film. Pak se ale začne objevovat spousta divných postav, u kterých přesně nevíme, co chtějí, jaké mají motivace, odkud přícházejí a kam míří. Film se promění ve spleť různorodých pasáží, kde ani nevíme, zda J. Hartnett ještě ve filmu účinkuje anebo jestli to náhodou nepřeskočilo na jiný film. Nevím. Tupý mišmaš, nad kterým se určitě budou oblizovat milovníci francouzské kinematografie, kterých je na csfd dost. Myslím si ale, že film více než francouzský byl spíše východoasijský. Režisér je rodilý Vietnamec - a ti nikdy nic pořádně neuměli. ()

Jacob23

Zklamani-prislo mi to jako slabsi odvar Oldboye michany s nakou francouzkou detektivkou,nevim proc je to toceno na rucni kameru(nebo aspon to tak nekdy vypada)a hlavne nevim proc vsichni asiati v tomhle filmu mluvi anglicky??(vypada to dost neprirozene a jeste ktomu ten prizvuk) ()

ghatos

Zvláštní slepenec se slušnou originalitou. Pokus pospojovat odlišné narativní koncepty je odvážné. Takhle točit film je dost riskantní. Zde se to nepodařilo. Není to žádná katastrofa, leč rozmělněnost kombinovaná se špatnou kauzalitou je nepříjemná. Dvě scény jsou emočně našlapané, zbytek je však je takový doplněk bez silnějšího tahu na branku. I Come With The Rain jako celek selhává. To je škoda. Není to úplná ztráta času. Je nad slunce jasnější, že většina diváků bude zklamaná, i když závěr není úplně špatný. 2,5 hvězdičky. ()

KlonyIlony

Film se mi líbil velice. Zkusím jen podat vlastní interpretaci toho, proč u jiných diváků narazil: podle mého lze nízké hodnocení připisovat tomu, že velká část lidí, která jej hodnotila, nemá zkušenosti s asijským filmem a poněkud odlišný styl je vyvádí z míry. Vězměme si například ty nejúspěšnější Toovky a uvidíme, že má asi desetinu hodnocení tohoto filmu. Znamená to, že mezi hodnotícími je daleko větší podíl diváků, kteří oceňují kvality tohoto typicky asijského režiséra. Jinými slovy, díky větší "mezinárodnosti" Přicházím s deštěm (obsazení, žádný c-pop v soundtracku) jej shlédlo daleko více lidí, ti se však s filmem nedokázali vypořádat (Samozřejmě to neplatí o všech, kteří hodnotily...) Setkal jsem se s lidmi, kteří se nedokáží dívat na film, který má prvky fantasy - prostě to nedokáží skousnout. Někteří lidé prostě nedokáží skousnout "asijský" styl (Tran je podle mého, alespoň v tomto filmu, silně ovlivněn hongkongským filmem) a nedokáží vidět jeho kvality - stejně jako ti, kteří film naprosto odmítají jenom proto, že se v něm děje něco paranormálního. Je Přicházím s deštěm je podle mého spirituální film, jak je definován tady: "Ve své knize Spiritualita ve filmu definoval Jaromír Blažejovský určité strukturní vlastnosti, které podle něho vytvářejí spirituální film. Cituje mj. názory nestora spirituálního filmu Andreje Tarkovského, podle něhož spirituální film přináší autentický, subjektivní umělcům obraz skutečnosti, "nikoliv konstrukci, metaforu, symbol. Spirituální film je něco nedělitelného, individuálního, amorfního." Dalším charakteristickým rysem spirituálního filmu je podle Tarkovského "čas, zachycený v konkrétních formách a projevech". Filmařovo dílo je jako socha, vytesaná do času. Dalším rysem je pasivita postav a intenzivní konkrétnost hmotného světa." (Jan Čulík, Blisty.cz) ()

ZkuKol

No není to zrovna lehce stravitelný snímek. Podobenství o Ježíšovi, ďáblovi a dilematu, ke kterému se přidat, resp. kterého následovat v silně lyrickém provedení a asijských lokacích není vyvážené, jak tempem, hereckými výkony i smysluplností scén. Herci jsou mezinárodní sestava, každý si odvede své, ale hodně jich je předabováno, takže dojem nic-moc, kamera se také na snímání nepoužila jen jedna, občas je rozdíl v zrnitosti až iritující, hlavní kameraman si vzal asi dvakrát volno, protože on to zjevně umí, jeho náhradník zjevně ne. Scénář je místem, kde se lámal chleba. Nevím zda jde o adaptaci, či originální dílo, ale první půlhodina je k nevydržení (navíc se zde vystřídají tři různé kamery a dva kameramani - rozdíl je poznat!), a pak se začíná jít do nitra postav a hloubky příběhu a je mi líto, ale Ježíš, vrah - ďábel, detektiv s komplexem a depresemi, bezcitný gangster se zlomeným srdcem, homeless - prorok - blázen, krásně snímaný Hong Kong jako betonová džungle bez kouska lidskosti a nádherný atmosférický soundtrack; to je na mě moc + plus ta záplava symbolů, odkazů, vše v lyrickém balení, nejsem si jist, jestli to není příliš velké sousto, jež se zaseklo tvůrcům v krku. Není to žádná slátanina, nejdůležitější se vyčíst dá, ale občas je to problém dokoukat a občas nedržet se za hlavu, ale když se spustí hudba, přestanou ty plky a rozjedou se obrazy z Hong Kongu, říkáte si, proč jen není ten film takový celý. Soukromé očko Kline má za sebou nehezký konec u policie v podobě incidentu s masovým vrahem, teď se vydává na Filipíny vypátrat ztraceného syna jednoho boháče, pátrání se mu dostane víc pod kůži než by chtěl a nestane se mu to poprvé... 45% ()

DavidS.

Multikulturní evengelium z Hong-Kongu a podobenství o bolesti a vykoupení, které se chvíli maskuje jako bizarní krvavá krimi nebo také umělecká výpověď o agonii a šílenství... Co divák, to asi odlišný pohled, který bude kolísat dle míry přijetí křesťanské symboliky...Bez ohledu na jasný až agitační náboženský rozměr má ale film místy slušnou a znepokojivou atmosféru... ()

Cracker

Aj napriek tomu že v tomto "filme", ak sa to tak dá nazvať, hrajú kvalitný herci ako Lee a Koteas, nevydržal som sa na túto SRAČKU pozerať ani pol hodinu. Na to že sa film z väčšej časti odohráva v Hong Kongu, Hung Tran zozbieral hercov z celej Ázie a nakoniec ich aj tak nechal hovoriť po anglicky, čo má úplne znechutilo a viac som sa nedokázal sústrediť na neuveriteľne nudné a infantilné scény. "Dielko" radšej ani nebudem hodnotiť, pretože odpad by nebol dostatočný. ()

noby

Co to sakra? Splácat dohromady hromadu umělecky natočených záběrů, přidat pár filosofických řečí a najmout známé herce aby se dvě hodiny svíjeli v agonii je sice inovativní, asi je to i umění, ale film je to na houby. ()