Reklama

Reklama

GP 506

všechny plakáty

Film popisuje vyšetřování brutální vraždy na přísně tajné vojenské základně. Nikdo neví, co se na základně stalo a vojáci se nesmí základnu opustit dokud neskončí vyšetřování. Po chvíli přijdou na to, že se na základně objevil neznámý virus, který mění vojáky na krvelačné zombie. Jejich boj o život začíná. (topr harley)

Recenze (20)

tombac 

všechny recenze uživatele

Provazce deště bičují bunkr uvnitř demilitarizovaného pásma. Vojenská jednotka vniká do temných chodeb za svitu baterek na samopalech. A kdesi dál tiše prýští na podlahu krev z mrtvých těl... Ano, napjatě očekáváný horror od režiséra R-Pointu je konečně tady. Nadějný kousek, v který jsem doufal, že vleje trochu životodárné tekutiny do žil umdlevajícího korejského horroru. A režisér Kong Su-chang nezklamal. Stejně jako v případě předchozího mysteriózního dílka zůstal svůj, jeho film se v rámci žánru vymezuje, není dopředu čitelný, což je při rozplétání záhady, co se na vojenské základně vlastně stalo, jeho výhoda. GP506 není čistý horror, balancuje na pomezí tohoto žánru a mysteriózního dramatu. Staví na napětí z neznáma, vyhrocených situacích a nechronologickém vyprávění. I přes pár nepravděpodobností se jedná o solidní nadprůměr. Pokud budou mít nové korejské horrory podobnou úroveň, zlobit se ani trochu nebudu. 7/10 ()

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Pustá základna + plno mrtvol a ještě více nezodpovězených otázek = GP506. Film se nejdříve tváří jako horor - scéna se psy mi trochu připomněla "The Thing", ale postupně vykrystalizuje v něco úplně jiného. Technicky dobře zvládnuté, vizuální stránka temného prostředí bunkru působí věrohodně. Akce a krve je také dostatek, to podporuje především hororovou stránku věci. Stopáž je však delší než by musela být, díky flashbackům je děj vlastně zdvojen a až zbytečně natahován. Postupně vám film předhodí části skládanky, nakonec máte celý obraz před sebou a žádné překvapení se bohužel nekoná. (5/10) ()

Reklama

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Nesnáším Thajské, Korejské, Japonské, Čínské..... všechny šikmooké horrory, kde poletuje napudrovaná bílohubá vlasatice. Ve filmu G.P.506 bílohubá vlasatice nebyla a to byla možná škoda......Ještě se mi nestalo, abych se musel podívat na horror s 3 přestávkami, jako se mi to stalo u tohoto filmu! Příběh neměl ani hlavu ani patu. Infikovaný, nakazí další a další, vše na jedné základně......více keců než akce. Film se až neskutečně táhne! HORROR? V žádném případě! Spíše mi to připomínalo ruský válečný film, kdy v bunkru leží pár vojáků, čekající na posily ruské armády! Dávám jedinou hvězdičku a to za kvalitní "ZVUK"! ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Tak, Kubíku, ještě jednou: "Nekoukej se na ty asijský horory, fakt ne! Dobře víš, že se u nich nudíš.." Opět jsem podlehl zvědavosti a ucházejícímu hodnocení a sehnal jsem si tenhle docela nadějně vyhlížející korejský snímek. Proboha, proč se to snažilo vyprávět tak složitě? Proč to mělo dvě hodiny? Proč vypadaly všechny postavy stejně ( :-D ) ? Prostě jsme měl s G.P.506 podobné problémy jako s ostatními horory z východu. Ale na druhou stranu uznávám, že technické provedení je moc pěkné, a i nějaké zajímavější krvavé momenty se najdou, což to u mne vytahuje alespoň na slušných 5/10. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Zvláštní film, mám rád horory o uzavřeném prostředí kde je skupina lidí, zde to jsou vojáci a panuje zde agresivní virus, který je nutí se navzájem vraždit. Film má dokonce i vysoký rozpočet, perfektní gore scény, fajn akci, super masky, ale prostě dvou hodinová stopáž filmu škodí, našlo se zde pár hluchých míst, napětí jsem zde také velmi postrádal, takže kvůli tempu jsem si film moc neužíval, což je škoda, po formální stránce velice slušná záležitost. 60% ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama