Americký ninja

Americký nindža

Akční / Dobrodružný

USA, 1985, 95 min

• packa

Jsem v rozpacích, mozek říká odpad, srdce křičí za pět. Když mi bylo patnáct, byl pro mě tenhle film modlou. Když jsem si před pár lety dopřál kontrolní projekci, nestačil jsem žasnout. Jak se mi ta sračka proboha mohla líbit? Zatím dám alibistickou jednu, ze sentimentu, i když si ji film rozhodně nezaslouží. Počkám do čtyřicítky a pak možná přehodnotím(12.10.2008)

• Fallen_One

Ta"bojová umění" co jsem tam "viděl"...vážně to je akčňák a ne parodie? Pokud tohle mysleli vážně tak musím konstatovat, že MacGyver by to zvládl líp. A tím myslím zahrát to i poradit si s těma ninjákama. A za co tu jednu hvězdičku? Za hlášku co mi připomněla Červeného Trpaslíka, konkrétně Krytona: Narozený v den: Neznámý. Rodiče: Neznámé. Bydliště: Neznámé. Nebo tak nějak, ani za řádné zapamatování mi to nestálo.(9.10.2008)

Z neznámého důvodu se mi tenhle starý akční propadák po shlédnutí asi po 23 letech docela líbil ... Nevím přesně čím to ... Dobré prostředí, dobrá kamera. Taková akční oddechovka. Ninjové vs speciální vojenské jednotky je fakt nápad k pohledání, ale funguje to. Dudikoff nebyl nikdy žádný bojovník a nic z bojových umění neovládal, každopádně se zde najde pár docela dobře provedených hmatů. Jako dítě mě tahle série minula, sice jsem ji viděl, ale nějak mne nebrala. Teď po letech jsem se nenudil, prostě je to docela koukatelné. Jako vím, že to je strašná kravina jak z filmového hlediska, tak v rámci akčních filmů, ale prostě mne to bavilo. Jo a myslím, že Dudikoff zde řekl ještě méně vět, než Arnie v prvním Terminátorovi ... a to byl člověk a ne robot... Ninjové asi mluví ještě míň.(28.5.2008)

Akční pecka mého dětství (stejně tak i druhý díl), který jsem s otevřenými ústy několikrát sledoval na videopřehrávači prarodičů:-) Dlouho mi trvalo než jsem si obstaral kvalitní dvd kopii s českým dabingem, abych mohl zavzpomínat. A musím říci, že i ted po více jak 15 letech mě film nadchl svým svižným tempem i napětím, skvělými ukázkami bojových umění (i když samozřejmě je třeba na to koukat s nadhledem), úžasnou doprovodnou hudbou i příběhem o zradě, mstě a přátelství! Navždy zůstane v mé paměti, stejně jako slovo Ninja, které se po shlédnutí tohoto filmu stalo pro mě symbolem, kterému jsem chtěl více a více porozumět!(19.1.2011)

• castor

Tehdy to na videu frčelo. Rozkoš zvaná arénové mlátičky nebo filmy jakkoliv vyznávající bojová umění se zapsala do paměti ročníkům 1980 a mladším natolik, že přehlédnou všechnu tu klišovitost a primitivismus. Bílý muž ze Západu často ovládl tajemství východních bojových praktik. Také na sérii Americký ninja si dnes už málokdo vzpomene, diváci si vybaví několik momentů, ale vesměs jsou to jen výjevy splývající v několik červených šmouh. Michael Dudikoff, kterého (tedy jeho postavu) do tajů bojového umění starý učitel zasvětil už v útlém dětství, má takový nesmělý výraz, ninjové mu padají do rány, režisér přináší několik naivních momentů a scénárista si šel pro jistotu zaplavat. Tehdy to ale bylo NĚCO.(14.5.2016)

• - Když Joe (Michael Dudikoff) opouští základnu skokem na motorce, je jasně vidět, že na stroji sedí kaskadér, nikoliv Dudikoff. (Raziel811)

• - Počas filmu ani raz nezaznie priezvisko hlavnej postavy. (Johnny.ARN)

• - Ačkoliv se Joe (Michael Dudikoff) ve filmu objevuje od samotného začátku, poprvé promluví až ve 14 minutě. (Žralok)