Americký ninja

• slovenský

Americký nindža

Akční / Dobrodružný

USA, 1985, 95 min

Jste-li divák mužského pohlaví a je vám 10-13, tak neváhejte ani okamžik. Mně taky kdysi bylo... Film stojí hlavně na tehdejším charismatu Michaela Dudikoffa, který byl kdysi mojí number 1 akční hvězdou. Pokud vás ale na začátku devadesátých let Ninja minul, tak jestli zrovna nevyhledáváte úsměvná akční béčka, není to nic pro vás.(18.3.2005)

• Paldini

Rozhodně pro určitou věkovou kategorii, konkrétně pro kluky ve věku 10-13 let, film jasně za pět hvězd. A jestli tady zahlásí nějaký 13-ti letý pseudointelektuál, že ho to nebere, tak ho budu těžce litovat a hlavně mu nebudu věřit, protože tohle je ten pravý a jediný hrdina a hraje ho Michael Dudikoff a já se za to, že jsem ho měl rád, nestydím, i když teď vím, že je to opravdu naprostá sračka. A dávám ty dvě hvězdy za ty vzpomínky.(28.3.2005)

• Phobia

Muahaha, tohle jsem viděla v minulém tisíciletí na černobílé televizi na programu RTL - německy sice dodnes umím jen to, co mě naučily válečné filmy (scheisse, schweine, hunde, halt!), ale "Americký ninja" má tak prosťoučký děj, že jsem si i s touto mizernou slovní zásobou vystačila a vše chápala bez problémů. Cukroušek Majkl s výrazem autistického jehňátka prostě neokázalým stylem zachraňoval mladé dcerky vojenských potentátů v nesnázích před bandou zlotřilých nindžů - žádná věda a mně se to v těch cca 12-ti letech líbilo! Několik roků zpátky jsem část filmu okoukla znovu a posmála jsem se převelice :-). 39% čistě z nostalgie, tohle byl pravděpodobně jeden z prvních akčních filmů, co jsem viděla (jakkoliv to čas přetavil v komedii).(16.3.2011)

taky radi vzpominate na paradni videohry last ninja II a first samurai? tak hadejte, kde tahle manie po vychodnich bojovych umenich, tolik typicka pro osmdesata leta, vznikla...pauza...ano spravne, filmu sice muzeme vytknout prakticky vsechno, od stokrat omleteho pribehu, pres prumerne bitky, ale zejmena angazma mozna toho vubec nejhorsiho predstavitele akcnich hrdinu, michaela dudikoffa. i kdyz je fakt, ze mu to scenariste moc neulehcili, protoze postava zamlkleho americkeho mistra ninjutsu joe armstronga je sympaticka asi jako radne nabrouseny nacisticky oficir . jediny zpusob, jak si zajistit prijemne zazitky pri televizi je vypnout mozek (a to zejmena jeho kriticko - deduktivni cast) a nasavat eighties atmosku, ktera ale neznamena michal david a silonky, ale giorgio moroder a atari. enjoy...(3.2.2006)

"DOSTAL SPECIÁLNÍ VÝCVIK!" Neříkám, že jsem se u AMERICKÉHO NINJI nenasmál jako už dlouho ne, ale taky jsem se na to že šlo o 20 let starý film slušně bavil, protože i s odstupem času jde o poctivé akční béčko. Už přepadení vojenského konvoje na začátku filmu, kde Dudikoff vrhaným nářadím vyřídí povstalce a násadou od lopaty odrazí šípy ninjů je perfektní ukázka žánru, nemluvě o jeho tanci s ninjovskou přesilou v temném skladišti, kdy zapichuje meče do protivníků a plynule přitom vytahuje jejich kolegům další meče z pochev, aby je vzápětí použil stejným způsobem. Ještě musím zmínit celkem povedenou hudbu, zčásti zrecyklovanou z jiných cannonovských béček MISSING IN ACTION a INVAZE DO USA (to mi připomíná, že původně měl hrát v AMERICKÉM NINJOVI Chuck Norris a je sakra dobře, že v něm nakonec nehrál). Film je také znám pod svým pracovním názvem AMERICKÝ BOJOVNÍK, který můžete najít v jeho traileru. Fanouškům i odpůrcům reaganovského akčního filmu vřele doporučuji výbornou stránku http://www.ruthlessreviews.com/80actionguide.cfm(9.11.2005)

• - Michael Dudikoff pred začatím filmovania neovládal bojové umenie. (Stefan_M)

• - Ve filmu si ve vojenské ubytovně můžete všimnout vzácného plakátu z roku 1984 rockové kapely KISS. Podle tehdejších zákonů byly tváře členů kapely zakryty. (TomikZlesa)

• - Když Joe (Michael Dudikoff) opouští základnu skokem na motorce, je jasně vidět, že na stroji sedí kaskadér, nikoliv Dudikoff. (Raziel811)