Americký ninja

• slovenský

Americký nindža

Akční / Dobrodružný

USA, 1985, 95 min

Klasika mého dětství, u které rozhodně nemůžu jít pod tři hvězdy. S radostí jsem zjistil, že se u Amerického ninji i dnes dobře bavím, i když poněkud jinak než dřív. Dudikoff se opravdu tváří, jako největší stydlín, který se tady objevil naprostým nedopatřením, ale to k tomu patří. Stejně jako ninja s plamenometem a laserem v rukavici. :o)(15.5.2008)

Na vzdory všem negativním komentářům, špatnému hodnocení jiných uživatelů a žvástům typu "tohle není béčkovej akčňák, to je tak minimálně céčko" já musím Amerického Ninju se skvělým Michaelem Dudikoffem ohodnotit pěti hvězdami!! Je to film, na kterým jsem v podstatě "odkojenej", jako malej kluk jsem si to pouštěl ještě na VHS a fakt jsem to žral, jak já říkám, věřil jsem tomu a věřím tomu do dnes!(3.12.2008)

• JohnSmith

Klasické Canonovské Béčko. Ikdyž tohle už je opravdu bída. Sice mě nepřekvapilo, že Firstenberg neumí točit filmy,už jsem měl tu čest s Delta Force 3,ale tragédie tentokrát spočívá v Dudikoffovi. Udělat z někoho akční hvězdu jen tím, že byl modelem a má pěkný tělo,to prostě nestačí. Dudikoff nemá co by předvedl a je do očí bijící, jak nemá cit pro souboje, zvlášť pak jde li o ninjutsu. Van Damme s Lundgrenem byli aspoň borci v karate, ale tady je to fakt směšný.(28.12.2009)

• MM_Ramone

V našich končinách nespochybniteľná VHS legenda. Béčkový film, s béčkovým hercom Michaelom Dudikoffom v hlavnej úlohe vojína Joe Armstronga. Absolutne nereálna akcia plná zúfalých bojových choreografií. Smiešne naivný scenár o ninjoch, ktorí bojujú ako totálni idioti. Hodnotenie tohto snímku je u mňa výrazne ovplyvnené nostalgiou. **(24.1.2008)

• Radyo

Asi bych měl varovat před všemi filmy, které začínají slovem "Americký" a mají označení "akční". Ne, že by to snad byly úplné propadáky, ale vesměs jsou tak jednoduchoučké a slabomyslné, že i dítě z mateřské školky by už po 5 minutách filmu dokázalo odhadnout, jak to skončí. Michael Dudikoff coby akční hrdina vypadá docela toporně.(19.7.2002)

• - Do hlavnej úlohy bol pôvodne obsadený Chuck Norris. Zvažovaný ako hlavný hrdina bol tiež Kurt McKinney, avšak ten bol príliš mladý. (Stefan_M)

• - Počet mrtvých: 114. (Stefan_M)

• - Když Joe (Michael Dudikoff) opouští základnu skokem na motorce, je jasně vidět, že na stroji sedí kaskadér, nikoliv Dudikoff. (Raziel811)