Americký ninja

• slovenský

Americký nindža

Akční / Dobrodružný

USA, 1985, 95 min

Tak tady musím trochu zavzpomínat a vlastně se i postavit před otázku, jestli jsem se tenkrát a shodou náhodou i nedávno, vlastně u sledování tohoto kýče bavil či ne. A odpověď je ANO a jak! Pokaždé ale jinak. V dětství jsem obdivoval všechno hlavně jeho nevinnou tvář z duší zabijáka a nyní nevěřím mu NIC ani tu duši jen tu naivní tvářičku:-)) No ale vlastně proč to odsuzovat když mě to tak strašně moc pobavilo a stále baví! Jedna z vydařených komedií, kterou si vždy rád s přátely pustím.(22.11.2004)

Klasika mého dětství, u které rozhodně nemůžu jít pod tři hvězdy. S radostí jsem zjistil, že se u Amerického ninji i dnes dobře bavím, i když poněkud jinak než dřív. Dudikoff se opravdu tváří, jako největší stydlín, který se tady objevil naprostým nedopatřením, ale to k tomu patří. Stejně jako ninja s plamenometem a laserem v rukavici. :o)(15.5.2008)

"Umíš pár dobrejch chvatů. U koho ses učil?" - "U nikoho. Občas jsem něco pochytil na ulici." První díl Ninjovské série je velmi dobrý. Chválím bojové scény, Michaela Dudikoffa a soundtrack. Scénář mnohdy moc smyslu nedává, nicméně moc se tam nemluví ale spíše bojuje a to je plus. - 75%.(7.10.2017)

Poctivá "osmdesátka" se vším všudy. Michael Dudikoff opravdu hraje jak pornoherec a když měl kýbl na hlavě tak mě fakt rozesmál. Ze začátku jsou akční scény založeny na tom že je všude plno vojáků ale nestřílej aby je mohl Dudikoff zmlátit. Později přichází na řadu ninja bitky, které v dnešní době působí fakt uboze a směšně. Nejlepší je ale hlavní ninja záporák kterej má snad víc funkcí než Bobba Fett. For example: plamenomet, minisamopal, mizení a dokonce i laser!!!!!!!! Jenže tím laserem bohužel zničí jen ňákej květináč. Prostě skvělá zábava pro fanoušky akčních béček, mezi které se hrdě počítám.(5.1.2006)

Jste-li divák mužského pohlaví a je vám 10-13, tak neváhejte ani okamžik. Mně taky kdysi bylo... Film stojí hlavně na tehdejším charismatu Michaela Dudikoffa, který byl kdysi mojí number 1 akční hvězdou. Pokud vás ale na začátku devadesátých let Ninja minul, tak jestli zrovna nevyhledáváte úsměvná akční béčka, není to nic pro vás.(18.3.2005)

• - Režisér Sam Firstenberg v jednom z interview uviedol, že Americký Ninja je jedným z jeho dvoch najobľúbenejších filmov (ten druhý je Breakin' 2: Electric Boogaloo), ktoré režíroval - kvôli naivite, skutočnému priateľstvu, láske a mladíckym ideálom, ktoré film obsahuje. (Stefan_M)

• - Vo filmovom traileri sa film pôvodne volal "American Warrior", no tesne pred uvedením do kín bol názov zmenený na "American Ninja". (Stefan_M)

• - Několik hudebních motivů bylo použito z filmu Enter the Ninja (1981), produkovaným taktéž společností Cannon Films. (TomikZlesa)