Americká vojenská základna. Joe Armstrong (Michael Dudikoff) je nováčkem na této základně. Sedí u svého náklaďáku a čeká na odjezd konvoje. Plukovník Hickock (Guich Koock) vede dceru Patricii (Judie Aronsonová) k osobnímu vozu, jenž řídí vojín Charley (Phil Brock), který jí odváží do domu otce a vyráží současně s konvojem. Konvoj je cestou přepaden lidmi zvládající bojová umění. Joeovi se to nelíbí, ale vzdává se stejně jako ostatní vojáci, ovšem jen do doby než jeden z útočníků dal Patricii facku. Rozpoutá rvačku, zachrání jeden náklaďák a pomůže Patricii od muže, který se jí snažil vzít jako rukojmí. Joe i s Patricií utíká do džungle, utrhne jí podpatky od bot, roztrhne sukni, kterou jí zaváže jako kraťasy, aby mohla lépe utíkat. Patricie nechápe proč to dělá, je naštvaná a protivná. Plukovník žádá vysvětlení od seržanta Rinalda (John La Motta), co se stalo s konvojem, proč jsou ztráty na životech a kde je jeho dcera, kterou jdou hledat do džungle. Muž, Ninja, zvaný „Černá Hvězda“, jenž měl za úkol přepadnout konvoj a přivézt zbraně,  vysvětluje svému šéfovi panu Ortegovi (Don Stewart), nezdar akce. Vojáci jsou na Joa naštvaní, jelikož se nechtěl vzdát a zemřeli při tom 4 vojáci. Až desátník Curtis Jackson (Steve James) prolomí soubojem nenávist vojáků vůči Joemu. Jeho postavení se změnilo, berou ho za jednoho z nich. Joe přijde na kšefty mezi seržantem a Ortegou a nechce je nechat dál pokračovat ve špinavých obchodech. Sám vyrazí do boje s Ortegou a jeho armádou. Sám však nezůstal. V boji se k němu přidal Ortegův zahradník Shinyuki (John Fujioka), který Joa vychoval... (TV Prima)

Trailer

Enšpígl

Tak tady funguje nostalgie jak mamut. Vzpomínám na ty časy, kdy tyhle akční bé frky byli doslova šlágrem piratských VHS. Osobně trošku nechápu, proč se Míša Dudikoff vytratil s akčního povědomý. Nemyslím si, že by na tom byl akčně hůř než jeho známější kolegové JCVD nebo třeba Dolph Lundgren, jestli nebyl tak ambiciozní a vytrvalej při pobíhání za producentama a nebo jeho agent stál za hovno, těžko říct. Mrzí mě, že si na něj Sly nevzpoměl při castingu na svůj projekt "rádoby 80léta" Postradatelní, protože ať to je jak chce, Míša je akční iknou akce 80.let a právě tady první díl Americkýho nindžáka je kultovní zážitost dávno zašlých časů. Prostý děj, ještě prostější dialogy, ale na druhou stranu dobrý souboje a sympatický nádech naivity a jednoduchosti. ()

Flynn

Tak tenhle film je správný úlet, jako malý jsem ho s bratránkem viděl na VHS se simultánním českým dabingem snad 20x a žral ho , tedka jsem se na to koukl a je to naprosto hustá komedie, ba co přímo parodie... člověk skutečně může počítat na prstech věty které Dudikoff řekne.. je jich totiž pramálo :o) na pobavení prostě ta pravá klasika ()

Jim_Beam

Vím, že umělecká hodnota tohoto filmu je absolutně nulová, Dudikoff je hroznej herec, ale v 8 letech mi tenhle film připadal naprosto báječnej, a když ho vidím dnes, vždy si připomenu, jak jsem hltal každou scénu, a tak z jisté nostalgie dávám 2*... Srdce vítězí nad rozumem. 8) ... Původně to byly hvězdičky 3, ale když jsem se podíval, jak mám hodnoceno spoustu jinejch filmů, přišlo mi to vůči nim nespravedlivý. Tak přece jen dostal rozum trochu prostoru. :) ()

Falcor

Ach, ta nostalgie. Poprvé jsem tohoto Ninju viděl v Německu v němčině někdy v mých čtrnácti. Do týdne jsem měl šuriken a vyrobeno takových ninjovských bojových hračiček, že by to nejednomu mistrovi bojových umění zamotalo hlavu, než by přišel na to, k čemu to všemu slouží. Ale ta doba je dávno pryč. Později jsem prozřel a zjistil, že to byla jedna velká béčková habaďůra. Takhle černí ninjové vůbec nefungují. Fňuk. ...Jenom ti modří a zelení s červenými puntíky. ()

LION-MR.T

Pro mě velkolepá klasická zábava. Steve James byl pro mě tím nejlepším hercem,který dokázal svoji postavu zahrát. Pěkné souboje,Fistenberogovi ninja filmy jsou skvělý,není to nostalgie,spíše dobře udělané béčko. Techniky a zbraně tu dostaly prostor,dobrá hudba. Co více,tohle byl začátek dobré série. ()

• Michael Dudikoff pred začatím filmovania neovládal bojové umenie. (Stefan_M)
  • Vo filmovom traileri sa film pôvodne volal "American Warrior", no tesne pred uvedením do kín bol názov zmenený na "American Ninja". (Stefan_M)