Americký ninja

• Československo

Americký nindža

Akční / Dobrodružný

USA, 1985, 95 min

Jak jsem mohla zapomenout ohodnotit tenhle skvost mých dívčích let? Moje kamarádka, kterou všichni dobře vypadající herci, potažmo chlapi jako celek, nechávali chladnou, se zamilovala do Michaelových očí, úsměvu a vůbec všeho:-) :-) vůbec se jí nedivím:-) Super béčko s ninja uměním američana, to bylo zjevení. A že mu to při ochraně konvoje šlo:-)(13.11.2013)

• kingik

Já, až se budu cítit ohrožen, si jedině najmu Michaela Dudikoffa, ne Van Damma, ale Dudikoffa, protože jedině on se svými nepřesvědčivými karatistickými otočkami a kopanci dokáže spolehlivě ochránit, dokonce se vyhne kulkám efektním kotrmelcem, aniž by si ušpinil záda. Příběh sympatického armádního šoféra Joea Armstronga, který zachrání dceru velitele základny před útokem ninjů, kteří vyrábějí a pašují drogy, je dost naivní. Ostatně chtít po režisérovi Samu Firstenbergovi dobře zvládnutou akci v inteligentním balení je téměř nemožné, ale i tak je tento film pro někoho kultovní záležitostí. Z Firstenbergovi režie přímo číší zapálení pro akční film, proto se mu dá odpustit občasný stín kamery v záběru nebo jiné technické nedokonalosti, ale ona ta naivita postupně tak nějak tolik nebaví jako dřív a kouzlo filmu se nenávratně vytratilo. Dneska už prostě tento akční film neobstojí. Snaha ovšem byla.(8.12.2009)

Na vzdory všem negativním komentářům, špatnému hodnocení jiných uživatelů a žvástům typu "tohle není béčkovej akčňák, to je tak minimálně céčko" já musím Amerického Ninju se skvělým Michaelem Dudikoffem ohodnotit pěti hvězdami!! Je to film, na kterým jsem v podstatě "odkojenej", jako malej kluk jsem si to pouštěl ještě na VHS a fakt jsem to žral, jak já říkám, věřil jsem tomu a věřím tomu do dnes!(3.12.2008)

• PanPluhař

Neuvěřitelné. Dudikoff za celý film prohlásí asi 4 věty. Zamiluje se do dívky a během asi deseti minut co se znají je to láska na celý život. Z nepřítele se stane největší kámoš. Bojuje proti ninjům, vzbouřencům i vojákům...prostě slátanina a béčko s velkym B. Ale nasmál jsem se u toho jako málo kdy.(11.10.2008)

Z neznámého důvodu se mi tenhle starý akční propadák po shlédnutí asi po 23 letech docela líbil ... Nevím přesně čím to ... Dobré prostředí, dobrá kamera. Taková akční oddechovka. Ninjové vs speciální vojenské jednotky je fakt nápad k pohledání, ale funguje to. Dudikoff nebyl nikdy žádný bojovník a nic z bojových umění neovládal, každopádně se zde najde pár docela dobře provedených hmatů. Jako dítě mě tahle série minula, sice jsem ji viděl, ale nějak mne nebrala. Teď po letech jsem se nenudil, prostě je to docela koukatelné. Jako vím, že to je strašná kravina jak z filmového hlediska, tak v rámci akčních filmů, ale prostě mne to bavilo. Jo a myslím, že Dudikoff zde řekl ještě méně vět, než Arnie v prvním Terminátorovi ... a to byl člověk a ne robot... Ninjové asi mluví ještě míň.(28.5.2008)

• - Počas filmu ani raz nezaznie priezvisko hlavnej postavy. (Johnny.ARN)

• - Ačkoliv se Joe (Michael Dudikoff) ve filmu objevuje od samotného začátku, poprvé promluví až ve 14 minutě. (Žralok)

• - Michael Dudikoff pred začatím filmovania neovládal bojové umenie. (Stefan_M)