Americký ninja

Americký nindža

Akční / Dobrodružný

USA, 1985, 95 min

• nash.

I když je to svým způsobem klasika, vždy jsem dával přednost jiným borcům akčních osmdesátek, a že bylo z čeho vybírat. Dudikoff mi navíc nikdy nepřšel věrohodný ani jako herec, ani jako typ akčního hrdiny. A ninjáren bylo tehdy také plno a to zábavnějších i akčnějších. Takže nač byste tím měli ztrácet čas. Raději se poohlédněte jinde..(22.10.2010)

• PanPluhař

Neuvěřitelné. Dudikoff za celý film prohlásí asi 4 věty. Zamiluje se do dívky a během asi deseti minut co se znají je to láska na celý život. Z nepřítele se stane největší kámoš. Bojuje proti ninjům, vzbouřencům i vojákům...prostě slátanina a béčko s velkym B. Ale nasmál jsem se u toho jako málo kdy.(11.10.2008)

• castor

Tehdy to na videu frčelo. Rozkoš zvaná arénové mlátičky nebo filmy jakkoliv vyznávající bojová umění se zapsala do paměti ročníkům 1980 a mladším natolik, že přehlédnou všechnu tu klišovitost a primitivismus. Bílý muž ze Západu často ovládl tajemství východních bojových praktik. Také na sérii Americký ninja si dnes už málokdo vzpomene, diváci si vybaví několik momentů, ale vesměs jsou to jen výjevy splývající v několik červených šmouh. Michael Dudikoff, kterého (tedy jeho postavu) do tajů bojového umění starý učitel zasvětil už v útlém dětství, má takový nesmělý výraz, ninjové mu padají do rány, režisér přináší několik naivních momentů a scénárista si šel pro jistotu zaplavat. Tehdy to ale bylo NĚCO.(14.5.2016)

Velmi nostalgická vzpomínka na bezstarostná dětská léta se všemi těmi nesmrtelnými filmovými akčními vzory a hrdiny. Ale ono to docela funguje i v dospělosti, protože je to tak hloupé, bezduché, kýčovité, hrdinské a místy až trapné, až je to vlastně i dobré. Nikdy předtím mi nedošlo, že to má docela zajímavou a chytlavou hudbu s dost akční chytlavou melodií a Judie Aronson byla fakt kus. Řekl bych to asi tak - má generace ujížděla na tomhle, ta mladší ujíždí na Resident Evil a Underworld, přitom kvalitativně mezi těmito filmy není vůbec žádný rozdíl.(24.9.2011)

• JohnSmith

Klasické Canonovské Béčko. Ikdyž tohle už je opravdu bída. Sice mě nepřekvapilo, že Firstenberg neumí točit filmy,už jsem měl tu čest s Delta Force 3,ale tragédie tentokrát spočívá v Dudikoffovi. Udělat z někoho akční hvězdu jen tím, že byl modelem a má pěkný tělo,to prostě nestačí. Dudikoff nemá co by předvedl a je do očí bijící, jak nemá cit pro souboje, zvlášť pak jde li o ninjutsu. Van Damme s Lundgrenem byli aspoň borci v karate, ale tady je to fakt směšný.(28.12.2009)

• - Michael Dudikoff pred začatím filmovania neovládal bojové umenie. (Stefan_M)

• - V jedné ze scén Joe (Michael Dudikoff) opravuje auto a má špinavé ruce. Poté jej vyzve Jackson (Steve James) k boji, po němž má Joe ruce zcela čisté. (Raziel811)

• - Několik hudebních motivů bylo použito z filmu Enter the Ninja (1981), produkovaným taktéž společností Cannon Films. (TomikZlesa)