Americký ninja

• slovenský

Americký nindža

Akční / Dobrodružný

USA, 1985, 95 min

Klasika mého dětství, u které rozhodně nemůžu jít pod tři hvězdy. S radostí jsem zjistil, že se u Amerického ninji i dnes dobře bavím, i když poněkud jinak než dřív. Dudikoff se opravdu tváří, jako největší stydlín, který se tady objevil naprostým nedopatřením, ale to k tomu patří. Stejně jako ninja s plamenometem a laserem v rukavici. :o)(15.5.2008)

Jste-li divák mužského pohlaví a je vám 10-13, tak neváhejte ani okamžik. Mně taky kdysi bylo... Film stojí hlavně na tehdejším charismatu Michaela Dudikoffa, který byl kdysi mojí number 1 akční hvězdou. Pokud vás ale na začátku devadesátých let Ninja minul, tak jestli zrovna nevyhledáváte úsměvná akční béčka, není to nic pro vás.(18.3.2005)

Tak tenhle film je správný úlet, jako malý jsem ho s bratránkem viděl na VHS se simultánním českým dabingem snad 20x a žral ho , tedka jsem se na to koukl a je to naprosto hustá komedie, ba co přímo parodie... člověk skutečně může počítat na prstech věty které Dudikoff řekne.. je jich totiž pramálo :o) na pobavení prostě ta pravá klasika(14.3.2008)

• PanPluhař

Neuvěřitelné. Dudikoff za celý film prohlásí asi 4 věty. Zamiluje se do dívky a během asi deseti minut co se znají je to láska na celý život. Z nepřítele se stane největší kámoš. Bojuje proti ninjům, vzbouřencům i vojákům...prostě slátanina a béčko s velkym B. Ale nasmál jsem se u toho jako málo kdy.(11.10.2008)

Na Amerického bojovníka (jak byl film tehdy známý v Evropě - to proto, že pojem ninja evropanům tehdy nic neříkal) jsem se podíval po dlouhé době. Pamatuji si ho o něco lépe, jak je nejspíš asi logické, že jako dítěti se mi tenhle druh filmů bude zdát o několik řádů lepší. Na druhou stranu, i dnes dokážu ocenit jeho akčnost, nadsázku, nadchnutí se pro výjimečné situace vyžadující nadlidské úsilí okořeněné pro diváka takřka neznámými východními prvky. Trošku se mi nezdálo, že po poměrně seriózně vystavěném ději se v poslední třetině, nebo v posledních patnácti minutách, film trochu nelogicky lehce zvrhne v obrovská jatka, kde se nehledí, co bude následovat po filmu, tedy, že všechny ty vojáky, řidiče tanků a obsluhovače bazuk čeká vojenský soud. Že se vše vlastně mohlo vyřešit úplně jinak, méně dramaticky. Ale pak by to nebyla taková zábava, samozřejmě. Čili dávám hodnocení přesně mezi třema a čtyřma hvězdičkama. Na rozdíl od tohoto (kde jsem si pár scén z dětství zapamatoval) si další díly nepamatuju ani trochu, takže kdo ví, jak se mi budou líbit, jestli vůbec.(22.8.2015)

• - Vo filmovom traileri sa film pôvodne volal "American Warrior", no tesne pred uvedením do kín bol názov zmenený na "American Ninja". (Stefan_M)

• - Ve filmu si ve vojenské ubytovně můžete všimnout vzácného plakátu z roku 1984 rockové kapely KISS. Podle tehdejších zákonů byly tváře členů kapely zakryty. (TomikZlesa)

• - Několik hudebních motivů bylo použito z filmu Enter the Ninja (1981), produkovaným taktéž společností Cannon Films. (TomikZlesa)