Americký ninja

Americký nindža

Akční / Dobrodružný

USA, 1985, 95 min

• PanPluhař

Neuvěřitelné. Dudikoff za celý film prohlásí asi 4 věty. Zamiluje se do dívky a během asi deseti minut co se znají je to láska na celý život. Z nepřítele se stane největší kámoš. Bojuje proti ninjům, vzbouřencům i vojákům...prostě slátanina a béčko s velkym B. Ale nasmál jsem se u toho jako málo kdy.(11.10.2008)

• sinp

Nebudu zapírat, že se mi ten film líbil. Proč taky ne? Má to megahrdinu, tutový kopance, těžký hlášky... kritéria jsem za ta léta ale posunul o fous výš. A dnes? Dnes už ninju převálcuje i ta nejhorší "seagalovka" a můj pocit byl po nedávné obnovené premiéře opravdu tristní. Duddikof je zřejmě nejhorší herec vůbec a ty hlášky, kam se krucinál poděly? Nekoukejte se na klasiky z dětství.(19.9.2005)

Z neznámého důvodu se mi tenhle starý akční propadák po shlédnutí asi po 23 letech docela líbil ... Nevím přesně čím to ... Dobré prostředí, dobrá kamera. Taková akční oddechovka. Ninjové vs speciální vojenské jednotky je fakt nápad k pohledání, ale funguje to. Dudikoff nebyl nikdy žádný bojovník a nic z bojových umění neovládal, každopádně se zde najde pár docela dobře provedených hmatů. Jako dítě mě tahle série minula, sice jsem ji viděl, ale nějak mne nebrala. Teď po letech jsem se nenudil, prostě je to docela koukatelné. Jako vím, že to je strašná kravina jak z filmového hlediska, tak v rámci akčních filmů, ale prostě mne to bavilo. Jo a myslím, že Dudikoff zde řekl ještě méně vět, než Arnie v prvním Terminátorovi ... a to byl člověk a ne robot... Ninjové asi mluví ještě míň.(28.5.2008)

• jatamansi

Odpad, odpad, odpad. A platí to i pro všechny ostatní, ze kterých jsem zkoukla vždy prvních 10-15 minut a pak to vzala rychloposuvem a o nic nepřišla. Neznám snad horší sérii, a že jim to vystačilo na tolikrát. No, možná znám, policejní akademii, ale tam alespoň tři první ušly, pak už to bylo totéž. Takže tohle je víc než deset komentářů v jednom.(26.5.2008)

Velmi nostalgická vzpomínka na bezstarostná dětská léta se všemi těmi nesmrtelnými filmovými akčními vzory a hrdiny. Ale ono to docela funguje i v dospělosti, protože je to tak hloupé, bezduché, kýčovité, hrdinské a místy až trapné, až je to vlastně i dobré. Nikdy předtím mi nedošlo, že to má docela zajímavou a chytlavou hudbu s dost akční chytlavou melodií a Judie Aronson byla fakt kus. Řekl bych to asi tak - má generace ujížděla na tomhle, ta mladší ujíždí na Resident Evil a Underworld, přitom kvalitativně mezi těmito filmy není vůbec žádný rozdíl.(24.9.2011)

• - Ačkoliv se Joe (Michael Dudikoff) ve filmu objevuje od samotného začátku, poprvé promluví až ve 14 minutě. (Žralok)

• - Ve filmu si ve vojenské ubytovně můžete všimnout vzácného plakátu z roku 1984 rockové kapely KISS. Podle tehdejších zákonů byly tváře členů kapely zakryty. (TomikZlesa)

• - Michael Dudikoff pred začatím filmovania neovládal bojové umenie. (Stefan_M)