Casey Beldonová (Odette Yustman) je vysokoškolačka v rozpuku, kterou trápí snad jen dávná vzpomínka na matčinu sebevraždu. Záhy se kolem ní ale začnou dít podivné věci, které nabývají čím dál zlověstnější charakter. Sny se prolínají s realitou, Casey se začne měnit barva očí, zdánlivě bez příčiny umírá kojenec, kterého hlídala… Na konci děsivé spirály, která ji přivede na samou hranici šílenství, Casey pochopí, proč její matka spáchala sebevraždu. Na rozdíl od ní se ale nepoddá a rozhodne se s temnými silami, které ji chtějí ovládnout, svést nerovný souboj. Pomáhat jí budou přátelé a hlavně židovský rabín Sendak (Gary Oldman), který jako jediný ví, jak dybuka zastavit. Nebo se tak alespoň tváří. (Bontonfilm)

ronaldmekdon

Tento film ze začátku zaujme zajímavou kamerou a zápletkou (a celkově působí lépe než většina béčkových až céčkových záležitostí), ale jak postupuje dál, propadá se hlouběji a hlouběji do klišovitého, stokrát přežvýkaného bahna. Tím, že již vše bylo několikrát natočeno (lekačky se zrcadly, brouci, vzteklý malý smrad, který vás chce zabít..), nepřináší film nic nového. Pokud během filmu po celou dobu přemýšlíte, jak by vám slušely ty úděsné bledě modré čočky, je něco špatně. Dívat se na to dá, ale jen díky působivému kabátku (jsem holka, takže bílé kalhotky té slečny mě nerajcovaly tolik jako většinu pánského osazenstva :D). Jelikož jsem strašpytel, tak jsem skočila i na těch x lekaček a celou dobu jsem se vlastně bála, kdy co zařve. A to je ostuda, protože kvůli hudebnímu podkresu a stylu kamery jsou příšerně předvídatelné a prvoplánové, prostě takové ty z kategorie "teď se leknu, teď se leknu!!". Druhou chybou je, že celý film vlastně stojí na nich a jediným zdrojem prchavé atmosféry je tak rozkládající se uječený spratek, který sem tam někde bafne. SPOILER!! Největší wtf moment pro mě nastal, když se objevil "pavoučí staříček" - to mělo být něco mezi Vymítačem ďábla a Hřbitovem domácích zvířátek? Prý hold starým filmům, pche.. Jako strašidelná jednohubka to nemusí být úplný průser, ale už se na to v životě nepodívám znovu.. ()

Bety_Ell

Musím říct, že jsem se i pobavila. Chvílemi jsem si musela klepat na hlavu. Třeba, když jsem si všimla nenápadně propašované reklamy na Apple. Film mi nic zvláštního nedal. Tak trochu ztráta času. ()

neskvik odpad!

Tato hovadina bola zamyslana ako sprosta komedia?? Nie ?! Ak vam prave nerobili trepanaciu lebky, tak si ju po tomto filme budete priat. Tak ako Odette dobre vyzera, taka je to phallusovina. ()

tXtX

Prvoplánová rýchlovka v ktorej nič nefunguje. Bez nápadu, štipky atmosféry a originality. Celé to vyvrcholenie na konci bolo smiešne, tak ako celá réžia tohto nepodarku na čele s Odette Annable, ktorá bola hrozná. Nezachránia to ani jej slipy na plagáte. Nebyť pár monštier s otočenou gebuľou, bol by to čistý odpad. ()

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger