V romantické komedii Můj život v ruinách najde turistická průvodkyně Georgia (Nia Vardalos) sama sebe i opravdovou lásku právě ve chvíli, kdy to nejmíň čeká. Americká profesorka historie, která nemá štěstí ani v lásce ani v práci, se rozhodne vydat do Řecka, země svých předků, aby zde našla pravé kouzlo života, neboli “kefi”, jak tomu Řekové říkají. Během prodloužené návštěvy země začne Georgia pracovat jako profesionální turistická průvodkyně, doufajíc, že konečně najde dychtivé posluchače, kteří ocení její encyklopedické znalosti antického Řecka. Místo toho jezdí v autobuse plném turistů, kteří víc lační po známých řeckých plážích a po zmrzlině než po historických památkách zapsaných na seznamu UNESCO. Neústupnost, s jakou trvá na tom, aby výletníci poslouchali její nudný, školský výklad oslavující starověký svět, z ní udělá nejméně oblíbenou průvodkyni v celé historii cestovní kanceláře. Když Georgia odmítne přizpůsobit svůj program nárokům turistů, rozhodne se její šéfka (Bernice Stegers) najmout jiného průvodce, přehnaně vtíravého Nica (Alistair McGowan), který ji má vystrnadit. Georgiin poslední turnus tvoří nesourodá “ignorantská“ skupina lidí, v čele s Irvem (Richard Dreyfuss), ‘Pan Vtipálek’, jak mu Georgia říká, má fórek pro každou situaci, jeden otřepanější než druhý a háže je do placu, kdykoliv zájem skupiny o Georgiiny přednášky začne upadat – což je poměrně často. A aby to bylo všechno ještě horší, jejich nepříliš spolehlivý autobus řídí navíc nejdivnější, nejzarostlejší a zdánlivě nerozumějící řidič Procopi “Pupi” Kakas (Alexis Georgoulis). Nakonec začne Georgia uvažovat, že se na svoji práci i život v Řecku vykašle. Než se ale dostane na úplné dno, objeví se v autobuse někdo, kdo jí ukáže, že v lidech je potřeba hledat krásu a ne znalosti, a tím z přechytralé americké průvodkyně udělá řeckou bohyni, která své nevěřící turisty okouzlí horkokrevným, strhujícím výkladem o zemi svých předků. V čele rozmanité “ignorantské” skupiny turistů si při cestě za krásami antického Řecka Georgia uvědomí, že její klienti nejsou jediní, kdo potřebují otevřít oči, aby viděli skutečné krásy. (oficiální text distributora)

Olafa

Milá a pohodová komedie se sympatickýma postavama, se kterými se sžijete. Nebudete se sice lámat smíchy, ale ztráta času to taky není. ()

misuleee

Mám slabost pro Řecko, protože tam jezdím na dovolenou a u Života v ruinách se mi vybavovaly vzpomínky na obchody, hudbu, restaurace a tak. Opravdu typicky řecké. Perlička to vážně není, ale když se na to člověk podívá, nic tím nezkazí. ()

Superpupava

keď vám to pustia v autobuse cestou z Grécka, fajn. Keď hľadáte niečo fakt ale fakt nenáročné, fajn :D Inak je to slabý priemer postavený na (nielen) americkej hlúposti turistov a štipke gréckej antiky. ()

lilylove

Mně se ten film líbil možná až moc ale bude to tím že jsem sama v Řecku byla a některé scénky byly dost podobné naší dovolené takže dávám za 5*.Jinak by to bylo asi tak za 4* ()

grandir

Nečekaně milé překvapení. Osvěžující komedie ve stylu Účastníků zájezdu, která mi prosvětlila deštivé podzimní odpoledne a kterou si příště rozhodně dám znovu. ()

katapultova

Přiznám se, že po půlhodině jsem film vypnula. Chápu, že za tu půlhodinu jsem se měla asi tak dvacetkrát zasmát, ale jelikož se mi to nepovedlo ani jednou, pochopila jsem, že by další sledování bylo ztráta času. Klišé na klišé, nadsázka tam asi být má, ale buď ji nevidíte, nebo je tak trapná, že ji vlastně taky nevidíte. Moje tlustá řecká svatba to fakt není. ()

KraLuban

Něco tomu chybí, možná "kefi", o kterém se tu tak mluví. Nebo prostě potřebujeme svoje české účastníky zájezdu, aby nás bavilo. Ale přesto, není to úplně blbé, Řecko je krásné, Nia Vardalos prostě úžasná a na jedno slušné podívání postačí//4* pokud se na to kouká v létě, protože to je taková letní věc, jako Účastníci zájezdu:) ()

ian.draco

Spíše romantická než komedie, a přesto jsem to vydržel až dokonce překvapivě snadno. Konec mohl být malinko víc kefi, ale možná že právě ta jednoduchost příběhu mu dává větší přirozenost a uvěřitelnost. ()

pleva

Film maximálně do autobusu, nebo letadla, kde neurazí. Většinu děje pět minut po začátku odhadnete, ale i tak je to chvílemi zábavné. Ale do kina bych na to určitě nešel ()

Moco

Romantických komedií je jako máku a není rozhodně snadné se v takovém poli prosadit. Řecká verze Účastníků zájezdu pod režisérskou taktovkou Donalda Petrieho je ale mákem nevšedním a barevným. Řekli byste, že do Řecka jezdí každý kvůli památkám? Petrie vás vyvede z omylu – turisté chtějí hlavně zmrzlinu, nakupování a pláže – památky jsou pro ně spíše nutným zlem, které si raději prohlédnou jenom z jedoucího autobusu. Příběh se táhne v duchu tance řeka Zorby, kterého ztvárnil slavný herec Anthony Quinn. Jak nabroušeně kritizuje Řeky Georgia: „Když se jim něco nepovede, tančí, když se rozbije výtah, tančí, když se porouchá záchod – asi se máš jít vyčůrat ven, aby tě inspirovala příroda k napsání nějaké poesie.“ ()

Kivi55

Proč jsem zůstal až do konce? No, trochu příjemného pohledu na Akropoli, do Delf a vůbec. Natočeno, shlédnuto, zapomenuto. Na tu chvíli to bohatě stačilo. Děkuji, ale podruhé nemusím. ()

lumi1

Pekný pohodový film, ničím neprekvapí a ani nesklame.. proste oddychovka. A ešte k tomu mi to čiastočne pripomenulo moju dovolenku :D Mne sa to páčilo :) ()

matilda33

Príjemná romantická komédia, so sympatickou hlavnou predstaviteľkou... príjemne som sa pobavila, aj keď na opakované vzhliadnutie to asi nie je. ()

Mirrabel

Film na pohodnové nedělní odpoledne, zasmějete se, ale žádný převratný děj nečekejte ;) Jo a happyend je snad samozřejmý... ()