V romantické komedii Můj život v ruinách najde turistická průvodkyně Georgia (Nia Vardalos) sama sebe i opravdovou lásku právě ve chvíli, kdy to nejmíň čeká. Americká profesorka historie, která nemá štěstí ani v lásce ani v práci, se rozhodne vydat do Řecka, země svých předků, aby zde našla pravé kouzlo života, neboli “kefi”, jak tomu Řekové říkají. Během prodloužené návštěvy země začne Georgia pracovat jako profesionální turistická průvodkyně, doufajíc, že konečně najde dychtivé posluchače, kteří ocení její encyklopedické znalosti antického Řecka. Místo toho jezdí v autobuse plném turistů, kteří víc lační po známých řeckých plážích a po zmrzlině než po historických památkách zapsaných na seznamu UNESCO. Neústupnost, s jakou trvá na tom, aby výletníci poslouchali její nudný, školský výklad oslavující starověký svět, z ní udělá nejméně oblíbenou průvodkyni v celé historii cestovní kanceláře. Když Georgia odmítne přizpůsobit svůj program nárokům turistů, rozhodne se její šéfka (Bernice Stegers) najmout jiného průvodce, přehnaně vtíravého Nica (Alistair McGowan), který ji má vystrnadit. Georgiin poslední turnus tvoří nesourodá “ignorantská“ skupina lidí, v čele s Irvem (Richard Dreyfuss), ‘Pan Vtipálek’, jak mu Georgia říká, má fórek pro každou situaci, jeden otřepanější než druhý a háže je do placu, kdykoliv zájem skupiny o Georgiiny přednášky začne upadat – což je poměrně často. A aby to bylo všechno ještě horší, jejich nepříliš spolehlivý autobus řídí navíc nejdivnější, nejzarostlejší a zdánlivě nerozumějící řidič Procopi “Pupi” Kakas (Alexis Georgoulis). Nakonec začne Georgia uvažovat, že se na svoji práci i život v Řecku vykašle. Než se ale dostane na úplné dno, objeví se v autobuse někdo, kdo jí ukáže, že v lidech je potřeba hledat krásu a ne znalosti, a tím z přechytralé americké průvodkyně udělá řeckou bohyni, která své nevěřící turisty okouzlí horkokrevným, strhujícím výkladem o zemi svých předků. V čele rozmanité “ignorantské” skupiny turistů si při cestě za krásami antického Řecka Georgia uvědomí, že její klienti nejsou jediní, kdo potřebují otevřít oči, aby viděli skutečné krásy. (oficiální text distributora)

jafuska

příjemný romantický film z prostředí Řecka, začátek nic moc, ale potom to bylo prima, romantický film jak má být, a jak jsem zvyklá u tohoto žánru, někomu to může přijít jako nuda, nezáživný film ale rozhodující je, že mě se to líbilo, a taky, přeci jen každýmu se líbí něco jiného proč ne ()

radaauer odpad!

Zvlášť pro ty, kterým se docela líbila tlustá řecká svatba či navazující sitcom (ten podle mne první film ještě předčil), je tahle variace na Trhala fialky dynamitem dost velkým utrpením. ()

mosem

příjemná oddechovka pro chvíle kdy nehledáte silně intelektuálskou zábavu, přitom však to není stupidní podívaná. Při pozornějším sledování a naslouchání člověk nachází zrcadlo plné sarkasmu, nastavené účastníkům různých zájezdů, kteří dokáží znepříjemnít takřka cokoli. Podobné zrcadlo je ale nastaveno i průvodcům, kteří své skupiny provázejí metodou "Evropou za 10 dní". Aktuální je (i když v době natočení filmu zcela neúmyslně) také smích, vyvolávající zobrazená řecké laxnost. Scéna s hotelierem sledujícítanec je naprosto dokonalá. Závěr snad mohl být trošku míň pohádkově romantický, ale u filmu která má především pobavit a není psychologickou studií se to snese. ()

Berry0153

Mám ráda Řecko, je to krásná země. Několikrát jsem tam byla a na určitých místech se můžete cítit jako v ráji. S touhle komedií však rozhodně ne. Vidět přiblbé amíky neschopné naslouchat životem zmatené průvodkyni za to opravdu nestojí. Nebýt toho sympatického dědy a okouzlující Nii Vardalos, dám hodnocení ještě nižší. 45% ()

nula87

Nic speciálního, ale pokud do toho nepůjdete s přehnaným očekáváním, můžete si to vcelku užít. Jako nenáročnou, odpočinkovou, pohodovou romantiku. Nic víc. 50% ()

subic

Lehce podprůměrný oplodňovák na sobotní odpoledne. Kdo byl na prohlídce památek v Řecku, tak ví, že takhle můžou prohlídky vypadat opravdu jen ve filmu. V hlavní roli Nia Vardalos stejně jako ve filmu Moje tlustá řecká svatba, který je ale o level až 2 výš. ()

Renie42

Není to špatný, některé scénky mi připomněli moji vlastní dovolenou, kde jsem se v duchu zasmála. Ze zarostlého řidiče autobusu se stal fakt hezoun, fešák, sympaťák. Oddechová komedie na sobotní odpoledne. ()

Miloško

Kto bol aspon raz v živote v Grécku,tak určite sa zabaví na tejto komédii,pripominajucej trochu českých Účastníkov zájazdu.toto vobec neurazí,aj keď je to nádherný gýč. 6/10 ()

wrána

Koukám, že hodnotím na průměr. Ale budiž, prostě mě to docela bavilo.Lehká, příjemná romantická komedie, a i když to není zrovna můj pazourkový oštěp, tak na mě prostě fungovala.Rozhodně se toho nebojte. ()

hany83

Když přivřu obě oči, ještě to ty tři aspoň padesátiprocentní hvězdičky dá. Začátek mě tedy moc nebavil, přišel mi plný klišé (jednotlivé národnosti apod.), vtipné to taky moc nebylo, ale pak se to tak nějak zlepšilo, asi mi vážně tím těhotenstvím trochu měkne mozek:) Nicméně slunná atmosféra se konala, takže nakonec jsem až tak nelitovala stráveného času u TV. ()

kacer4

Prvý krát som sa k tomu dostal dosť nešťastnou náhodou a pocity sa blížili ku dnu. Ale druhá náhoda už bola trocha šťastnejšia. ()

3dgrafik

Příjemná svěží komedie zasazená do malebného a líneho Řecka. Navzdory nízkému očekávání jsem se bavil a sžil s různorodými postavičkami turistů. Tři a půl hvězdy, díky malému celkovému hodnocení a nepřítomnosti přesnějšího bodovacího systému dávám čtyři. ()

ste

To že romantická komedie většinou nepřináší nic novéhu, na to už si člověk zvykl. Ale aby se v kině červenal za tolik neuvěřitelné trapnosti, to už se mi dlouho nestalo. Hvězdy za obrázky z Řecka a těch málo povedených hlášek. ()