poster

Kdo dřív umře, je déle mrtvý

 • německý

  Wer früher stirbt, ist länger tot

 • anglický

  Grave Decisions

Komedie / Drama

Německo, 2006, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phobia
  ***

  Spíše rodinné drama než komedie, teda alespoň mně to rty vykřivilo tak možná dvakrát za celý film. Dojemnou složku příběhu tak trošku srážel fakt, že bych toho malého hajzlíka, co prakticky neslezl z obrazovky, většinu času s chutí vylískala. Prostředí bavorské vesničky mi děsivě připomínalo "Doktora z hor" (přežila jsem cca 1 a půl dílu), což se ostatně vztahuje celkově na německý styl natáčení - tuhle připomínku v žádném případě neberte jako kladný bod;-). Přičtěme si k tomu místy absurdní děj, poněkud mdlé herecké výkony, nezajímavou hudbu a vychází mi vcelku průměrný film, ovšem na německou pseudoprodukci rozhodně solidní, snesitelný kousek. Ja, ja, ziemlich gut. 59%(4.3.2010)

 • Malarkey
  ****

  Originální název pro originální film. Co více dodat? Vy jste snad v mládí nikdy neudělali nějakou klukovinu, za kterou byste se styděli? Já si myslím, že tím si prošel snad každý a ten kdo si tím neprošel akorát tak přišel o dětství a tady ten film zbytečně svým hodnocením sráží dolů. Tady ten kluk přesně ví, o čem mluvím, když dělá přesně to, co mu ostatní řeknou. Je to zvláštní, ale dává to smysl. A co je na tom nejlepší, chvílemi je to totiž i legrace, kolikrát i dost černá legrace.(12.5.2011)

 • pakobylka
  **

  Mám ráda lehce ujeté snímky, ale tohle byl divný film s divným a dost nesympatickým hlavním hrdinou. Kolik mu mohlo být let? Tipovala bych kolem deseti, ale jeho myšlenkové pochody byly leckdy na úrovni předškolního dítěte, a to mi nijak zvlášť veselé nepřišlo. Přitom bych chtěla zdůraznit, že můj názor nijak nesouvisí s jeho vírou v Boha ani s jeho sny. Děj byl trochu křečovitý, nepůsobil přirozeně a chyběl mu dostatečný nadhled - i když se v něm dalo najít pár hodně povedených scén. Za nejlepší z nich pokládám návštěvu učitelky v domě = restauraci Sebastianova otce, která měla nádherně absurdní a naprosto geniální průběh. Jenomže celkový nevalný dojem nepřebila … 2,5%(4.3.2010)

 • gudaulin
  **

  Zajímavý název a námět se slušným potenciálem, který ztroskotal na průměrných hercích a režijní topornosti svého tvůrce. Dostat tenhle scénář do ruky náš Kachyňa, vznikl by nejspíš vysoce nadprůměrný poetický snímek, který by dokázal v řadě scén vybudit maximální emoce. Takhle sledujete film, který má řadu hluchých pasáží, a i tam, kde chce být vtipný nebo sentimentální, cítíte, že tomu něco schází. Film zachycuje příhody kluka, který trpí nadměrnou představivostí a vyvádí své okolí ulítlými nápady neustále z rovnováhy. Vzhledem k výše uvedenému ale neobstojí ani jako komedie ani jako drama ani jako poeticky fantazijní snímek, i když z každého v sobě kousek obsahuje. Celkový dojem: 45 %.(21.3.2010)

 • NoIdentity
  *****

  Před publikováním toho filmu na čt2 bylo hodnocení ještě v červených číslech. A od té doby koukám, že jen klesá a klesá... Přitom jenom úvodní scéna má v sobě tolik potenciálu, že leckterý snímek ho nedosáhne ani za svoji celou stopáž. Kdyby nic jiného, je to perfektně odvedená filmařská práce. Dle mého názoru je soundtrack zvolen naprosto optimálně vzhledem k povaze snímku a zrovna úvodní melodii jsem si po pár okamžicích už notoval spolu s protagonisty. Naprosto dokonale podbarvuje děj. A samotný děj? Pravda komedie to skutečně není, černá komedie ovšem ano. U ní se ale člověk přece nemá smát...!!! U ní se má lehce a smutně pousmát nad ironií života, nebo ne? A to většina scén naprosto perfektně splňovala. Snové vize malého hrdiny mi také chvíli vadily, než jsem pochopil, že vlastně sleduji celý snímek jakoby jeho očima a proto k němu patří i dětská fantazie. Takže se ptám, mám natolik rozdílný názor na tento snímek proto, že se jednalo o komedii u které se občas musí přemýšlet a proto všem ostatním vadila a nebo jsem prostě a jednoduše divnej? :)) Podle mě krásná a citlivě podaná černá komedie, která vás ovšem neuvrhne do deprese svojí temnotou, ale naopak příjemně zahřeje...(3.3.2010)