poster

Kdo dřív umře, je déle mrtvý

 • Německo

  Wer früher stirbt, ist länger tot

 • USA

  Grave Decisions

Komedie / Drama

Německo, 2006, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • deepspace101
  *

  Kdo dřív umře, je déle mrtvý, ale aspoň už nemusí sledovat tento film. Země jeho vzniku mne měla varovat. Hned v úvodu jsme konfrontováni s ukázkou proslulého německého humoru, která hovoří za vše. Když hlavní hrdina pozabíjel většinu domácího zvířectva (se zbytkem mu pomohla policie), zachvátily mě pochyby týkající se scenáristova duševního zdraví, naštěstí se po chvíli raději vrhl na kopírování situací z vydařenějších amerických a britských komedií, což bych mu rozhodně nevyčítala, kdyby ovšem pointy neprozrazoval deset (a více) minut dopředu. Dramatická část příběhu rovněž nefunguje, takže mé naděje na německé Dead Like Me nebo Pushing Daisies definitivně pohasly a musela jsem se hodně přemáhat, abych vydržela až do závěrečných titulků.(10.3.2010)

 • Phobia
  ***

  Spíše rodinné drama než komedie, teda alespoň mně to rty vykřivilo tak možná dvakrát za celý film. Dojemnou složku příběhu tak trošku srážel fakt, že bych toho malého hajzlíka, co prakticky neslezl z obrazovky, většinu času s chutí vylískala. Prostředí bavorské vesničky mi děsivě připomínalo "Doktora z hor" (přežila jsem cca 1 a půl dílu), což se ostatně vztahuje celkově na německý styl natáčení - tuhle připomínku v žádném případě neberte jako kladný bod;-). Přičtěme si k tomu místy absurdní děj, poněkud mdlé herecké výkony, nezajímavou hudbu a vychází mi vcelku průměrný film, ovšem na německou pseudoprodukci rozhodně solidní, snesitelný kousek. Ja, ja, ziemlich gut. 59%(4.3.2010)

 • NoIdentity
  *****

  Před publikováním toho filmu na čt2 bylo hodnocení ještě v červených číslech. A od té doby koukám, že jen klesá a klesá... Přitom jenom úvodní scéna má v sobě tolik potenciálu, že leckterý snímek ho nedosáhne ani za svoji celou stopáž. Kdyby nic jiného, je to perfektně odvedená filmařská práce. Dle mého názoru je soundtrack zvolen naprosto optimálně vzhledem k povaze snímku a zrovna úvodní melodii jsem si po pár okamžicích už notoval spolu s protagonisty. Naprosto dokonale podbarvuje děj. A samotný děj? Pravda komedie to skutečně není, černá komedie ovšem ano. U ní se ale člověk přece nemá smát...!!! U ní se má lehce a smutně pousmát nad ironií života, nebo ne? A to většina scén naprosto perfektně splňovala. Snové vize malého hrdiny mi také chvíli vadily, než jsem pochopil, že vlastně sleduji celý snímek jakoby jeho očima a proto k němu patří i dětská fantazie. Takže se ptám, mám natolik rozdílný názor na tento snímek proto, že se jednalo o komedii u které se občas musí přemýšlet a proto všem ostatním vadila a nebo jsem prostě a jednoduše divnej? :)) Podle mě krásná a citlivě podaná černá komedie, která vás ovšem neuvrhne do deprese svojí temnotou, ale naopak příjemně zahřeje...(3.3.2010)

 • pakobylka
  **

  Mám ráda lehce ujeté snímky, ale tohle byl divný film s divným a dost nesympatickým hlavním hrdinou. Kolik mu mohlo být let? Tipovala bych kolem deseti, ale jeho myšlenkové pochody byly leckdy na úrovni předškolního dítěte, a to mi nijak zvlášť veselé nepřišlo. Přitom bych chtěla zdůraznit, že můj názor nijak nesouvisí s jeho vírou v Boha ani s jeho sny. Děj byl trochu křečovitý, nepůsobil přirozeně a chyběl mu dostatečný nadhled - i když se v něm dalo najít pár hodně povedených scén. Za nejlepší z nich pokládám návštěvu učitelky v domě = restauraci Sebastianova otce, která měla nádherně absurdní a naprosto geniální průběh. Jenomže celkový nevalný dojem nepřebila … 2,5%(4.3.2010)

 • Malarkey
  ****

  Originální název pro originální film. Co více dodat? Vy jste snad v mládí nikdy neudělali nějakou klukovinu, za kterou byste se styděli? Já si myslím, že tím si prošel snad každý a ten kdo si tím neprošel akorát tak přišel o dětství a tady ten film zbytečně svým hodnocením sráží dolů. Tady ten kluk přesně ví, o čem mluvím, když dělá přesně to, co mu ostatní řeknou. Je to zvláštní, ale dává to smysl. A co je na tom nejlepší, chvílemi je to totiž i legrace, kolikrát i dost černá legrace.(12.5.2011)