Bláznivá svoboda

Blázon na pohľadanie

Komedie

USA, 2010, 96 min

• Kingjiri

Pár dobrejch momentů se najde (Francie), ale nedaří se z nich vytěžit jejich potenciál. Pak je dost scén, který jsou sice ohraný, ale občas pobavěj (Pirate Burger). A nakonec je na řadě milionkrát recyklovanej romantickej námět - náhodou se sejdou dva nezadaný lidi, který si padnou do oka a aby si svojí velkou lásku udrželi, musej překonat jednu velkou krizi. Klišé střídá klišé a nejvíc baví Tim Allen svojí podobou alá oholenej Chuk Norris. Bez kvalitního hereckýho obsazení bych si snímek nejspíš nepustil a můžu zodpovědně říct, že bych vůbec o nic nepřišel.(29.6.2014)

Vůbec to nebylo tak špatný, jak to tu vypadá. Je to sice klasická romkom s úplně tuctovým příběhem, ale Kutil je vážně zábavnej, holky furt ještě k světu a trapných momentů tu nenajdeteš. Ve všem nejde hledat jenom kvalitu obsahu a jeho zpracování, jde taky o zábavu a relax. A tahle oddechovka mi dala od obojího dost, takže já jsem spokojenej. 70%.(10.5.2018)

• Fr

,,JÁ NEJSEM TEN CHLÁPEK, KTERÝ ŠEL DO VĚZENÍ. JSEM MUŽ, KTERÝ Z NĚJ VYŠEL“..... /// Tommy se vrací z ,,krimu“. Čeká ho milující ségra, stará láska, starej kámoš, práce ve fast foodu, kurátorka s klukem (co maj slabost pro ,,tyhle typy“) a touží se postavit na vlastní nohy. Neškodné. Tim pouští neškodný (nevtipný) hlášky a dělá vtipný věci (teda aspoň si to myslí) (třeba ksichty). Sigourney už dávno nechrápe s Vetřelcem a musí se spokojit s J.K. Simmonsem, kterýmu by mohla komická role seknout. Nedostal prostor...., ale aspoň ,,to“ má děj (a ne jako TADY) a možná se dostavěj i (pozpohlavní) pocity. Takovej film se dvěma fórky a klišoidní romantikou, kterej kdyby nebyl...no však víte. Hollywood stárne, proto navrhuju jít radši s děckama do Zoo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: Vlastně mě žádnej nenapadá. 1.) Thx za titule ,,VladexSK“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(3.5.2012)

• Radiq

Tim Allen nikdy nehraje vyloženě ve sračkách, ale v průměrech už jo. Tohle neni žádná výjimka a navíc se v ní i sám režíroval, takže výsledek je jasnej. Nejde se tam vyloženě smát ale uplná nuda to taky není. Nejvíc pobaví hlavně jeho představy, ale neni to taková sranda, jak třeba naslintat někomu do nosu. To by byl aspoň zapamatovatelnej zážitek, ale tohle mi z hlavy zmizí dřív, než hovno rozšlapany po chodníku...(8.2.2015)

• lennyd

Tommy (Tim Allen) se vrací po třech letech z vězení, a chce začít nový - poctivý - život. Jenže hned z počátku se musí vyrovnat s návrhy svého bývalého kolegy Graye (Ray Liotta), láskou ke své bývalé přítelkyni, promiskuitní Christíe, podřadnou prací kuchaře v Pirate Burger, zmatky v rodině (jeho sestra namluvila babičce, že byl celé ty roky ve Francii) i pravidelnými návštěvami sociální pracovnice Angely Papadopolous. Ale Tommy se opravdu chce začít život poctivě, jen je nutné o tom přesvědčit i celé okolí... Už dlouho jsem neviděl tak dokonale průměrný film. Hezky to napsal Hal_Moore - toto je přesně ten film, na který se klidně podívat znovu, protože jste dávno zapomněli, že už jste jej viděli. Kromě asi dvou-tří povedených vtipů (záměna Francie a vězení - "Statisticky je dáno, že pokud byl někdo ve Francii, tak se tam brzy vrátí") film ničím nevyčnívá - ani na jednu stranu. Herecké obsazení sice v titulcích zní zajímavě, ale hrát v tomto filmu kdokoliv jiný, ani to nepostřehnete.(19.7.2011)

• - Tim Allen byl zavřený ve vězení i v osobním životě. V roce 1978 byl zadržen na letišti v Michiganu s 650 gramy kokainu. Ve vězení si odseděl 2 roky a 4 měsíce. (PierrevanH)