Bláznivá svoboda

Blázon na pohľadanie

Komedie

USA, 2010, 96 min

• Fr

,,JÁ NEJSEM TEN CHLÁPEK, KTERÝ ŠEL DO VĚZENÍ. JSEM MUŽ, KTERÝ Z NĚJ VYŠEL“..... /// Tommy se vrací z ,,krimu“. Čeká ho milující ségra, stará láska, starej kámoš, práce ve fast foodu, kurátorka s klukem (co maj slabost pro ,,tyhle typy“) a touží se postavit na vlastní nohy. Neškodné. Tim pouští neškodný (nevtipný) hlášky a dělá vtipný věci (teda aspoň si to myslí) (třeba ksichty). Sigourney už dávno nechrápe s Vetřelcem a musí se spokojit s J.K. Simmonsem, kterýmu by mohla komická role seknout. Nedostal prostor...., ale aspoň ,,to“ má děj (a ne jako TADY) a možná se dostavěj i (pozpohlavní) pocity. Takovej film se dvěma fórky a klišoidní romantikou, kterej kdyby nebyl...no však víte. Hollywood stárne, proto navrhuju jít radši s děckama do Zoo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: Vlastně mě žádnej nenapadá. 1.) Thx za titule ,,VladexSK“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(3.5.2012)

Vůbec to nebylo tak špatný, jak to tu vypadá. Je to sice klasická romkom s úplně tuctovým příběhem, ale Kutil je vážně zábavnej, holky furt ještě k světu a trapných momentů tu nenajdeteš. Ve všem nejde hledat jenom kvalitu obsahu a jeho zpracování, jde taky o zábavu a relax. A tahle oddechovka mi dala od obojího dost, takže já jsem spokojenej. 70%.(10.5.2018)

• bobstock

Televizní odpočívárna na gauči u kafe a sušenek, film jede v pohodové náladě bez nějakých větších incidentů včetně zlé strany Tommyho minulosti. Po potkání kurátorky Papapudopulosupovové, matky samoživitelky, míří film za jasným oplizle romantickým cílem. ´´Pěkně jste to tady vymalovali, kde je majitel? V pěti pytlích ve sklepě, nedohodli jsme se na ceně.´´ :) 50%(9.8.2019)

• lennyd

Tommy (Tim Allen) se vrací po třech letech z vězení, a chce začít nový - poctivý - život. Jenže hned z počátku se musí vyrovnat s návrhy svého bývalého kolegy Graye (Ray Liotta), láskou ke své bývalé přítelkyni, promiskuitní Christíe, podřadnou prací kuchaře v Pirate Burger, zmatky v rodině (jeho sestra namluvila babičce, že byl celé ty roky ve Francii) i pravidelnými návštěvami sociální pracovnice Angely Papadopolous. Ale Tommy se opravdu chce začít život poctivě, jen je nutné o tom přesvědčit i celé okolí... Už dlouho jsem neviděl tak dokonale průměrný film. Hezky to napsal Hal_Moore - toto je přesně ten film, na který se klidně podívat znovu, protože jste dávno zapomněli, že už jste jej viděli. Kromě asi dvou-tří povedených vtipů (záměna Francie a vězení - "Statisticky je dáno, že pokud byl někdo ve Francii, tak se tam brzy vrátí") film ničím nevyčnívá - ani na jednu stranu. Herecké obsazení sice v titulcích zní zajímavě, ale hrát v tomto filmu kdokoliv jiný, ani to nepostřehnete.(19.7.2011)

• Hal_Moore

Naprosto zbytečný film, natočený jakoby na zakázku pro televizní reprízy. Jde o jeden z těch filmů, které vidíte v televizi i čtyřikrát za rok a stejně se na něj podíváte i popáté, neboť po přečtení tv programu nabudete dojmu, že jste dané dílo ještě neviděli. Celkem solidní obsazení se tak Timu Allenovi postupně rozpadá pod rukama a drolí příběh na buď nesčetněkrát ohrané, nebo trapné scénky. Je sice hezké, že se osazenstvo při natáčení bavilo a hlasitě to dávali při nejrůznějších interview najevo, zapomněli ale bavit diváky, což je ve výsledku průser. Chtěl jsem dát původně průměrné hodnocení, během psaní komentáře se mi to však rozleželo v hlavě.(11.8.2010)

• - Tim Allen byl zavřený ve vězení i v osobním životě. V roce 1978 byl zadržen na letišti v Michiganu s 650 gramy kokainu. Ve vězení si odseděl 2 roky a 4 měsíce. (PierrevanH)