Přímý kontakt

• USA Direct Contact (více)

Bývalý příslušník námořní pěchoty Mike Riggins je zavřený v balkánském vězení. Jednoho dne ho tu navštíví jakýsi muž, který mu zařídí svobodu a nabídne mu sto tisíc dolarů, když z blízké vojenské základny osvobodí údajně unesenou americkou dívku Anu. Mike se úkolu ujme a dívku ze základny, kde má být držena jakýmsi gangsterem Karadžovem a jeho spojencem, generálem Dragem, skutečně vysvobodí. Jenže Riggins záhy zjistí, že dívka byla na základně dobrovolně a že pan Connelly, který Rigginse najal, nemá s americkou vládou nic společného...  To už však právě Connelly a jeho nový spojenec Drago po dívce a Rigginsovi jdou. Riggins tak musí i s Anou prchat před zástupy Dragových vojáků. Nakonec si Ana zavolá na pomoc svého milence Karadžova. Ten se sice snaží se svými lidmi uprchlíkům pomoci, je však i s doprovodem zmasakrován na blízkém stadionu, kde se uprchlíci ukryli. Riggins se s Anou ocitne v obklíčení, a tak dívku Connellymu naoko vydá. Connelly ji ihned začne nutit, aby se zřekla majetku po svém otci, známém americkém miliardáři. Ana má převést veškerý majetek na svého povedeného strýčka... (TV Prima)

Ellmariachi

Neskutečně béčkovaté béčko. Se vším všudy. Dost příšerný lokace. O hercích nemluvě. I ten Dolph se tu podle mě nudil. Ale budu to hodnotit v ranku do jakého to je nasazené. A tak když už má Dolph v ruce bouchačku je to celkem fajn. Holčina vypadá velice dobře a ani zápletka není úplně blbá. Co mě neskutečně vytáčelo tak bylo neustálý ujíždění autem. Hádám, že tím film strávil dobrých 25 minut. Honičky v autech orámovaly dvě slušné akce. Nejdříve na vojenské základně a finální hned hádejte po čem. Ano po honičce v autě. V rámci béčka dám solidních 55 procent. ()

Dubro

Snímok sa zúfalo snaží vyzerať ako brutal B-čko spred dvadsiatich piatich rokov (ono však keby som to videl povedzme v neskorú jeseň roku 1983, tak by mi sanica nielen spadla, ale aj odpadla), ale márna snaha. Dolph je síce obrovský, no jeho grimasy, pripomínajúce skôr nejaké chorobné tiky ako herecký prejav, celý tento cirkus posúvajú o priečku nižšie. Po celý čas som sa vrtel ako žid na hovne, rozboleli ma kríže, potom už aj hlava a dopozeral som to len zo zvedavosti, kam až s tou brutalitou a tuposťou filmári zájdu. No a nakoniec som musel konštatovať, že niektoré scénky násilia zapôsobia vcelku dobrým dojmom, no ostatok je tupý ako korčuľa. ()

Googlak

Tak toto som vôbec nečakal od Dolpha, ... Pre mňa patrí tento skvelý oddychový akčňák k jeho najlepším filmom ()

otík

Ještě před tím, než se stal Lundgren postradatelným, odskočil si do hlavního město Bulharska Sofie, aby natočil zcela typicky ubohou lundgrenovku. Sice se tentokrát střílí a bojuje o sto šest, výbuchy střídají výbuchy, ale co je to platné, když naprostá dementnost čouhá z každého záběru. Ano, je pěkné, že vidíme Lundgrena evidentně bez dabléra jak bojuje, nechá sebou mlátit o zem či sám dá pořádnou nakladačku ať už matrixovsky vyšňořeným agentům či typicky rusácky vyfešákovaným Ivanům. Co to ale pomůže, když jakýkoli jiný záběr je opravdu uboze trapný, nesmyslný a nereálný. Jasným důkazem jsou automobilové honičky, kde Lundgren s unesenou ženskou jedou před plátnem a v dalším záběru kaskadér zcela jinak oblečený navíc sám ve voze řídí auto v živé akci. Kromě přejetých trabantů a nabouraných žigulů je vše ostatní skutečně "mega" trapné. Rozepisovat se o ubohosti filmu je ztráta času stejně jako film samotný. Příběh kopíruje xkrát omleté - Dolph jako mariňák ve výslužbě je vytáhnut z drsného ruského??? vězení, aby přivedl jako žoldák jednu mladou ženu. Když ji osvobodí ze spárů maniakálního generála, který si jen tak pro radost střílí civilisty, dojde mu, že to byla past, naštve se, všechny vystřílí, mladice se do něj zamiluje a .... vesele se spolu vydají na poslední velkou bitku. Jde o typickou ukázku toho, až kam může Lundgren klesnout. Jeho filmy nikdy neoplývaly inteligentním dějem, ale toto je opravdu vrchol. Tak amatérsky natočit film dokáže snad každý. Až je mi líto skvělého Pavla Soukupa, který opět po delší pauze Lundgrena mistrně dabuje a musel tuto ubohost přežít. Doporučuji pouze skálopevným lundgrenistům, jinak ruce pryč. Hudba: Stephen Edwards ()

st.jim odpad!

Dolph Lundgren se ve filmu pohybuje, jako kdyby byl po obrně. Ono se není čemu divit, celý film je jedna velká nemoc...... Pouštění filmu je pouze na vlastní nebezpečí :-) ()

Beky odpad!

Člověk žasne a zároveň brečí nad tím co se dá natočit v 21.století....fakt se mi to při sledování stalo. Verdikt: ...jen pro otrlé fanoušky :)...berte to s úsměvem, jsou horší věci :). ()

JohnSmith

Poslední film,co jsem viděl s Lundgrenem byl Blackjack. Nic novějšího jsem naštěstí neviděl až na tohle. No klasický béčko se slušnou dávkou akce, jedním milostným vzplanutím a neohroženým bijcem. Lundgren už má svůj věk a tak by spíš měl točit filmy, kde se nebude muset prát a nebo spojit síly např. s Isaacem Florentinem, který z Van Dammea udělal v Pastýři uvěřitelnýho bijce. Nevím čím to je,ale přijde mi, že úroveň Béček jde rapidně dolu. Zlatý 80. léta a tehdejší Béčka. ()

m.a.t.o. odpad!

Ako vidím, pre Lundgrenových skalných fanúšikov je toto splnený, mokrý sen. Holt, keď raz veľký blondín nastavil latku príliš nízko, preskočiť ju nie je až taký problém. Ale mne rozhodne nestačí iba to, že sa tam stále niečo deje, aby Dolph s pipinou mohli pobehovať z miesta na miesto. Som ochotný v akčných filmoch tolerovať istý stupeň "blbosti", ale Priamy kontakt je už na mňa trochu silné kafe. 5 % ()

ssfan

Hodně špatný akční film se stupidní zápletkou, podprůměrným technickým zpracováním, souboji odfláknutými... Jen Dolph to trochu táhne. Jsou i horší filmy, nedám odpad, ale 1 hvězdu. ()

Fox85 odpad!

Troufám si tvrdit, že za celý film se nenašla jediná podstatnější věc, která by dávala smysl. Hrozně hloupý film ()

sedm.1

Ze začátku jsem byl s ohledem na úroveň Lundgrenovo posledních počinů docela příjemně překvapen.Slušná atmosféra,Dolph se pořád mlátil,krev stříkala,akce střídala akci a mělo to docela i slušný spád,vše sice pořád na úrovni průměrného béčka s tradičně dementním dějem,ale bylo to tam.Bylo to tam,ale jen zhruba do poloviny filmu.Pak vše jmenované zmizelo,tedy krom dementního děje.Závěrečná akce ve starém muzeu,nebo co to bylo,bylo pak už jen závěrečným podtrhnutím slaboty,do které se film postupně zahrabal.Škoda,skutečně po dlouhé době to měl Lundgren docela dobře rozjetý,nakonec však skončil tam,kde většina jeho filmů z posledních let.Ještě bych chtěl nicméně poukázat,že Dolph mi také po dlouhé době připadl,že ho to i docela baví,neházel megaunavený a nepřítomný ksichty a byl i v kondici.Možná že to bylo jen kvůli opravdu hezké partnerce,ale možná že by se mohlo začít blýskat i na lepší Dolphovy filmové časy. ()

Testament

Mno, tak Přímý kontakt aspiruje na film, ve kterém bylo vystříleno snad nejvíce nábojů vůbec. Jinak je na snímku vidět, že byl natočen za levný peníz a řada scén působí amatérsky, až směšně. Dolph na svůj věk vypadá skvěle, ale v akci je neohrabaný a pomalý až hrůza. Oproti jeho posledním filmům se tento dá skouknout do konce, na průměr to ale ani zdaleka nestačí. Sehnat lepšího režiséra, atd.,atd., pak by výsledek stál za to. ()

Roby

Je to tuctový béčkový americký film ve kterém je hlavní hrdina v podstatě nepřemožitelný. Dolph se snaží v každé bojové scéně působit neohroženě, ale je to síš komické, než drsnácké. Už nejsou 80.léta Doplhi, ale ten západ slunce na koci filmu mě dostal to jsem fakt nečekal, 38%. ()

AdamesWWE

[6/10] Cením snahu a vážim si že Dolph točí kúsky pre svojich skalných fanúšikov, toto je jeden z nich. Vraví sa, " za málo peňazí málo muziky", v tomto filme platí skôr prirovnanie " za málo peňazí veľa akcie " . A to sa mi páči najviac. Jednoduchý, dobrý a priamočiary príbeh, Dolph Lundgren, jedna vedľajšia postava aby sa nepovedalo a záporáci. Nato že ide o nízkoropočtový film tak si cením pomerne veľkú dávku akcie, akčnú líniu zvláda režisér na pomery v akom film točí dosť dobre, Lundgren sa ukáže v dobrých súbojoch, množstvo dobrej streľby a efektné výbuchy, kvalitou iba klesajú scény-autonaháňačky. ()

Angelino odpad!

Tak toto je až také zlé, že sa oplatí si to pozrieť. Neviem či pre túto kategóriu ešte existuje v abecede vôbec písmeno. ()

TERRORDROME

No do riti, Dolph natočil čosi čo sa svojou neskonalou absurdnosťou snaží konkurovať legendárnemu Arnoldovmu Komandu. Samozrejme nemá jeho kultový potenciál, ale inak je tento Priamy Kontakt priam famózny kus úplnej chobotoviny narvanej nitroglycerínom a krepej až sa betón mrví. Hrdinný švéd ktorý má vraj o 5 bodov vyššie IQ než Stephen Hawking tu hrá typického exmariňáka povereného pokútnou misiou vyslobodiť istú krasotinku zo špinavých pazúrov nejakého bulharského generála. Celé je to samozrejme tradičný ojeb a keď to hrdina zistí, tak v Bulharsku nebude dosť zeme na vykopanie toľkého množstva hrobov. Fakticky sa s tým nepárajú, všetko tu vybuchuje a lieta vzduchom, bulhari padajú k zemi po desiatkach v záplave krvi ( žiadny digitál, pravá malinovka ) a tanky v uliciach drvia trabanty! Fasa, druhá strana mince však ukazuje že je to dosť mizerne natočené, zmätené a blbo zostrihané. Navyše si človek nemôže byť istý čo z toho je v skutočnosti materiál čórnutý z iných filmov, pretože minimálne jednu scénu som spoznal. Tú z Vandammovskej sračky Teror Vo Vlaku, kde bolo dokonca vidieť vojenský nákladiak so slovenským znakom. To mi dokáže skaziť náladu. Rôzne blbovinky potom slúžia skôr na pobavenie diváka, hromotĺcky Dolph nemotorne poskakuje medzi vojakmi ktorí sa nestačia diviť že je jednoducho nemožné trafiť toho blonďatého King Konga ani so všetkou palebnou silou celej bývalej Juhoslávie. A to ešte v jednej scéne uhne pred guľkou snajpera! No a bodkou pod výkričníkom je do extrémov hnané vraždenie kohokoľvek kto sa mihne obrazom, čašníka na námestí, nevesty pri tancovačke a hlavne hromady dedinčanov a vagabundov čo posedávajú všade po uliciach. Dolph je ale stále borec a pri bitkách do toho ide naplno, čo poteší. A aj extra šťavnatý skon hlavného mizeráka. Tak trochu sa mi to ťažko hodnotí, blbé ako kravský prd, vizuál pomerne strašný, ale tá razancia a rezancia ( sek-bum-prásk ) pár hviezd vytrieskajú. ()

Eldoth odpad!

Po delší době jsem si řekl, že bych se mohl podívat zase na nějakou "Lundgrenovku", jelikož jeho kousky jsem v posledních letech dost opomíjel. No, už podle mého očekávání to byla pěkná šílenost, ve které Dolph, i když už má na krku pět křížků, stále dokazuje, že na to má, ale v perlách v jakých hraje (nebo se o to alespoň snaží) akorát dokazuje, do jakých "céčkových" vod zabředl. Nemá smysl u tohohle filmu řešit scénář, ten je jen proprané prádlo podobných klenotů. Akce stíhá akci, což by nebylo na škodu, bohužel jí dost przní ultrašpatný střih, který nám bude několikrát ve filmu opakovat stejné scény. O chybách, o kterých se tady už jiní uživatelé zmíňili, se raději ani nebudu zmiňovat :-). Divím se, proč se ještě pořád takové filmy točí, kdo je financuje a co z toho má ??? Pro tuto c-perlu je hodnocení " odpad " milosrdenství ...a Já si zase dám s "Lundgrenovkama" na delší čas pokoj. Btw, Seagalova " Poslední noc " je proti tomuto kousku ještě koukatelný film ... !!! ()