Přímý kontakt

• USA Direct Contact (více)

Bývalý příslušník námořní pěchoty Mike Riggins je zavřený v balkánském vězení. Jednoho dne ho tu navštíví jakýsi muž, který mu zařídí svobodu a nabídne mu sto tisíc dolarů, když z blízké vojenské základny osvobodí údajně unesenou americkou dívku Anu. Mike se úkolu ujme a dívku ze základny, kde má být držena jakýmsi gangsterem Karadžovem a jeho spojencem, generálem Dragem, skutečně vysvobodí. Jenže Riggins záhy zjistí, že dívka byla na základně dobrovolně a že pan Connelly, který Rigginse najal, nemá s americkou vládou nic společného...  To už však právě Connelly a jeho nový spojenec Drago po dívce a Rigginsovi jdou. Riggins tak musí i s Anou prchat před zástupy Dragových vojáků. Nakonec si Ana zavolá na pomoc svého milence Karadžova. Ten se sice snaží se svými lidmi uprchlíkům pomoci, je však i s doprovodem zmasakrován na blízkém stadionu, kde se uprchlíci ukryli. Riggins se s Anou ocitne v obklíčení, a tak dívku Connellymu naoko vydá. Connelly ji ihned začne nutit, aby se zřekla majetku po svém otci, známém americkém miliardáři. Ana má převést veškerý majetek na svého povedeného strýčka... (TV Prima)

Cement73

Pitomost odohravajuca sa snad v Bulharsku... tak ale preco sa sakra vozia na slovenskych elektrickach a armadne auta maju vo filme vysostne znaky SR. Nudna kravina o ničom so starnúcim nehercom Dolfom... Celé zle. ()

Antaeus

V prdeli na konci sveta kdesi v Zakarpatskej Rusi nášho superhrdinu naháňa slovenská armáda po krajine, ktorej meno si už nepamätám. Situácia bude vyriešená starosvetským direktom do benzínovej pumpy, čoho výsledkom sú mŕtvi zlosyni a žiadny civili. Explózia je očividne nastavená na štandardnú selekciu zlozadkov od tých ne-zlozadkov. Pre istotu však je náš superhrdina aj ostrostrelec, ktorý uzinou trafí snajpera do hlavy a to po tasení rýchlosťou, pri ktorej kobra iba pučí oči a sypí závisťou. A kľudne aj na 100 metrov! Nasleduje ďalšia scéna, po nej ďalšia a ďalšia. Rejžo sa nejak extra ani nenamáhal scény spojiť nejak vospolok, a tak si naša ústredná dvojka stihne oddýchnuť akurát na povinný se.. Ehm.. Akčné scény sú úsmevné, príbeh jednoduchý (čo mne osobne zas tak nevadilo, aspoň som ho pochopil) a tak jediné, čo ma naozaj zaujalo bola oná "princezná", ktorej "záchrana" sa odrazu mení v únos, aby sa z neho opäť stala záchrana (iba doplním, ze počas týchto zmien stále sedí po boku toho istého maníka v tom istom aute. Pecka, že?). No a ja aby som si išiel od zvedavosti všetky chlpy v nose vytrhať, čo že je to za ženštinu, že sa kamaráti s ruskou mafiou aj americkou tajnou službou? A navyše o týchto svojich kontaktoch ani netuší? To je hádanka, čo že! Ono celkovo je tu koncentrácia blbostí na minútu filmovú vysoko nad únosnou mierou. No našťastie sa film neberie zas tak vážne, čoho jednoznačným dôkazom je záverečná scéna, v ktorej figurujú okrem ústrednej dvojice aj pojmy ako "smer" a "západ" a "slnko". Film odporúčam predovšetkým ako podmaz ku ľubovoľnej činnosti. Proste ide o film, pri ktorého "kvalite" vyniknú filmy aspoň o niečo kvalitnejšie. Rovnako ako vynikne priemerná dievčina popri škaredej kamarátke.. ()

Dr.Manhattan

Za poslednu dobu asi najhorsi film aky som videl. K Dolphovi Lundgrenovi neviem ako sa mam vyjadrit. Je to pre mna klasik a v expendables 2 som sa na nom pobavil uplne najviac, takze ho tu usetrim. K filmu... uvodna vazenska scena uprimne „pobavila“, akcne sceny strasne... spusti davku zo samopalu 7 mrtvych, posledneho trafi medzi oci. Nahanacka v autach a la zrychleny zaber, sniperovej gulke sa „uhne“ , 30 vystrielanych nabojov z pistole. No bolo toho na mna moc. Tazko zvladam taketo preslapi pri akcnych filmoch. Kvoli Dolphovi jedna hviezdicka. ()

xavierr13

Do filmu, kde nastúpi účinkovať Dolph Lundgren už okamžite vieme že čo to bude za akčný film, samé akčné scény, súboje, zbrane a bojové nasadenie. Lepšie povedané, dookola stále ta istá pieseň. ()

gumbo

To snad točil režisér Kobry 11 a Lungren by potřeboval operaci kyčlí :D 20% když hodnotím jako komedii ()

IGNI

Poslední dobou mám na DL štěstí, ani tento film nebyl nijak extra špatný....co to povídám vlastně byl...možná bylo lepší jít spát, ale jak jej ohodnotit, když jsem se u něj pobavil? ()

Hulk Hogan

Jak mohlo něco takovýho vzniknout v roce 2009? Dolpha mám rád, ale tohle je úplná blbost. Navíc je to celý nějak divne natočený. Nakonec jsou z toho ale dvě hvězdičky, protože jsem se v průběhu filmu mnohokrát zasmál :) ()

zliteonit

Velké zklamání. Nejhůř jsem asi snášel ty špatné filmové záběry. Neříkejte mi, že to nemohlo jít lépe. Další věc je armáda, fakt je tak špatně vycvičená? To vše vlastně završuje závěrečná řežba. Po granátometech a raketách by ten barák spadl jako domeček z karet. No hrůza. ()

waska

A bůh stvořil filmovou kategorii "C". O herectví se tady nedá mluvit, to je prostě další drsňácký protagonista Dolpha Lundgrena, kterého "zdatně" doplňuje Michael Paré. Těch nesmyslů a očividných chyb ve filmu se také dá napočítat pěkných pár desítek možná i víc. Je to naprostá zhovadilost, ale aspoň mě lehce potešil generál Drago. ()

Henry Morgan

No jako asi žádná výrazná odchylka od filmů dřívějších, ktere Lundgren natočil. Prostě B až C akčňák, zvážil bych i D. Opět film ze země, o které jsem doteď neslyšel. Naštěstí nepropaguje žádnou vznešenou myšlenku jako třeba Seagal ve svých nových strašlivých filmech. Tady se jedná jen o prostoduchou řežbu, někdy lepší, někdy horší. Do teď nechápu, jak se mohl takovej kolohnát procpat do televize, protože talent evidentně nemá. Ale třeba v akčních filmech chyběli blonďáci a lepšího ve švédsku nevykopali. ()

Psycho.R

Po druhém zhlédnutí a zároveň poté, co jsem viděl Inkvizitora přidávam jednu hvězdu. Aspoň tu byl nádech Ameriky a záporák Peré, což je jedinej, kterýho si z posledních lundgrenovek pamatuju. ()

mimozakon odpad!

Tak strašne odfláknuté. Štáb v zábere kaskadérskych scien. Správanie postáv. Film by sa možno uchytil v 90. rokoch za éry, keď bol ešte Dolf (:D) "in". ()

HELLBOY-DB odpad!

Zajímavost: scéna ve které jede s mercedesem dole po schodech a následně narazí do benzinky je použita s filmu " Teror ve vlaku " s Van Dammem. ()

Stejšn

Etalon hoven jsou kameňáky a to je taky důvod, proč tomuhle nedám odpad. Plus celkem slušné pyrotechnicko-kaskadérské kejkle. Ale jinak je to fakt otřesný. ()

Samarol

Už to, že se děj odehrává na Balkánu mi mělo něco napovědět. Téma žoldáků právě na Balkánu je značně vyčerpané. Velikým mínusem jsou akční scény. Jedinou hvězdu má u mě už od dob Rockyho Dolph. Díky bohu za Stallona a to že ho zatáhl do Expendables jinak by i tahle hvězda spadla. ()

Daryl.Dixon

No nic jsem od toho nečekal a i tak to byla kravina, která mě nebavila od začátku do konce, přestože se blonďatý steroid snažil působit fakt drsně, zvláště když vždy na poslední chvíli uskočil nějaké té střele, aby pak zasáhla nevinného civilistu, tak to na mě působilo spíše směšným dojmem (ne legračně směšných). Jednu hvězdu to ode mě má za to, že jsem to ve zdraví přežil. ()