Adrien Brody a Beyoncé Knowles v biografickém hudebním dramatu o vydavatelství Chess Records, jež dalo světu rhythm'n'blues. Právě díky němu se z Chucka Berryho, Muddyho Waterse, Etty James či Willieho Jacksona staly zářivé hvězdy.
Kdyby v roce 1950 nevzniklo v americkém Chicagu hudební vydavatelství Chess Records patřící Leonardu Chessovi, možná by se svět nikdy nedozvěděl, jakou sílu v sobě skrývá hudební styl rhythm and blues, zkráceně R&B. Právě tato společnost se v padesátých a šedesátých letech minulého století stala hlavním centrem populární hudby produkované afroamerickou menšinou a právě díky Chess Records se z Chucka Berryho, Muddyho Waterse, Etty James či Willieho Jacksona staly hvězdy nejvyšší zářivosti. Byla to doba jako stvořená pro žhavou a strhující muziku, které právě tito zpěváci měli plné srdce. Po každém vzlétnutí sice následuje pád, ale Chees Records a umělci kolem něj dali světu víc, než mohl kdokoli očekávat. Ve výborném hudebním dramatu režisérky Darnell Martinové ztvárnil hlavní postavu Leonarda Chesse oscarový Adrien Brody a po jeho bok se postavila hudební superstar, uhrančivá kráska se zlatem v hrdle Beyoncé Knowles. (oficiální text distributora)

karmenka

Mala som sajnu, ze existuje nejaka Etta James aj Chuck Berry,podobne ako som tusila, ze slavnym bol aj Johny Cash ci Ray Charles... Vdako tymto filmom sa o slavnych osobnostiach hudobneho biznisu co-to dozviem, spoznavam chronicky zname piesne, rozsirujem si vseobecny prehlad. A strasne ma to bavi. ()

creTin

Jako stručnej úvod ke kořenum rokenrolu to funguje a základní atributy jednotlivých postav jsou načtrtnutý skvěle - otec scény Muddy Water, euforickej Chuck Berry, odtažitá Etta Jamesová, tvrďák Wolf - stejně tak je vtipně naznačený nějaký pozadí černé hudby průletem kolem plantáže. Pohled do historie ale limituje volba tématu a zaměření čistě na Chess Records a když v závěru začne nad představovánim hudby (včetně úpadku ze slávy) dominovat opatrný románek Chess-Jamesová, film trochu ztrácí dech, což jinak uvolněnýmu vyprávění v rytmu zrychlenýho blues škodí. Živelná hudba ale výlet směr hudební historie rychlíkem utáhne sama o sobě. ()

starr64

Moc pěkný film a po dlouhé době pravdivý o tom, že to tehdy nebylo tak jednoduché jak to znázorňují jiné filmy. Na druhou stranu dostal příležitost každý, kdo uměl zpívat a hrát. Co jinak dodat? Prostě perfektní film, který stojí za podívání a ne jednou. Budu se k němu vracet vícekrát. Moc mě zasáhl. ()

Kouba08

Pro mě zajímavý film na doporučení. Kousek hudební historie, i když beyoncé bych tam opravdu nepoznal. Co se herectví týče,musel jsem se podívat v originálním znění,abych mohl hodnotit a na Adrien Brody kterého opravdu moc nemusím to špatné nebylo. Asi každá povinnost hudebního nadšence. ()

Darkshire

Asi len tolko, ze kiez by som mohla zit v tejto krasnej dobe, dat si whiskey s Muddym, pretancovat niekolko noci na dokonalu hudbu Chucka Berryho a jazdit na cadillacu :). ()

Kubas1994

Až na pár upravených časových posunů pro film, to bylo moc fajn ohlednutí s dokumentujícímy prvky. Muzika je a bude vždycky tvrdá řehole v uřitých směrech. ()

Sejkorka

Úžasná záležitost. Pro milovníky této hudby pastva pro oči a uši. Nádherná atmosféra, skvělí herci, děj má spád. Tomu se nedá nic vytknout. ()

Zlaté glóby 2009

Zlaté glóby 2009