Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (Falcon)

DeathTheKid

Musím přiznat, že takovou zápletku jsem rozhodně nečekal. Rozhodně ne až takovou PROMĚNU. Nakonec se mi to ale nějak dostalo pod kůži díky bratříčkům, vztahu matky a dcery a hlavně kvůli těm bombastickým kudrnatým vlasům! ()

zolo23

U mňa čistý priemer. Toto, že mal byť originálny príbeh? Veď sa tu také nič moc nestalo. Všetko sa odohráva na hrade alebo v blízkom lese, výprava žiadna a pesničky, ktoré mi ani náhodou nesadli. 3 D nevýrazné, ba priam zbytočné. 3 hviezdy za tých troch malých parchantov, ktorý mi občas vyvolali úsmev na ksichte...a to je na animovaný film príliš málo. ()

tommy187

Pozeral som túto pixarku s nie úplne spokojnou tvárou :). Nejako veľmi ma to neoslovilo. Ale čo neoslovilo mňa oslovilo iných hlavne deti podľa ohlasov. Pýtal som sa detí ako sa im film páčil a boli z neho naozaj nadšené. Svojim spôsobom to film zlý nie je. Príbeh nie je úplne na zahodenie ani animácia. Tá animácia sa mi navyše páčila. A ako som už napísal pre deti je to ideálny príbeh, takže odo mňa si to zaslúži ***: ()

Aberforth

Pekná myšlienka, perfektná grafická stránka a dobová príjemná hudba. Inak asi priemerná rozprávka, kde sa však nedočkáme žiadnej romantickej zápletky a princa. Tajne som dúfal, že ten zlý Medved sa premení na vysokého statočného pirnca....Nedočkal som sa. ()

Ironfood

Čekal jsem vtipný dobrodružný příběh, bohužel to je ale nudná historka o tom, jak se matka s dcerou pohádaly a zase usmířily. Děj naprosto předvídatelný, chování postav často i na pohádku dost nesmyslné. ()

jenik71

Pixar mě nezklamal ani tentokrát. Rebelka je příjemný rodinný film s perfektní animací a mnoha dobrými nápady. Mně se hodně líbila čarodějnice, která se ale bohužel objeví jen na krátkou chvíli. Zasmál jsem se urputnému boji všech nápadníků princezničky a opět jsem ocenil práci všech animátorů. Rebelka mě pobavila a proto dávám 70%. ()

BuryGol

Dobře vyrobená pohádka pro nejenom děti, ale i dospělý. Historicky celkem přesně ztvárnenej film se zápletkou ze života každýho teenegera. Už jsem se trochu bál, že mě Pixar nebude bavit, ale tentokrát se to (zase) nestalo. Ale nejvíc bodů má u mě ten chlapík, kterýmu nebylo rozumět. :-D ()

Andrew_Deer

Popravdě jsem čekal, že to, co byla hlavní zápletka, je ve skutečnosti vedlejší zápletka a že to hlavní teprv přijde, něco výpravného a velkolepého. Na to, jak to bylo dlouhé, se toho však stalo docela málo a nevím proč, ale příběhem stále nevybočuje z řady filmů o princeznách, což je škoda, na něco takového čekám. Na druhou stranu, protože se opravdu nepřísluší jen vytýkat, hlavní postava je můj šálek čehokoli - lučištník. Tedy, spíše lučištnice, tak trochu trhlá. Líbila se mně i hudba a dabing, tedy, myslim tím výslovnost. Nechám to na 4 - 5*. ()

jefff

Bože ty rodiče sou ale trapnýýý...moje máma je fakt divnááá. Božeee. Výlevy pubertálního spratka jsem nevydržel ani přes pěknou animaci. To bylo na mě moc. ()

Blackberry

Chápem, že to jedna časť filmovej populácie bude uznávať a stále je to rozprávka, ale bolo to príliš povrchné na to, že je to podľa škótskej legendy - chýbali väčšie spojivká v podstatných veciach. Jednoducho grafika nestačí, chýba prenosná emócia. ()

Fox85

Tenhle animák mi dlouho unikal, až teď jsem se k němu dopracoval. A bavil mě - příběh i animace super ()

Luksa

Trochu slabší, ale pořád pěkná Pixarovka, která spíše cílí na malé publikum, čemuž bohužel odpovídá i větší vlna infantilního humoru. Je škoda, že snímek nenabízí nic moc víc než konflikt matky s dcerou v pohádkovém hávu - animák je mnohem komornější, než jsem po prvních ukázkách čekal. Ovšem animace je opět čarokrásná, řemeslo bechybné a ke konci se u mně dostavily i silnější emoce, pod čtyři jít proto nemůžu a ani nechci. ()

MiaMoonlight

Tedy kino zážitek perfektní, poslouchat všechny ty děti a jejich připomínky, které odbourají každého dospělého v sále. Tak to mi vylepšilo dojem z filmu, který je ale i tak dost povedený. Nejsem žádný odborník na animované filmy nebo animaci samotnou a tak řeknu že se mi na to dobře koukalo a nic se nezdálo odfláknuté. Pohádka jak má být, plná krásných barev a nadpřirozena. Teď už jen čekám, kdy mě ty avatarovské sudičky taky dovedou k mému osudu, abych nedopadla jako když v T-mobile čekáte na dokonalou vlnu. -.-' ()

Sdoom

Viděno už před měsícem a zapomněl jsem odhodnotit. Každopádně povedená Pixarovka, kterou si toto studio napravilo reputaci po tragickém pokračování Aut. Pěkná hudba, animace i příběh...v podstatě není moc co vytknout. Edit 24.5.2018: Po druhém zhlédnutí musím zařadit Rebelku mezi své nejoblíbenější animáky. Líbí se mi absence klasických pohádkovských klišé, zasazení do středověkého Skotska, animace postav, prostředí, tematická hudba. Jasně, není to ani kdovíjaký scénáristický zázrak, ale v součtu se vším ostatním výše jmenovaným to dá na opravdu pěkné 4 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

Rousse

Nějak mě to nedostalo....Netypická pohádka bez prince, ale s krásným příběhem i tak.... Každopádně za mě nemastné neslané...Možná za to může to, že hlavní hrdinka má sice stejnou barvu vlasů jako já, ale má TY BOŽÍ KUDRLINY, KTERÉ JSEM VŽDYCKY TAK CHTĚLA a místo nich mi příroda nadělila rovné dráty:-) Ale u dětí to určitě úspěch sklidí a některé hlášky mě pobavily taky. ()

štísko

S hodnocením jsem chvilku váhal. Krátce předtím jsem viděl "Jak vycvičit draka." To je proti Rebelce příliš silný kalibr. Zde jsou některé situace které mi neseděli svým zpracováním. Místy to pro mě postrádalo přirozenost. (Klišé křečovitost?) Kritizuji, jako by to byl nějaký jednohvězdičkový film. Ale to zase né. Příběh má rozhodně co nabídnout. Děj nijak originální, ale pohádkově zajímavý. Líbil se mi hudební doprovod, který Rebelku v mých očích posunul ještě o pár procent před většinu současné produkce. Momentálních 75% myslím plně odpovídá. Dávám čtyři hvězdičky. A přes všecny mé námitky mohu říct, že to nebyl ztracený čas. ()

danca044

Další celkem povedená animovaná pohádka. Musím uznat, že to mělo hloubku a film jsem si užila. Nejvíce se mi líbily bludičky a ti tři zrzaví rošťáci. Tuhle pohádku bych určitě doporučila všem, co mají rádi dobrodružné příběhy s kapkou akce a napětí. ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014