Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (Falcon)

valmet

Výborná animace, neotřelý příběh, dostatek vtipu, něco jako morální přesah. Maximální spokojenost. Zvlášť po příjezdu třech výprav s nápadníky na námluvy, je smršť fórů a hlášek smrtící. :-) ()

smike

Za odstřel klasického příběhu a odvahu přijít s něčím novým dávám pět. Originalita, dobrý nápad a milá stylizace. Ještě jsem neviděl Ralpha, ale po Tangled asi nejsympatičtější animák. ()

Margay

Bojím se, že své čtyři hvězdy dávám hlavně za věci, které s příběhem, animací ani ničím takovým téměř nesouvisí. Konkrétněji třeba za to, že se zde nerozvíjí žádná otravná romantika (devětkrát žehnám a stále mi je to málo), hlavní hrdinkou je holka (ano, to se vážně často nevidí. A ještě k tomu tam není ta romantika! Opravuji se, hvězdiček to chce pět) a nebo za výborný český dabing ()

lukchas

Neočekávaně velmi pěkně provedená pohádka od Pixaru. Moc pěkný příběh o "nenávisti", a lásce mezi dcerou a matkou. Stojí za shlédnutí ;) ()

macoslavek

uch.. Pixaři se rozhodli pro jakousi podivnou feminizaci, či co? Tangled bylo ještě docela fajn, ale tohle je už vážně přeplácané a překombinované.. ()

Chlo0opek

Grafika moc pěkná, Merida byla zpracována po stránce výrazů perfektně a přitom byla velmi přirozená. Dlouho jsem rozmýšlel, zda dát plný počet nebo "jen" 4*. Nakonec jsem se rozhodl pro lepší 4*, pár drobností mi přece jen nesedlo, ale jinak moc pěkné. ()

Lihusiatko

Ani neviem prečo ale vidím sa v Meride či už impulzívnosťou, či ryšavým výbuchom na hlave....Krásny animák pri ktorom som po dlhom čase opäť plakala, smiala sa, bola dojatá....90% ()

opiumka

Krásná pohádka o vzájemné lásce mezi potomkem a rodičem. Ať už je naše dospívání jakékoliv, vždy se vyskytne moment neshody mezi námi a starší generací. Ale ať už je to, jak chce, máme je rádi a nechtěli bychom, aby se z nich stal...co já vím, třeba medvěd. PS:vážně stojí za to se na to podívat v originále. Skotská angličtina je zábavná a dodává celému příběhu šmrnc. ()

TadashiCZ

Nevím, kdo jiný dostal tolik skotské angličtiny do amerických diváků :D Skvělý příběh i když trochu moc očividně výchovný, ale hlavně - snad zatím nejlepší animace jakou jsem kdy viděl. Jasně, Avatar měl propracované lidi, ale zavlnění šípu, jeho rozdělení a odpadávající sláma. To jsou ty detaily, které nutí mé srdce plesat. A dabéři ideálně vybraní - Craig Ferguson pobavil i mimo svou talk show. ()

johnyoss

Nepříliš zdařená vykrádačka z medvědích bratrů a možná trochu i ze šreka. Hrdinka, stejně jako její tři bratři působí nadmíru protivně, jediné co se dá tomuto filmu nechat je celkem zdařilé grafické zpracování. Hodnocení 4/10 ()

LIMBUS

Zaujimavy namet a priebeh deja s ktorym som vobec nepocital. Neskrotná je pre mna prijemne prekvapenie a ocenujem originalitu. ()

xhonza5

Takhle jsem se dlouho nezasmál. Vynikající zpracování, skvěle napsané, výborný příběh a ohromný smysl pro humor. Díky za pěkný zážitek! =)) ()

Mr.Hackels

Průměrná animovaná pohádka. Předchůdci Shrek, Nemo a další byli o level až dva lepší. Chtělo by to víc humoru. Trošku to zvedli ti tři malí rošťáci. Ti mě pobavili. 55% ()

LiveInPeace

Pěknej film a skvělej nápad do příběhu udělat z královny medvěda ale jeden háček to mělo. Co ta tma a tma a tma pane režisére. Je fakt těžko někdo propašuje medvěda do hradu za dne ale stejně. ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014