Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (Falcon)

Muf911

Docela vtipná pohádka pro větší děti o jedné teenagerce s pořádně prořízlou pusou a vášní pro lukostřelbu. Perfektní animace, jako vždy u Pixaru. Roztomilí medvědi, teda až na jednoho. Ten ale po právu dostane kusem Stonehenge po palici, takže vše dobře skončí a svatba nebude. ()

vofo

Cisty prumer, a dle meho nezaslouzeny oskarovy vitez. Tentokrat ten oskar byl spis za zasluhy Pixaru, nez za kvalitu. Jinak by to s prehledem vyhral Raubir Ralph, ktery je nejlepsim animakem roku. ()

Nerdvana

Dvě hvězdy hlavně za to, jak moc jsem se těšila na pěknou skotskou pohádku a jak se tvůrcům podařilo tuhle šanci spálit. Nejdřív jenom spousta vizuálních canců a pak tak rychlý finiš, za jaký by se nemusel stydět ani Železník. Proč to dostalo Oscara? Protože momentálně nic lepšího nemáme, přátelé, a to je vážně bída bídoucí. ()

chip.era

Parádní pixarovská podívaná! Velmi mi připomíná již mnohokrát zmiňovaný animák Na vlásku. Zejména předokonalou animací, lehkým fetišem na vlasy (proč ne) a slabším scénářem než je samotný vzhled. I když přeci jen oproti Tangleled je příběh méně předvídatelný ale stejně tak vystavěný na vtipných hláškách. Postava Meridy mě velmi bavila a její rebelství jsem jí věřil každým coulem. animace ** příběh * vtip * tedy celkem **** ()

HOMOerectus

Viděno na 3D televizi, s 3D brýlemi bez 3D rozlišení. Po dlouhé době jsem se zase vrhl na animák a nebyl jsem vůbec zklamán. Výborná oddychovka po které se usmějete, lehnete si a druhý den už ani nevíte, že jste ten film viděli. 70% ()

Jandovka

Pardon, ale tenhle film mě opravdu nedojal. Příběh emancipované princezničky jak ze šablony, VELMI špatné písničky a ani rádobyvtipné hlášky už vlastně nejsou k smíchu. Takových animáků na jedno brdo se poslední dobou vyrojilo nějak moc. Kéž by tvůrci občas zapojili trochu fantazie. ()

bonovox

Veľmi dobré, aj keď je tu výrazne cítiť vplyv Disneyho štúdia. No i tak je vidieť, že Pixar je stále jednotkou na trhu animákov. ()

ludovit14

BRAVE : je úžasný animovaný film,nemám naozaj žiadne výhrady.Réžia,scenár, hudba-všetko tu spolu ladí ako Švajčiarske hodinky. Rebelka zaujme hneď od začiatku,jej prácu z lukom bymohol závidieť nejeden indiánsky Apač.HOD:90% PS:Videl z neterou 3 krát,a určite ešte uvidím.Deti sú nadšené a ja tiež.. Tu je oscar úplne zaslúžený. ()

Ironhead

Pekna animace, ale scenar a pribeh nic moc... neubranim se srovnani s daleko lepsim animakem z podobneho prostredi Jak vycvicit draka.... Rebelka tohle srovnani prohrava predevsim pribehem, na ktery si druhy den uz ani nedokazete vzpomenout "O cem ze to vlastne bylo?!" ()

mekaka

Jedna z najkrajších a najlepšie animátorsky prepracovaných rozprávok od Disney Pixar. Krásna téma ( vzťah medzi matkou a dcérou), po akej sa po tých už „obohraných zaláskovaných“ príbehoch s „žili šťastne až kým nepomreli“ divákovi silno cnie. Výborné animované efekty (pohľad medvedíka) a aj nápaditý scenár. Veľmi pekná a originálna rozprávka, ktorej udeľujem spokojne štyri hviezdy. ()

marrrrian

Kvôli názvu som asi čakal nejaký epický príbeh. Dostal som ale ľahkú a sterilnú rozprávku o puberťáčke, o hravej matke, ktorá sa zo strihu na strih zmenila na nejakú prísnu sekeru a otca kráľa, neschopného jedinej súvislej vety. A o ich hosťoch, ktorým vysokú retardáciu človek odpustí len vďaka tomu, že to je rozprávka. Páčila sa mi pekne spravená príroda a chvíľková vtipnosť (traja bratia). Že počas hodiny a pol vznikla v ich kráľovstve veľká legenda, no... to je rozhodne fajn, ale na medveďa, čo tak trochu teplo rozhadzuje labami, sa mi dobre nepozeralo. Pekné, ale zároveň tak nejak málo. Aspoň pre mňa... ()

Tsuki003

Tohle bylo pro mě velké překvapení. A příjemné. Čekala jsem, že Rebelka bude další prostě dobrý animák (i když jich poslední dobou vzniká hodně). Co se týká Disney - Pixar celovečerních filmů, je to víceménně záruka kvality. Ale Merida je průkopnice. Poprvé vidím, že by hlavní hrdinka, ať už princezna nebo ne, byla zcela nezávislá na lásce k nějakému muži. I když tady v tom filmu o lásku jde, a hodně. Ale o úplně jinou... lásku dcery a matky. A to mě dostalo. Tyhle krokodýlí slzy jsem už nějakou chvíli neviděla... :) ()

sto7ra

pohádka mne na jednu stranu potěšila, že nešlo jen o vzpírající se mladou princeznu, která je spíš klučičí typ, ale na druhou stranu mne zklamala, protože byla celkem nudná a na rozdíl od jiných pohádek tam ty magické věci moc hladce nezapadaly. medvědi a čarodějnice působily spíš rušivým dojmem. pravda, občas to bylo vtipné, ale většinou ne moc originálně (ale tak je to pohádka pro malý caparty, tak to se snad ani nedá vyčítat). hudba byla pěkná. a jo, "chápu", že v dnešní době se musí všude protlačit prvek "chlapi jsou blbci, nechte rozhodovat ženský", ale většinou to je vážně otravný. ()

Goumen

Vážnější a temnější než běžné animáky, ale s krásnou a tajuplnou pohádkovou atmosférou. Líbilo se mi i povedené grafické zpracování v reálnějších barvách ()

Mr_Corny odpad!

Neoriginálne, bezduché a nudné postavy na čele s nesympatickou Meridou. Hlavná myšlienka je presladene čitateľná. ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014