Film Květ pouště vznikl podle stejnojmenné autobiografické knihy autorky Waris Dirie, která vyrůstala do svých třinácti let v Somálsku a po útěku do Londýna se stala jednou z nejznámějších světových topmodelek. Když se kniha v roce 1998 objevila na pultech knihkupectví, svět byl šokován. Bývalá modelka vypráví dechberoucí životní příběh, v němž popisuje svou neuvěřitelnou cestu od kočovného života v somálské poušti na nejznámější světová přehlídková mola. Byl to sen a noční můra zároveň. V New Yorku, na vrcholu své kariéry, poprvé v rozhovoru otevřeně promluvila o problému ženské obřízky, kterou sama vytrpěla, když jí bylo teprve 5 let. Krátce po rozhovoru se rozhodla, že skončí s kariérou modelky a zasvětí život boji proti tomuto starobylému rituálu. Od roku 1997 je Velvyslankyní UNFPA (United Nations Population Fund) pro odstranění problému ženské obřízky ve světě. (oficiální text distributora)

Brigitte

Tak tenhle film je fakt síla. Sledovala jsem ho často nevěřícně s otevřenou pusou. Velmi emotivní film, pojednávající o naprostém nechutném, zbytečném a nepochopitelném zvěrstvu, které se ještě stále na téhle planetě děje! Mnoho lidí má pořád v hlavě nastláno, slušně řečeno. Tleskám hlavní hrdince za její odvahu. Krásně a citlivě natočeno. Vzalo mi to dech. A musím říct, že je to dobrá osvěta! ()

Vlad

Co chcel tento film vlastne? Byt vazny? Byt take trochu ine Sex in the city? ... Zmixovana somarina pre zeny - trosku ukazeme - resp. len naznacime ake hrozne je to zit v Somalsku, vybijeme riadny kus stopaze na nezazivnych debilnych sprostostiach na temu modeling a la Heidy Klum, potom sa zas budeme chvilku tvarit vazne, pricom ale zopar scen bolo cisty WTF a nakoniec si dame jeden sebaukajaci happyend. Pre zeny zjavne 100%, normalny clovek tomu moze dat tak 50. ()

Monika95

Film, který jsem skoro celý probrečela, když si uvědomíte projednávanou situaci, Islám, co dělají s dětmi (mimo jiné)..... ()

viax

Jemně a v romantickém hávu podaný příběh jedné ženské obřízky. Ta, na rozdíl od obřízky mužské, nemá žádné medicínské opodstatnění. Doporučuji shlédnout, pokud o tématu nic moc nevíte. Ti, kdo již vědí, by ocenili přesnější informace o důvodu a především o rozsahu odstraňovaných částí ve stydké oblasti. Existuje obřízka částečná (malá, velká) a kompletní, kterou právě byla zmrzačena Waris, záleží na části Afriky. Jenže to by pak už byl jiný film. Dětští herci byli výborní, dospělé Waris chyběl drajv. ()

Zaks

Milé, vtipné, nádherné v obraze, silné v príbehu. Zároveň desivé, mrazivé a odporné, čo je v ostrom protiklade so zbytkom filmu. Pravda je niekedy ozaj príšerná, ale zrejme ináč, ako takto brutálne, sa to podať nedá. ()

Sejkorka

Teď ještě stahuju jinou verzi filmu, sice slovenský dabing, ale jsou tam titulky. Tudíž to, co pomůže pravděpobně k lepšímu hodnocení, než jen 3*. Pochopit hlouběji značnou část děje v somálštině. Scénu, kde tříletou Waris obřezávají však vynechám, anebo zase vypnu zvuk. To je strašný, jak lidi můžou trápit svoje bližní. Jinak postava Waris Dirie je velmi sympatická, zpočátku až komická a roztomilá. Stojí za to takovýto film zhlédnout. NEMÝLIL JSEM SE titulky zásadně pomohly pochopení zásadních částí děje v Somálsku (proč Waris utekla, tedy odešla přes poušť do Mogadiša, proč odletěla do Londýna a proč se nechtěla vrátit do země po ukončení občanské války. 4* ()