Dívka na přání

• USA The Girlfriend Experience (více)

Chelsea (Sasha Grey) je luxusní call girl pro manhattanskou smetánku a režisér Steven Soderbergh (Traffic) sleduje její kariéru i soukromý život ze všech úhlů. Věnuje se nejen jejím pocitům a zkušenostem s klienty, ale i její kariéře a všemu, co tato pro film velmi atraktivní profese obnáší. Soderbergh pro větší autenticitu svěřil hlavní roli mladé pornoherečce. Film, jehož děj se odehrává před americkými volbami v roce 2008, je natočen režisérovým typickým, lehce dokumentárním stylem. Dívka není pouze placeným sexuálním objektem, ale nabízí svým klientům iluzi romantické lásky, zatímco vztah s jejím přítelem a osobním trenérem Chrisem (Chris Santos) chladne… (oficiální text distributora)

Lukaso1

Nahlédnutí do života pohledné sex společnice, která si své schůzky píše poctivě do deníčku. Myslel jsem, že z režie Stevena Soderbergha vyjde něco koukatelného, ale bohužel to tak nedopadlo. Film je tak pro pány co se chtějí podívat na průměrně hrající Sashu Grey (známa pornoherečka) a to je tak vše. Zbytečné, nudné a jelikož je snímek z roku 2009 v období hlavní ekonomické krizi v Americe i docela frustrující. ()

Nikol10

Jedná se o artový film s prvky dokumentárního snímku, což by mi nevadilo, kdyby mě příběh vtáhl do děje. Celou dobu je snímek poněkud zmatený a části s přítelem hlavní hrdinky jsou nudné k smrti. Jinak jako sonda do dívčího světa a kritika společnosti, kde peníze, luxusní hadříky a společenská prestiž hrají prim dobrý. Rivalita panuje všude, zvláště pokud dívčiny svádí boj o zákazníky, protože diamantové náušnice stojí nemalý peníz že! Jinak hudba byla fajn, i když jí bylo málo, ale šikovně vybraná. Další hvězdičku dávám za Sashu, protože je to luxusní slečna! ()

Saljack

Film se potácí v otřesné propasti prostřihů, při kterých máte co dělat abyste se zorientovali. Navíc to jenom tak plyne. ()

Insspektor

Nemyslím si že ak niekto 3xkrát vo filme spomenie americké voľby, 2xkrát že je lepšie investovať do zlata ako diamantov a pod. z neho robí nejakého sudcu ktorý láme palicu nad americkou spoločnosťou ako som sa tu dočítal. S. Soderbergh je určite majstrom svojho remesla ale týmto dielom (či už sa naozaj iba snažil si vyskúšať ľudí a ich reakciu) iba málokomu dokázal pretlmočiť svoju myšlienku, ja osobne som ju väčšinu času postrádal. Jedna-dve scény ktoré ma zaujmú to je na film strašne málo. ()

david666

Tak tohle jsem nepochopil - co že měla být ta dívčí zkušenost? Kdyby tam Sasha hodila aspoň jednu tvrdší scénu aspoň by se člověk pobavil. A postavu jejího přítele jsem už vůbec nepochopil. ()

vancho

Nápad spracovať život prostitútky bol mnohokrát realizovaný a často oveľa lepšie. Dokumentárny štýl je až nudný, film nevyvolá emócie, ani morálne otázky. Zdá sa, že jednoducho to dievča robí preto, lebo je to zábavnejšia a lepšie platená práca ako predavačka v supermarkete. Ale možno to mal byť hlavný odkaz. ()

tomma

Sashenku už nebaví polykat semínko. Poslední vzorek ji tak nesedl, že ještě před zapnutými kamerami vyvrhla snídani a včerejší večeři. A tak si řekla „dost bylo už semínka, zkusím něco vážného“. Přiznám se, že kdyby zde nehrála, tak bych film ignoroval, neb moje poslední zkušenosti se Soderberghovými filmy, jež jsem měl tu čest shlédnout, jsou velmi nemilé (FULL FRONTAL, CHE). THE GIRLFRIEND EXPERIENCE je nudná a nezajímavá konverzačka, kde postavy odříkávají před kamerou svoje repliky s informační hodnotou nula celá nula nic, poté zmizí, pak se zase znenadání objeví, skokově se střídá minulost, přítomnost a budoucnost a slovy Járy Cimrmana (de facto Jana Nerudy) jsem po chvíli nevěděl, kde vlastně jsem. Mužské postavy většinou mluví zády ke kameře a na Sashence je vidět, že není zvyklá před kamerou dělat normální věci, takže neví co s gesty, co s mimikou, a tak si po většinu času hraje s vlasama a nejradši by převrhla stůl a chlapa přeblafla. Takže, Sashenko, jedna hvězdička je za tebe a ta druhá...... jo ta je taky za tebe. Ale vrátíš se zase k polykání semínka, žejo? :-) ()

montel

Chelsea (Sasha Grey) je mladá luxusní prostitutka, která se spojí s novinářem se kterým chce sepsat svůj příběh. Vypráví mu tedy o svých klientech, o svém příteli a o muži, kterého zrovna poznala a který ji něčím zvláštním začal přitahovat...Bože děkuji za krátkou stopáž. Sasha Grey je sice neuvěřitelně přitažlivá a sexy, ale nic víc vám tento film nedá. Kecy o tom s kým kde spala a co měla zrovna na sobě není zrovna to pravé ořechové. Steven Soderbergh zde opravdu narazil. 20% ()

gizi

Dost zajímavý snímek, spíš asi takový nezávislý (vyjadřuje se k volbám, koho volit...). Působí trochu zmateně (včetně kamery), jakoby amatérský dokument, ale po shlédnutí zůstane v paměti. Jen ten rychlý konec mě trochu zklamal, i když: proč ne? 75%, 31.12.2014. ()

tekedozai

Dievca sa fakt snazi, pri niektorych scenach by som ani nepovedal ze sa jedna o pornstar, pri inych by som povedal, ze by sa mala drzat svojho remesla.. Napodiv filmu chyba to na com je vlastne zalozeny a to emocie. Ale inak zaujimavy dokument, pre ktore som mal vzdy slabost.. ()

kisho

Moderny indie film v prijemnom podani. Kto si uzil The bubble s nehercami v hlavnych ulohach musi vidiet aj toto. Tvorivy pristupu k snimaniu a velmi sviezi strih v kombinacii s hereckymi laikmi serviruje prijemne nenutene rozpravanie o postavach ktore su o cosi menej exponovane zvnutra navonok, ale to je nieco na co si asi treba u Stiviho zvyknut.. Ak hladate zaujimavy film ktory nepochadza z masinerie monstroznych studii a zachovava si punc hodnotnej kinematografie ste na spravnom mieste. ()

Keiniku

Sonda do existence společnice, kterou poměrně upřímně ztvárnila celkem ňuňatá Sasha Grey. Fajn, proč ne. Už samotná skutečnost, že Soderbergh obsadil pornoherečku, by měla být určitým signálem, že tohle dílko asi nesedne každému. Plus tu máme chaos, zmatek, paniku, pokud jde o řazení scén. To se prostě nemůže zavděčit všem, i kdyby chtělo. Ale má to spoustu světlých momentů. Tak třeba - bavil mě scénář.Netuším proč, ale bavil. Bavila mě ta skvělá nakupovací sekvence, jako vystřižená z Pretty Woman. Bavil mě Chelsein boyfriend, kterej by vykecal tele i z vola, nejen z jalové krávy. Bavilo mě to tak nějak celkově. A navíc je to prostě krátičké. Nikdo si tudíž nemůže stěžovat na předimenzovanou stopáž. ()

copterfish

Strašná píčovina.Ze začátku to vypadalo dobře,ale pak to bylo pořád to samý,ta prostitutka mluvila s nějakým spisovatelem o svých kilentech,pak záběr na skupinu boháčů v letadle jak se baví o hovně,a takhle pořád do kola. ()

viax

Útržky rozhovorů, útržky příběhů, vše smícháno bez ohledu na časovou osu, zdá se, že nevíš, kdo je kdo, ale nakonec je to vlastně jedno. Nejdůležitější je ten pocit. Prázdnota. ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění

08.09.2009

Sex, pravda a video

Sex, pravda a video

01.05.2008

Tak tahle zpráva přímo žadonila o bulvární titulek. Soderbergh ve světě luxusní prostituce, Soderbergh chce pornohvězdu, Soderberghovy zážitky s profesionální přítelkyní nebo něco takového. Steven… (více)