Dívka na přání

• USA The Girlfriend Experience (více)

Chelsea (Sasha Grey) je luxusní call girl pro manhattanskou smetánku a režisér Steven Soderbergh (Traffic) sleduje její kariéru i soukromý život ze všech úhlů. Věnuje se nejen jejím pocitům a zkušenostem s klienty, ale i její kariéře a všemu, co tato pro film velmi atraktivní profese obnáší. Soderbergh pro větší autenticitu svěřil hlavní roli mladé pornoherečce. Film, jehož děj se odehrává před americkými volbami v roce 2008, je natočen režisérovým typickým, lehce dokumentárním stylem. Dívka není pouze placeným sexuálním objektem, ale nabízí svým klientům iluzi romantické lásky, zatímco vztah s jejím přítelem a osobním trenérem Chrisem (Chris Santos) chladne… (oficiální text distributora)

Hanys_

Zhlédnuto čistě ze zvědavosti jak hraje a vypadá oblečená Sasha. Jinak opravdu netuším, co Soderbergha přimělo k tomu natočit film o "luxusní" kurvě. To už Steven mohl rovnout natočit Sashin životopis. To by bylo určitě zajímavější podívání a snad i bez blbých keců... ()

Holina odpad!

Omlouvám se Stevene, tohle jsem prostě nebyl schopen dokoukat. Sasha prostě nestačí. Aspoň v téhle póze ne. ()

F.W.Colqhoun

All women ultimately are evil. They're the worst species. They're worse than fucking hyenas, because they have all the power. Soderbergh údajně natočením filmu sledoval vyjádření 'obav' o osud pornoprůmyslu, plynoucího z imploze obsahu v prostředí internetu. Ze zachyceného prorůstání sfér prostituce, vztahů, umění, obchodu a všeho dalšího mohou leckoho přepadnout obavy o osud božího stvoření obecně; Dívka je Americké psycho bez zábavných vražd, humoru a recenzí na alba Phila Collinse a Whitney Houston. Znechucení je o to větší, že Soderbergh prezentuje vše zcela odtažitě, asepticky, bez esteticky-morálních nápověd, vlastích většině komerční kinematografie. Drama je nicméně zde, stačí mít oči na koukání. PS Sasha Grey by si moc peněz jako šlapajznice nevydělala. Neumí totiž hrát. ()

Ondracius

LFŠ 2011: Soderbergh se asi musel hodně nudit a rozhodl se, že unudí i diváka, jinak totiž moc nechápu, o co mu šlo. Ploché, hloupé, nudné. ()

Marys

LFŠ 2011: Príbeh síce zaujímavý, no samotné podanie mi vôbec nesadlo. Hlavná predstaviteľka síce pôsobila pútavo, no po filme som si povedal, že nám radšej mohli pustiť nejaké porno, kde ona hrala, než toto. Nudné nekonečné dialógy o ničom pôsobili strašne amatérsky, statická kamera a nepochopené rozostrenia pre mňa film úplne zahrabali. ()

yuppie

Tenhle film mě ochromil. Dokumentární forma snímku umožňuje ukázat dnešní povrchnost v celé její odporné nahotě. Záběry na naleštené povrchy nábytku, luxusní interiéry, hra se světlem, to vše nádherně doplňuje nablýskaný povrch avšak vnitřní prázdnotu hlavní představitelky. Pocity, láska, seberealizace, to vše je zde nepodstatné. Důležitý pro hlavní představitelku je zde jen úspěch. ()

mira007

Hvězdu dávám za obsazení hlavní hrdinky, protože kdyby ten film nebyl zajímavý tím, že hlavní roli hraje hvězda perverzních pornofilmů ( ale v tomhle filmu se ukáže nahá jen když jednou vstane z postele ) tak by ten film byl takové plkání o ničem bez té jedné hvězdy za obsazení. ()

bolan

Nesmyslné tlachání o Obamovi a o tom co měla jedna průměrně hloupá štětka na sobě v jakémsi pseudo-dokumentu. Tohle může umělecky rozebírat pouze skutečnej kretén. Nad některými komenty skutečně kroutím hlavou a předpokládám že asi tak stejně jako autoři těch komentů nad tím mojím. ()

Martinius odpad!

prednedavnom som bol na prednaske o valasskom kniezati dobre znamom ako vlad III. draculea alebo este lepsie ako vlad napichovac. slavna stokerova historicka predloha riesila vsetkych problemovych ludi tym, ze ich nechala napichnut na kol. dobry napad spravit toto s reziserom, povedal som si po pozreti predmetneho soderberghovo filmu. napokon som myslienku zavrhol. nie z nahle prebudeneho altruizmu ale len preto, aby sa tomuto psychopatovi nedostalo este dalsej pozornosti. uplne by postacilo utat ruky a vytrhnut jazyk, aby viac nemohol nic natocit. no dobre, budme humanni, pristupme na lobotomiu. girlfriend experience je jeden z najnudnejsich filmov, aky bol kedy natoceny. bez pribehu, bez deja, bez myslienky, bez jedinej zmysluplnej vety, bez jedineho herca, ktory by aj vedel nieco zahrat. nedokazem sa zbavit pocitu, ze ho soderbergh natocil cisto ucelovo pre sashu grey. a ruku dam do ohna, ze to spravil po tom, ako si pozrel vsetkych jej 224 pornosnimkov a viac nad nimi nevladal onanovat. rozhodol sa preto tuto povabnu utlu pornoherecku (ktora na pornoherecku skutocne nevyzera) vyhladat osobne a so skrytym zamerom mat s nou sex s nou natocil akoze narocny film. sasha je vsak naozaj jedinym svetlym momentom tejto neskonale plytkej ubohosti. nevie sice absolutne hrat, rozpravat a ani sa len pohybovat, akurat len pekne vyzera. reziser tak trestuhodne prepasol prilezitost povzniest film predvedenim jej skutocnych kvalit - napriklad vo forme strkania prirodzeni do hrdla az na doraz alebo nenasytneho prehltania az jej z toho tecu ocne tiene. vysledkom je zostrih nesuvisle na seba nadvazujucich scen pozostavajucich z jedenia, jazdenia v aute a vo svojej podstate nesmierne slabomyselnych pseudointelektualnych kecov. zmes spomenutych prisad robi z tohto pohladu girlfriend experience jeden z najhorsich filmov vsetkych cias, robi z neho muciarensky nastroj, ci dokonca potencialnu zbran hromadneho nicenia. z tohto dovodu by som scenaristu nechal stiahnut z koze a soderberghovi predsa len utat ruky a vytrhnut jazyk. a pre istotu aj vypichnut oci. alebo kvoli nemu aspon zvolal druhy norimbersky proces. nech tento alternativne sa tvariaci idiot uz viac nic dalsie nenatoci. ()

*Colorado

Hm, jediné, co bylo koukatelné, byla Sasha Grey. No ale pokud bych jí chtěl vidět znovu, raději si pustim nějaké porno s ní :-) Tohle je vcelku zbytečný film. ()

Olík

Příběh exkluzivní společnice (ztvárněna skutečnou pornoherečkou Sashou Grey), budující svoji kariéru a na úkor vlastního vztahu. Tohle byl Steven Soderbergh? - kdybych to nevyděl černé na bílém, tak nevěřím!!!! Něco mezi dokumentem, televizním filmem a studentským experimentem i 70 minut bylo až, až. ()

BOURQUE

Jediným zaujímavým momentom vo je šikovný bubeník na ulici. Pán Soderbergh, čo to malo byť? Osobné hodnotenie: 53% (*) ()

Pekisan

..alebo ako sa slapka a fitness trener vyrovnavaju s financnou krizou. SPOILER! Slecna Sasha Grey si zaraba ako eskort dama a jej klienti ju obdivuju aj kvoli tomu, ze ma dlhodoby vztah:) Jej frajer je trener, ktory sa chce vo svojej praci posunut dalej a tak odmieta nosit uniformu fitka kde pracuje a chce zacat trenovat trenerov alebo sa stat spolumajitelom:)) Vztah funguje vyborne az do prekvapujuceho momentu kedy mlady mladik plny idealov zistuje, ze jeho slnko zivota ziviacej sa ako kurvicka je...prekvapujuco kurvicka:))) Slecna "Praca-je-praca-emocie-bokom" sa vysere na vsetkymi obdivovany perspektivny vztah, aby mohla stravit vikend s chlapom, ktoreho nepozna ale knizka jej podla jeho datumu narodenia povedala, ze je to ten pravy. :)))) A chlap nepride:))))) Tak netusim celkom co nam chce "basnik" povedat ale napadaju ma tieto moznosti: zena sa s niekym vyspi a citi sa ako kurva, zena sa s nikym nevyspi a napriek tomu sa citi ako kurva, zena sa s niekym vyspi a citi sa kurva napriek tomu, ze je kurva. A chlapi su tiez kurvy:))) ()

Vito odpad!

Pornoherečka obsazená do role luxusní společnice pro "větší autenticitu"? Tady asi někdo nepochopil o čem to vlastně točí film a podle toho to taky dopadlo. Takže je možná nakonec dobře, že film je o ničem a hlavní hrdinka tudíž nemá co hrát. Protože kdyby snad měla, tak vzhledem k její "kvalifikaci" by to musel být prů.er ještě mnohem větší. A jak bych pak zadával záporné hodnocení to fakt nevím. Takže nakonec je to vlastně ještě celkem dobrý výsledek. ()

Perr

Obrovská nuda, kecy o ničem, marně jsem hledal nějaký smysl (cíl)filmu, nepřirozené charaktery včetně Sashy Grey, která je daleko lepší ve svých klasických filmech:o). ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění

08.09.2009

Sex, pravda a video

Sex, pravda a video

01.05.2008

Tak tahle zpráva přímo žadonila o bulvární titulek. Soderbergh ve světě luxusní prostituce, Soderbergh chce pornohvězdu, Soderberghovy zážitky s profesionální přítelkyní nebo něco takového. Steven… (více)