Dívka na přání

• USA The Girlfriend Experience (více)

Chelsea (Sasha Grey) je luxusní call girl pro manhattanskou smetánku a režisér Steven Soderbergh (Traffic) sleduje její kariéru i soukromý život ze všech úhlů. Věnuje se nejen jejím pocitům a zkušenostem s klienty, ale i její kariéře a všemu, co tato pro film velmi atraktivní profese obnáší. Soderbergh pro větší autenticitu svěřil hlavní roli mladé pornoherečce. Film, jehož děj se odehrává před americkými volbami v roce 2008, je natočen režisérovým typickým, lehce dokumentárním stylem. Dívka není pouze placeným sexuálním objektem, ale nabízí svým klientům iluzi romantické lásky, zatímco vztah s jejím přítelem a osobním trenérem Chrisem (Chris Santos) chladne… (oficiální text distributora)

radektejkal

Na jedné straně současná, newyorská varianta Rosemarie (Erich Kuby), především vzhledem k prostředí, na druhé ale jasná snaha o zprostředkování určitého sdělení. Ale právě ono prostředí postmoderního businessu a s ním spojeného způsobu života bylo mi tak cizí, že jsem kód případného sdělení nenašel. Svět točící se kolem ambiciozní prostitutky (Sašašedá - promiňte, ale je to tak melodické), která není jeho středem, má s životem běžných (historických) lidí jen málo společného, rituály jsou tu deformované do ipsety, promrhávané hledáním "svého skutečného já", reálný prostor vně "já" téměř neexistuje. Soderbergh (zřejmě) používá adekvátní postupy zobrazení, aby divákovi vnímání svých záměrů ulehčil, dekódovat je se mi ale přesto nepodařilo. Lavran a Matty v tom snad mají více jasno! ()

Eldrick

Soderbergh není novým černým svědomí Ameriky ani náhodou. To by nesměl být tak povrchní a nudný. Sasha Grey regulérně herecky naprosto chladná a bez emocí, což se dalo čekat od holky, kterou rozparadí akorát tak pořádnej gruppensex s černejma klobásama. Tyhle Soderberghovy nezávislý pozérský pokusy o umění vyšly vždycky naprázdno. Jediný, co za něco v tomhle směru stálo, bylo SEX, LŽI A VIDEO, ale to už je nějaký ten pátek oldschool. ()

M.i.k.e

nemůžu říct,že by se jedanlo o nejslabší Soderberghův kousek,protože takový druhý Che mi sednul mnohem méně,nicméně Girlfriend experince je pro mě hodně těžko uchopitelný snímek.Jako celek na mě totiž působí neuvěřitelně studeně a nijace.Je to možná zvláštní slovo pro vyjádření pocitu z filmu,ale přesně takový mám po jeho shlédnutí pocit - žádný.Osobně mi tam chybí nějaké výraznější rozuzlení,ať už by mělo být jakékoliv...60% ()

Martin741

Zeby sa Soderbergh zase hral la Larsa Von Triera alebo Refna? No, zacinam si mysliet ze jo ....... lenze Soderbergh nie je Von Trier, ze jo . 5 % ()

kaposlav

Pozrel som si to len kvôli účasti Sashi Grey a fakt je to len "herečka". Proste v tom filme bola nevýrazná a celé to bolo o ničom. Filmy pre dospelých jej rozhodne idú lepšie. ()

MA.KI

Převrácené hodnoty dnešního světa naservírované na zlatém podnose. Peníze. Byznys. Luxus. Lukrativnost. Lukrativnost v souvislosti s lidskou bytostí. Člověk coby prostředek. POVRCH (těl, předmětů…) válcující vnitřek (= podstatu). Zavřené dveře do duše / k projevení se / k odlišení se… ~ Více viz výstižné komentáře od JFL a Lavrana. ~ ~ Někdy si klienti myslí, že chtějí mé opravdové já, ale nakonec to nechtějí. Chtějí, abych byla tím, čím oni chtějí. Chtějí, abych byla něčím jiným. Nechtějí, abych byla sama sebou. ()

cubajz

na tento film jsem se díval hlavně kvůli krásné Sashe Grey (kdy jindy se mi jí poštěstí vidět oblečenou:), ale obsahově by se dal snímek bez kapky nudy shrnout do deseti minut, i těch slabých osmdesát je na něj zbytečně moc.. ()

campix

Proboha čeho se to Steven Soderbergh dopustil. Vím, že dokáže natočit každou ptákovinu, ale tohle už celkem přehnal. Snad nejnudnější film co jsem za poslední dobu viděl. Dialogy o ničem, příběh o ničem, kamera neskutečně nudná a prkená. Čekal jsem také daleko více sex-appealem nabitých akcí, čehož jsem se nedočkal. Abych tenhle komentář uzavřel něčím pozitivním, tak tím, že Sasha Grey je dívka od fochu a je neskutečně sexy, ale měl jsem nějak pocit, že se jí kamera vyhýbá. ()

sulimo

Docela s nepochopením obdivuju ty, co v tom hledali něco výjimečného, ať už pro pornoherečku v hlavní roli, nebo Sodebergha zjevně netušícího, jakou další kravinu točit a ještě víc tím nešokovat diváky. Natočit to někdo jinej, tak to tu je černý. ()

Juto

,,Dievča na želanie" bohužiaľ nie je taký skvelý film ako som si myslel. Má veľký záujem o vizuál, špecifické dialógové scény, paralely v postavách a herecké obsadenie/výkonou, ale film sa nikdy nespojí tak, aby splnil požiadavky diváka na niečo zmysluplné. 4/10 ()

bartias

Režisér Dannyho parťáků je pozér - a to jak obsahový tak formální. Slavná pornoherečka Sasha Grey hraje dívku, která si vydělává jako luxusní escort, příčemž žije s přítelem, jenž o všem ví. Soderbergh si hraje s kompozicí záběrů a záměrně mate střihem. Chvíli trvá, než si člověk uvědomí, že rychlé prostřihy jsou někdy zároveň flashbacky. Déle než hodinu a půl by se to asi nedalo snést. Těch osmdesát minut to ale je napínavá zábava, která vyvolá touhu pustit si tenhle soderberghovský experiment někdy znovu. ()

marvan

Film o znuděných a povrchních lidech. Obsazení role hrdinky hvězdou filmů pro dospělé není pouze marketingovým tahákem. Osobnost Sashi Grey postrádá, typicky pro pracovnice pornoprůmyslu, výraz i emoce, cokoli osobního podmiňující intimitu. Celý film sledujeme její cestu skrz soukromí byznysmenů a celebrit, kteří věří, že intimita je jen další značkové zboží. ()

Mihail123

Divácky zabiják, obyčajný experiment Stevena Soderbergha, ktorý mal zostať radšej tak, a nikdy nemal byť natočený. Sasha Grey má peknú tvár, ostatne kvôli nej som si tento film pozrel...Ale unudil ma k smrti. Bez akéhokoľvek záujmu upútať diváka rozprávaný príbeh luxusnej šlapky a ešte k tommu aj so suchými dialógmi. Och počkať, toto ani neznie ako dobrý námet na celovečerný film. Ešte že má len 80 minút. ()

Ichabod

Soderbergh mne poslední dobou moc nezajímal díky jeho pro mne absolutně mimo tématy. TGE má jednoduchý námět a na nic si nehraje. Líbí se mi atmosféra Manhattanu, líbí se mi Sasha Grey a co je hlavní.... Zajímá mne jak asi vypadá život drahé call girl a líbí se mi jak jde tenhle film do hloubky a zároveň si drží kvalitní filmovou úroveň (hudba, kamera jsou prostě klasický Soderberghův nadstandart) a Sasha Grey a i ten její přítel ve filmu hrají dobře (v rámci možností Sashy coby pornoherečky). Dobrý film s krátkou stopáží utekl jako voda a tak tedy hodnotím nadprůměrně. ()

Autogram

Sasha Grey je oblečená skoro po celý čas filmu a o sexe iba rozpráva. Ako luxusná spoločníčka vyzerá vskutku luxusne, vyžíva sa v značkovom oblečení, úprave zovňajšku a celkovo sa asi nemusela veľmi herecky pretvarovať. Spovedá sa zo svojich pocitov skoro každému koho stretne, svojim klientom, priateľovi, kamarátke, novinárovi. Občas strih na partiu menežérov v lietadle preberajúcich politiku, ekonomickú krízu, jej riešenie, kroky vlády, a ženy, jednoducho klasické pivné debaty. Čo z filmu vzíde, čo má vyplynúť z jej recenzie ako spoločníčky nie je celkom jasné, otvorený koniec vyzerá, akoby režisér plánoval pokračovanie, možno o pár rokov. A komu, ako mne, o význame filmu niečo nie je jasné, odporúčam tunajší výborný komentár od JFL. –––– Kdyby chtěli, abych byla taká, jaká jsem, tak by si mně nekupovali. –––– Jak si můžeš myslet, že se holce líbíš, když jí platíš za to, aby s tebou byla. ()

milancecil

245."...naštěstí je dost atraktivní, což pomáhá, aspoň si to užiju, až na to, že když jsem odcházela, tak ani nevstal, aby mě objal, rozloučil se, aby mě políbil na tvář, byl to vážně hodně nepříjemný odchod, to on předtím vážně nikdy neudělal.." tak se svěřuje přítažlivá dívka, profesionální společnice majetných mužů, Chelsea, opravdu výborný film, i k tématu přiměřeně zvolenou téměř dokumentární formou, nad nejvyšším hodnocením jsem nezaváhal, takový výstižný obraz naší doby, ukázka vztahů bez opravdových, upřímných citů, předstíraná náklonnost a sympatie, uplácený klam, že nás má někdo rád, že je mu s námi dobře, iluze vzájemné blízkosti, sdílená intimita jako obchodovatelná komodita, něco zpeněžitelného, získané peníze možná pak otupí ty nepříjemné pocity, když jsme s někým nebo děláme něco, co nás jinak odpuzuje, je nám odporné, jakou skutečnou cenu, nevyčíslitelnou, za to platíme, smutné, ale velmi podnětné, opakovaným zhlédnutím jen dále prohlubující úvahy, umocněné právě i volbou herečky, díky jejímž životním zkušenostem dílo získává na silnější autenticitě, mohu jen doporučit ke zhlédnutí. ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění

08.09.2009

Sex, pravda a video

Sex, pravda a video

01.05.2008

Tak tahle zpráva přímo žadonila o bulvární titulek. Soderbergh ve světě luxusní prostituce, Soderbergh chce pornohvězdu, Soderberghovy zážitky s profesionální přítelkyní nebo něco takového. Steven… (více)