Za dávných časů vládl zemi české kníže Krok, který měl tři dcery obdařené nadpřirozenými schopnostmi. Nejstarší Kazi měla schopnosti léčitelky, Teta dokázala promlouvat s duchy a nejmladší Libuše viděla do budoucnosti. Po smrti otce převzala vládu na jeho přání právě nejmladší dcera Libuše. Ačkoliv byla Libuše moudrá a spravedlivá vládkyně, muži jí pohrdali. Libuše se tedy rozhodla provdat za Přemysla Oráče ze Stadic, aby s jeho pomocí dosáhla uznání mezi svými podřízenými. Společně se usídlí na hradě Libušín, odkud Libuše předpověděla i založení a slávu města Prahy, které se později stalo sídlem královského rodu Přemyslovců. Po smrti Libuše přebírá vládu její manžel Přemysl, s končícím matriarchátem však stoupá nespokojenost žen, které nakonec vyvolají Dívčí válku. Příběh kněžny Libuše je tentokrát nahlížen nejen z pohledu Jiráskových Starých pověstí českých, ale opírá se i o divadelní hry Franze Grillparzera a Clemense Brentana. (oficiální text distributora)

DVCAM odpad!

Tento film je opravdu bída, přesto by byl skvělý pro výuku, jak se to dělat nemá. Pokud jsem pochopil, co chtěli tvůrci říct, musím uznat, že myšlenka v zásadě špatná není, ale zpracování a realizace je hrůza od začátku do konce. ()

Rejzl odpad!

Fakt jsem se snažila tenhle pokus o filmařinu brát s nadhledem a být otevřená novým věcem. Přes veškerou moji snahu se mi to nepovedlo ... Odejdu zpytovat své svědomí k lesním elfům. Možná cestou potkám nějákého bláznivého poustevníka, který orá v lesích ... A na všechno mu budu odpovídat yeah!!! ()

sarianna

V první řadě je nutné si ujasnit, že v případě kněžny Libuše se nejedná o historickou osobnost,ale o pověst. Nicméně tato pověst se stala po celou dobu historie jedním z pilířů české státnosti, a tak srdce historika krvací, zejména při čtení komentářů některých zde přítomných ignorantů. A teď z jiného soudku. Přemýšlela jsem, jestli dát odpad nebo jednu hvězdičku. Nakonec tu jednu udělím, protože je to fakt sranda, takhle jsem se dlouho nezasmála (bohužel tvůrci to mysleli vážně). Mezi moje nejoblíběneší scény patří útoky (čtyř až pěti) avarských nájezdníků, cokoliv za úplňku a závěrečná rozhodující bitva (či broušení měče). Celou dobu se ale zdálo, že na sebe spousta scén moc nenavazuje, jako by bylo hodně vystříháno. Začala jsem mít pocit,že existuje ještě jakási rozšířená, nesetříhaná verze, která je ale určena pro specifičtější diváky, přesněji na pulty specializovaných prodejen. God save Libuše and Přemysl with his iron fist:) ()

Motherlovebone odpad!

Marek Vašut se svěřil národu, že trpí maniodepresivní psychózou. Pokud hraje v tomhle, tak se není čemu divit... A milej zlatej kiddo, obhajovat špatnej film je pakárna. Věř mi ()

JimMorrison

guilty pleasure jak vyšité... úchvatné dílko z naší historie, u které jsem se nasmál stejně jako u Dívčí války F.R. Čecha ()

pvlkohout

Neřeším historickou stránku věci - Libuše je stejně nejspíš smyšlená postava, takže je možné vše. Jenže... Z celého filmu čiší nízkonákladovost. Výkony herců jsou fakt špatné. A ten kdo psal dialogy byl asi na drogách. Některé filmy jsou tak špatné až jsou vtipné. Několikrát jsem se tomu od srdce zasmál. Dal bych tomu klidně i víc hvězdiček, ale kromě WTF momentů kdy jsem se smál byly proloženy nudnými pasážemi... Navíc, kdyby to mělo víc hvězdiček, tak to zapadne a pak by to nenašli lidi, kteří jsou masochysti a sjíždí žebříček filmů odzadu.... ()

vinducha

Než jsem se podíval na filmografii kameramana Bukowskeho , myslel jsem , že to byl nějaký žák ze základky s kamerou za 673 KČ ze zastavárny . Ale ne , zřejmě ten prasácký obraz byl nápad tvůrců. Pokud se něco dělo ve tmě , absolutně člověk nechytil , co je to za čí pohyb. Nicméně klady tohoto filmu se mi jeví docela přesné se držení předlohy pana Jiráska , herci ač ochotníci vyjma naší dvojky Vašut / Kříž , tak taky úplně tragičtí nebyli , hudební doprovod obstojný , střih sice odfláklý , ale i tak bych to na odpad neviděl. Režiser má sice česko německé kořeny , ale produkce byla předpokládám Usa  . Beru to jako takovou lehce nepovedenou poctu amíků , kteří žádné dějiny nemají , českým starověkým dějinám. ()

Miroslav.Zac

Ten film je tak špatný, že kdyby ho natočil Čech, byl by souzený za vlastizradu. Takhle se režisér může bát jen toho, že by při návštěvě Čech dostal sekeromlatem do palice od nějakého místního zapáleného pohana. ()

SimonM odpad!

Tak to je opravdu zrůdnost, američané s pomocí českých herců natočili nejhorší film roku. Nejde vypíchnout co je špatně.....všechno.... jediná emoce která ve mě zůstala je trapnost. ()

ohneta odpad!

Tak genialní film, jsem už dlouho neviděl. Vašut a jeho geniální " yeahh!!" Kříž vypadá jeko Čáryfuk bez Tačvůda a hromada "herců - neherců" , které vybrali z nějakého levného porna. Podle mého odhadu celý film nestál ani 999 dolarů. Úžasné dekorace a kamera Vám vyrazí dech. A co na to krteček, vypelíchaný orel a Jan Tleskač?? ()

roabe

V externích recenzích, zejména pánů Fuky a Fily, je řečeno vše a mají naprostou pravdu... Přesto je ve filmu pár ne úplně špatných momentů. Především prvních asi 5 minut, vzbuzujících (marnou) naději, že to tak strašné nebude - scéna prvního setkání Libuše s Přemyslem a zároveň umírání Kroka, kdy se při jeho objetí Libuše vrací flash backem do dětství. Pak snad ještě pohřeb Kroka žehem včetně obětované otrokyně. Taky na hlavní představitelku se dalo koukat a jako jediná měla snahu i hrát. A ještě hudba převyšovala svou kvalitou samotný film. Kostýmy strašlivé, až na několikery Libušiny šaty, které, ač samozřejmě ahistorické, byly alespoň výtvarně zajímavé a řemeslně poctivé. Zbytek - hrůza. Kromě lesa (smrkové monokultury) v Brdech a vápencového lomu v Českém krasu se natáčelo především ve skanzenech Villa Nova v Uhřínově (Stadice exteriéry) a pražské Řepoře-Tuležimi (Stadice interiéry a exteriéry nějaké jiné osady a zřejmě stavby Prahy). Curia Vítkov hraje asi ve dvou scénách Vyšehrad. Opravdu zvláštní je, že tvůrci naprosto rezignovali na jakékoliv svícení scén a alespoň standardní kamerovou techniku. Ke vší té hrůze scenáristické a herecké se tak řadí ještě vzezření amatérského domácího videa, snímaného z většiny jen v celcích a polocelcích. Utěšuje mě jen to, že jsem svými penězi za lístky do kina přispěl alespoň ke snaze a odvaze distributora nás s tímhle dílkem seznámit. ()

vyzakloflu

Ehm... tak jedna hvězda za Iron fist (Proč se ho sakra zeptali, jakto že jí ze železnýho stolu?) a Praha- treshold (Proč pak sakra řekne, že to město pojmenuje PRAGUE? :D). Jakejsi pokus udělat pověst realisticky. Fakt doufám, že takhle to za bájných dob v Čechách nevypadalo... ()

Aktamix odpad!

Masochistická jízda bez konkurence. Ochotnické výkony, kompars posbíraný snad v lese. Oráč vypadá jako maďarský pornoherec Orál. Jeho perla "leave" mne uzemnila. Vlasta a její fatalistický boj proti mužům ve stylu maryšovského vzdoru. Nevím jestli tu fungovalo něco jako scénář, jelikož dialogy i českých hereckých mistrů (Vašut, Kříž)..."I am sorry Kazi, Yeahh", nebo "Co na to krtek...a vypelichaný sokol", musel napsat někdo mimo prostor a čas. Kulisy nula. Točilo se na palouku. Absence dosvětlování dělá z tohoto filmařského experimentu až noirovou lahůdku. Pořád nějaké jebačky. Měčislav, ajron fist, povykovaní komparsu, desítky wtf momentů.... No byl jsem na kino projekci a v životě jsem nezažil tak unikátní atmosféru v kině. Hromadný aplaus tvůrcům byl spontánní, humor maximální. Odpadus krystalikus! ()

PinkieCat odpad!

Můj bože! Ne, nejsem věřící, jen jsem utrpěla šok! Shlédnutí toho filmu pro mě znamenalo kulturní otřes. Považuji tento filmový počin za absolutní znehodnocení české historie. To si celý filmový štáb mohl místo natáčení raději zatancovat na zahradě kolo, kolo mlýnský...a ušetřili by čas i peníze. A to jsem se v DVD deníku, který pravidelně pročítám, dozvěděla, že je Kněžna Libuše takový Pán prstenů po česku. Moje maminka (zatížená na tématiku českých dějin a pověstí) se okamžitě nadchla a chtěla film vidět. Ale obě nás to velmi, velmi zklamalo. Děj naprostý chaos, herci podávají nepřesvědčivé, nezajímavé výkony, snad jako děti na školní besídce v páté třídě, vše zmatené, infantilní...bohužel. A přitom by se nechalo s tímto tématem tak pestře pracovat. Pevně věřím, že to ještě někdo zkusí, protože s tímto se spokojit nelze. Mé DVD skončilo ihned po shlédnutí v koši na odpadky. ()

Nekromant

Tento revoluční film přivádí na plátno dosud neznámé postavy z naší historie. Prudérní Jirásek zřejmě neměl odvahu popsat, jak to skutčně bylo. Přemysl M*dáč a kněžna Lesbuše mají každý jinou představu o tom, které pohlaví má vládnout a tak není divu, že to dopadne tragicky. Film byl natočen s použitím 10 "herců" a jedné amatérské kmery. Polovina děje se odehrává v noci, která je tak realistická, že není nic vidět. V druhé polovině "herci" zmateně pobíhají po lese, hledajíce ztracený scénář, který jim režisér zapomněl dát. Vrcholné scény jsou několikavteřinový souboj Přemysla a Vlasty (broušení mečů) a Libuše, topící se na mělčině, která se posléze promění v hlubokou vodu. Film patří do žánru tragikomedie - tragicky natočený, komický děj. Doporučuji verzi s titulky, kde vynikne vytříbená výslovnost herců. ()