Za dávných časů vládl zemi české kníže Krok, který měl tři dcery obdařené nadpřirozenými schopnostmi. Nejstarší Kazi měla schopnosti léčitelky, Teta dokázala promlouvat s duchy a nejmladší Libuše viděla do budoucnosti. Po smrti otce převzala vládu na jeho přání právě nejmladší dcera Libuše. Ačkoliv byla Libuše moudrá a spravedlivá vládkyně, muži jí pohrdali. Libuše se tedy rozhodla provdat za Přemysla Oráče ze Stadic, aby s jeho pomocí dosáhla uznání mezi svými podřízenými. Společně se usídlí na hradě Libušín, odkud Libuše předpověděla i založení a slávu města Prahy, které se později stalo sídlem královského rodu Přemyslovců. Po smrti Libuše přebírá vládu její manžel Přemysl, s končícím matriarchátem však stoupá nespokojenost žen, které nakonec vyvolají Dívčí válku. Příběh kněžny Libuše je tentokrát nahlížen nejen z pohledu Jiráskových Starých pověstí českých, ale opírá se i o divadelní hry Franze Grillparzera a Clemense Brentana. (oficiální text distributora)

Cartman

Něco naprosto neuvěřitelného! :-) Po shlédnutí upoutávky jsem neodolal a vyrazil do 70 km vzdáleného kina (v Brněnských kinech to bůh ví proč nedávali) a stálo to věru za to:-D Už v úvodu vám oznámí, že Libušina matka byla lesní elf a tím to teprve začíná... Neuvěřitelné herecké výkony v čele s Pavlem Křížem, který by se měl už věnovat spíš jen své lékařské praxi a Marek Vašut by měl zůstat u Prostenalu:-) Ostatní "herci" jsou na tom podobně, stále stejné exteriéry i jeskynní interiéry, které se posunutím kamery o metr vedle stávají pokaždé jinou destinací, jsou taktéž naprosto báječné, příběh, který všichni známe není třeba zmiňovat, ačkoliv zpracování je pravda poněkud specifické, ale to je třeba vidět:-) Když to vezmu kolem a kolem, film je to naprosto strašlivý, ale až tak, že se stává zábavným, takže jsem odcházel z kina naprosto spokojen...po dlouhé době film, který naprosto předčil má očekávání, jednu hvězdičku má skutečně jen za to:-) ...a vypelichaný jestřáb vás bude ve snech strašit ještě několik týdnů:-D ()

zdeny99

Tohle že šlo do kin? Vždyť kvalita filmu odpovídá průměrným studentským filmům. Točili to Američani, točili to u nás a vůbec to tomu neodpovídá, protože celé se to odehrává jen v lesích. Cožpak v USA nejsou lesy? To kvůli českým lesům letěli přes oceán? Myslím si, že letenky spolykaly většinu kapitálu, protože ta výprava je prachbídná. Stejně jako ta příšerná amatérské kamera. Děj odpovídá otřesnému scénáři. Jen se tam kecá a takřka nic se tam neděje. Jen jednou je přepaden vůz s Libuší a v závěru dochází ke "kolosálné" bitvě. Sami herci možná i věděli, že tohle bude fakt průser, a tak se ani nesnažili hrát. A z průseru rázem vznikla strašná sračka, jenž koketuje se středověkou romantikou stylu STMÍVÁNÍ a se soft-pornem ve tmě. A takhle vzniklo tohle zprznění české legendy americkým způsobem. [1612. hodnocení, 192. komentář, 17%, 113. nejhorší film] ()

paolito

Nářez, nářez, nářez!!! Ještě nikdy jsem nezažil, aby se celý sál sborově tlemil a TLESKAL dění na plátně! Vypelichaný sokol, mlok u muchomůrky, týpek s kládou, železný stůl, jebačka na hnoji, jebačky za úplňku, závěrečná "bitka", ROZHOŇ, Mečislav se sekyrou, Vašut - těch geniálních scén je tu opravdu spousta, anglická výslovnost (ne)herců pobaví minimálně stejně jako dění na plátně, prostě nezapomenutelný zážitek, který ovšem nutno konzumovat společně s větším množstvím alkoholu/zelené medicíny a spolu s partou podobně naložených individuí... FILM ROKU :) ()

Ka!n

Na tento film jsem se vyzbrojil (chápej obrnil) lahváčem, flaškou slivovice, cigraretou a jednim balenim gumových medvidků a stejně se mi to nelíbilo:/. Jednu hvezdu dám jen za Tetu (jj ta emobitch po Libušině boku). ()

KuZd odpad!

nejvetsi blbost, co lze vubec natocit. Urcite stoji se na to podivat. U zadne komedie se nezasmejete tak, jako u Knezny Libuse...kuřba Premysla ve staji... Libuse oslovuje vesnicana, co prehazuje hnuj a pozaduje od neho sex a Vasutovo "Yeah", jsou jen jedny z mnoha uzasnych momentu, ktere mate moznost ve filmu videt:) ()

Kolssteyn

Polovina filmu se odehrávala prozíravě ve tmě, přesto televizně vzhlížející exteriéry připomínaly spíše inscenaci z dílny České televize. Ani tak nevadilo, že zde jedna z nejznámějších českých legend neožila a její lesk byl spláchnut odpadním tokem ještě dřív než měl možnost nějakou bájnost předvést, horší bylo, že z celé nejstarší legendy zbyla jen nevelká skupinka poustevníků potloukajících se někde v pravěkých jeskyních a lesech; skoro jsem už měl dojem, že jsem tam zahlédl i jámu na chycení mamuta. Někdy není na škodu si alespoň přečíst předlohu, která se má natočit... třeba by pak byl i výsledek jiný? ()

Natix odpad!

Vezměte digitální kameru, pár opilých kamarádů, vybavte je dřevěnými klacky a vyražte do lesa - ať natočíte cokoliv, velmi pravděpodobně to bude kvalitnější než tenhle "film". Nicméně navzdory (či spíš díky) tomu, že je ve filmu špatně snad úplně všechno, na co si lze vzpomenout, je zábavný faktor neuvěřitelně vysoký. Pro umocnění už tak velkolepého zážitku doporučuji sledovat ve větší skupině lidí a během promítání hrát drinking game s pravidlem napít se po každém záběru na úplněk. :) ()

koniklecka

Docela dobrá komedie, i když to tvůrci zřejmě nezamýšleli. Když si k tomu stáhnete ještě správné titulky, kde si autor občas neodpustí vlastní komentář, zasmějete se párkrát celkem slušně. Jinak kromě toho, že herci neumí hrát, neumí ani mluvit. Dokážu si představit, že to je počin skupiny nadšených studentíků, ale že se k tomu upsali poměrně známý český herci, to mě trochu udivuje. ()

tuwanakha odpad!

Výsměch nejen české historii, ale i Čechům jako takovým. Jak v tomhle mohli "hrát" Vašut s Křížem to opravdu nechápu... Nejlepší komentář "mcb" - TOHLE je opravdu film, který vás nutí dát všem ostatním "odpadům" aspoň jednu hvězdičku... ()

drankeryth odpad!

Hrozne nudny film, v ktorom sa len neustale keca a ked ma zacat nejaky boj tak to stoji za hovno. Vo filme ich bolo asi dva sa mi zda a ten na zaver filmu bol kratucky a totalne odflaknuty, akoby sa hercom ani nechcelo bojovat. Prevedenie subojov bolo skor na zasmiatie. Teraz uz aj viem ako vznikol nazov mesta Praha. Novopeceny kral sa opytal jedneho sedliaka, ktory niesol jedno drevo, ze naco ho vlastne potrebuje a on mu odvetil, ze ho pouzije na prah na dverach:~) Nechce sa mi verit, ze takto mohol vzniknut pomenovanie mesta Praha:)))) Dokonca vo filme nastala neskutocna brutalita, ked Vlasta vypichla jednemu chlapovi oko a hodila ho supovi do jeho zobaka. Aj ten jazyk v krabicke bol dost silne kafe,,, a mal som pocit ze ani nezaspim od strachu,,he he he ()

RedDuck

Na Libuši jsem se těšil ještě před vydáním a po prvních ohlasech ještě víc. Celkově jde o slabý film, ať už příběhem, hereckými výkony, kamerou či dialogy. Bylo pár příjemných překvapení - třeba hlavní představitelka, epizody kde hrála roli magie/spojení s přírodou nebo krutější vsuvky jak to chodilo ve středověku. Je to kolem dvou hvězdiček, ale rád bych ocenil zájem něco takového natočit a zároveň bych rád pomohl kompenzovat odpad vzniklý jen odporem k zfilmování č. legendy "amíky". Nekonvenční pohled na naši historii mě prostě baví a třeba se to někdy i povede :) ()

loki5 odpad!

Nedávno jsem viděl Paniku v městečku a říkál jsem si, že těžko uvidím něco divnějšího. A tradá je to tu. Trochu mě to překvapilo čekal jsem něco u čeho se budu řezat smíchy a místo toho jsem jen koukal se zmateným výrazem ve tváři. Samozřejmě že je to na odpad a je to natočeno naprosto hrozně bez ladu a skladu, že postavy prostě umřou jen tak prostě bum a je po ní viz Teta nebo Kazi . Většina filmu je navíc nekoukatelná a stále ve tmě (možná je to špatnou kopií to nevím) a nikdy v jednom záběru není víc než 5 lidí. Celé to nedává smysl a střih spočívá v tom, že scény jsou prokládány záběry krajiny (většinou ale spíše jen 2-3 stromů) a hlavně měsíce, který je v každém druhém střihu. A hudba je jak z jiného filmu když totiž Libuna jde po lese zní k tomu osudová hudba jak z bitvy o Helmův žleb. Na druhou stranu je tam vše (nebo se o tom mluví) válka, lesbická láska, orální sex, normální sex, plánování města a lodní dopravy , militantní feministky, nevěra (vlastně všech), milostný mnohoúhelník, ekoposelství, postava která pije krev, liška a 2 koně a v neposlední řadě armáda po Kalouskových škrtech. Docela mě překvapilo že jsem místy přemýšlel jak dobrý by to mohl být film s podobným námětem ale normálním zpracováním. ()

Torgal odpad!

Takže najprv to dobré: herečka čo hrá Libušu je celkom kus a hudba je príjemná na počúvanie (hoci tuším obsahuje len jednu pieseň). Všetko ostatné nestojí ani za deravý groš. Výprava je nulová - jedinými kulisami sú tu jedna chatrč a povoz. Dohromady tu vystupuje asi 20 ľudí a obzvlášť pri scénach "rebélie" a osláv to pôsobí veľmi humorne. Celé to vlastne vyzerá ako filmový pokus LARP-istov, s tým rozdiel že tu "hrajú" herci ako Vašut a Kříž. Kapitolou samou o sebe je výslovnosť angličtiny (skoro) všetkých zúčastnených, ktorá pôsobí dojmom, že týmto jazykom hovoria prvý krát v živote a nemajú tušenie čo. Jednoducho odpad ako vyšitý, hoci nemôžem popriem, že to bolo celkom zábavné. 1+/10 ()

Rockerman odpad!

Tak takhle si američané představují naše nejrannější dějiny? Kněžna Libuše je velmi hezká a jednou za měsíc si odskočí za Přemyslem. Ten je jí pak nevěrný s Vlastou a Libuše mu to později oplatí. Už tehdy měli lidé obavy z kácení lesů? No je to snůška nesmyslů, navíc s příšernými dialogy. Nic než odpad si tento film nezaslouží. ()

ROBOTER

Myslím, že film naprosto odráží realitu oněch dřevních časů, zvlášť v početnosti komparzu a ve výpravě. Škoda jen těch nervy drásajících ahistorismů ("vidím MĚSTO veliké" ... "my jsme rolníci, my nejsme MĚŠŤANÉ" ...), pochybných výkonů některých herců a feministických, ekoteroristických a podobných vsuvek. ()

Zevon odpad!

Kdyby se jednalo o pohádku, bral bych to s nadsázkou. Film potvrzuje můj názor na šedé buňky průměrného američana - takovéto sračky se jim předkládají běžně, jsou na to zvyklí a mají to za normál. Myslíte si, že si někdo lámal hlavu, kde se v té době vzala kroužková zbroj ala Excalibur? Je to celé k smíchu od začátku do konce, se vším všudy. Takovou hrůzu jsem opravdu nečekal, jasný favorit na nejhorší film roku 2009, co jsem měl možnost posoudit. Nevěřím, že tohle shlédl někdo celé. ()

Zahartof

Sice jsem to neviděl...Jen doplňuji ke komentáři Zevona: kroužková zbroj se tu klidně vyskytnout mohla, byla známa už od 4. století před Kristem. ()